» »

Kako priklopit dvb-c sprejemnik na lcd monitor

Kako priklopit dvb-c sprejemnik na lcd monitor

bond007 ::

Torej pri lokalnem kablskem operaterju sem dobil dvb-c sprejemnik, ki je zelo osnoven - ima 2X scart, antenski vhod in izhod in pa neke činč izhode - S/PDIF, L in R. To bi sedaj rad nekako priklopil na LCD monitor, ki ima VGA in DVI vhod. Imam pa na računalniku tudi usb tv kartico, ki ima poleg antenskega vhoda še S-Video in činč vhode.



Kaka ideja kako to izvest?
  • spremenilo: bond007 ()

lasse007 ::

Rumen činč je za video signal, rdeči in beli činč sta pa za stereo zvok. Po barvah povežeš z usb tv kartico.

edit: Druga možnost pa je, da povežeš preko scart kabla, ki je na eni strani scart, na drugi strani pa ima tri činče (rumen, rdeč in bel).
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lasse007 ()

bond007 ::

Pri povezavih s tremi činči na tv kartico, mi dela samo zvok, slika pa ne ... Pa sem probal standarde (PAL, NTSC,..) spreminjat, pa je enako... JE 100% tisti rumeni za sliko? Vem da ponavadi je, ampak tukaj nad rumenim piše S/PDIF, kar je sicer za zvok ane?

Za drugo možnost moram pa najprej nekje ta kabel (scart v činč) dobit...

lasse007 ::

Nisem 100% da je rumeni za sliko, pisat bi moral VIDEO.

Pri tistem črnem izhodu zraven činč izhodov pa piše SERVICE, na prvi pogled pa zgleda ko S-Video, samo ni.

Ostane SCART.

edit: rumeni činč na sprejemniku S/PDIF je digitalni AUDIO izhod.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lasse007 ()

bond007 ::

Ok hvala ti za pomoč. Očitno bo preko scarta to činč edina rešitev. Verjetno rabim nekaj takega http://www.bigbang.si/zvok/dodatki-in-o... . Verjetno se drugje kaj bistveno ceneje ne da dobit ane?

Drgač pa so tile dvb-c sprejemniki od operaterja bolj boga zadeva. Ne razumem, zakaj ne dajo digitalnega izhoda gor. Če se že digitalni signal prenaša do bajte, ne razumem, zakaj potem dajo pretvorbo v analognega 1m pred tvjem :S in potem se plazme in lcdje preko scarta priklaplja ;( . Dobro v tistem metru ali dveh ni nekih izgub, ampak že pri pretvorbi se nekaj zgubi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

lasse007 ::

Poglej še v Leclerc, tam imajo Bandridge kable.
Stvar je lahko tak adapter, lahko pa je npr. 1,5 metra dolg kabel, ki ima na eni strani SCART, na drugi pa 3x činč.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

bond007 ::

Bom pogledal v Leclerku. Sicer pa tukaj nabavim, zgleda ok, pa še preklapljaš lahko med IN/OUT

lasse007 ::

Taki adapterji imajo vsi stikalo, v Leclercu bi ga morali imeti, poleg znamke Bandridge imajo tudi cenejše kable in adapterje.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

bond007 ::

Evo sem zrihtal - kupil v leclerku scart-to-činč adapter za 1€ :) Dela super, hvala za nasvet!

Drgač pa sem pričakoval, da bo slika boljša - pa zato ni nič kriv ta pretvornik, ker imam še en tv in sem direkt prek scarta priklopu, pa je slika enaka. Smo pa že prej mel zlo dober analogen signal in zato zgleda ni velike razlike...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610101 (9162) LordTado
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458290 (7685) opeter
»

kako razporediti kablovje za projektor?

Oddelek: Zvok in slika
272854 (2612) msenjur
»

Ojačevalec-DVD-TV

Oddelek: Zvok in slika
82300 (2245) Okapi
»

Amino T2 scart --> RCA ali S-VIDEO

Oddelek: Omrežja in internet
103418 (2835) Putimir

Več podobnih tem