» »

Varčna žarnica sveti sama

Varčna žarnica sveti sama

Anteus ::

Pred časom sem zamenjal navadno žarnico z varčno in sedaj sem opazil zanimiv pojav. Ko jo ugasnem, ta še vedno oddaja šibek sij, kar si razlagam s tem, da so atomi plina v cevi še vedno v vzburjenem stanju in se vračajo v normalno. Če se pa v takem primeru dotaknem cevi s prstom, žarnica na tistem mestu začne oddajati bistveno več svetlobe - še vedno ni niti približno tako svetla, kot prižgana žarnica, vendar nekajkrat bolj, kot latentna svetloba po ugasnitvi.
Zanima me, če zna kdo to razložiti?

misek ::

Več atomov pride na to mesto dotika?

Anteus ::

Ne bi rekel.
Še eno stvar sem pozabil povedati - nisem bil naelektren. Preden sem se dotaknil žarnice sem se za vsak primer dotaknil ozemljitve.

Mr Hilter ::

Izklopi, žarnico ven, pa pomeri koliko V imaš na luči v izklopljenem stanju.
Če je 0, lahko žarnico prodaš za miljarde :)

gzibret ::

Tudi meni se je že to dogajalo. Verjetno si še vseeno malo naelektren, in elektrone pospešeno spodbujaš, da grejo v svoje "normalne" orbitale.
Vse je za neki dobr!

Anteus ::

Meni se zdi, da je razlog bolj podoben tisti plazma krogli. Ker sem bolj prevoden, kot zrak, se statični naboj v svetilni cevi sprošča preko mene.

Ali pozna kdo zanesljivo pravo razlago?

Mr Hilter ::

Your finger is a conductor. When you touch the outer globe, the magnetic field is changed and the ribbon is attracted to the contact point.

http://www.madsci.org/posts/archives/19...

Thomas ::

Ali pozna kdo zanesljivo pravo razlago?


Ja, jo poznamo, ja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Highlag ::

Fluorescentni material še oddaja malo fotonov tudi ko se vzbujeni del ugasne. Tako kot pri klasičnem CRT-ju.
Never trust a computer you can't throw out a window

darkolord ::

Fluorescentni material še oddaja malo fotonov tudi ko se vzbujeni del ugasne. Tako kot pri klasičnem CRT-ju.
Ali pa pri ostalih neradioaktivnih stvareh, ki se svetijo v temi (npr kazalci na urah), ko jih nekaj časa pustiš na svetlobi

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predelava LCD monitorja

Oddelek: Loža
192267 (1595) Alen716
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594120682 (89606) BigWhale
»

Einstein in dva različna medija (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
649687 (8479) Yosh
»

neonka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142141 (1949) Brane2

Več podobnih tem