» »

Einstein in dva različna medija

Einstein in dva različna medija

1
2
»

bili_39a ::

:D se še kar ne daš. Priznaj, da si se zmotil.

Ne gre se za terminologijo, ampak da odda celotno (kako si lahko izmenja? - kaj pa je prejel foton od elektrona?) energijo in ne le en del.

Yosh ::

bili_39a je izjavil:

:D se še kar ne daš. Priznaj, da si se zmotil.

Ne gre se za terminologijo, ampak da odda celotno (kako si lahko izmenja? - kaj pa je prejel foton od elektrona?) energijo in ne le en del.



AH, daj no, ne vleči me za nos, rekel sem kvant energije. A uredu, kvant energije.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

bili_39a ::

Ne vem, če bo dovolj. Jasno, da je kvant.

Ampak celoten kvant. Tu sva šla narazen.

Aja, zdaj lahko znova poskusimo rzaložit "zakaj svetloba upočasni v tekočinah" (in onekod drugje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bili_39a ()

Yosh ::

bili_39a je izjavil:

Ne vem, če bo dovolj. Jasno, da je kvant.

Ampak celoten kvant. Tu sva šla narazen.


Ne, tu si ti šel narazen. Skoz pišem kvant.

bili_39a je izjavil:

Ne vem, če bo dovolj. Jasno, da je kvant.

Ampak celoten kvant. Tu sva šla narazen.

Aja, zdaj lahko znova poskusimo rzaložit "zakaj svetloba upočasni v tekočinah" (in onekod drugje).


A ni že kolega povedal, da je prisoten dielektrični efekt medija?
Kvanta fizika pa nevem kaj pravi na to.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

bili_39a ::

Ja, z dielektričnostjo lahko izračunaš upočasnitev in izhaja iz Maxwellovih enačb. Drži.

Ampak praktično takoj smo slišali tudi besede absorbcija, vzbujanje in izsevanje. To pa ni več elektromagnetna terminologija.

Ja, rad bi slišal razlaga iz QM - pa ne matematično izpeljavo - je tako ne bi razumel (priznam).

@Yosh: si trd. Če si skoz govoril o kvantu, je še huje, da omogočiš absorbcijo DELA kvanta pri fotoefektu.
Edit: a nisi videl, kaj je podčratno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bili_39a ()

Yosh ::

Ja, z dielektričnostjo lahko izračunaš upočasnitev in izhaja iz Maxwellovih enačb. Drži.

Ampak praktično takoj smo slišali tudi besede absorbcija, vzbujanje in izsevanje. To pa ni več elektromagnetna terminologija.

Ja, rad bi slišal razlaga iz QM - pa ne matematično izpeljavo - je tako ne bi razumel (priznam).

@Yosh: si trd. Če si skoz govoril o kvantu, je še huje, da omogočiš absorbcijo DELA kvanta pri fotoefektu.
Edit: a nisi videl, kaj je podčratno?


Jaz sem trd, ha, moral sem parkrat eno isto ti povedati.Verjetno sem spregledal in btw, če ti je to jasno, kaj me matraš potem okoli tega, oba veva zakaj tukaj gre.
Glede QM je tko,zadeve so dokaj čudne, QM ima svoja pravila. Recimo efekt tuneliranja je že tako čuden, ali pa narava spina za katerega sploh nimam analogije.
Mogoče bolje da s takimi vprašanji matraš kakšnega profesorja fizike, kot pa nas smrtnike.ž


absorbcija, vzbujanje in izsevanje. To pa ni več elektromagnetna terminologija.


a?
Kaj pa je elektromagnetna terminologija? :S
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

bili_39a ::

Jaz sem trd, ha, moral sem parkrat eno isto ti povedati.Verjetno sem spregledal in btw, če ti je to jasno, kaj me matraš potem okoli tega, oba veva zakaj tukaj gre.


Edino kar si parkrat napisal in res drži je:

W=h*v
in če bi foton lahko oddal del energije, bi se mu spremenila frekvenca in ne hitrost (razen, če spremeniš Planckovo konstanto).

Kar se tega tiče, da oba veva zakaj se gre, sem zate skoraj prepričan, da ne veš. Jaz vem samo okvirno.

Zato sem vztrajal v debati, ker bi želel, da kdo, ki res ve razloži to interakcijo z medijem.

Edit:dodal narekovaje v citat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bili_39a ()

Yosh ::

bili_39a je izjavil:

Jaz sem trd, ha, moral sem parkrat eno isto ti povedati.Verjetno sem spregledal in btw, če ti je to jasno, kaj me matraš potem okoli tega, oba veva zakaj tukaj gre.


Edino kar si parkrat napisal in res drži je:

W=h*v
in če bi foton lahko oddal del energije, bi se mu spremenila frekvenca in ne hitrost (razen, če spremeniš Planckovo konstanto).

Kar se tega tiče, da oba veva zakaj se gre, sem zate skoraj prepričan, da ne veš. Jaz vem samo okvirno.

Zato sem vztrajal v debati, ker bi želel, da kdo, ki res ve razloži to interakcijo z medijem.

Edit:dodal narekovaje v citat.



Ne, vse kar sem napisal drži.
Valovna dolžina fotona se spremeni, ker se odda kvant energije.

Npr. če fotoni(kvanti energije) trčijo z elektroni, jim oddajo nekaj energije in tako se jim zmanjša energija, oziroma s tem podaljša valovna dolžina.
Velja zveza E = h c/Y , Y... valovna dolžina, V' frekvenca, c = YV', in energija je sorazmerna frekvenci.

Za QM razlago pa nimam dovolj znanja.

Tudi jaz vem okvirno. Nimaš pa nobenega razloga da praviš da ne vem o čem govorim.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Yosh ::

Evo, tukaj maš nekaj, KLIK
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

bili_39a ::

Kar opisuješ je princip prenosa toplotnega sevanja v snovi. Samo foton ne odda del energije. Odda vso energijo, atom pa nato izseva drug foton z enako ali manjšo energijo.

Za prenos skozi medij pa mi za svetlobo potem razloži tole:

če je foton v vodi del energije oddal mediju, kje jo potem dobi nazaj pri izstopu iz medija nazaj v zrak?

Nekemu fotonu pa menda ne moreš dodati nekaj energije, ali pač?

kunigunda ::

Unknown_001 je izjavil:

Ti vidiš v zaostanku, recimo tisto kar gledaš na sonce, vidiš kaj se je dejansko dogajalo 8,3min pred tem ko si opazoval.

Imel sem že pomisleke, da bi se dalo s tem narediti paralelen pogled v preteklost, recimo če bi pred 500 leti naredili svetlobni tunel dolg 500 svetlobnih let bi skozi videl 500 let v preteklost, ampak ti bi videl odboje svetlobe, ki so 500 let potovali po tunelu, ne da bi jih karkoli absorbiralo, končni absorbent pa bi bilo tvoje oko.


Samo ti ko gledas sonce si pri miru, ce pa gres s svetlobno pa zaostankov nikoli ne vidis.
Tako kot bi avto 100m za tabo vozil z enako hitrostjo. Nikoli ne bi do tebe prisel.

Yosh ::

Kar opisuješ je princip prenosa toplotnega sevanja v snovi. Samo foton ne odda del energije. Odda vso energijo, atom pa nato izseva drug foton z enako ali manjšo energijo.


Če je foton kvant energije, pomeni da gre za diskretne nezvezne vrednosti. Ne bom se več ponavljal. Ne meči mi besede v usta.
Ne.Kar sem malo prej povedal in na kar se je nanašal je sipanje rentgenskih žarkov na kovinskem lističu, kjer se tem žarkom spremeni valovna dolžina. Sipani fotoni trčijo z elektroni in jim oddajo nekaj energije, zato se zmanjša energija, torej podaljša valovna dolžina.


Ti si smešen, prvo ti lepo povem, preberi si, potem pa iz tega kar sem povedal zaključiš nekaj kar sploh nisem rekel, potem pa vztrajaš da sem to rekel in skušaš to pobiti.
Ti si smešen, resno.

Linkov se niti dotaknil nisi, ker se ti enostavno ne da.
Evo, pa še enega.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

bili_39a ::

Sva zgleda z različnih vesolij. Samo da te spomnim: vprašanje je zakaj je svetloba v mediju počasnejša. Fino se je omejit na vidni spekter. Pusti druge pojave, je že to dovolj kompleksno.

Evo še tebi en link: razlaga
Zanimivo, razložijo podobno kot jaz.

Aja, sem prebral večino (smiselnega) kar si prilimal.

Edit: en tvoj link (za foton) celo vsebuje smiselne razlage, kar mi daje misliti, da ti nisi prebral kar si linkal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bili_39a ()

Yosh ::

Sva zgleda z različnih vesolij. Samo da te spomnim: vprašanje je zakaj je svetloba v mediju počasnejša. Fino se je omejit na vidni spekter. Pusti druge pojave, je že to dovolj kompleksno.

Evo še tebi en link: razlaga
Zanimivo, razložijo podobno kot jaz.

Aja, sem prebral večino (smiselnega) kar si prilimal.

Edit: en tvoj link (za foton) celo vsebuje smiselne razlage, kar mi daje misliti, da ti nisi prebral kar si linkal.


EM spekter

Glede na tvoj link:

Res grafit in dimaant sta res oba iz ogljika ampak njuna struktura je različna in prav tako posledično kletka elektronov.
Pri teh absorbcijskih pojavih so pomembni Pi elektroni, pač po vsej verjtnosti je pojav lahko različen prav zaradi različne lege in pozicije atomov. Torej ne nujno sledi da to nima nobene veze z atomsko tranzicijo.

Drugače pa pri teh elektronskih prehodih, ki se odražajo v UV/ VIS sprektrih in tudi IR spektrih imaš prav te pojave ki navaja tvoj link, delokalizacija elektronov, resnonačne strukture in vibracije vezi posameznega medija. Ta delay pri emitiranosti, omogočajo prepovedan prehod določenega kvanta energija in je lahko rezultat fosforescence, ki je posledica mnajšega zavzema energije(tripletno stanje) kot pa singletno stanje,in se zgodi pod določenimi pogoji.
Med temi procesi pa lahko gre tudi za notranje konverzije in znotraj sistemskega križanja energijskih nivojev., ki so neradiacijski proces.

Res, link foton, pa sem res na hitro prelet, spodnji del pa nisem bral, ampak to je zate. Jaz sem prispeval svoj delež.

Pa ni mi všeč tvoj odziv. Si nesramen.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

Yosh ::

Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetlobna hitrost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17145876 (42135) kunigunda
»

Mehanika v kvantni mehaniki in fotoni (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
22945344 (42039) Brane2
»

Kam gre tema ob prižigu luči? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518155 (6698) Matev
»

EM sevanje

Oddelek: Znanost in tehnologija
213805 (3244) gzibret
»

Jadra na svetlobo

Oddelek: Znanost in tehnologija
483581 (2253) SasoS

Več podobnih tem