» »

Piratiziranje je na iOS-u še kako prisotno

Piratiziranje je na iOS-u še kako prisotno

FingerKicks

vir: Gameized
Gameized - Glede na poročila o zaslužkih, težavah in glede na druge novice o Androidu ter iOS-u bi lahko sklepali, da se na Applovi platformi cedita med in mleko, da so zaslužki astronomski, medtem ko je na Googlovi strani situacija neprimerno slabša. A to morda ni povsem res, saj je povsem možno, da je situacija tudi v Applovem svetu nekoliko slabša, kot se zdi. Vsaj takšno sliko pričara razvijalski studio Gameized, ki je pripravil že nekaj aplikacij za iOS za zunanje stranke, v juliju pa so pripravili prvo igro in jo izdali pod svojim imenom za iPhone, iPod Touch in iPad.

Razvili so FingerKicks, arkadno igro z nogometno tematiko. Igra stane vsega 99 dolarskih centov, glede na število igralcev, ki je nekaj dni po izidu presegalo 17.000 po podatkih v iOS vgrajenega Game Centra (ki ga ne uporabljajo vsi), pa so se razvijalcem obetali bajni zaslužki. A v resnici so zaslužili nekaj manj kot 800 dolarjev, kar pomeni, da je bilo legalno prodanih le dobrih 1000 kopij igre. Takoj po začetku prodaje so bili nekoliko bolj optimistični, saj so prvi dan zabeležili 144 nakupov, drugi dan nekaj manj s 115, tretji dan, na nedeljo, pa 122. V ponedeljek je Game Center pokazal že dobrih 200 igralcev na lestvici, od takrat pa so številke začele naraščati za nekaj sto igralcev dnevno. Prodaja seveda temu ni sledila, razlog za to pa je preprost - piratiziranje.

Piratiziranje je na Applovi platformi mogoče s t.i. jailbreakom, ki omogoča namestitev aplikacije Installous, glavnega krivca za piratiziranje na napravah z iOS-om. V času prispevka na njihovem uradnem blogu so prodali 1163 kopij, glede na število igralcev na Game Center pa je bilo skoraj 16.000 rednih igralcev piratiziranih kopij. To pomeni 91-odstotno stopnjo piratiziranja igre, ki stane le en ameriški dolar. Kmalu po izidu se je FingerKicks celo znašel v prvi peterici najpopularnejših iger v Installousu. Piratiziranje bi še nekaj mesecev nazaj mnogo lažje sprejeli na Androidu, ki je imel plačljive trgovine aktivne v neprimerno manjšem številu držav, kot Apple, a je z nedavno širitvijo tudi v Slovenijo to postal nekoliko manjši izgovor.

130 komentarjev

«
1
2 3

Bor H ::

Sweet, zanimivo je da Apple ne čekira če je igra legalno kupljena pri vpisu v Game Center, ni treba da realtime, dovolj bi bil občasen crosscheck.

KoMar- ::

Žal nekateri še vedno težko pljunejo tistih 0.99 USD oz. 0.70 EUR za app, medtem ko jim ni problem dat 10x večjih zneskov za razne neumnosti kot so čiki in alkohol... tale strip to dobro povzame: http://theoatmeal.com/blog/apps

techfreak :) ::

Piratiziranje 0.99$ igre pri 500€+ vredni napravi, sweet ja.

KoMar- ::

Ena je na našem FB wallu lepo pokazala razmišljanje takih userjev: "Najprej dam več 100 € za napravo, potem več 10 € mesečno za naročnino, kjer sem vezana za 2 leti, a zdej moram pa še za appse plačevat?!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

MrStein ::

Razlika je, da telefon uporabljaš praktično vsak dan, še več let.
App pa imaš gor par dni, potem pa ali zavržeš (nehaš uporabljat), izbrišeš (pomotoma), itd...

In ne, ni 1 dolar preveč za izdelek.
Gre se za to, da marsikdo ne dojema stvari kot "izdelek".
(in zato tudi plačajo višjo ceno za nekaj, kar je mogoče vredno manj)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

smash ::

sem ze 100 napisu da ne dam dolarja za aplikacije, napravo sem pa kupil...

glede na kolicino aplikacij ki jih imam, bi moral dodatno dati vsaj se 200$, ker nimam samo ene aplikacije in ker niso vse po 1 dolar

ze ko sem kupoval zadevo, sem racunal na to, da jo bom jailbreakal

kaj vam tu ni jasno? saj ze ipad stane veliko prevec

je pa fajn zadeva, ni kaj

smash ::

evo sem sprobal tudi to igro...ni mi bila vsec in sem jo ze izbrisal..a bi moral za ta test dati dolar?

_Enterprise_ ::

nič novega, installous je na sceni že kar nekaj let. jest nisem kupil še nobene aplikacije za moj touch 4g (čeprav jih mam prenesenih in sprobanih ogromno), ker me je že ta igračka koštala 240 evrov. poudarek na igračka

PrimozR ::

People should burn in hell...

Dr_M ::

kaj vam tu ni jasno? saj ze ipad stane veliko prevec


Kdo te je pa silil, da si kupil tako precenjeno napravo?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zee ::

_Enterprise_ je izjavil:

... jest nisem kupil še nobene aplikacije za moj touch 4g (čeprav jih mam prenesenih in sprobanih ogromno), ker me je že ta igračka koštala 240 evrov ...


Po enaki logiki:
Jaz nisem kupil se nobenega litra olja ali gume za moj avto, ceprav sem obojih sprobal ogromno, ker me je ta igracka (tj. avto) kostala 10 kEUR.

FAIL.

V splosnem pa mislim, da je piratstva manj kot na drugih platformah, saj je jailbreak vedno tezje izvesti. Lukenj v iOSu je namrec z vsako izdajo manj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

darkotri ::

seveda je prav, da daš tistih 0.99$...nekdo je delal za to...če hočeš imeti aplikacije plačaj...saj nikjer ne piše da jih moraš imeti 200 ali ne?
darko

smash ::

darkotri je izjavil:

seveda je prav, da daš tistih 0.99$...nekdo je delal za to...če hočeš imeti aplikacije plačaj...saj nikjer ne piše da jih moraš imeti 200 ali ne?


recimo zgornje igre ne mores probat ce jo ne kupis, tako da se lahko hitro pokuriš dolarje, samo če sprobavaš stvari....to se mi ne zdi fer, zato tudi jaz nisem fer

opeter ::

No, dejansko poznam kar nekaj osebkov, ki so v preteklosti na račun svojih delodajalcev tankali bencin ali pa kanistre. Najekstremnejši je s cevko kradel bencin iz službenih avtomobilov, dokler ga zaradi sveže montirane kamere na parkirišču niso opazili/dobili.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

opeter je izjavil:

No, dejansko poznam kar nekaj osebkov, ki so v preteklosti na račun svojih delodajalcev tankali bencin ali pa kanistre. Najekstremnejši je s cevko kradel bencin iz službenih avtomobilov, dokler ga zaradi sveže montirane kamere na parkirišču niso opazili/dobili.

aha only in slovenia. a je bil vsaj reven al ne?:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

_Enterprise_ ::

zee je izjavil:

_Enterprise_ je izjavil:

... jest nisem kupil še nobene aplikacije za moj touch 4g (čeprav jih mam prenesenih in sprobanih ogromno), ker me je že ta igračka koštala 240 evrov ...


Po enaki logiki:
Jaz nisem kupil se nobenega litra olja ali gume za moj avto, ceprav sem obojih sprobal ogromno, ker me je ta igracka (tj. avto) kostala 10 kEUR.
maš pa bolj slabo logiko če se ti zdi tole primerljivo. dejstvo je da jest ipod uporabljam v povprečju za par minut na dan, če sploh, in če bi kupil tistih 50 aplikacij ki jih mamm, bi mimogrede dal 150€

bluefish ::

smash je izjavil:

darkotri je izjavil:

seveda je prav, da daš tistih 0.99$...nekdo je delal za to...če hočeš imeti aplikacije plačaj...saj nikjer ne piše da jih moraš imeti 200 ali ne?


recimo zgornje igre ne mores probat ce jo ne kupis, tako da se lahko hitro pokuriš dolarje, samo če sprobavaš stvari....to se mi ne zdi fer, zato tudi jaz nisem fer
Seveda je fer. Če ni možnosti demo igranja, potem igre ne povohaš.

gregor_m ::

Verjetno je tukaj vključenih precej oseb, ki jim 1$ ali pa tudi več ne pomeni veliko. Toda nimajo plačilne kartice s katero bi izvedel plačilo preko neta (varnostni pomisleki ali pa se jim preprosto ne da ukvarjati z še eno plačilno kartico).

Mikrohard ::

smash je izjavil:

darkotri je izjavil:

seveda je prav, da daš tistih 0.99$...nekdo je delal za to...če hočeš imeti aplikacije plačaj...saj nikjer ne piše da jih moraš imeti 200 ali ne?


recimo zgornje igre ne mores probat ce jo ne kupis, tako da se lahko hitro pokuriš dolarje, samo če sprobavaš stvari....to se mi ne zdi fer, zato tudi jaz nisem fer

Jao... zapriseženi pirati in njihova logika mi je res LoL.

Kaj narediš v trgovini, ko kopuješ pijačo? Ali najprej narediš požirek iz vsake flaše in potem kupiš tisto, kar ti je všeč? Isto velja za jogurt, kruh, meso, zelenjavo, filme v kinu, apartmaje na morju, itd itd itd... Ampak drugih stvari preprosto ne kradeš, ker si bil tako vzgojen. Pač kupiš tisto, kar si lahko privoščiš. Živimo v kapitalizmi, kjer so dobrine omejene in ne morejo imeti vsi vsega. Me zanima, s čim ti služiš svoj kruh (verjetno z žepnino?) in kaj bi rekel, če bi tvoje izdelke kar tako na počez kradli.

PS: Tudi pri Applu lahko reklamiraš nakup, če imaš tehten razlog za to.

Gandalfar ::

gregor_m je izjavil:

Verjetno je tukaj vključenih precej oseb, ki jim 1$ ali pa tudi več ne pomeni veliko. Toda nimajo plačilne kartice s katero bi izvedel plačilo preko neta (varnostni pomisleki ali pa se jim preprosto ne da ukvarjati z še eno plačilno kartico).


gift card?

JaVonTech ::

Gandalfar je izjavil:

gregor_m je izjavil:

Verjetno je tukaj vključenih precej oseb, ki jim 1$ ali pa tudi več ne pomeni veliko. Toda nimajo plačilne kartice s katero bi izvedel plačilo preko neta (varnostni pomisleki ali pa se jim preprosto ne da ukvarjati z še eno plačilno kartico).


gift card?

Tukaj lahko šteješ mene :/. Nisem se hotel s tem ukvarjati ampak piratiziram pa ne, ker vem, da kradem nekomu s tem zaslužek. Android pa nima gift card možnosti tako da, igro igram samo če je zastonj ali pa je demo verzija. Sploh pa na Androidu dosti zaslužijo z reklamami (Angry Birds). Če bi imel možnost pa bi kupil marsikaj.

PrimozR ::

_Enterprise_ je izjavil:

zee je izjavil:

_Enterprise_ je izjavil:

... jest nisem kupil še nobene aplikacije za moj touch 4g (čeprav jih mam prenesenih in sprobanih ogromno), ker me je že ta igračka koštala 240 evrov ...


Po enaki logiki:
Jaz nisem kupil se nobenega litra olja ali gume za moj avto, ceprav sem obojih sprobal ogromno, ker me je ta igracka (tj. avto) kostala 10 kEUR.
maš pa bolj slabo logiko če se ti zdi tole primerljivo. dejstvo je da jest ipod uporabljam v povprečju za par minut na dan, če sploh, in če bi kupil tistih 50 aplikacij ki jih mamm, bi mimogrede dal 150€

A nujno potrebuješ tistih 50 aplikacij?

Logika je odlična, v obeh primerih je to (obvezna) dodatna oprema, 'gre' pa tudi brez. Samo uporabnost tako avta kot iPhona je bolj vprašljiva.

Na Androidu so res precej bolj popularne zastonjske verzije z oglasi, ja, razlog za to se pa skriva v manj razširjenem Android Marketu oz. v manj razširjeni možnosti nakupovanja aplikacij.
Še dobro da je obstajal root in market enabler :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

techfreak :) ::

JaVonTech je izjavil:

Če bi imel možnost pa bi kupil marsikaj.

Visa Electron je zastonj in nima letnih stroškov tako kot MasterCard/Visa/AmEx.

Poldi112 ::

Mikrohard je izjavil:

smash je izjavil:

darkotri je izjavil:

seveda je prav, da daš tistih 0.99$...nekdo je delal za to...če hočeš imeti aplikacije plačaj...saj nikjer ne piše da jih moraš imeti 200 ali ne?


recimo zgornje igre ne mores probat ce jo ne kupis, tako da se lahko hitro pokuriš dolarje, samo če sprobavaš stvari....to se mi ne zdi fer, zato tudi jaz nisem fer

Jao... zapriseženi pirati in njihova logika mi je res LoL.

Kaj narediš v trgovini, ko kopuješ pijačo? Ali najprej narediš požirek iz vsake flaše in potem kupiš tisto, kar ti je všeč? Isto velja za jogurt, kruh, meso, zelenjavo, filme v kinu, apartmaje na morju, itd itd itd... Ampak drugih stvari preprosto ne kradeš, ker si bil tako vzgojen. Pač kupiš tisto, kar si lahko privoščiš. Živimo v kapitalizmi, kjer so dobrine omejene in ne morejo imeti vsi vsega. Me zanima, s čim ti služiš svoj kruh (verjetno z žepnino?) in kaj bi rekel, če bi tvoje izdelke kar tako na počez kradli.

PS: Tudi pri Applu lahko reklamiraš nakup, če imaš tehten razlog za to.


Jao, zapriseženi brezmadežniki in njihova logika mi je res LoL.

A trgovec lahko proda pivo, ki si ga ti sprobal, naslednji stranki? Kaj pa aplikacijo? Vidiš kakšno razliko?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

smash ::

je pa res tudi to, kot je bilo omenjeno, da jim nočem dat številke svoje kreditne, za gift card sem pa slišal, samo se mi ne da s tem ukvarjat...

obstajajo ljudje, ki točno vedo kaj želijo, tisto kupijo in imajo....smo pa tudi taki, ki jih zanimajo nove stvari, nove aplikacije, zato jih nalagamo, sprobamo in izbrišemo, ali pa tudi ne :p

nekikr ::

Nočeš jim dati številke svoje kreditne kartice? Jo hraniš v sefu potem in je ne uporabljaš? Čemu jo pa potem sploh imaš?! Kreditna kartica je zato, da se uporablja. Ok, da je ne bi hotel uporabljati na neki sumljivi spletni strani razumem, ampak tole kar serviraš je pa debilen argument.

smash ::

nočem jim dat zato, ker lahko pride do tega, da nekdo po pomoti klikne kje yes znotraj kaksne applikacije in mi avtomatsko dol pobere denar...je dovolj dober razlog zate?

za samo številko se ne bojim

bluefish ::

Iz glupega v še bolj glup razlog.

Gandalfar ::

smash je izjavil:

nočem jim dat zato, ker lahko pride do tega, da nekdo po pomoti klikne kje yes znotraj kaksne applikacije in mi avtomatsko dol pobere denar...je dovolj dober razlog zate?

za samo številko se ne bojim


a to tisti yes, ki potem zahteva od tebe se vnos ne-trivialnega gesla? Zelo ponesreci ja.

opeter ::

mtosev je izjavil:

aha only in slovenia. a je bil vsaj reven al ne?:D

Gospod je bil zaposlen pri tem podjetju, plačo pa je imel malo nad minimalcem, ko so ga "dobili" na kamero. Baje je to delal več let ... Tako sem slišal, da je priznal, da ni želel dodatno plačevati za bencin, saj se je zelo rad vozil s svojim avtomobilom (imel je nekega oldtimerja), če pa je imel toliko tekoče dobrine na dosegu roke.

Sicer pa to so samo male ribe. Vedno taki najbolj naj***jo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

Mikrohard je izjavil:


Jao... zapriseženi pirati in njihova logika mi je res LoL.

Kaj narediš v trgovini, ko kopuješ pijačo? Ali najprej narediš požirek iz vsake flaše in potem kupiš tisto, kar ti je všeč? Isto velja za jogurt, kruh, meso, zelenjavo, filme v kinu, apartmaje na morju, itd itd itd... Ampak drugih stvari preprosto ne kradeš, ker si bil tako vzgojen. Pač kupiš tisto, kar si lahko privoščiš. Živimo v kapitalizmi, kjer so dobrine omejene in ne morejo imeti vsi vsega. Me zanima, s čim ti služiš svoj kruh (verjetno z žepnino?) in kaj bi rekel, če bi tvoje izdelke kar tako na počez kradli.

Kupim 2 deci, spijem, če mi je všeč, kupim celo gajbo. Naslednje vprašanje?

Kraja. Ni tu govora o kraji. Naslednje vprašanje?

Omejene dobrine? Kako je število kopij niza bitov omejeno? (retorično vprašanje).
Še kaj? Ah, spet kraja.

Zakaj piratstva folk ne napada s smiselnimi argumenti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

smash ::

Gandalfar je izjavil:

smash je izjavil:

nočem jim dat zato, ker lahko pride do tega, da nekdo po pomoti klikne kje yes znotraj kaksne applikacije in mi avtomatsko dol pobere denar...je dovolj dober razlog zate?

za samo številko se ne bojim


a to tisti yes, ki potem zahteva od tebe se vnos ne-trivialnega gesla? Zelo ponesreci ja.


ta yes deluje samo prvič, potem pa ne sprašuje več...toliko v vednost...vmes mi lahko tamau pokup pol apple štacune

Limit-sky ::

MrStein je izjavil:

Mikrohard je izjavil:


Jao... zapriseženi pirati in njihova logika mi je res LoL.

Kaj narediš v trgovini, ko kopuješ pijačo? Ali najprej narediš požirek iz vsake flaše in potem kupiš tisto, kar ti je všeč? Isto velja za jogurt, kruh, meso, zelenjavo, filme v kinu, apartmaje na morju, itd itd itd... Ampak drugih stvari preprosto ne kradeš, ker si bil tako vzgojen. Pač kupiš tisto, kar si lahko privoščiš. Živimo v kapitalizmi, kjer so dobrine omejene in ne morejo imeti vsi vsega. Me zanima, s čim ti služiš svoj kruh (verjetno z žepnino?) in kaj bi rekel, če bi tvoje izdelke kar tako na počez kradli.

Kupim 2 deci, spijem, če mi je všeč, kupim celo gajbo. Naslednje vprašanje?

Kraja. Ni tu govora o kraji. Naslednje vprašanje?

Omejene dobrine? Kako je število kopij niza bitov omejeno? (retorično vprašanje).
Še kaj? Ah, spet kraja.

Zakaj piratstva folk ne napada s smiselnimi argumenti?


OK, iščeš službo. Potencialni delodajalec ti da možnost, da se pokažeš kaj znaš. Seveda za tri mesece. Delaš na polno in pokažeš vse kar znaš. Seveda zastonj, ker ti nihče ne verjame, da si tako dober kot govoriš. Na koncu pa nimaš nobene garancije, da boš tudi zaposlen. Si za to? In potem tisto podjetje najde drugega, ki je "bojši" od tebe. Seveda spet za tri mesece poskusne dobe. Pa, da ne bi mislil slučajno, da boš za "probo" dobil plačo.

Mikrohard ::

MrStein je izjavil:


Kupim 2 deci, spijem, če mi je všeč, kupim celo gajbo. Naslednje vprašanje?

2 deci sta dražja od povprečne cene aplikacije (sploh te, ki je omenjena v tej novici). Pa omenil sem že, da lahko tudi reklamirate nakup aplikacije.

MrStein je izjavil:


Kraja. Ni tu govora o kraji. Naslednje vprašanje?

Stvar interpretacije. Zame je nelicenčna uporaba software-a isto kot da bi ukradel karkoli podobne vrednosti v trgovini.

MrStein je izjavil:


Omejene dobrine? Kako je število kopij niza bitov omejeno? (retorično vprašanje).
Še kaj? Ah, spet kraja.

Programer ne more živeti od bitov in bajtov. On nekaj naredi in se odloči, da bo omejeno (to določi v licenci), zato da bo tudi on lahko kupil kaj, kar je resnično omejeno. Pač tako svet trenutno deluje. Če ti kaj ni všeč, pa sam sprogramiraj in šenkavaj naokoli. Ne znaš? Potem pa plačaj in bodi tiho.

MrStein je izjavil:


Zakaj piratstva folk ne napada s smiselnimi argumenti?

Zakaj pirati ne odgovarjajo s smiselnimi argumenti?

MrStein ::

So bili vsi smiselni. Potem si "malo" spremenil izjavo. In z njo se več ne bom ukvarjal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MedusasPath ::

smash je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

smash je izjavil:

nočem jim dat zato, ker lahko pride do tega, da nekdo po pomoti klikne kje yes znotraj kaksne applikacije in mi avtomatsko dol pobere denar...je dovolj dober razlog zate?

za samo številko se ne bojim


a to tisti yes, ki potem zahteva od tebe se vnos ne-trivialnega gesla? Zelo ponesreci ja.


ta yes deluje samo prvič, potem pa ne sprašuje več...toliko v vednost...vmes mi lahko tamau pokup pol apple štacune

Ne sprašuje te v naslednjih 15 minutah. Malo branja...
"Note: Every time you make an In-App Purchase using iOS 4.3 or later, you will be asked to confirm your purchase by tapping Buy. If it has been less than 15 minutes since your last In-App purchase, you will not be required to type in your account password again. You can also enable Restrictions on your iOS device to restrict purchasing of In-App Purchase content."

Torej, lahko pod geslom tudi globalno onemogočiš nakupe znotraj aplikacij v iOSu.

smash ::

MedusasPath je izjavil:

smash je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

smash je izjavil:

nočem jim dat zato, ker lahko pride do tega, da nekdo po pomoti klikne kje yes znotraj kaksne applikacije in mi avtomatsko dol pobere denar...je dovolj dober razlog zate?

za samo številko se ne bojim


a to tisti yes, ki potem zahteva od tebe se vnos ne-trivialnega gesla? Zelo ponesreci ja.


ta yes deluje samo prvič, potem pa ne sprašuje več...toliko v vednost...vmes mi lahko tamau pokup pol apple štacune

Ne sprašuje te v naslednjih 15 minutah. Malo branja...
"Note: Every time you make an In-App Purchase using iOS 4.3 or later, you will be asked to confirm your purchase by tapping Buy. If it has been less than 15 minutes since your last In-App purchase, you will not be required to type in your account password again. You can also enable Restrictions on your iOS device to restrict purchasing of In-App Purchase content."

Torej, lahko pod geslom tudi globalno onemogočiš nakupe znotraj aplikacij v iOSu.


ok tole nisem vedel, ampak zakaj bi karkoli puščal naključju...pač imel sem izbiro in ker ni bilo potrebe po tem, da napravo zvežem s kreditno, nisem tega storil

poleg tega sem bil že zaradi "dragega" nakupa naprave odločen, da za aplikacije ne dam nič

če bi bila naprava tam nekje razumnih 200-300€, bi premislil, pa še to bi me zmotilo dejstvo, da je treba app najprej kupit, potem pa šele vidiš a je v redu al ne

tako pač je...danes je treba šparati na vsakem koraku...jaz vzamem nekje, drugi vzamejo meni

danes te poštenje pošteno obere

Bor H ::

taki ste k uni k kupjo avto z 200+ konji pol pa jamrajo zarad porabe.

aja ne...uni vejo vnaprej da jih bo to koštal in si praviloma kupjo sam če si lahk prvoščjo

Zmajc ::

Osebno piratiziram na vseh platformah, nikogar ne diskriminiram!

Limit-sky ::

smash in zmajc, če bosta kdaj iskala delo vaju jaz vzamem za bilokakšno opravilo. Plačam 700€, ampak ker se mi zdi to veliko, vaju vzamem na probo za 3 mesece. Brezplačno seveda. Potem se pa začnemo menit o plači.

:))

Žiiga ::

3 mesece težko, dan-dva pa komot, ne?

Limit-sky ::

Glede na sorazmernost zneskov, je prej 6 mesecev. :))

Zmajc ::

Piratiziram, ker je to edini način da lahko pokažem svoje nestrinjanje z določenimi stvarmi, ki se mi jih tukaj res ne da naštevat ali zagovarjat. Bluzite in pametujete lahko tu cel dan pa to ne bo spremenilo ničesar.

Bor H ::

S cim se ne strinjas? S ceno 1$ al placevanjem za virtualne dobrine nasploh?

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

Zakaj piratstva folk ne napada s smiselnimi argumenti?

Zakaj imajo pirati samo popolnoma nesmiselne izgovore?

McAjvar ::

smash je izjavil:

poleg tega sem bil že zaradi "dragega" nakupa naprave odločen, da za aplikacije ne dam nič

če bi bila naprava tam nekje razumnih 200-300€, bi premislil, pa še to bi me zmotilo dejstvo, da je treba app najprej kupit, potem pa šele vidiš a je v redu al ne

tako pač je...danes je treba šparati na vsakem koraku...jaz vzamem nekje, drugi vzamejo meni

danes te poštenje pošteno obere


Caki, ne razumem. Naprava je bila (pre)draga, ampak ker je treba sparati na vsakem koraku, si jo vseeno kupil. Potem pa je 1$ prevec za aplikacije, ki jih uporabljas? Saj ti jih ni treba kupiti, ce jih ne zelis uporabljati, ce pa jih, se pa spodobi, da za to nekaj odstejes. Posteno bi bilo, ane?
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

LeQuack ::

Tukaj pade v vodo tudi tisti argument, ki se je dolgo uporabljal, in sicer da je glasba predraga (če bi se dalo vsaj samo posamezne pesmi kupit, sedaj se da), da so igre predrage (ko vsaj ne bi bile 50€), da so Blu-Ray filmi predragi in podobno. Ker več kot očitno je tudi $1 predrago.
Quack !

Mikrohard ::

Pirati bodo vedno našli kak nov izgovor. Včasih je bilo drago, sedaj ni v redu, ker se ne da brez plačila sprobat, kasneje bo pa narobe, ker zraven ne bodo dobili še novega avta.

zee ::

Mah. Jaz bi kpoval se vec glasbe in filmv, ce bi bila cenejsa. Tako pa se zadovoljim s podcasti in spletnim radiem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPad mini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110960 (8594) klinker
»

Apple pokazal predogled OS X 10.8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5017141 (14610) Jst
»

Piratiziranje je na iOS-u še kako prisotno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13030253 (26893) roli
»

Apple WWDC: iOS 5

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
219126 (7732) zee
»

App Store še vedno daleč največji zaslužkar med mobilnimi ekosistemi

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
257227 (6524) antonija

Več podobnih tem