» »

iPad mini

iPad mini

«
1
2

kuglvinkl ::

vidim, da še ni teme.

Zleakal so ceniki, 8GB je 250$, 16GB pa 350$, WiFi only se ve. Tu: http://www.engadget.com/2012/10/14/appl...

Se prav so zelo samozavestni, sam ne vem glede česa. Zaslona?

M-XXXX ::

Madafa kakšno lupljenje folka...

Ajde, rečmo da je 250€ sprejemljiva cena (toliko za debato), potem pa podražiš za 400€!! aka več kot 250% in dodaš 3G ter še nekaj placa...

pecorin ::

se nekaj placa? 8x toliko placa...

M-XXXX ::

pecorin je izjavil:

se nekaj placa? 8x toliko placa...

Ti povem koliko je teh 64GB vrednih? Toliko kot po Applovi logiki njihovih 4GB: http://www.amazon.de/gp/product/B007JTK...

Z drugimi besedami imajo 14x precenjeno opcijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Cold1 ::

kuglvinkl je izjavil:

vidim, da še ni teme.

Zleakal so ceniki, 8GB je 250$, 16GB pa 350$, WiFi only se ve. Tu: http://www.engadget.com/2012/10/14/appl...

Se prav so zelo samozavestni, sam ne vem glede česa. Zaslona?


Če tile podatki držijo, se gre za izjemno pocenitev, namesto dosedanjih 400€ bo izkušnja, ki jo ponuja iPad stala zgolj 250, mini je namreč dovolj velik, da na njem izkušnja uporabe ni okrnjena - idealno za tiste, ki se jim je iPad zdel predrag, za šolstvo ter starše, ki kupujejo za otroke pa nočejo predrage naprave.

Glede samozavesti, pa je potrebno dodati, da celoten obseg aplikacij in medijev za iPad za zgolj 250€, po vsej verjetnosti, pomeni konec vseh drugih tabletk.
WinRT je mrtev pred prihodom, Nexus pa je smiseln zgolj še zaradi odprtosti (s tem da ga bodo najbrž precej pocenili).

bluefish ::

Cold1 je izjavil:

Glede samozavesti, pa je potrebno dodati, da celoten obseg aplikacij in medijev za iPad za zgolj 250€, po vsej verjetnosti, pomeni konec vseh drugih tabletk.
Pajade.
No, če gledaš na samo kvantiteto, morda res, vendar se mnogi na srečo ne odločajo po tem.

Cold1 ::

Za iPad je na voljo nekaj 100 000 aplikacij, pa predpostavimo da jih je večina (recimo 80%) bolj za hec, nabor kakovostnih je še vedno ogromen, sicer pa:

More than 650,000 apps are available in that store--and 225,000 of those are made specifically for the iPad. Competing tablets, Cook said, only have a "few hundred" apps available for purchase.


Kar pa se tiče uporabe:
More than 130 million people use iOS's Game Center, submitting more than 5 billion scores each week. Two thirds of the top 100 game apps integrate with Game Center, Forstall said.


Macworld: WWDC 2012 - Apple runs down the numbers
http://www.macworld.com/article/1167183...

-------------------------------------

Sedaj pa povej, koliko aplikacij je na voljo za Androidne tabletke (dve? tri? sedem?) koliko pa za Metro (ena?)?

In tako pridemo nazaj na začetek, iPad (Mini) je najbolj razvita/obsežna platforma, za skoraj najnižjo ceno (seveda, če so ceniki realni).

kuglvinkl ::

kateri so killer appsi za iOS, ki jih ni na voljo za Android?

ti tisoči appsov so men čisti BS namreč.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

iWork ni za Android... Najbrž, ker je zastonj alternativa že prednaložena :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Cold1 ::

kateri so killer appsi za iOS, ki jih ni na voljo za Android?


Nimam pojma, poglej si na Applovem Appstore-u, kaj imajo in se odloči sam.

--------------------------------------------

Sicer pa so znane cene MS-ove tabletke z WinRT

Here's the rundown on Surface pricing:

Surface with Windows RT, 32 GB: $499

Surface with Windows RT, 32 GB with Black Touch Cover: $599

Surface with Windows RT, 64 GB with Black Touch Cover: $699

Surface Touch Cover (white, red, black, cyan, or pink): $120

Surface Type Cover: $130

...
Note that these prices are only for the Windows RT version of Surface. The Windows 8 version isn't expected until early 2013. Given the RT pricing, one has to think those versions of Surface will be in the $999 range, in line with Ultrabook pricing.


WinSuperSite: Microsoft Surface: Pricing and Availability
http://www.winsupersite.com/article/win...


Skratka, na eni strani imamo iPad za 250$ (Logitechov pokrov/tipkovnica pa je pod 100$ se mi zdi, pri čemer je trden, iPad se vanj vpne, tako da ne potrebuješ mize za tipkanje) z velikansko knjižnico programske opreme in praktično vsemi mediji, ki obstajajo; na drugi pa SurfaceRT za 500$ (mehka tipkovnica, ki potrebuje mizo za uporabo pa stane nadaljnih 120$) brez kakršnekoli združljivosti z okenskimi programi in komaj kakim Metro appom, s tem da je sam Metro komajda prebavljiv in na moč zoprn vmesnik.

Tole nekateri že opisujejo z izrazom bloodbath, Microsoftove tabletke so, IMO, odpisane še preden bodo na policah trgovin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

kuglvinkl ::

Cold1, ne seri, pizda misliš, da si v vrtcu? Ti si podal argument trilijona killer appsov.

Cold1 ::

Zadeva je popolnoma enaka kot pri Oknih, ni važno, če imaš nadomestilo za deset najbolj popularnih programov (večinoma se gre za "nadomestilo"), vedno se najde še sto obstranskih zadev, ki jih konkurenca nima, a jih uporabniki želijo, s tem da ima vsakdo svojo stoterico - in ker ima prevladujoča platforma vedno prednost v številu razvijalcev, je ne moreš nikoli dohiteti.

Ne misli pa, da se bom zate trudil in ti iskal programe; če že uporabljaš Androida in iščeš tarčo, ki bi jo lahko napadal v stilu "ampak jaz tega ne rabim" in "ampak meni zadostuje že to in to," potem si tako tarčo poišči in napadaj sam.

bluefish ::

Nima veze. Point je, da se aplikacije za večino namenov najde v praktično vsakem marketu. Jasno, pri večjem številu razvijalcev in aplikacij je večja verjetnost, da bo nekaj na voljo, vendar je pri cifrah, ki gredo v milijone, to praktično irelevantno.

jnovak ::

Za business segment (že za samo skupino Microsoft Dynamics) bo Microsoft Surface top pridobitev!

Cold1 ::

Nima veze. Point je, da se aplikacije za večino namenov najde v praktično vsakem marketu.


Mhm. Kje je MS Office za Ubuntu? Kaj pa Paint.Net? No, kaj pa Oberonova pasjansa (razširjena verzija tiste, ki je v Visti in kasnejših)? Kaj pa...

Kako praviš, da teh zadev ni? Hm, zakaj potem praviš da so?

M-XXXX ::

Koliko kart iger je za linuxe? Samo na desetine ali na stotine?
Koliko office izdelkov? 5 sigurno.
Programov za urejanja slik,..? Par bi se jih tud najdlo :)

bluefish ::

Cold1 je izjavil:

Mhm. Kje je MS Office za Ubuntu? Kaj pa Paint.Net? No, kaj pa Oberonova pasjansa (razširjena verzija tiste, ki je v Visti in kasnejših)? Kaj pa...

Kako praviš, da teh zadev ni? Hm, zakaj potem praviš da so?
Jao, ne s takimi, ker prav dobro veš, kaj sem z zgoraj napisanim mislil.

Zheegec ::

Še vedno ne vemo, katere bistvene aplikacije za iOS ni na Androidu? Google maps? :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

djordjevic ::

Güd one. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

kuglvinkl ::

hehe :)

Zheegec ::

Jah, moj Asus TF700 ne more biti najboljša tablica na trgu, mora imeti nek minus... Sem se odločil, da bom odstranil Google Maps ter Polaris office in bom imel tablico z inferiornimi aplikacijami kot konkurenca... Zalepim še microSD režo in micro-HDMI ter xenon flash na kamerci, da bo poštena primerjava... Pa še eno pečico prilepim na zadnjo stran tablice... Še kakšen predlog? :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

djordjevic ::

Nehaj, nehaj. Trebušne mišice bolijo od smeha. :))
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zheegec ::

Ja vsak dan poslušam o teh famoznih aplikacijah, pa še vedno nisem od nikogar nič izvedel. In to od raznih random "poznavalcev"... Mogoče kakšne igre ali zabavne aplikacije za iOS res ni za Androida (in obratno, dosti Tegra zone špilov ni na iOS), ampak kakšne bistvene stvari pa še nisem izvedel. Office aplikacij ima Andorid dosti več (zastonjskih celo neskončnokrat več), remote desktop in cloud aplikacij je ogromno,...

P.s.: Prodam dock od TF700, koliko lahko dobim za 0,5Kg brušenega aluminija? Sem ugotovil, da je superiorna rešitev in si je ne zaslužim.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Cold1 ::

Ja vsak dan poslušam o teh famoznih aplikacijah, pa še vedno nisem od nikogar nič izvedel.


Tole je bolj ali manj argument Linuxašev, ki so dokazovali da imajo vse, kar imajo Okna; s tem da so se oni vedno trudili prepričati druge, ti pa zahtevaš da nekdo prepriča tebe, čeprav je vnaprej jasno, da Jabolk ne nameravaš uporabljati.

Zheegec ::

Uporabljam vsak dan. Na žalost. Sem jih tudi imel nekaj doma, pa sem z veseljem zamenjal za Asusa. Samo še vedno nisem našel teh aplikacij, ki so na iOS boljše, kot na Androidu. Kje je ta ekosistem?
Govorim o tvoji izjavi:
Glede samozavesti, pa je potrebno dodati, da celoten obseg aplikacij in medijev za iPad za zgolj 250€, po vsej verjetnosti, pomeni konec vseh drugih tabletk.

Torej za 250€ se že sedaj dobi Andorid tablica Nexus 16GB (na katerega gre 1x več aplikacij, kot bo šlo na iPad mini za isto ceno), torej iz te tvoje izjave sklepam, da je celoten obseg aplikacij in medijev (??) za iOS superioren od Androida. Kje se to kaže in kako to preverim?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Cold1 ::

Uporabljam vsak dan. Na žalost.

Če te moti, zakaj potem uporabljaš? Te silijo ali kaj?

Kje se to kaže in kako to preverim?

Poženi iTunes.

Opkow ::

iTunes? Ni sans, da ta bloatware vidi mojo masino.

Zheegec ::

Uporabljam vsak dan. Na žalost.


Če te moti, zakaj potem uporabljaš? Te silijo ali kaj?

Silijo ne, samo žal je treba.
Kje se to kaže in kako to preverim?


Poženi iTunes.

To ne pomeni nič. Kakšen je ta obseg aplikacij in kako se razlikuje od Androidovega obsega aplikacij. Kaj pomeni obseg medijev?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

Ok, Cold 1 je nerelevanten subject, move on.

feedback03 ::

Zanimivo bo videti, kako dobro bo šla v prodajo ta zadeva, glede na to da ima enake specifikacije kot iPad 2, ter več ali manj isto ceno (razen pri 16GB Wifi only Mini-ju, ki je par 10€ cenejši od dvojke).
Why do people feel safe under blankets?
It's not like a murderer will come in thinking:
I'M GOING TO KILL.. Ah darn, he's under a blanket!

kuglvinkl ::

Po mojem zlo dobr. Niso bistveno failal pr Applu zadnje čase.

Sam si moram še napisat +/- Nexusa in ipad mini. En velik (-) za iPada je sigurno omejitev prostora, N7 se da rootat in pa cena.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

This is going to play out much like the iPod and iPod Mini back in 2004: the full-size model will continue to sell strongly, but the Mini is going to become the bestselling model

http://boingboing.net/2012/10/31/gruber...

Se lahko strinjam. Za 300 evrov čem pa imet več kot 200 ppi.

Zgodovina sprememb…

matejceh ::

Edina stvar, kaj mene tukaj zmoti je, da žal prva generacija iPad Mini nima Retina zaslona. Zakaj? Preprosto zato, ker uporaba retine na vseh drugih napravah naredi "non" Retino obupno...

Nekje marca - polejta bo zagotovo iPad Mini z retino, katerega počakam in ga kupim. Konkurenčne tablice sem izločil iz nakupa še preden sem jih dodobra sprobal, pač nočem imeti plastike in tablice, katere so oblikovali Ray Charles in društvo slabovidnih (seveda pa, zaradi celotnega ekosistema, katerega si že lastim, je logični nakup iOs naprave...).

Aja, micro sd, micro hdmi... totalno nepotrebno na 7 palčni tablici...

Kar se pa apliakacij tiče; Če je neka aplikacija na voljo za tablico še ne pomeni, da je optimizirana zanjo. Tukaj ima iOS veliko večji nabor aplikacij, katere so optimizirane in prirejene za velikost, android je tukaj še zelo "slab". (ne mi o naštevanju aplikacij, ker nismo v prvem razredu; dejstvo je dejstvo)

T-Majo ::

8GB iPad mini?

Je to napaka? Vsaj v SLO ga po moje ne bo.

spirit ::

Ok sej ste povedal že praktično vse, Ipad je superiorna zadeva, ker omogoča tako veliko, je tako odprta in ni problem jo nadgradit,... aja...
No ja, tudi jaz ne vem katere aplikacije so na iOS boljše kot na Androidu, se mi zdi da sta si precej podobna sistema, na obeh se da delat precej osnovnih stvari, in igrat igrce. Menda se bo pa iPad mini manj grel, sm ga pa dans mel v rokah, pa me ni prepričal, velikost je nekoliko čudna ni ne majhen ne velik, je pa tanek, čeprav je zadaj Alu, mi deluje da gre le za mikomilimtersko plast aluminija čez plastiko ( kot so imeli nekater predlanski Asusovi prenosniki), ni slabo, je pa občutno slabše kot zadnja stran velikega iPada. Nekako me ne prepriča in nikakor ga ne vidim kot resnega odjemalca trga 7inčnim tablicam, teh 0,9 in potem bi si res omislil kar Ipada ali pa kaj 10,1 inčnega.
No da še malo za šalo povem, da sva s kolegom ugotovila kako so prišli do iPad minija, Jobs se je zatipkal ko je želel poročilo o prodaji njihove 9,7-palčne tablice pa je napisal how is the sales of our 7,9 inch tablet going? Pa so se uni pod njim mal ustrašl, šit tega pa nimamo, mormo hitr ga spravt na trg, da nou Jobs jezn, da kaj se gremo, žal so pa tko kot njegova jahta nekoliko zamudili s splavitivjo, ostalo že veste. :D

kuglvinkl ::

Evo, menda se že pripravlja retina za minija: http://www.computerbase.de/news/2012-11...

tiran2000 ::

mogoče kdo ve kje bi se dalo kupit minija 16 gb wifi (ni važno barva)?

niti ena večja trgovina v SLO nima zaloge...

bojsi ::

Menda še ima Mercator...

tiran2000 ::

Hvala sm ga najdu v harvey na konc. So pa res omejene zaloge ble povsod, sej je solidna tablica, sam vseeno ...svasta

c00L3r ::

Mam zdaj izposojen iPad že slab mesec. Čez slaba 2 meseca ga bom moral vrnit in bom najverjetneje kupil tablico. Samo ne vem, če je 16gb dovolj za tablico, ko bom naložil gor nekaj iger, mogoče kako serijo. In ne vem, če mi iPad Mini ne bo premajhen.

Gledal sem tudi Android tablice, ki dosti cenejše. Pa ne mislim, tistih za 100€, ampak Nexus serijo. Argument, zakaj bi vzel iPad-a je ta, da na njem delajo igre bolje. Za vse ostalo, pa ne vidim prednosti pred Android tablico. Slabost je ta, da so nekateri app-i na iTunes plačljivi, na gPlay pa zastonj. Da ne omenjam, kako obupno izgledajo app-i, ki niso prilagojeni za iPad. Dejansko se raztegne slika od iPhone-a 3G (480x320) na velik zaslon. To je že popravljeno v iPad 3?

tiran2000 ::

Ma lej roko na srce mi gre apple na k. Sam morm pa priznat da je os sploiran v nulo, vsaj mini dela net kot strela, tudi odzivnost je boljsa kot pri androidih... Tudi app so bol stabilni...edino kar me zelo moti je cena, omejenost sistema oz. apple filozofija ( npr.brez dodatkov se fajlov ne mors snemat dol normalno) ter placljivost skoraj vsega... Ce hoces hitrost in enostavnost apple, ce hoces svobodo in dolocene funkcije pa android

Sam sem vzel minija zaradi vecje velikost ekrana, drugace bi vzel nexusa

Zgodovina sprememb…

VaeVictis ::

c00L3r je izjavil:

Mam zdaj izposojen iPad že slab mesec. Čez slaba 2 meseca ga bom moral vrnit in bom najverjetneje kupil tablico. Samo ne vem, če je 16gb dovolj za tablico, ko bom naložil gor nekaj iger, mogoče kako serijo. In ne vem, če mi iPad Mini ne bo premajhen.

Gledal sem tudi Android tablice, ki dosti cenejše. Pa ne mislim, tistih za 100€, ampak Nexus serijo. Argument, zakaj bi vzel iPad-a je ta, da na njem delajo igre bolje. Za vse ostalo, pa ne vidim prednosti pred Android tablico. Slabost je ta, da so nekateri app-i na iTunes plačljivi, na gPlay pa zastonj. Da ne omenjam, kako obupno izgledajo app-i, ki niso prilagojeni za iPad. Dejansko se raztegne slika od iPhone-a 3G (480x320) na velik zaslon. To je že popravljeno v iPad 3?


Sam sem kupil na začetku 16gb Ipad 1, ko sem kupoval novega Ipad 3 sem kupil 32gb, ker mi je bilo 16gb premalo...

Tako da ti predlagam, da kupiš prvo manjšo tablico in potem kasneje kupiš, ko/če boš potreboval večjo tablico (ali pa mogoče upgradaš na iPad Mini Retina, ko pride ven)...

Je pa tudi odvisno od uporabe, če si kakor jaz, ki ima rad večino stvari vedno s sabo, kupi večjo, če ne kupi manjšo zmogljivost.

Seveda imaš pa vedno na voljo tudi DropBox, Wuala, ...

Vsi app-i, ki niso prilagojeni za tablico se na iPadu raztegnejo (2x maš spodaj desno ikonco), lahko pa gledaš univerzalne appe, ki so prilagojeni za iPhone in za iPad.

ps: Če boš kupil iOS je en izmed nujnih appov (AppsGoneFree).

fukich ::

kaj je boljše ipad mini ali samsung tab 3.10.1?

klinker ::

Dve precej razlicni tablici...je pa nov iPad Air in ne mini.
Ena je 8" druga pa 10". Kaj je boljse? Vsaka ima svoje prednosti in slabosti, ena je iOS, druga Android. Specse ima Samsung boljsi, iOS pa je boljse optimiziran. Androida lahko rootas in se po zelji igrackas s custom romi, iOS pa ne.
Skratka...stvar preferenc, kaj zelis od tablice :)

ramiz?! ::

klinker je izjavil:

Dve precej razlicni tablici...je pa nov iPad Air in ne mini.
Ena je 8" druga pa 10". Kaj je boljse? Vsaka ima svoje prednosti in slabosti, ena je iOS, druga Android. Specse ima Samsung boljsi, iOS pa je boljse optimiziran. Androida lahko rootas in se po zelji igrackas s custom romi, iOS pa ne.
Skratka...stvar preferenc, kaj zelis od tablice :)

Zakaj mu govoriš o ipad airu, če človeka zanima ipad mini??? Tega ne razumem čisto. Drugače pa sedaj obstaja tudi ipad mini 2...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

klinker ::

V bistvu govorim o miniju, glede na to da sem napisal 8", sem se pa glede imena malo zmotu, ja. Air je nov ta vecji, mini pa ostaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

fukich ::

aha hvala samo me bolj iz iz izkušenj zanima katera je po vaših mnenjih boljša?

klinker ::

Ne vem kaj ne razumes. Boljsa je tista, katera posamezniku nudi kar potrebuje.
Al bi rad samo neko bedno kreganje Apple VS Samsung nacel?
Povej kaj hoces od tablice, pa ti bo kdo lahko kaj svetoval.

fukich ::

nee halo?! zanima me pač zakaj bi si raje kupil ipad mini kot samsung galaxy 3.10.1 ali obratno

"Boljsa je tista, katera posamezniku nudi kar potrebuje."
kaj nudi ipad in kaj nudi samsung?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fukich ()

klinker ::

iPad mini retina
Bolje optimiziran OS, naceloma kvalitetnejse aplikacije na app store, boljsa konstrukcija, boljsi zaslon, boljsa hrbtna kamera, naceloma ene 2 leti podpore z posodobitvami SWja

Gtab

Bolj fleksibilen OS, moznost rootanja in nalaganja custom romov, vecji zaslon, razsiritev z SD kartico do 64GB

Tako na grobo.
Moje osebno mnenje pa. Ce hoces kupit in uporabljat, brez igrackanja s custom romi, imet dober support z update-i in te ta 2" manjsi zaslon ne moti izberi iPad retina.
Ce si pa ciljal na starejsega minija, pa smo tam tam, s tem da ima mini samo 512MB rama, kar ni lih dobro, ceprav vseeno kar sem ga sprobal dela res dobro, Gtab pa kljub boljsemu hardwareju ne dela tako smooth. Tudi vidni koti zaslona, so boljsi na miniju. Nisem pa poskusu nobenih spliov na njih, tako da tu ti ne morem nic povedat.
Mi je pa recimo na Androidu, malo boljsi layout sistema, oz. na iOSu ne maram da so vsi appsi na home screenu in mi je boljsa Android resitev z app drawerjem in si lahko home screene po zelji ustimam, razen tega pa je iOS kar prijetno uporabljat.
Verjetno pa bo najboljse da gres v kak BB, pa tam sprobas kake razstavljene modele in se odlocis kaj ti bolj ugaja.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17457343 (49717) Nummy
»

Katero Majhno Tablico ?

Oddelek: Kaj kupiti
202796 (2241) branc
»

tablicni racunalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13119425 (14857) Vkun
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629971 (25920) PrimozR
»

iPad 2 ali Transformer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317335 (14227) Mavrik

Več podobnih tem