» »

BMW Serije 3 316 in driftanje z ročno

BMW Serije 3 316 in driftanje z ročno

«
1
2

Bostyan007 ::

Zanima se za nakum avta BMW Serije 3 316 letnik 2001 105KM. Zanima pa me slabe in dobre lasnosti avta, vse sem že pregledal zdaj me zanima samo še kako se obnese motor in kroserija...

Ker sem imel zdaj sprednji pogon me zanima zadnji (Ker zadnje gume so bile vedno obrabljene :D) Več drifta kot normalne vožnje :D

Zato me zanima ta model BMWja
  • spremenil: bluefish ()

boogie_xlr ::

Prešvoh za driftanje oz. nasploh prešvoh za tako težo avtomobila. 320 je minimalno, da se da vsaj normalno pelat.

Dr_M ::

320 ja, ce je mokra cesta :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Zanima pa me slabe in dobre lasnosti avta, vse sem že pregledal zdaj me zanima samo še kako se obnese motor in kroserija...

Slabe lastnosti so noro visoka cena. Vzemi pa vsaj 330d, stanje na števcu pomnoži z vsaj 2x, takoj naredi velik servis.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

Clovk bi rad driftu, ne pa starga fotra spilu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Ja in za to bi vzel 105KM pri težkem avtu... :) Za te današnje avtomobile je tudi 150 premalo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Scorpia ::

Še mazda rx8 192 konjev, pa ima relativno lahek zadek, pa se nekako ni dalo driftati (mogoče je kriv wenkelov motor, ki je pod 3tisoč obrati zamorjen). Sicer sem se moral mal matrati, ampak je šlo, na koncu driftati. Tako da z 105 konji pa še težje. Sicer lahko tudi z 100imi konji driftaš, sam lahko pričakuješ kaj kmalu, skurjeno sklopko. To mislim če nabijaš v obrate in z sklopko delaš prenos moči. Druga zgodba je pri 300 konjev, kjer ni potrebno sklopke uporabiti :)
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

Bostyan007 ::

Vem da je prešvoh ampak ga bom čipnil na 130 - 140 in neki bo že vrtelo :D Vem pa, da za normalno driftanje potrebuješ minimalno 200KM ampak potem je poraba večja... itak nebom driftal vsaki dan tako mal za se igrat :D dizla pa itak že imam tako da ni šans dizla stroški so dražji za vstrajnik je 200€ ker ima fedre notr, če je bencin jih nima in cena je tam tam za 1l ko menjavaš pase moraš menjat še jermenico je spet 100€ in še pasi 100€ je 200€ na bencincu pa menjaš pase in je konc. Pol turbina na dizlu.... vem ker imam dizla doma.... na koncu leta če imaš kaj problemov z dizlom nisi dosti prišparal :P in dizel pride v poštel na dolge relacije, da narediš na dan po 300 - 500 km potem se ti splača dizla ker je poraba manjša.(Z polnim tankom sem naredil 1400km prav počasi, ko sem ga tiščal ampak ne skoz sem naredil 800km) To je spet vse od modela in znamke seveda lahko boš kupil dizla ne boš imel problemov, kar je servis... Tako da dizla ni šans več, bi rabu pa res 200KM za driftat :D že zdaj ko grem z ročno že lih da vleče po dobrem asvaltu ne pa pol da do še driftalo z zadnim pogonom z 120KM dizel pomojm bo malo :D in 130KM neki bo že vrtelo po mokrem sigurno (Če sem zdaj driftal pri 80km/h na ravnini 400 - 500 metrih na mokri cesti in glatkem asvaltu brez problema bo že neki vrtelo po mokrem :D ) zanima me samo kako se obnese motor ali se kvari...

Jaz gledam avto do 5000EUR letnik 2000 - 2001 do 80kw zaradi zavarovanja... ga čipnem in jih imam 130 al kolko že :D

Zgodovina sprememb…

TribesMan ::

316 boš čipal na 130PS? Haha...

Good luck with that one.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

J-e-r-r-y ::

Na kratko glede E46, zelo pazi kaj kupuješ.

Evo ti nekaj gradiva za primerjanje ... http://www.bimmerfest.com/wiki/index.ph... drugače pa jaz osebno nebi imel preFL, sicer pa preberi malo pa ti bo jasno.

IceIceBaby ::

Noben E46 razen M3 nima zapore diferenciala. Za driftanje je špera obvezna oprema.

Drug problem je moč. Čipat ga nima smisla, ker boš dobil kakšnih 5 konjev ali še to ne. 105 konjev je sicer dovolj za igranje po mokrih parkiriščih, ampak še to je ravno na meji. Še kvalitetnega donuta ne morš nardit.

Tretji problem je pa cena. 316 imajo enako ali celo višjo ceno kot kakšen soliden 328. Pa je močnejši model poleg očitno boljšega motorja običajno tudi veliko bolj opremljen. Če kupuješ bmwja se splača vzeti malo močnejšo zadevo, ti ne bo žal.

Še mazda rx8 192 konjev, pa ima relativno lahek zadek, pa se nekako ni dalo driftati


Ta motor od mazde ni zamorjen samo pod 3000 ampak skozi celo območje :) Zadnjič sem vozil močnejšo verzijo pa mi ni bilo jasno kje se skriva tistih 230 konjev. Tudi nad 5000 ko naj bi zadeva vlekla je vse skup precej medlo.

PecenkA ::

Jaz imam E36 Compact s 100 KM pa je precej prešvoh za driftanje. Če je dež mogoče nekako gre. Drugače BMW, ki nima 6 cilindrske mašine ni BMW :) ... vsaj tako pravijo. Ko bom kupoval naslednjega bom sigurno imel to v mislih.

koyotee ::

316ka je podn od avta. Vsak jugo ga pele scat:)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

globoko grlo ::

sicer lepo, da pomagate ampak bi bostyan87 moral najprej it na tečaj varne vožnje :), pol pa verjetn izpit vrnt na UE :)

morš bit mal omejen da kupuješ avto na podlagi možnosti driftanja, hehe in potem še gledaš 1.6 ==> EPIC FAIL

Zheegec ::

Vem da je prešvoh ampak ga bom čipnil na 130 - 140 in neki bo že vrtelo :D

To ga boš čipal še preden boš dodatno vgradil turbino in intercooler, ali po tem? :)
Če pred tem, potem pričakuj kakšnih 0KM več (+/-5KM), če pa po tem pa je možno ja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bostyan007 ::

globoko grlo je izjavil:

sicer lepo, da pomagate ampak bi bostyan87 moral najprej it na tečaj varne vožnje :), pol pa verjetn izpit vrnt na UE :)

morš bit mal omejen da kupuješ avto na podlagi možnosti driftanja, hehe in potem še gledaš 1.6 ==> EPIC FAIL


In zakaj? in gledam 1.9

"Na vašem vozilu se da pridobiti med 10 ter 15 odstotki moči ter navora. Poraba pri bencinskem atmosferskem motorju se poveča, pridobljena moč je pa predvsem v višjih vrtljajih."

328 ima 190KM in več in zavarovanje je 800€ dalje :D za 105 je do 500€ za letos bo 316 potem drugo leto pa bo kaj močnejšega :D vem da nima zapore diferenciala in vem da je pomembna za drift, sem povedal že, da sem vse prebral pregledal... zanima me samo motor kako se obnese....

koyotee ::

0-100 13s+
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zheegec ::

"Na vašem vozilu se da pridobiti med 10 ter 15 odstotki moči ter navora. Poraba pri bencinskem atmosferskem motorju se poveča, pridobljena moč je pa predvsem v višjih vrtljajih."

Kdo pa to obljublja za atmosferca?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bostyan007 ::

Vstuning


Največ bi kupil BMW serija 3: 318i, ki ima 119KM

Zheegec ::

Kot rečeno, premalo konjev... Raje prišparaj malo za kasneje. Tako in tako moraš še upoštevati registracijo, velik servis in gume ob nakupu, kar je takoj kakšne 2k€.
Sam imam 170KM pri 1500Kg pa ni nobenega "waw" efekta pri pospeševanju. Raje glej kakšen lažji avto s podobno močjo...

S čipanjem atmosferca boš iz 119KM mogoče dobil 125KM maksimalno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Blinder ::

Zheegec je izjavil:

"Na vašem vozilu se da pridobiti med 10 ter 15 odstotki moči ter navora. Poraba pri bencinskem atmosferskem motorju se poveča, pridobljena moč je pa predvsem v višjih vrtljajih."

Kdo pa to obljublja za atmosferca?


to je mel v mislih še zamenjavo odmične/ih pomoje
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

amigo_no1 ::

Model, kupuješ neka stara 1.6 l bmw jajca, da boš driftal po cesti ? Upam da se šališ.

Nekdo pameten mu predlaga 330d, še za 316 bo revež komaj spraskal, lol no.

320 b komaj dovolj za normalno vožnjo ? Kje ti živiš ? Na dirkališču ? Pred 20 leti so ljudje v 50-60 KM avti prefurali materiala za celo hišo v prikolicah, pa ne samo po ravnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Bostyan007 ::

Nevem koliko ima 330d KM ampak za enkrat več kot 130KM ne, drugo leto pa mogoče. Gledam pa 1.9, če nebo driftalo bom pa drugo leto kupil kaj močnejšega, ker zdaj sem prodal Fiat Brava 1.9 2000 letnik 105 KM in zdaj gledam drugi avto dizla pa ni šans več. Zato gledam BMW, ki ima zadnji pogon (Ker ročna mi je bila brez veze, ker sem driftal prav povsod...) Zdaj, če mi lahko kdo pove kako se obnese motor za 316 in 318 letnik 2000-2001.... ker BMW nisem še imel vozil sem ga... Vem da mi svetujete za driftanje več KM ampak za enkrat bo dovol 130KM, ko bo več denarja... bo kaj močnejšega :D

Blinder ::

dizla uzam za driftanje: velik navor in kratke nižje prestave
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Bostyan007 ::

320d 100kw bi blo, ker več kot 100kw za enkrat ne, ker potem je zavarovanje....

Ima res
- ASD samodejna zapora diferenciala
pomoje se je zmotil kar sem gledal....
lih gledam na avto.net?

Odločil sem se za
BMW serija 3: 320d 100kw
ali
BMW serija 3: 318Ci 87kw

eden od teh dveh

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Bostyan007 je izjavil:

Vstuning


Največ bi kupil BMW serija 3: 318i, ki ima 119KM

:)) Doma ga imamo že dolgo, če maš dobre gume še po mokrem ne obrneš koles v prazno kar tako, kajšele da bi driftal. Hcat pa ga pele še R5 pomoje.

Drugače ko je en omenjal VS Tuning =) To so fantje stari 18-25 let, ki se grejo "tunerje" edino kaj znajo pa je zbijanje kilometrov...delujejo tam pri telekomu v celju.

Bostyan007 ::

Hja za letos bo 318 potem drugo leto pa....

Zheegec ::

Se strinjam. Najbolje nabavit danes avto za 5k€ pa še 2k€ vložiti za vzdrževanje, pa potem naslednje leto zamenjati za avto za 7k€ ker je ta za 5k€ preslab že v štartu :)
Važno da je BMW ane :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bostyan007 ::

1 - 2 leti potem bo pa kaj bol novejšega tud :D

bluefish ::

Najbrž malce novejša generacija od l.2001, ki bo prav tako zanič.

koyotee ::

pol si raj kup tastaro 7ko za male pare
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

;-) ::

Ker sem imel zdaj sprednji pogon me zanima zadnji (Ker zadnje gume so bile vedno obrabljene :D) Več drifta kot normalne vožnje :D


Nimaš izpita...to je dejstvo kake bedarije pišeš. Če bi še kako z ročno se sukal pa slajdal nemoreš zadnjih koles prej zradirat ko prednjih to je prvo. Drugo je to da z sprednjim pogonom nemoreš driftat.

black ice ::

Smeško nimaš pojma.

koyotee ::

true that
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

;-) ::

black ice je izjavil:

Smeško nimaš pojma.

explain

bluefish ::

Seveda je možno driftat s FWD:

;-) ::

Drifting refers to a driving technique and to a motorsport where the driver intentionally over steers, causing loss of traction in the rear wheels through turns, while maintaining vehicle control and a high exit speed. A car is drifting when the rear slip angle is greater than the front slip angle prior to the corner apex, and the front wheels are pointing in the opposite direction to the turn (e.g. car is turning left, wheels are pointed right or vice versa), and the driver is controlling these factors.


vir: Drifting %28motorsport%29 @ Wikipedia

to pa je možno samo z zadnjim pogodnom, s sprednjim ni driftanja ampak powerslajdanje al kakorkoli že se temu reče.

globoko grlo ::

obstaja en alter forum, kjer je polno znalcev s tega področja

priporočam bostyan87 al kaj si že, da greš tja, boš našel sebi primerno publiko :)

IceIceBaby ::

Blinder je izjavil:

dizla uzam za driftanje: velik navor in kratke nižje prestave


Navor ni tako pomemben. Prestave morajo biti pa čim daljše. Pa največja moč mora biti pri čim višjih obratih.

TribesMan ::

S FWD je težko driftat... lahko pa se greš "ass draging" z uporabo ročne.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Bostyan007 ::

;-) je izjavil:

Ker sem imel zdaj sprednji pogon me zanima zadnji (Ker zadnje gume so bile vedno obrabljene :D) Več drifta kot normalne vožnje :D


Nimaš izpita...to je dejstvo kake bedarije pišeš. Če bi še kako z ročno se sukal pa slajdal nemoreš zadnjih koles prej zradirat ko prednjih to je prvo. Drugo je to da z sprednjim pogonom nemoreš driftat.


Vem da ni drift ročna.

Lei prvo kolko sem jaz z ročno neboš ti nikoli. Drugič vozi se z ročno in pol povej pa še kako lahko zadnje prej porabiš kot prve. Se nočem kregat ali... ampak 3 pare gum sem uničil zadnjih tako da niso bile obrabljene ampak rastrgane! Sem šel zamenjat gume k vulkanizerju je reku da ni še videl takih gum zadnjih. Pojdi ti po mestu med avti in prometom z ročno ki čaka avto pred križiščem in jaz z ročno od črte do čtre špegle imaš in vidiš točno kje je drugi avto( Malce ven jih zasuki če hočeš:P )! Če znaš z ročno oceniš vsak ovinek, asvalt... In ti ni problema z ročno it greš povsod lahko. In če je kdo tukaj, ki se full vozi z ročno ve kaj mislim in govorim. Sem šel po snegu seveda to je full izi zna vsak skoraj 8 km brez enkrat spustit ročne seveda v dolino in potem je bilo konec snega drugače bi šel še in še.... In po cesti široki 5m dva avta se teško srečata z hitrostjo 80km/h in šel z ročno 400 - 500m po mokrem in glatkem asvaltu, ker potem se je bližal ovinek in sem moral zravnat avto.... In če bo kdo zdaj reku da ni res potem ne zna z ročno, ker vse to je čista resnica se nebi nekaj zmišlaval brez veze....

Se strinjam z IceIceBaby. Ker za sprednjega mora biti moč da potegne drugače te zavrti. In nikoli sprednjih zavor samo gas :D razen če želiš, da bol zasuka :D

lukamagic ::

Ali si se otrok (prevec NFSja mogoce?), ali pa potrebujes pomoc.. Preden bo prepozno.

Bostyan007 ::

Upam da bo kmalu prišel kdo, ki ovlada ročno.... nevem zakaj mislite da je nemogoče ali kaj... NFS :D prav loool kot da je nemogoče ma, da bi imel posnetke kaj potem bi vsi rekli da so predelani :D

Zgodovina sprememb…

tt1024 ::

Hahaha, kaj tukaj berem :)

Torej Bostyan (ne dvomim da je številka 87 tvoje leto rojstva), pričakoval bi glede na tvoje pisanje sicer da si letnik tam 2000 no :)

Zaradi takih kot si ti sem vesel, da imamo strožje kazni za cestne prekrškarje. Me pa veseli da tako obvladaš vožnjo z ročno in verjamem da si najboljši voznik in drifter in da bodo fast & furious 6 posneli po tvoji življenjski zgodbi :)

koyotee ::

bogi bostyan, namesto ročne zavore vzemi v roke raje SSKJ!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

globoko grlo ::

+1 sagy

bostjan87 dej povej v kateri regiji živiš
pa nisem čisto razumel, a ti se skos voziš z ročno? al sam po snegu?

imo resnično rabiš mal strokovne pomoči, pa ne glede driftanja :)

Aja, lahko tudi streljaš ljudi, ane, je čisto mogoče. Ampak samo zato, ker lahko to delaš, verjetno ne boš šel kr strelat vsepovprek, ane.
Zdej pa namesto streljanja vstavi driftanje.

Zgodovina sprememb…

lmfao ::

koyotee je izjavil:

bogi bostyan, namesto ročne zavore vzemi v roke raje SSKJ!

+112:D

Bostyan007 ::

Ma niti se ne vozim več tolko z ročno, drugače pa ko sem imel 18 - 20 let takrat pa je šlo ja.... prav skoz in prav povsod :D zdaj samo še tko za se malo igrat. Od kar imam ispit to je od 18 leta nisem plačal niti ene kazni in niti enega prekrška, nobene nesreče.... niti enkrat nisem primil ne svojega in ne drugega avta. In vozil sem se z ročno pa skoz, ko sem napravil ispit. Sei če mi ne verjamete to ni moj problem :P Vsak je dober v svojem "športu" kot nekdo v šahu... Zato se ne hvalim ali kregam... pač tako vozim z ročno in to ni nič takega.

@globoko grlo ma kamor hočeš grem z ročno, če je to možno po posnegu, po mokrem po glatkem asvaltu in mokrem.... vse sem že testiral... če nekdo ovlada z ročno ga ni treba neki žalit.... če ti ne znaš z ročno pač ne znaš nekateri znamo... in to še ne pomeni, da ni mogoče ovladat ročne kot nekateri, ki ovladajo drift je prav isto. In vadili so na parkirnih in drugje.... tam kjer je bilo mogoče....

IvoJan ::

Bostyan007 je izjavil:

Ma niti se ne vozim več tolko z ročno, drugače pa ko sem imel 18 - 20 let takrat pa je šlo ja.... prav skoz in prav povsod :D zdaj samo še tko za se malo igrat. Od kar imam ispit to je od 18 leta nisem plačal niti ene kazni in niti enega prekrška, nobene nesreče.... niti enkrat nisem primil ne svojega in ne drugega avta. In vozil sem se z ročno pa skoz, ko sem napravil ispit. Sei če mi ne verjamete to ni moj problem :P Vsak je dober v svojem "športu" kot nekdo v šahu... Zato se ne hvalim ali kregam... pač tako vozim z ročno in to ni nič takega.

@globoko grlo ma kamor hočeš grem z ročno, če je to možno po posnegu, po mokrem po glatkem asvaltu in mokrem.... vse sem že testiral... če nekdo ovlada z ročno ga ni treba neki žalit.... če ti ne znaš z ročno pač ne znaš nekateri znamo... in to še ne pomeni, da ni mogoče ovladat ročne kot nekateri, ki ovladajo drift je prav isto. In vadili so na parkirnih in drugje.... tam kjer je bilo mogoče....

res je treba obvladat ja... kaj bi dal da ti vzamejo avto da se znebimo ene budale na cesti.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

particle ::

Šokiran sem nad tvojo slovnico.

Pa nekako mi ni jasno kaj pomeni, da voziš z ročno8-O?? Imaš nonstop zategnjeno, in vlačiš zadnja kolesa za sabo? A samo na ovinkih zateguješ?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mi sploh lahko kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
578848 (6743) ZaphodBB
»

Vožnja v snežnih razmerah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16030031 (27048) PrimozR
»

rc drift avtomobil nakup

Oddelek: Na cesti
347239 (4916) WarpedGone
»

BMW serija 5 zadnji pogon in sneg?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9139078 (35676) chucki
»

Drift - postopek

Oddelek: Loža
141768 (1388) Kaboom

Več podobnih tem