» »

Mi sploh lahko kaj?

Mi sploh lahko kaj?

«
1
2

--MiRaLdInJo ::

Včeraj se4m se vozil z avtom in ob glavni cesti je bila makedamska cesta.

Iz meni znanega razloga sem zavil an to makedamsko cesto in se obrnil z ročno.

Par sekund zatem se je mimo pripeljal avto in možakar v njem si je začel zapisovati mojo registrsko. Seveda sem zahodil 1.2.3.in se pobral od tam.


Zanima me kaj je z mojo registersko številko lahko naredil?

Poklical policijo in jim jo povedal?

Glede na to, da me niso policaji videli/dobili na kraju samem mi lahko samo pusijo tralalal..se motim?

Drugače ne mislit da sem manijak ki redno dela sranja po cesti, pa prosim brez molariziranja.

Lp

Aston_11 ::

--MiRaLdInJo je izjavil:

Drugače ne mislit da sem manijak ki redno dela sranja po cesti, pa prosim brez molariziranja.
Si sam dovolj dobro povzel, tako da moraliziranja ne bo. Recimo. Drugače pa imajo policaji dovolj časa, da pridejo tudi kakšen dan med tednom pogledati naokrog.

vorantz ::

polariziranja?

:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

shadeX ::

Drugače pa imajo policaji dovolj časa, da pridejo tudi kakšen dan med tednom pogledati naokrog.


In bojo kaj?

Aston_11 ::

shadeX je izjavil:

Drugače pa imajo policaji dovolj časa, da pridejo tudi kakšen dan med tednom pogledati naokrog.


In bojo kaj?
Policaji ponavadi pice pečejo.

papak ::

Ja mogoce pa tisto ni javna pot.

Machete ::

Lej če je ta, ki si je zapisal registersko dovolj našpičen, te lahko prijavi in proti tebi priča na sodišču.
To lahko narediš za cpp prekršek. Nevem če za vsakega, ampak za težje lahko (kar sicer tvoj primer ni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

shadeX ::

In kako bo dokazal da je bil prav on?

mihec87 ::

Pa da ni samo lepo zapeljal in ustavil da se javi na telefon..

Yacked2 ::

Če te bo kaj spraševal lepo reči, da ti je začel zvoniti telefon in da si ustavil na prvem primernem mestu, da bi se uglasil, ker si pričakoval nujen klic od šefa.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

--MiRaLdInJo ::

Machete je izjavil:

Lej če je ta, ki si je zapisal registersko dovolj našpičen, te lahko prijavi in proti tebi priča na sodišču.
To lahko narediš za cpp prekršek. Nevem če za vsakega, ampak za težje lahko (kar sicer tvoj primer ni).



Hja dobr noo.. Če sem jaz našpičen ga lahko konec koncev tud zaštiham/zadavim/povozim, saj neve kdo sem in kakšno je moje duševno stanje..recimo..

Nisem vedel, da se tud tko, da brisat kazenske točke LoL.

Yacked2 je izjavil:

Če te bo kaj spraševal lepo reči, da ti je začel zvoniti telefon in da si ustavil na prvem primernem mestu, da bi se uglasil, ker si pričakoval nujen klic od šefa.


Sej to.

Avto sem pa tudi takoj ko sem prišel domov opral in zbrisal :|

Zgodovina sprememb…

msjr ::

Lahko da bo prišlo do tebe obvestilce o objestni vožnji s priloženo položnico. Ti se boš seveda pritožil in to bo to. Sicer pa je striček dosegel, da si se zamislil o načinu svoje vožnje (pranje, pa te stvari), kar pa je po moje več vredno kot vsak pildek s policije.

sss ::

Ne odgovarja mi tvoj odnos.
Ljudje lahko razberemo, da si prepotenten najstnik, ki odkriva radosti avtomobila. Poleg tega uporabljaš kletvice po nepotrebnem, kar kaže na pomankljivo vzgojo.
Iz tebi neznanega razloga? O vidš, še dementen ratuješ.


Morda se pa celo motim o tebi in si čisto prijeten človek.

jype ::

sss> Iz tebi neznanega razloga?

Napisal je _znanega_.

Silverwing> Mi sploh lahko kaj?

Lahko ti s traktorjem skipa en voz gnoja na avto, recimo.

sss ::

se pardoniram, površnost pri branju :D

harmony ::

S cim se ti ubadas. Ja in on lahko prica, ti pa lahko proti njemu in pac reces da tudi ti jutri si lahko zapises tablice od xyz osebe in pac reces da je bil objesten na cesti.

m0LN4r ::

Vprašanje je kaka makadamska cesta je bla to. Ne smeš krtako uničevat cest.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

innerspace ::

Drugic si zapisi registrsko tistega, ki si zapisuje tvojo.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

m0LN4r ::

Jaz vem za ene motoriste, ki so se zaganjal po krajinskem parku po svežem makadamu. Na izhodu jih je čakala policija s kaznimi.
- Občinska cesta
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Machete ::

Meni po tvojih odgovorih ne deluješ uravnotežen, ali pa gre res za zgrešeno vzgojo. Nisem prepričan, niti ne morem pomagat. Te mi je pa žal po svoje.

m0LN4r ::

Če ti je zapisal tablice občinski inšpektor si lahko kr najebal. Al pa je ta nekdo prijatelj od občinskega inšpektorja. Ni to tak šala mala, če te nekdo vidi da uničuješ cesto.
Kaznuje se uničevanje gozdnih prometnic - cest in vlak, postavljanje objektov v gozd, če investitor nima pridobljenega ustreznega dovoljenja, itd…
Sankcije za prekrške izrekajo gozdarski (in tudi drugi) inšpektorji, pritožbe na njihove odločitve pa rešujejo okrajna sodišča. Za prekrške neznatnega pomena sme inšpektor izreči le opozorilo, vse druge sankcije so strožje in imajo finančne posledice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

WizmoTo ::

Mislim, da ti sodišče ne more ničesar, če si delal znane stvari iz znanih razlogov na znanem kraju ob znanem času. Če bi bilo vse to neznano, potem bi pa bilo drugače (rabil bi precej boljšega odvetnika, kot ga ima jajo :D )

m0LN4r ::

Občinski inšpektor, gozdar, lovec te vidi zapiše tablice pove kolegu policaju. Imaš 2:1 možnosti na sodišču.

Sicer pa po mojem bo Lakotnik takoj našel zakon o tem ali je namerno uničevanje cest dovoljeno ali ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

innerspace ::

Unicevanje cest? Explain please.

Naj raje tozijo vreme.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

RejZoR ::

Torej je bolje, da z ročno drifta po cesti kjer je ostali folk kot po neki zapuščeni makedamu kjer ni nikogar. Logika deluxe...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

m0LN4r je izjavil:

Občinski inšpektor, gozdar, lovec te vidi zapiše tablice pove kolegu policaju. Imaš 2:1 možnosti na sodišču.

Sicer pa po mojem bo Lakotnik takoj našel zakon o tem ali je namerno uničevanje cest dovoljeno ali ne.


Seriously? rabite zakon zato, da veste da je namerno uničevanje tuje lastnine prepovedano?

Drugače je pa v tej zgodbi čisto premalo infomacij za kakeršenkoli zaključek. Načeloma, če si je podatke zapisala fizična oseba potem na podlagi tega ne more bti kaj dosti. Prometnih prekrškov se ne obrvnava na podlagi prijave naključnega očevidca. Sploh, ker ni nujno, da gre za površino na kateri prometni predpisi veljajo. Druga zgodba bi bila na primer prijava zaradi motenja posesti, če gre za zasebno cestišče.

Če je zadevo zaznal tak ali drugačen inšpektor pa lahko sledi položnica. In ja, tudi za namerno uničevanje ceste lahko dobiš kazen.

WizmoTo ::

Če bi driftal po privat zemlji v kakšni državi, kjer se spoštuje zasebno lastnino, se policije ne bi bilo treba bati. Oni bi samo prišli pobrat tvoje truplo.

innerspace ::

Kako se kvantificira "unicevanje" gramozne ceste?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Engineer_ ::

innerspace je izjavil:

Kako se kvantificira "unicevanje" gramozne ceste?


tole se zagotovo kvantificira.



Torej opredelitev: dislociranje gramoza iz njemu namenjenega prostora na prostor, ki mu ni namenjen, na način da frči izpod koles z veliko hitrostjo. S tem se plast gramoza zmanjša ali celo izniči.

Dovolj natančno zate, ali pa se boš še vedno delal trapastega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

innerspace ::

Se ti zdi trapasto vprasanje? Meni ne.

Ali je kdorkoli kvalificiran za dolocanje poskodb gramoznega cestisca? Mogoce Engineer to obvlada, bi lahko pisal kazni za premikanje kamenckov.

Point je, da obrat z rocno ne "poskoduje" cestisca na nacin, da bi se temu lahko reklo poskodba in za tako dejanje oglobilo voznika. Mogoce celo zapolni kaksno luknjo, ki jo je naredil dez.

Da pa je samo obracanje z rocno po katerikoli cesti nevarno pocetje, je menda jasno vsakemu trapu. Hopefully.
OP, drive safer.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Engineer_ ::

če ti s takšno vožnjo razrije vodni odtok, je to zelo jasno vidna poškodba cestišča.

Engineer_ ::

innerspace je izjavil:

Se ti zdi trapasto vprasanje? Meni ne.

Point je, da obrat z rocno ne "poskoduje" cestisca na nacin, da bi se temu lahko reklo poskodba in za tako dejanje oglobilo voznika. Mogoce celo zapolni kaksno luknjo, ki jo je naredil dez.


seveda poškoduje. V luknji, ki jo je naredil z driftanjem, se bo začela nabirati vodo, erozija bo naredila svoje, na cesti bodo nastale grde brazde. Razen če bo nekdo to popravil.

innerspace ::

Jasno, se strinjam.
Ampak se to ni zgodilo, niti nakljucni zapisovalec registrske tablice tega ni mogel preveriti.
Je po svoje prav, da ga je zapisal, saj bo lahko v primeru pritozbe lastnika ceste izsledil povzrocitelja poskodbe.

Kar tako pavsalno krivit in kaznovati nekoga za premikanje kamenckov po cesti ni fer, saj luknje in luze nastajajo tudi in predvsem zaradi obrabe cestisca ob normalni uporabi.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Engineer_ ::

no pa saj verjetno ni takoj klical policije in jim jokal kako je grozno njegovo življenje ker je videl da je nekdo z ročno obračal na pesku.

se mi zdi bolj kot zastraševalni element.

Ali pa morda, kot si rekel, za prijavi lastniku ceste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

innerspace ::

Imas folk, ki tozari zaradi stress release-a.
No, tudi zastrasevati ga nima kaj, ceprav je dosegel prav to, da se je OP zamislil nad lastnim pocetjem, kar izgleda kar v redu:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Engineer_ ::

--MiRaLdInJo je izjavil:

Včeraj se4m se vozil z avtom in ob glavni cesti je bila makedamska cesta.


TOREJ, da povzemam. Vozil si se mirno po glavni cesti, videl poleg ceste neko makadamsko pot in enostavno trznil, zavil dol s ceste in se vrtel z zategnjeno ročno?

hahaha:D to je slišat naravnost debilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

innerspace ::

But it was soooo tempting:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Engineer_ ::

--MiRaLdInJo je izjavil:

Iz meni znanega razloga sem zavil an to makedamsko cesto in se obrnil z ročno.
Lp


in ta, tebi znan, razlog je?

innerspace je izjavil:

But it was soooo tempting:)


sej smo bli vsi enkrat mladi in neumni. vem kako je. Vem pa tudi da zdaj tem ljudem pomagam popravljati cesto k jim jo razrijejo bebci kakršni smo bli tud sami :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

innerspace ::

Bi stisnil "like", pa ga ni:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

t-zonaz ::

Nič ti ne morejo. Ti kar uživaj naprej, saj na ta način lahko praktično vadiš kako obvladovat avto.
Drugič pa vprašaj možakarja kaj ga muči.
t-zonaz

driver_x ::

Zavil si na stransko cesto, kjer si imel opravke, nato pa ti je pred kolesa skočil maček. Zaradi manevra izogibanja živali si za trenutek izgubil oblast nad vozilom, ki pa si ga kasneje obvladal in varno ustvil (sicer obrnjenega v nasprotno smer). Na koncu nisi poškodoval ne živali, sebe ali drugih udeležencev v prometu.

shadeX ::

Seriously? rabite zakon zato, da veste da je namerno uničevanje tuje lastnine prepovedano?


Kolikor razberem iz OP-jevega posta je on avto samo obrnil z ročno (Kolikokrat sem ga šele jaz. Komaj čakal sem da dobim izpit in se začnem izživljati nad avtom) kar je zelo težko uničit katerokoli površino s tem dejanjem. Pa ne mi bluzit da tukaj ni niti en v življenju obrnil avta z ročno in če ga je, sigurno ni bila njegova posest). Namerno uničevanje? A veš kaj je namerno uničevanje? Recimo kaj podobnega temu



Ne pa da en mulo z ročno obrne na makadamu in gre naprej svojo pot. Hahah, slo tech you made my day - Again :)):)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

jype ::

Jaz nisem še _nobenega_ avtomobila "obrnil z ročno".

hojnikb ::

Jaz tudi ne. I must be wierd then.. :)
#brezpodpisa

Engineer_ ::

t-zonaz je izjavil:

Ti kar uživaj naprej, saj na ta način lahko praktično vadiš kako obvladovat avto.


word. Na cesti se ne naučiš obvladat vozila, to se zgodi izključno samo na terenu. Pa če je pokrit s snegom, blatom, vodo ali peskom. Asfalt je beden.


Seveda ne v sloveniji, kjer je vsakršna zabava izven avtom namenjenih cestišč prepovedana. Je treba it v tujino za kaj takega.

jype je izjavil:

Jaz nisem še _nobenega_ avtomobila "obrnil z ročno".


ročna je trapasta, obstajajo neprimerljivo zanimivejši načini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ZaphodBB ::

Engineer_ je izjavil:


ročna je trapasta, obstajajo neprimerljivo zanimivejši načini.

Daj link, pretty please. :D

shadeX ::

ročna je trapasta, obstajajo neprimerljivo zanimivejši načini.


Ko je na primorskem zapadel sneg ( se ne zgodi velikokrat ), sem šel do večjega bližnjega parkirišča in se "učil" handlat avto na snegu, brez ročne :). Koliko sem se tisti dan naučil ne morem povedat. Občutki kako lahko avto vržeš "počez" že brez ročne , ter vidiš kako drsi, učiš se ga kontrolirat v takih situacijah. To je bilo zame res nekaj neprecenljivega. Nobena avtošola te ne nauči kaj takega. Dokler se take zadeve experimintira na površinah kjer nikogar ne ogrožaš, ter ne uničuješ javnih površin ali mogoče kaj drugega, potem to 100% podpiram, ker zna v real life situacijah pridet še kako prav.

illion ::

TOREJ, da povzemam. Vozil si se mirno po glavni cesti, videl poleg ceste neko makadamsko pot in enostavno trznil, zavil dol s ceste in se vrtel z zategnjeno ročno?


in ni edini, tud mene dostkrat prime, ko vidm kkšn makedamski del ob cesti (v istri je tega polno recimo). Nardim pa to samo, če sem sam na cesti in niti na mojem niti na nasprotnem pasu ni vozil in ponavadi zvečer/ponoči, ne čez dan..

m0LN4r ::

Mene ne moti, če se nekdo obrača z ročno. Naj to dela kolko mu poželi srce,
ampak ne na občinski makadam cesti, kjer smo čakali 2 leti, da se navozi svež kamen/šoder in povalja, da se lahko normalno s traktorjem al avtom pripelješ do njive.
Potem pa ti en tak prasec uniči to cesto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Okapi ::

Frajer obrača z ročno, potem je pa ves precvikan, da ga bo nekdo prijavil policiji.:))

O.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi radarji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7512966 (10789) BlueRunner
»

BMW Serije 3 316 in driftanje z ročno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6010381 (8807) boogie_xlr
»

Radar detektor-kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
348574 (7638) RockyS
»

Kako je z mobilnimi radarji na avtocesti ?

Oddelek: Loža
256202 (4854) St235

Več podobnih tem