» »

Kabli za zvočnike; kje jih dobim?

Kabli za zvočnike; kje jih dobim?

js osebno ::

Pri preurejanju sobe sem skoraj premaknil radio in njegova 2 zvočnika. Dela ne morem dokončati, ker je kabel od zvočnika malce prekratek. Gre za dvodelni kabel (IIRC je en del za visoke tone, drugi pa za nizke), na eni strani je integriran v zvočnik, na drugi strani pa se razdeli na 2 dela, ki se vpneta v radio. Nekaj let nazaj se spomnim podobnih kablov v neki trgovini, pa me zanima, če se da te kable enostavno dobiti in z njimi efektivno podaljšati kable od zvočnika (kable bi zlepil skupaj). Bo kaj vpliva na kakovost/glasnost zvočnikov, če se lotim tega?

St235 ::

kable se da enostavno dobit v katerikoli štacuni z elktroniko. Na kvaliteto takšno štukanje seva vpliva, vendar če nimaš sistema za 1000€+ je to zanemarljivo. Jaz sem na vikendu zadevo rešil z navdnim dvožilnim elektro kablom, ki je bil 10% cene namenskega avdio kabla istega preseka.

js osebno ::

Hvala za odgovor :) Grem verjetno danes po te kable..

damn ::

Ce si iz ljubljane, imas v trnovem Terna d.o.o.. Tam bos prakticno vse kar si lahko zamislis za avdio dobil :)

dvihtelic ::

big bang jih ima na kilometre

bzp ::

Glede na preostali tekst, bi rekel da tvoj "dvodelni kabel" pomeni dve žili (ena je + ena -). Tak kabel dobiš praktično v vsaki tehnični trgovini, kablov pa ne lepit skupaj ampak kupi še tiste spojke (pojma nimam kako se po slo. reče), kjer z 2 strani privijačiš in tako podaljšaš kabel.

St235 ::

sam ne kupovat zvočniških kablov v BB, ker so cene da te posede. Če se prav spomnim so ble cene ranga pa € na meter. Če ne gre za audiofilsko zadevo kupi navaden dvožilni elektro kabel v bauhousu. Prečni prerez naj ima 0,75 pa je vrh glave.

aja, pa vsak zvočnik ima dva kbla (+ in -) nima veze z visoko/niskotonci. raje pazi, da jih pravilno vklopiš.

js osebno ::

Sem ravno dobil 3 metre dvožilnega kabla od električarja. Kabla sem zlepil skupaj in zvočnik deluje. Hvala za vso pomoč!

amigo_no1 ::

Se da na dvožilni elektro kabel na obeh koncih priklopiti "bananco/činč" 3.5 mm ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Zvezdica27 ::

lp,

malo boš polotal pa bo. Če je kabel predebel (ne poveš debeline), morda ne bo šel v ohišje, samo to je lepotno, delalo pa seveda bo.

zz

Brias ::

mogoce je klasicna vezava, mogoce ni :)

Bi-wiring is a means of connecting a loudspeaker to an audio amplifier, primarily used in Hi-fi equipment. Normally, a single cord (two conductors) runs from the amplifier output to the terminals at the loudspeaker housing. From this point, connections are made to the loudspeaker elements--most often through crossover networks. In bi-wiring, two cords are run from the amplifier output to the speaker cabinet--one to the high frequency or tweeter element and one to the low frequency element (through their respective crossover networks).

Opponents of bi-wiring argue that the two ways of making connections are equivalent. This has led some to sarcastically refer to the practice as "buy-wiring", implying it is nothing more than a marketing gimmick for expensive speaker wire.

Akssi ::

Imam hišni kino Sony BDV E300, vendar kabla za zadnja 2 surround zvočnika sta nekoliko prekratka, da bi ju pravilno postavil. Zanima me kje na netu se da dobiti daljše kable in kakšna je njihova cena? za 10m recimo

St235 ::

Preberi temo v katero pišeš. Cene so pa od par deset centov do par deset EUR na meter. Najceneje boš kabel dobil v elektro štacuni, če ne gre za kak dražji sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Dr_M ::

Elektronabava v crnucah, kabli dalec najcenejsi kar sem jih videl.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Akssi ::

ja gre za kar drag sistem, nad 500€, zato me zanima kaj se bolj splača....

floyd1 ::

Nisi pravilno razumel besede "drag" ;).
Elektro kabel, telefonski kabel, vse bo delalo.

Dr_M ::

Noben klasicen hisni kino oz vse v enem ni drag. :> ponavadi je vsak malo bolj spodoben ojacevalec precej drazji, kot tist komplet.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

St235 ::

Akssi je izjavil:

ja gre za kar drag sistem, nad 500€, zato me zanima kaj se bolj splača....



ja, za tako drag sistem, bo katerkoli kabel dovolj dober, če ga ne boš ravno štukal se ne bo opazilo razlike. Bolj dragi sistemi se začnejo pri ceni 500€ na zvočnik.

Akssi ::

hvala za odgovore...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljšanje kabla za nizkotonec hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
6919 (847) ...:TOMI:...
»

Kabli za zvočnike

Oddelek: Zvok in slika
113214 (2760) čuhalev
»

Avdio-Kabel --> Kakšen ? HELP!

Oddelek: Zvok in slika
224698 (4447) ...:TOMI:...
»

Hišni kino - do 300€

Oddelek: Zvok in slika
338006 (7523) kozmy
»

[Hi-Fi] - Debata: Kabli, kabli, kabli ... (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
92562539 (29363) rs1975

Več podobnih tem