» »

PC-kaj z njim!

PC-kaj z njim!

vojkoz ::

Pozdravljeni!
Spet vam jaz tečnarim!
Ok... mam eno izi vprašanje oz nasvet...
doma še imam en računalnik: 400Mhz
256 SDDR
cd-rom 56x
disketnik
grafična (inigrirana)
zvočna (int.)
in vse ostalo omrežna,....
razen modema nima (to ni problem)!
zdaj pa ga bi jaz uporabil kot neki server... da bi laufal npr. svoj strežnik... boote itd...
zdej me pa zanima kaj mi priporočate da dam gor windowse ali linuxe,...
Ali se ga splača uporabiti za eden bolj enostavni server al ne???
oz. kaj naj znjim?
L.p.

skalca_man ::

Pomoje najlažje WIN XP-ibr funkcij,vendar pa pomoje ne najbolj stabilen in požrešen.Aja XP-ji morajo biti pro različica.-res simple zadeva.

R0K ::

Ker kot vidim še nimaš nevem kok izkušenj z serverji obvezno Windowsi.

V XPjih narest server je tko, kot da si greš narest en sendvič (s šunko pa sirom + majoneza)...

Če češ ti na kratko povem..sicer pa je bil na eni strani tut članek o tem...mal poglej...

Delalo ti bo pa tak, tak...zlo fajn je met vsaj DDRam ane...pa kak dober disk, če že nimaš keša za SCSI...kak WD z 8MB cacha je kulj...

vojkoz ::

e... windows xp pro poznam zelo dobro... sam eni pravijo da je linux boljši (zdej pa nevem kaj se odločit)! Za denar ni tak problem... msilo sm dat dva diska nor enga 40 gb drugiga pa 20gb kr prostora nerabim veliko... oz. poeni strani sploh nerabim tak dobrega serverja (rabim ga za sicer čist neko tetjo stvar, ki vam je nebi zaupal)! V načtu sm že mel da dam DDR rame not...
Zde me pa neke zanima še... kot vete mam res malo pojma o samostojnih serverjah... me pa zanima, če mora pc- laufat noč in dan da server dela?
L.p.

Rumko ::

Če hočeš imet DOBR in STABILEN server uporab obvezno linux (navodila dobis pa povsod na netu - najprej poglej na lugos, ker bos mogoce kšna navodila tut tm najdu)! :))

Ziga Dolhar ::

Hmmm, zakaj predlagat winxp pro za strežnik? Weird, imho. No ja, jaz bi potemtakem predlagal kvečjemu enega iz w2k server family oz. 2003 server. Ali pa direkt Linux.

WinXP imajo pa sami premalo strežniških programov -- že sam IIS je omejen na 1 web, zarad česar bo malce zahtevnejši user verjetno mogu posegat po Apacheju...

Pa glede na konfiguracijo sploh ne bi preveč predlagal winxp

vojkoz ::

Ktero verzijo linuxa pa najbolj priporočate?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23016395 (7934) Gapi
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47029689 (13123) darkolord
»

Svoj server,kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
718798 (6548) jackorsen88
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607331 (5887) krneki0001
»

ugly , complicate... ( linux vprašanje )

Oddelek: Operacijski sistemi
311384 (841) goku :)

Več podobnih tem