» »

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil??

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil??

«
1
2

krikoman ::

Zadeva je sledeča. Verjetno se sliši absurdno, ampak jst hočem runat swat4 server na celeronu @541mhz pa 384MB SDRAM. Zadevo sm stestiru, server se lepo zažene sicer potrebuje nekaj več časa0:) Zadeva teče na win xp brez hardware acceleration. Zdej med igro nastane mal večji ping kokr bi lahk biu, pa ko se začne nova runda nekej časa mele, ko pa nalaga novo mapo pa te vrže dol z igre, ampak jo naloži. Sicer pa mi to ni pomembno ker bo ves čas lawfala samo ena mapa:D Zanima me če bi z namestitvijo win server 2003 kej pridobu, vsaj da bi ram mal razbremenil, pa procesor na 100% ves cajt tišču??? Sicer pa sem presenečen, da stvar že tako še kar solidno teče, pa tudi sesuva se ne. Hvala za pomoč;)

5er--> ::

Mogoče delovalo hitreje na win2000.

krikoman ::

Ja na to sm tud pomislu ja, sam me zanima če ma tud win 2000 remote desktop connection??? ker jst delam vse prek tega??

5er--> ::

Če nima lahko uporabiš kakšen vnc program. RealVNC je naprimer zastonj. (imaš pa še kup drugih)

Matri[X] ::

Windows 2000 Server ima Terminal services, tako da lahko streznik upravljas preko "remote desktopa". Moras pa to instalirat dodatno, pod add/remove windows components. Izberi "remote administration" ko te vprasa za tip streznika.

Azrael ::

Baje Win2003 dela še malo bolje kot Win XP na Celeron 600MHz, ampak je bil to strežnik v nekem malem podjetju.
Nekoč je bil Slo-tech.

Tilen ::

Jaz imam s tem OS ~15 FPS vec v igrah. [CSS]
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

krikoman ::

Zdej kerga bi mi predlagal 2000 al 2003, predvsem keri porabi manj rama za "suho delovanje".. ker mislm da je to največji problem? Edino kar me moti pri win 2000 je tist programčk od siola k ga morm dat gor če hočm met adsl povezavo, ker ob menjavi ipja se mi ni hotlo več povezat nazaj že velikokrat...

Microsoft ::

Karkol bos ze zbral, se potem sprehodi v Services, pa tam disejbli servise, ki jih ne reabis. Jst sem tako recimo XP Home SP2 spravil na 60MB.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Matri[X] ::

Windows 2000 Server porabi malenkost manj sistemskih sredstev kot Windows Server 2003. Ce imas pa PPPoE dostop (SiOL ADSL) pa lahko uporabis "raspppoe" namesto siolovega programa.

krikoman ::

Hvala za pomoč, glede na to da mam oba osja bom kar win server 2000 prvo sprobal, pol bom pa vidu:D

mitjaje ::

@Microsoft: Si pa skromen, koliko vem je rekord med 8-16Mb (se ne spomnim več) :))

Piranha ::

Jaz furam win2003 na 400MHz Pentium 3 z 400+ MB rama. Zadeva deluje stabilno in dokaj hitro, dosti hitreje od windows xp pro. win 2003 server je itak bil narejen za bolj zahtevne stvari. Predvsem velika prednost tega sistema je boljši "memory management". Če sem že primoran uporabljat windows, uporabljam Windows Server 2003 Server Enterprise Edition.
Piranha

krikoman ::

Naložu win 2003, dedicated server dela, sam po minuti delovanja se OS resetira zaradi napake, ki mi ni znana, se bom potrudu jo odprawt.:D

5er--> ::

Nujno za tiste, ki mislite uporabljat win2k3 za workstation: klik.

krneki0001 ::

win2003 server je en izmed najboljših serverjev, to so priznal tut na večini testov. Dela pa sigurno vsaj 20% hitreje od winXP in se ga da bolj optimizirat.

Mr.Ecko ::

Karero verzijo pa uporabljate? Kdaj pride win server z sp2, če sploh.

Microsoft ::

Ce sem prav informiran, gre beta ven letos poleti, rtm pa naj bil konec leta.

O uporabi je pa tako. Web verzija ma neke omejitve (ne vem tocno, mende glede AD in podobnih stvari), med Standard in Enterprise so pa take razlike, ki pridejo prav predvsem velikim firmam. Recimo, Cluster Service. Potem pa imas se Datacenter, katerih mislim, da je na svetu le enih 200, hkrati pa so ti delezni neke posebne podpore (lahko, da se motim).
Torej, za domaco rabo je Standard edition najbolj primeren.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

sinko999 ::

Ehmm kaj pa je potem to:

http://www.microsoft.com/windowsserver2...

Razlike so v količini podprtih procesorjev, potem rama potem pa še dodatnih servicov uporabite google !

;((
Ni? ni ve?no !

Microsoft ::

Ce je blo to meni namenjeno. A mislis, da se nisem bil na tej strani?! LOL, gor sem skoraj vsak dan, ko kaj cekiram.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Dela pa sigurno vsaj 20% hitreje od winXP

Tole pa ne drži. Dej kako povezavo do dejanskih testov, to da se tebi zdi, da dela hitreje, zato ker je številka (in cena) večja, ne šteje

krneki0001 ::

win2k3 dela resnično 20% hitreje od winxp. Že če pogledaš, kako win2k3 poganja programe, boš videl, da rabi za izvedbo MS programov pol časa manj kot xp.

klemen22 ::

Se mi zdi da dela 20% hitreje ja.:\
nebivedu: si štopal al kaj da je zihr tako?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

krneki0001 ::

Ne, bral sem ene teste, ko so testirali kok ukazov in resoursov mora procesor izvest za zagon enega testnega programa. Test je bil pa na linux, winxp, win2k server in win2k3 server.
Najmanj požrešen je bil linux, približno enako win2k3 server(ki so ga v tistem članku celo linuxaši pohvalil, da je to prvi sistem, ki dela res na zavidljivi ravni). Nato win2k server(ki bi še bil uporaben) in šele čist na koncu winxp, ki so jih pa spljuval prav vsi.
Razlika je bila celo 1:5 v korist win2k3 server in linux proti winxp. winxp porabi v nekaterih primerih tudi do 5x več resourcov za izvedbo enakega programa kot win2k3 server.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Kako je pa z WinXP x64, ki naj bi takisto temeljili na w2k3?
https://dolhar.si/

OmegaM ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima katero verzijo win 2003 se splaca nalozit, ne mislim imet serverja, pac za domaco rabo.
koliko vem so na voljo:
- Windows server 2003 Enterprise Edition
- Windows server 2003 Standard Edition
- Windows server 2003 System resource Edition
- Windows server 2003 Web edition

Moj sistem:
plata MSI NFORCE 2 ultra
proc 3000+ (333 MHz) barton
disk: SATA WD 200 Giga
PATA HITACHI 80 giga
grafa: POV 6800GT
ram: 1 PQI DDR 400
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

darkolord ::

OmegaM: XP Professional

Microsoft ::

In SP2!:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

5er--> ::

@OmegaM:Meni je bil všeč Datacenter edition.

jurre ::

a kdo kaj ve kako z je z ATIjevimi graficnami na win 2k3? Nalozil sem jih ze nekaj casa nazaj, pa vem da nisem mogel gonilnikov gor spravit nikakor...

5er--> ::

Čisto navadni za XP delajo. Moreš pa hardware acceleration vklopit v DirectX-u in v lastnostih monitorja.

jurre ::

ok moram probat...ker teli XP mi stekajo da bom znoru;(( 2 min odpira en wordov dokument itd...2k3 so mi pa normalno delal, samo teli driverji za graficno so me neki zafrkaval.

darkolord ::

Če nardiš reinstall XP, bo isto...

5roša maš res datacenter?

5er--> ::

Sem jih imel prejšnje leto... potem je prišel čas za reinstall pa se mi ni dalo več zafrkavat (ni blo časa) in sem na netu staknu en All-in-wonder WinXP DVD. Drugače bi se mogel DVD še vedno nekje valjat, ja :D.

jurre ::

@darkolord
ne pomaga reinstall..sem ze parkrat formatiral pa dela prvi dan al pa 2 ok, potem pa zacne vse stekat - programi mi zrejo skoraj 100% cpu..sem ze parkat odprl novo temo pa nihce ne ve nic pametnga...
win2k3 mi pa niso stekal, linux tud ne...:\ virusov ni, za spyware redno pregledujem, updatea mam vse...firewalla hardwarski in softwarski.

klemen22 ::

Meni je bil všeč Datacenter edition.

Čak kaj bi ti rabu tole za domačo uproabo:\ . Kakšni miti in nepoznavanja se pletejo po slovenskih forumih zadnje čase.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

5er--> ::

Tole sem imel jaz za domačo uporabo. Sicer pa nisem edini - klik.
Drugače pa ni noben bav-bav. Pač še eni windowsi.

OmegaM ::

Sem se danes slisal da baje nekateri programi ne delajo na 2003 winsih

drugace mi win xp z sp2 fajn dela, sam pac me pa zanima tudi tole
heh
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

darkolord ::

5er, datacenter se razlikuje v tem, da podpira do 64 giga rama in 32 procesorjev... in _res_ dvomim, da maš kej od tega 8-)

5er--> ::

Ja saj... tisti DO pove vse.;)
Edit: Sploh pa ne vem kaj delate neko paniko tukaj. Ej, kot da se mi je strgalo, ker sem uporabljal win2003. Sploh pa itq skoraj ni razlike, če si jih omislite kot workstation na navadnem pc-ju.
Edino:
za ga postavit kot workstation se je treba malo potrudit,
kakšen .msi installer zna bit tečen, (orca)
antivirus in firewall sta tečna (hočeta bit server edition),
za windows update se je treba malo potrudit,
driverje moreš vse imet zraven (npr: mrežno z realtek čipom na XP samodejno namesti, 2k3 pa rabiš driverje),
pa še kaj bi se našlo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

zee ::

ravnokar sem si inštaliral Windows 2003 Server Standard, ker ste me tako zrajcali, da sem kar moral poskusit. Seveda si nisem namestil običajne različice, ampak malo "popravljeno" -> nLite pa to.

prvi vtisi so pozitivni, ker zadeva dejansko leti in je blazno odzivna. tudi v primerjavi z Windows XP SP2 (prav tako "popravljenimi"). jutri bom zadevo verjetno še enkrat namestil, saj imam namen odstraniti še nekaj stvari, ki sem jih zdaj pustil, saj nisem, vedel, kako se bo sistem odzval. Uporabil sem gonilnike od Windows XP pa ni bilo prav nobenih problemov.

ravnokar sem opazil, da mi ne dela najbolj uporaben del nastavitev v Group Policy Object Editorju. :(

the quest continues ...

EDIT: dodal opombo o Group Policy Object Editorju.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Microsoft ::

Kaj ti pa to ne dela v GPOju?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

zee ::

Administrative templates je prazen tako pri User Configuration kot pri Computer Configuration. Verjetno sem preveč agresivno odstranjeval komponente z nLite-om. bom danes bolj pozoren.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zee ::

Dejansko sem ponevedoma odstranil Administrative Templates. Zadeva je popravljena, z nekaj dodanimi malenkostmi in odstranjeno veliko večino stvari, ki niso potrebne, sistem deluje zelo hitro in stabilno, odzivnost je boljša kot pri XPjih.:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krneki0001 ::

No dej napiši kaj vse si odstranil, pa da še jst mal tega sprobam, zdej k sem spet na navadni mašini ("samo" dvoprocesorska - en stric se je namreč odločil in za mojo quad mašino odštel denarce, ki so me prepričal, da mu jo prodam - na tisti mašini mi je bilo vseeno kaj vse je bilo inštalirano, ker itak ni bilo problemov, tukaj je pa manj rama in slabši procesorji).

zee ::

odstranil sem vse gonilnike in nepotrebne programe (izjema je Wordpad), tipkovnice, odstranil sem tudi IE (samodejno posodabljanje deluje tudi brez njega), dodal sem gonilnike za grafično kartico in obe mrežni (navadno in brezžično) ter gonilnik za zvočno kartico. izklopil sem nekaj servisov ( tu). Dodal sem tudi popravke iz Autpatcherja in spremenil nekaj nastavitev v registrih.

ker sem vse to nastavljal še pred samo inštalacijo, je le-ta minila v ~20 minutah (na 1.5 GHz Pentiumu-M). končni rezultat je hitra in stabilna platforma. Aja, inštalacijo sem avtomatiziral tako, da sem samo izbral particijo, na katero naj se sistem inštalira.

Za dodajanje /odstranjevanje komponent sem uporabil nLite.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krneki0001 ::

Hvala.

drejc ::

A mi kdo od struckotov pove kere service lahko izklopim, ce uporabljam win2003 striktno kot workstation. (Java, net, studio, vmware)
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

wishmaster ::

Poskusi Tukaj
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Microsoft ::

Jst mam takle spisek.

COM+ Event System - manual
DNS Client - automatic
Event Log - automatic
Logical Disk Manager - manual
Logical Disk Manager Administrative Service - manual
Net Logon - manual
Network Connections - manual
Performance Logs and Alerts - manual
Plug and Play - automatic
Protected Storage - automatic
Remote Procedure Call (RPC) - automatic
Security Accounts Manager - automatic
Server - automatic
System Event Notification - automatic
Windows Management Instrumentation (WMI) - automatic
Windows Management Instrumentation Driver Extensions - manual
Windows Time (W32Time) - automatic
Workstation - automatic

Tole je tako, okvirno. Bom malo kasneje dal cel spisek.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028415 (11849) darkolord
»

XP ali 2003?

Oddelek: Operacijski sistemi
191484 (1059) jan01
»

Prehod iz XP Pro na Server 2003?

Oddelek: Operacijski sistemi
271866 (1444) Matri[X]
»

Windows 2003 Server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
574267 (3304) undefined
»

Grafični gonilniki v Windows 2003

Oddelek: Operacijski sistemi
101012 (826) akulp

Več podobnih tem