» »

Kako preživeti?

Kako preživeti?

«
1
2

miha2010 ::

Lep pozdrav vsem članom tega foruma.
Imam "rahel" problem in vas spraujem za vae mnenje. e nekaj časa sem brezposelen in ivim
pri starih. Star pa sem 27 let. Uradno izobrazbo imam samo osnovno olo. Namreč e nekaj časa nazaj
sem hodil v gimnazijo, a je nikoli nisem končal. Enostavno sem ugotovil da sem pač preveč zabit.
In od takrat ivotarim doma. Imam tudi določene zdravstvene probleme z hrbtenico zato ne morem delat nič fizičnega
Sploh nevem kam se naj dam in kaj naj počnem v ivljenju.
Zelo rad bi sicer si nael kako slubo, ampak ker nimam vez in poznanstev
je to bolj teko. Tudi nimam nobenega znanja. Moji stari so me se e naveličali in sta mi rekla da
če si do konca tega tedna ne najdem slube me bosta vrgla ven. Sem čisto obupan in sploh nevem kam
naj grem. Kako bi kratkoročno reil moj problem? Sicer z enim znancem se nekaj menim kar bi el delat,
ampak zadeva je pravzaprav kaznivo dejanje... Razmiljal sem da tudi če me dobijo, bom vsaj v zaporu
imel streho nad glavo, čeprav po pravici povedano mislim da nisem sposoben delat zadeve ki niso etične.
Druga monost je pa da me preprosto ni več na svetu. Itak druba nima nobene
koristi od mene. Torej kot vidite je moja situacija precej teka. Mogoče kaken nasvet?

Pegaz ::

Kaj si pa delal zadnjih deset let?

Isotropic ::

-nehaj igrati wow
-zavod za zaposlovanje
-http://www.mojedelo.com/seeker/job/defa...
-naredi kaksno solo ob delu (mozno tudi, da ti jo oni financirajo na zavodu)

M@73Y ::

jaz sem v teku izdelave diplomske, imam redno službo, star sm 25, pa imam na čase tudi probleme s starši, samo sm pa jih rešil tako da sem začel vlagati v hišo. tako da good luck for you, da te tako dolgo gledata brez šole in zaposlitve. Samo zahvališ se lahko njima.
Glede vprašanja: najprej (sicer ne vem iz katere konca mat'kurje si doma) ampak pri nas vem da imajo eno skupino se imenuje PUM - projektno učenje mladih. glej link: http://www.tin-ljubljana.si/pum.html

Če ne drugače kontaktiraj to skupino, ti bodo verjetno pomagali. Glede zaposlitve pa: takole samo s končano osnovno šolo bo bolj težka. Nevem probaj povprašati za kakšnega varnostnika, ali pa urejevalca mesta. Ok, šihti so res zelo nepristranski, ampak denarja pa nekaj le bo, potem pa nevem poskusi nekako varčevati (čeprav s 400EUR boš bolj težko shajal) nato pa se odloči vsaj 3letno šolo naresti. Dons se šole tako prilagajajo učencem da potrebuješ dobesedno samo kot prvo denar kot drugo pa voljo, da ne boš spet po 2 letih šolanja obupal.
Drugače, kaj pa kolegi. so na istem, če ne ti naj oni malo pomagajo, samo ne vem pa če je smiselno se spuščati v kakšna nečedna posla, kar bo, boš ti za vedno zazanamovan, potem še sploh ne boš dobil službe, starši se ti bodo odrekli ker boš pristal v zaporu in tako se bo začel začaran krog, iz katerega boš težko prišel. Ok, sedaj nevem se oproščam slo-techovcem za ta nasvet, ampak ena izbira je tudi nekak vgzajati in prodajati konopljo, samo problem je ker spet, da bi samo vzgajal in prodajal ne bo šlo, boš verjetno še ti kdaj poizkusil, nato boš prešel na močnejše droge...spet začaran krog.
Ja problem je ko človek zgubi motivacijo. Kot prvo če si doma in imaš internet, ti predlagam da ga za nekaj časa opustiš, kot razne faceebok, msn, in spletne igre, in igre same.
Veliko sreče in predvsem volje. Ne želim pa začneš brati kakšne knjige o motivaciji pa volji pa to, ka niso pol ... vredne, samo zavajanje ljudi. En znanec je tako v te motivacijske knjige padel, da če bi mu reku da sem mu mačka povozil bi rekel: ja sej bo sej bo :S grr, že sedajle pike dobim..
Lep pozdrav.
..jump into psytrance tunnel..

alenvprekrs ::

Miha,
velik korak je že, da si definiral svoj problem.
Se ga zavedaš, pa še podelil si ga z nami. Bravo.
Tudi to je že nekaj. Za začetek.

Prosim, poišči strokovno pomoč. Za začetek lahko obiščeš svojega lečečega zdravnika. Omeni mu vse svoje stiske. Tudi najbolj črne misli mu zaupaj.

Ni vraga, da se ne bo treba soočiti tudi z temnimi demoni iz preteklosti.
Demoni iz otroštva in okostnjaki iz omar.

Rad bi ti povedal še to: Najraje moraš imeti sebe. Samo sebe.
Vsi drugi so nepomembni!

Lp A

T-Majo ::

Se strinjam z Alenom. Vsaj en korak si naredu. Mogoče bi blo dober, če bi se s starši pogovoru in jim povedal, da do konca tedna boš težko kr našel delo. Upam sicer, da nista mislila resno.

Sicer kot študent NE podpiram dela preko druge napotnice, vendar v takem primeru lahko prosiš kakšnega znanca študenta, če bi lahko delal preko njegove napotnice začasno, dokler si redne zaposlitve ne najdeš.

EDIT: spomnil sem se, da Kolosej išče tiste, ki trgajo karte v vstopu v kino - 4EUR/uro, če si kje blizu doma, samo je treba stati pa delati vikende.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

Tear_DR0P ::

glede na to da si sposoben spisat povsem berljiv in vsaj približno slovnično pravlen post, nekako ne verjamem da si zabit, mogoče len, kar smo vsi, zabit pa definitivno ne
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

MIHAc27 ::

Glede staršev se jaz ne strinjam čisto. To da ste pustila pri miru do 27. leta je bila VELIKA napaka. Sedaj če te vržeta na cesto greš lahko edino za klošarja.

Svetujem ti kako lažjo šolo..ali študirat ob delu. Na kakršen koli način pač prilezi do tiste.. za moje mnenje minimalne izobrazbe, ki jo rabiš da dobiš vsaj kolikor toliko sposobno službo..to je 4 ali 5 stopnja izobrazbe.

Kaj bi rad počel ne vem, to moraš sam ugotoviti. Ampak brez izobrazbe ti ostanejo samo manj zaželena dela (fizikalec, delo za trakom). Tukaj te bojo itak vse naučili na delovnem mestu.

Tako da moj nasvet:
1)Pogovori se z starši in se opraviči, ker si vrgel stran toliko let
2)Pokaži jima da si resen glede dela. Prijavi se na zavod, poglej v časopise, net za dela in pošlji prošnje.
3) Vzami kako slabo delo samo za začetek, da malce dobiš delavnih navad
4) Izpopolni svojo izobrazbo in išči boljše delo

Za konec ti bom rekel takole.... šola te ne bo nič kaj dosti naučila. Mogoče edino kake prakse. VENDAR vsak delodajalec bo NAJPREJ pogledal kako stopnjo izobrazbe imaš. Z OŠ te bodo gledali postrani, in tudi če te zaposlijo ne pričakuj kaj več kot minimalca.
Pa ko končno dobiš kako delo ne pozabi na starše. Par evrov na mesec za hrano, pa te bosta dosti raje gledala.
Za kriminal pa... bolj kot policije se boj staršev. Če ugotovita z čim se ukvarjaš se definitivno pripravi na poslovilno zabavo (Vsaj jaz bi te takoj vrgel na cesto). In verjami da slej kot prej bosta ugotovila, da denarja nisi kar našel na cesti.

Jinto ::

Lahko bi šel maturo delat - če si starejši od 21 let, jo lahko opravljaš brez končane gimnazije.

Scorpia ::

Pojdi delat za varnostnika, jih vedno na veliko rabijo in te bojo zaposlili. Te bojo pa dali tam kjer dajo recimo na pol upokojene ljudi ki imajo določene težave, recimo recepcija, klinični center itd... Imel boš veliko časa med službo da se boš učil, kot so ti ostali povedali kaj bi lahko. Posebi med nočno boš imel veliko časa. Veliko ljudi poznam ki so tako naredili, med njimi sem tudi jaz, čeprav sem delal samo tri, štiri mesece, kot varnostnik.
Pa vsekakor se prijavi na zavod, naj ti oni plačajo da narediš licenco varnostnika in ne firma kjer boš delal. Tako ne bojo mogli s tabo delat, kar si zamislijo, drugače če prek njih narediš licenco moreš najmanj 1 leto ali dve delati pri njih.
////

imagodei ::

Kot so omenili že nekateri drugi:
1.) poišči si strokovno pomoč. Če do 27 leta nisi delal ničesar, si težak lenuh, ki ni zmožen prevzemati odgovornosti. To niso lahke zadeve. In prosim, tole ni noben napad, nobena zajebancija, ampak navajam dejstva. Brez strokovne pomoči se boš težko iztrgal iz svojih miselnih in vedenjskih vzorcev, ki so jih starši podpirali mnogo, mnogo predolgo. Ne odlašaj, ampak nemudoma pojdi k svojemu zdravniku, se iskreno pogovori in prosi, da ti pomaga najti nekaj terapevtov.
2.) Trdno skleni sam pri sebi, da se boš spremenil. Postavi si realistične cilje in jih zapiši na plakat z velikimi črkami. Npr, do junija 2011 bom naredil maturo (sam pa veš, koliko ti manjka do tega pogoja).
3.) Pogovori se s starši, da si se zatrdno odločil, da se boš spremenil. Razloži jim, da boš za uresničitev tega potreboval malo več, kot do konca tedna, vsaj nekaj mesecev. VENDAR, določite pravila igre: npr., do konca meseca si moraš najti službo, vsaj honorarno, vsaj za določen čas. Določite, da boš vsak teden poslal vsaj 20 prošenj za delo na vse mogoče naslove, za kakršna koli dela. Dogovorite se, da si boš vse svoje aktivnosti zapisoval in o njih poročal npr. 1x tedensko na družinskem sestanku. Recimo v sobotah. Tam boste tudi določili cilje za naslednji teden, naslednji mesec oz. po potrebi tudi dolgoročne cilje.
4.) Zavedaj se, da živiš pod streho svojih staršev ter da si star 27 let. Pri teh letih za delo sposoben moški nima kaj poležavat na kavču in gnojit življenje svojim staršem. V življenju vedno nastopi trenutek streznitve, očitno je pri tebi nastopil sedaj.

Razmišljaš o samomoru: tudi to je nek skrajen izhod, ja. Neka dokončna izjava. Če ga želiš storiti, ti ga ne more nihče preprečiti. Je pa to dosti bedno, drugače. Izjava, s katero priznavaš vsem, da so imeli prav in da s tebe res ne more biti nič. Strahopetno torej. Zato ne razmišljaj o teh traparijah in se pogumno spopadi s problemi. Večina odraslih ljudi hodi na delo, je odgovornih in skrbijo sami zase. Ni tako hudo, da bi zaradi tega moral delat samomor. Ne razmišljaj, kako težko ti je sedaj, glej v prihodnost, kako lepo bi lahko bilo čez 5 let.

Pubertete je pa res že konec. Tista leta se ne bodo več vrnila. Get over it.
- Hoc est qui sumus -

neki4 ::

zelo verjetno te ne bosta vrgla iz bajte in te samo izsiljujeta da boš čimprej našel službo. da boš pa na silo nekakšno službo iskal pa tudi ne vidim smisla, samo da bi ugodil sebi in predvsem staršema. Če ima določene zdr. težave je mogoče varnostnik dokaj dobra zadeva (malo sedenja, malo hoje, ni nevemkako odgovorno in stresno). Najbolj da si najdeš kakšen hobi(pa zaradi mene sprehod za pol ure na dan v gozdu)in tudi staršema odločno poveš poveš, da se boš sam odločil in da te naj kar pustita pri miru, ker to ne bo nič pomagalo, če ti bosta vsak dan težila.

poweroff ::

Za začetek bi jaz na tvojem mestu vzel grablje v roke in šel malo urejat okolico hiše... potem bi malo pospravil po hiši, začel nosit drva in na sploh prevzel hišna opravila. Tudi kuhanje, itd.

Če si doma, je prav, da prispevaš k skupnemu gospodinjstvu. Če nimaš dohodkov, lahko pomagaš z delom.

Verjetno imata starša občutek, da te morata le onadva streči, ti pa nič ne prispevaš, pa jima je dopizdilo (morda se motim). Predvsem se ne predajat brezdelju, pač pa delaj - karkoli okrog hiše, gospodinjska opravila, itd. Ko boš videl rezultate svojega dela boš pridobil nekaj samozavesti, pa tudi odnosi v familiji se bodo izboljšali.
sudo poweroff

mojsterleo ::

ce si brezposeln, a si prijavljen na zavodu za zaposlovanje? ker ce nisi, se nemudoma prijavi! vprasaj starse za naslov ali pa poglej v imenik. ker fora je v tem, ce nimas statusa, nisi nic. za to obdobje ne mores niti dokupovati delovne dobe (za nazaj).

ok to je prvo, kot drugo pojdi na najblizji center za socialno delo,in se prijavi za denarno socialno pomoc (to dobis ce 3 mesece nisi imel rednih prihodkov+si na zavodu za zaposlvanje prijavljen). potem moras iti na zavod za zdravstveno zavarovanje, in se prijaviti kot brezposelna oseba (ne bo ti treba placevati).

ko dobis denarno soc. pomoc odobreno, pa to potrdilo odnesi na vzajemno oziroma zavarovalnico dodatnega zavarovanja, da ti dajo zavarovanje v mirovanje.

to bi bli nekak koraki za najbolj osnovno ureditev statusa. potem pa probaj preko zavoda dobiti neko delo, mogoce te bodo poslali na kaksno usposabljanje...

Gandalfar ::

ce ze imas zavarovanja urejena, se lahko potem pocasi zacnes tudi za hrbetnico zdravit

Mercier ::

V situaciji brez vsake šole ali znanja ali ideje je šola najboljša izbira. Danes je nemogoče biti tako zabit, da ne bi naredil neke srednje šole. Prisežem, da je dober del mladih v izrednih programih polpismenih in nesposobnih izračunat preprost račun - v konkretnem primeru npr. neko koncentracijo raztopine. Kako to uspejo spravit čez matematiko ali slovenščino, ne vem, ampak šolo naredijo - v konkretnem primeru neko tehniško.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Invictus ::

Miha, mislil da si dobil kar nekaj koristnih nasvetov. Glede na tvojo odkritost in soočanje s svojim problemom, te tukaj niso napadli in prežvečili (kot ponavadi oz. večinoma).

Najprej si uredi zdravstveno zavarovanje. Če si ga ne moreš plačevati sam, se pozanimaj na občini, mogoče ti bodo oni kaj subvencionrali. Vem da to velja za občino Ljubljana-Šiška.

Prijavi se na zavod za zaposlovanje. ne zaradi tega, da boš dobil ne vem kako službo, ampak predvsem zaradi dostopa do informacij in posledično kake subvencije za šolanje.

Kot si napisal, bi rekel da si povsem izven kolesja družbe. Zato se vključi v zgoraj navedene inštitucije. Boš lažje zadihal.

Kako šolo bi bilo fajn naredit. Seveda ko se boš odločil kaj te zanima ...

Pomoč doma pa obvezno. Zelo pameten nasvet. Tudi starša ti bosta manj morila, če že ne drugega. Poleg tega se lahko tudi doma česa koristnega naučiš ...

Veliko uspeha

LP I.

krneki0001 ::

Osebno bi te že pri 18ih vrgel ven izpod mamine kiklce, če nebi delal šol. Starša sta te predolgo imela v milnem mehurčku, zdej ko bo počil, se ti bo pa življenje sesulo.

Na tvojem mestu bi šel prvo delat šolo. Pojdi na center za socialno delo in na zavod za zaposlovanje. Izpolni vse papirje in ti bodo plačali šolanje. Naredi šolo, potem pa naprej.

chucki ::

Js ti pa priporočam, da greš najprej na prostovoljno služenje vojaškega roka, ki traja 4 mesece. Dobil boš malo samozavesti, nekaj denarja ter zagon za naprej. V šolo se pa vpiši od septembra naprej, ker vpis za februar si že zamudil. Šolo ti bo pa itaq plačal zavod.

lonz ::

A tako vojsko bi ti mel? Hrbtenice ne morš zravnat, če je nimaš.
...arrrrrr, shiver me timbers...

chucki ::

Lepo te prosim, človek rabi pomoč in mu je treba pomagat. Si odslužil vojaški rok ali si eden izmed tistih, ki vse vedo?

lonz ::

Človek, ki se pri 27 letih z osnovno šolo vlači po sobi pri starših in ima čas smilit se samemu sebi po moje ne spada v vojsko. Človeku ki resno razmišlja, da bi se podal v kriminalne vode, jaz ne bi zaupal orožja. In ja, služil sem vojaški rok v SV.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Keyser Soze ::

lonz je izjavil:

Človek, ki se pri 27 letih z osnovno šolo vlači po sobi pri starših in ima čas smilit se samemu sebi po moje ne spada v vojsko. Človeku ki resno razmišlja, da bi se podal v kriminalne vode, jaz ne bi zaupal orožja. In ja, služil sem vojaški rok v SV.

No, ne vem v kakšni vojski si bil ti. Ampak vojska za takšne ljudi je primerna, če so psihično dovolj močni za tak izziv. Ponudi ti streho nad glavo, (mizerno) plačo in pa trening, ki ti lahko spremeni življenje oz. te spravi v ene (dokaj) normalne tire.

Najprej bi jaz takšnemu človeku zaupal orožje ravno v vojski. Zakaj? Zato, ker tako rigoroznega ravnanja z orožjem ne boš deležen nikjer drugje kot ravno tam. Varnostni standardi so nad nivojem. Orožje se vseskozi smatra za nabito in nevarno in je tudi ravnanje prierno temu. V redkih trenutkih, ko imša opravka z "živo municijo", je pa itak tako zategnjen protokol, da niti prdnit ne moreš brez dovoljenja/nadzora vodnika.

Bi pa na mestu avtorja teme vsekakor smatral ta nasvet kot razmisleka vreden.
OM, F, G!

lonz ::

Sori, človek ki ga bolj vleče v kriminal kot v službo, za mene ni psihično stabiln. Vojska ne sme biti pribežališče za nesposobne in neprilagojene. Naj najprej konča šolo (kar je itak pogoj za SV) in se s tem dokaže sposobnega doseganj osnov, nato pa se lahko gre kalit v vojsko. Ne morš potencialnih kriminalcev naučit ravnanja z jurišno puško in jim dat orožje. Ne. Pika.
...arrrrrr, shiver me timbers...

bluefish ::

Verjetno se tukaj cilja na prostovoljno služenje roka, ne poklicno.
Tako ali tako pa se vprašaš, če bo zdržal te 3-4 mesece, ker ga bo najbrž šokiralo jutranje vstajanje.

AmokRun ::

Pravi, da ima probleme s hrbtenico, potem itak nima kaj delat v vojski.

solatko ::

Naj te še naprej živijo starši, če so ti do sedaj dopuščali lahkodno življenje domačeka klošarja. Pri meni bi začel delat ali pa šel od doma naslednji dan, ko bi ti zasmrdela šola. Odgovornost staršev je predvsem v tem, da otroke naučijo samostojnega življenja in jim omogočijo čim višjo izobrazbo (če je to interes otroka samega), v tem primeru pa sta naredila invalidno osebnost in naj jo sedaj tudi živita, saj sam ne more in ne zna preživeti.

Beli_Zajcek ::

Občina ti ne bo plačala zdravstvenega zavarovanja. Ker živiš pri starših (domnevam, da imata plačo ali penzijo) boš presegel mejo 100 in še nekaj malega evrov na družinskega člana dohodka.

gzibret ::

miha2010 - V 5 minutah sem našel vsaj 10 razpisanih delovnih mest, kjer ni potrebna izobrazba. Tako da jaz ne vem točno, v čem je problem???

Sodelavec v steklarstvu m/ž Steklarstvo ASM, Ljubljana,d.o.o. Ljubljana 03.02.2010
Zaposlimo sodelavca v steklarstvu m/ž, s končano minimalno osnovno šolo, zaželene izkušnje pri delu s steklom, PVC-jem in aluminijem. Delovno mesto obsega delo v delavnici (izdelava in obdelava izdelkov iz stekla) in montažo izdelkov iz stekla, aluminija in PVC-ja (steklene stene, steklena vrata, okna, balkoni, ograje, kuhinje...). Zaželeni so kandidati iz Ljubljane in bližnje okolice.

Proizvodni delavec / delavka I.S.S. d.o.o. Šentvid pri Stični 04.02.2010
Zaposlimo delavca / delovko za delo v proizvodnji. Iščemo kandidate za opravljanje enostavnih del v proizvodnji - sestavljanje elektro komponent. Delo poteka v Šentvidu pri Stični. Obvezne so ročne spretnosti, natančnost, zanesljivost in lasten prevoz. Izobrazba ni pogoj za zasedbo delovnega mesta.

Iščemo kandidate za prosto delovno mesto: Sortirec kovin m/ž
O podjetju: Veliko, znano podjetje, ki se ukvarja s procesi zbiranja in ravnanja z odpadki. Opis delovnega mesta: Delo na delovnem mestu obsega ločevanje kovinskih odpadkov glede na barvo in kakovost ter preventivna vzdrževalna dela (čiščenje) na stroju. Delo poteka s pomočjo strojev in ni fizično zahtevno. Urnik dela je 2-izmenski. Kraj dela je Naklo. Pričakujemo: natančnost, učljivost, vestnost in pripravljenost na delo v dveh izmenah. Nudimo: redno zaposlitev za določen čas z možnostjo podaljšanja pogodbe.

Podjetje / organizacija: Trenkwalder kadrovske storitve, d.o.o. Kraj dela: Novo mesto
Področje dela: Transport, nabava in logistika,Proizvodnja Izobrazba: II. Pričakovane izkušnje: 0-1 let Mesečna plača: po dogovoru mesečno Oblika zaposlitve: redno, določen d. č. Delovni čas: polni delovni čas Poskusna doba: 3 meseci Karierni nivo: začetnik Vaše delo: - sestava izdelkov v proizvodnji na različnih operacijah,
- skrb za kvaliteto izdelkov v skladu s standardi, - ostala dela po nalogu nadrejenega. Pričakujemo najmanj osnovnošolsko izobrazbo, vsaj 1 leto delovnih izkušenj v proizvodnji, zaželeno v avtomobilski branži, ročne spretnosti in fizično moč, pripravljenost na 3 izmensko delo, urejeno, vestno, natančno ter motivirano osebnost. Nudimo delo v priznanem in uglednem podjetju, dobro plačilo v branži, dodatno nagrajevanje, delo v prijetnem kolektivu, ki strmi k zadovoljstvu posameznika na delovnem mestu, možnost dodatnega izobraževanja in usposabljanja. Prijave z vašimi kontakti (tel. številka, elektronski naslov) in opisom dosedanjih izkušenj, prejemamo na naslov, ki je naveden spodaj oziroma preko elektronske pošte.




itd itd...
Vse je za neki dobr!

neki4 ::

to da maš probleme z hrbtom, se ni treba preveč smilit, je polno ljudi z podobnimi problemi, tudi če misliš da si največji revež. Če se ne boš ukvarjal s kakšno primerno aktivnostjo ne bo nič bolje. Magar najdi veselje trenutno v kakšnih majhni stvareh. Čist preprosto. Vpiši se v kakšen tečaj, če imaš vsaj kaj denarja, Mogoče joga, kar koli. Sej verjetno se ti zdi/bo zdelo neumno ker je pač trenutna situacija preveč zakomplicirana za take brezvezne zadeve, ampak tudi če boš nehal z kakšnim tečajem/udejstvovanjem predčasno, ni panike, nekaj si se naučil, mogoče te bo kdaj kasneje zanimalo.
Kaj vse ti starci govorijo ne jemat čustveno, ker znajo bit zelo "zlobni" in ti trenutno bolj škodijo kot pomagajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

bluefish ::

Kaj vse ti starci govorijo ne jemat čustveno, ker znajo bit zelo "zlobni" in ti trenutno bolj škodijo kot pomagajo.
Ja, po 27 letih so pa res zlobni. Heh.

opeter ::

Ja, lahko mu povejo: ej sine, stari smo 50-55-60 let, morda bomo jutri že umrli. Kaj boš potem?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

Pi***, no! Pri 27 letih niso zlobni. Še pri 20-tih ne bi bili. A bo do smrti živel na račun staršev. Nekaj samospoštovanja je pa tudi treba imeti.
sudo poweroff

chucki ::

Avtor teme javi se kaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

bluefish ::

Kaj pa bi morali? Pohvaliti človeka, ker do 27. leta ni končal niti OŠ?

chucki ::

Svetovati mu, kako se naj pobere iz tega? Sej očitno bi se rad spremenil, drugače nebi tega prosil. Po vaše je najbolše, da se obesi.

bluefish ::

Ah, saj je bilo dovolj nasvetov, samo nobenega odziva.
Se mi pa ravno zaradi tega vse bolj dozdeva, da jo to ena od tistih tem, ko nekdo malo za finto objavi nek fiktiven problem in se v ozadju hahlja nad odzivi.

Utk ::

Tist, ki to dela, rabi še večjo pomoč kot ta, če je resničen. Samo da tega najbrž ne ve.

chucki ::

Ali pa ga je sram odpisati in samo bere. Vsaj nekaj pametnih nasvetov je bilo napisanih.

neki4 ::

eh mathai. sploh nevem kaj se buniš. dejstvo je to, da v trenutni situaciji je zadnja stvar kar rabi da mu starci skačejo po glavi. Lahko se res samo smeje postom, lahko je pa res u sranju. Pač vse bo moral poštimat, kaj se mu pa dejansko dogaja v glavi lahko pa samo ugibamo. sej ima osnovno šolo, glede na to da je poskušal z gimnazijo, pa da je napisal post dokaj jasno, že to nekaj pove da je pismen in da čisto logično razmišlja. Očitno ste tukaj nekateri, ki imate polno rit vsega in pametujete.

Tody ::

To da si preveč neumen za srednjo šolo ne vrjamem, si len ampak nisi neumen, mogoče res ne zastopiš fizike za gimnazije ampak to ni edina srednja šola na svetu.

Lepo si najdi job in potem naredi kako trgovsko ali lesarsko ali kako podobno šolo, da boš imel vsaj kak pameten poklic. Lahko pa tudi narediš kak tečaj za maserja ali kaj podobnega in potem to delaš... Pač par stvari moreš poskusit. Pa da kdo ne reče da ni služb:

http://www.kariera.si/Studenti/Oglas/?I...
http://www.kariera.si/Studenti/Oglas/?I...
http://www.kariera.si/Studenti/Oglas/?I...
http://www.ess.gov.si/slo/Iskanje-dela/...
http://www.ess.gov.si/slo/Iskanje-dela/...
http://www.ess.gov.si/slo/Iskanje-dela/...
http://www.ess.gov.si/slo/Iskanje-dela/...

Evo 5 minut iskanja... Dela niso nevem kaj amapk tudi pričakovati nimaš kaj. Dvigni svojo leno rit in začni skrbeti zase!

poweroff ::

neki4 je izjavil:

eh mathai. sploh nevem kaj se buniš. dejstvo je to, da v trenutni situaciji je zadnja stvar kar rabi da mu starci skačejo po glavi. Lahko se res samo smeje postom, lahko je pa res u sranju. Pač vse bo moral poštimat, kaj se mu pa dejansko dogaja v glavi lahko pa samo ugibamo. sej ima osnovno šolo, glede na to da je poskušal z gimnazijo, pa da je napisal post dokaj jasno, že to nekaj pove da je pismen in da čisto logično razmišlja. Očitno ste tukaj nekateri, ki imate polno rit vsega in pametujete.


Imamo polno rit, ja. Ampak smo si jo prislužili z delom.

Kaj pa naj starši? Ga prosijo še nadaljnjih 5 let, naj se vendarle vzame v roke in začne skrbet sam zase? Ob tem pa grem stavit, da doma ne pomaga absolutno nič, verjetno cele dneve poležava pred TV ali računalnikom... morda še kakšna gostilna.

Problem je lenoba, da. Neumen ni, nesposoben tudi ne. In dejansko po mojem mnenju rabi brco v rit, da bo začel skrbeti zase.
sudo poweroff

Tear_DR0P ::

Kaj pa naj starši? Ga prosijo še nadaljnjih 5 let

zamislijo se naj, kje so zajebal :)
ni vse njegova krivda - že s tem da je nabral pogum in na forumu polnem trigger happy trolov vprašal kaj naj sam s sabo, je lep korak naprej
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

lonz ::

... in zato dobi značko. V realnem svetu, pa jamranje po forumih in iskanje pomilovanja, ker da so starši grdi-grdi, ker 27-letnega deca nočejo več doma gledat, ne prinese rešitve. Rešitev je preprosta, kot je težka. Delat. Če nočeš, ne jamraj, da se ti godi krivica.
...arrrrrr, shiver me timbers...

imagodei ::

Tear_Drop> "zamislijo se naj, kje so zajebal :)"

To je BV. Lahko se vsi še 10 let sprašujejo, kje so zajebali. Treba je ukrepat. Vsako ukrepanje je boljše od vzdrževanja takšnega bednega statusa quo. In njegovi starši, čeprav lahko pljuvamo po njih, kaj so počeli zadnjih 10 let, so nekaj ukrepali. Očitno dovolj, da ga je malo vzdramilo in da se je zamislil nad sabo.

(Če se OP v resnici sedaj ne naslaja nad "krasno šalo", ki nam jo je podtaknil.)
- Hoc est qui sumus -

particle ::

Ah, verjetno nima časa odgovoriti, ker je preveč zaposlen v wow-u. Tista grožnja staršev je bila pa verjetno plod trenutnega prepira, in je sedaj sekira že zakopana. Back to normal.

lonz ::

Lahko, da je blo trollin'.
...arrrrrr, shiver me timbers...

AmokRun ::

Ali pa spet kakšen FDV-jevec dela raziskavo. :D

Trinitron ::

Pot do rešitve je pravzaprav veliko bolj preprosta kot se zdi. Ker dokler o problemu le razmišljaš, se problem samo povečuje. Ko začneš delati prve korake proti rešitvi pa se polovica bremena odkotali iz tebe.

Zato je moj predlog, da narediš naslednje:
- popolnoma prenehaj z WOW (če ga igraš) in nehaj kadit (če kadiš). Tako se znebiš najbolj brezveznih stroškov in dobiš nazaj čas in voljo, da nekaj narediš iz sebe.
- najdi si službo z minimalno plačo. Takih služb je dovolj in tudi minimalna plača danes sploh ni tako majhna, da z njo ne bi mogel živeti
- odseli se v podnajemniško stanovanje, z najemnino max. do 200 EUR mesečno.
- pri banki si odpri varčevalni račun in si gor nakazuj 50 mesečno, da si boš lahko v prihodnosti kaj privoščil.
- najdi si punco ;) Življenje v dvoje je neprimerljivo lepše ;)

imagodei ::

Trinitron,

dejmo ostat realistični, a?

Človek trdi, da pri 27 letih živi pri starših, je brez dohodkov, brez ambicij in brez samozavesti. Zdi doma in vse štiri moli od sebe, službe pa kao ne more dobit in razmišlja o kriminalni karieri...
Ti bi pa človeku predlagal, naj se vseli v najemniško stanovanje, odpre varčevalni račun in najde punco?! Od situacije, kjer je zdaj, pa do tega, kar predlagaš, je par kvantnih skokov vmes!

Halo, to je načrt za minimalno 2-4 leta. Kako naj si človek z minimalno plačo privošči najemnino za stanovanje v višini 200 EUR? Na to seveda še pridaj minimalno 100 EUR za plačilo položnic (razen, če bo živel kot asket) in prištej še skromno kosilo vsak dan, kako žemljo in jogurt. Kje bi ti na minimalcu našel še 50 EUR za varčevanje?!


Če pri vsej stvari ne gre za trolanje potem človek rabi realistične in izvedljive nasvete. Z minimalcem pač ne more realistično računat na najemniško stanovanje.


Trinitron> "Takih služb je dovolj in tudi minimalna plača danes sploh ni tako majhna, da z njo ne bi mogel živeti "

Beh, takšnele bedaste izjave niso več primerne za starost 22 let - če je starost, ki jo navajaš v svojem profilu, resnična. Takole lahko razmišlja kvečjemu en 17-letnik.
- Hoc est qui sumus -
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

ZRSZ in denarna pomoč (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20039352 (36068) solatko

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269958 (60906) dzinks63
»

Imet diplomo in biti brezposelen (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18133197 (27826) BALAST
»

Smešno nizka socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19333127 (28953) sidd

Več podobnih tem