» »

Varčevalni račun z najvišjo obrestno mero?

Varčevalni račun z najvišjo obrestno mero?

akterrr ::

Trenutno imam odprt varčevalni račun pri NLB. Prvih 7 dni s sredstvi ne moreš razpolagati potem se ti sprostijo. Obresti so cca. 0.5%. Opazil sem, da imajo pri Abanki za varčevalni račun (prvih 30 dni ne razpolagaš s sredstvi) kar 1.254% obresti kar je več kot 1× več kot pri NLB. Zdaj pa me zanima ali je notri kak haklc ali je to to? Prvih 30 dni z € ne razpolagaš potem jih pa teoretično lahko dvigneš, če jih ne, so obresti 1.254% oz. 80% polletni EURIBOR. Glede na to, da bo EURIBOR verjetno samo še rastel bodo obresti s 1.10 verjetno še višje, ne? Kako je pa kaj pri drugih bankah s temi varčevalnimi računi? Kje so najvišje obresti?

Je pa govora o dobrih 20.000€ in glede na določene zamere iz preteklosti do NLB (niso mi odobrili niti centa kredita!) bi ta sredstva z največjim veseljem dvignil in prenesel na drugo banko.

McHusch ::

Če se pogovarjamo o vpoglednih vlogah, DIBA.si.
Če hočeš vezano vlogo, Factor Banka 4x3 produkt.

Boljših ponudb trenutno ni.

akterrr ::

Denarja ne želim vezati (samo na začetku za max. 30dni) zato želim da je varčevalni račun. Depoziti me ne zanimajo, pa tudi ne da se mi vsak mesec podaljševati vezave, da ne omenjam, da s sredstvi niti ne morem razpolagati.

Dibi pa nekako ne zaupam preveč, mi deluje malo amatersko vse skupaj. Je pa obrestna mera 2.25% zelo mikavna (pri 22.000EUR je to na mesec 41EUR kar je že kar lepo)! Koliko je pa potem redna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akterrr ()

akterrr ::

Malo gledam na Diba.si in so obresti zelo dobre (najprej 2.25%, nato 1.8% za zneske nad 9000€). A ima kdo odprt račun pri diba? Je denar pri njih na varnem? Kdo stoji zadaj? Poslovni rezultati niso ravno obetavni - http://www.bizi.si/ZVEZA-BANK-REGISTRIR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akterrr ()

RejZoR ::

Te obresti so vse tko mizerne, da je smiselno če boš res vložil not ogromne denarje, da vsaj nekaj dobiš ven. Se pa naslednjič ko boš sam jemal kredit spomni obresti tukaj in obresti, ki ti jih bo zaračunala banka. Ko oni kreditirajo tebe so blazne obresti, ko ti kreditiraš njih pa dobiš en drek.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

akterrr ::

RejZoR je izjavil:

Te obresti so vse tko mizerne, da je smiselno če boš res vložil not ogromne denarje, da vsaj nekaj dobiš ven. Se pa naslednjič ko boš sam jemal kredit spomni obresti tukaj in obresti, ki ti jih bo zaračunala banka. Ko oni kreditirajo tebe so blazne obresti, ko ti kreditiraš njih pa dobiš en drek.


Okoli 22.000€ bi dal na varčevalni račun. Pri diba bi bilo prve tri mesece po 41€ obresti, potem pa po 30€/mesec. Ni veliko, nekaj je. Vsekakor bolje kot pa pri NLB kjer zdaj dobivav 11€ :P

RejZoR ::

Jezst imam denar na varčevalnem računu samo zato da ga nimam v štumfu. Obresti so itaq povsod tako bedne, da se sploh nima smisla zajebavat s tem razen če imaš namen položit 100k evrov, tam kjer pa obljubljajo bajne obresti in ne gre za neko preverjeno oz večjo organizacijo pa se je raje izogni. Pol je bolje imet mizerne obresti kot pa ostat brez vsega. 22k EUR namreč ni majhen denar...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alamar ::

Imaš še na delavski hranilnici 1.70%, če se ne motim.

Marat ::

A je teh 22k praktično ves tvoj denar? Če je, ga raje razprši - delnice, obvezniški skladi, žlahtne kovine, depozit, likvidna sredstva na računu. ni treba čisto vsako od teh opcij, je pa dobro da je malo večje premoženje razpršeno.

Če pa že imaš svoja sredstva razpršena, in je 22k samo del tega, ki bi ga nekam vložil (likvidno, vendar ne nizek donos), pa so nekatere opcije te:
    kratkoročni depozit: nelikviden, garantiran zmeren donos (ponavadi višji kot inflacija), netvegan

    varčevalni račun: zelo likviden, zelo nizek donos (ponavadi nižji kot inflacija), netvegan

    delniški sklad: likviden, potencialno visok donos, dokaj tvegan

    obvezniški sklad: likviden, zmeren donos, manj tvegan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marat ()

Gjurisic ::

5-KA DEPOZIT
od Banke Koper
a mi ga lahko kdo razloži?
Mislim na obrestovanje?
Je to najbolj ugoden depozit ta čas?

telexdell ::

Za prihranke pač velja donosnost*varnost=konstanta. Tudi ne boš našel 100% varnega računa. Če te je strah potem razprši denar. Nekaj ga pusti na NLB, nekaj daj v Abanko, nekaj v DIBO in nekaj v Sparkasse.

PS- sam sem že tretjo leto zadovoljen uporabnik DIBA računa.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

tx-z ::

NLB se izogibi že samo zard njihovga obnašanja kot banka :)
tx-z

WhiteAngel ::

Že eno leto uporabljam Dibo in je super. Spletna stran je oblikovno res bolj amaterska, ampak stvar špila.

gregor_m ::

Za eno letno vezavo se najbolj splača Volksbank, vsaj tako sem ugotovil, ko sem pred enem mesecem delal "analizo". Obrestna mera je bila 4.3% na leto.

Invictus ::

uniccredit je imel nako akcijo 5%

ne vem če ima še

če imaš dovolj denarja, se pogajaj ... banke rabijo denar (Basel III)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klihk ::

kako vam uspe pogajanje, kaj jih izsiljujete, doslej še nikomur od znancev niso dali niti stotinke, kaj šele desetinke procenta??? tudi za zneske nad 50k

4,45°% pri NLB za 4 letno vezavo, mislite, da je to malo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klihk ()

IceIceBaby ::

4,45°% pri NLB za 4 letno vezavo, mislite, da je to malo?


Odvisno od tvojih prioritet. Jaz si težko predstavljam, da bi se vezal za 4 leta. V tem času se lahko ogromno spremeni. Meni se zdi likvidnost več vredna kot tisti procent več. Cash is king.

Pri vezavi 50k za 4 leta in 6 mesecev pride do razlike kakšnih 50 eur na mesec. Po eni strani ni malo, po drugi strani pa drobiž, če se v teh 4 letih zgodi kaj nepredvidenega in moraš vzeti kak kredit ali celo prekiniti vezavo.

Sicer gledam na delavski hranilnici obresti 4,7%. Če malo pobrskaš verjetno najdeš še kakšno boljšo ponudbo.

fosil ::

klihk je izjavil:

kako vam uspe pogajanje, kaj jih izsiljujete, doslej še nikomur od znancev niso dali niti stotinke, kaj šele desetinke procenta??? tudi za zneske nad 50k

Najbolj enostavno je, če imaš konkurenčno ponudbo, oziroma če imajo v konkurenčni banki kakšno akcijo.
Nato prideš v banko in poveš da bi rad svoj denar svoj denar prenesel tja. Ko vidijo da boš to resnično storil, ti sami dajo enakovredno ponudbo.
Seveda moraš biti pripravljen resnično prenest denar.
Tako je!

Invictus ::

Kaj pa hodite jokat na slovenske banke. Tuje se obnašajo bolj tržno. Vem daje moj kolega dobil 5,1 % letne obresti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bergi ::

Mi mamo http://www.delavska-hranilnica.si/DH,,o... in http://www.delavska-hranilnica.si/DH,,o.... Ne rabis met odprtega racuna, lahko enostavno sklenes pogodbo.

civic_ ::

Volksbank 2.25% na navadnem đtudentskem ali upokojenskem računu. Dvigneš kadarkoli itd. Popolnoma brez stroškov.

IceIceBaby ::

Danes sem kupil par domen. V kratkem bom naredil portal z zbranimi obrestnimi merami vseh bank na našem trgu. Najprej bomo dali gor obresti za vezane vloge, varčevalne račune in kredite, če se bo zadeva prijela pa še kakšna naložbena zavarovanja itd. Sporočim ko bo online.

McHusch ::

Pa si ti to dobro premislil?
Ker takšna zadeva že precej časa obstaja. Včasih so to delali fantje iz Finančne točke pri KD, potem so jih pa odžagali (jebiga, preveč nepristranski so bili in niso favoriziral KD-ja) in so šli na svoje www.denarnisupermarket.com.

In zadeva je točno to, kar želiš ti narediti.

IceIceBaby ::

Nisem razmišljal preveč. Čisto hobi projekt :) Tale denarni supermarket pa poznam. Malo preveč bloated za moj okus. Bom probal narediti bolj clean in bolj uporabno.

McHusch ::

Res je, denarnisupermarket ima obupno grafično podobo. Ampak dejansko so tam ljudje, ki nekaj vedo in tudi objektivno kaj pametnega napišejo. Mogoče se jim pa pridružiš in pomagaš razširiti ponudbo in malo počistiti preglednost strani.

Kreditov pa ni smiselno primerjati na eni strani, ker so ponudbe in pribitki preveč odvisni od primera do primera.

IceIceBaby ::

Tnx za info. Kot sem napisal je tole čisto hobi projekt, da sprobam enega novega programerja :) Ne mislim niti oglasov gor nabijat ali kakšnih podobnih stvari delat. Najprej bodo gor samo podatki o obrestnih merah in teh zadevah. Če se zadeva kolikor toliko prime bom pa naprej tuhtal kaj z njo.

fosil ::

Tudi zveza potrošnikov ima že nekaj podobnega - klik
Tako je!

klihk ::

kaj pa bolj dolgoročno pa ni nikjer primerjave?

Gjurisic ::

Katero je trenutno najbolj ugodno življensko varčevanje?
Je to Alta 10+ brez vstopnih stroškov?

algo ::

Jaz bi pa dal vezati 30.000 EUR za 61 dni (raje manj) pri Volksbank kjer imajo kar 3.0% obresti tko da to v dveh mesecih znese 150EUR kar pa je že 3krat za v štacuno! :) Ponujajo kje kaj boljšega ali kaj primerljivega za 30dni? Drugače stopim do njih, ker imam dosti, da od NLB prejemam po 20EUR/mesec :P

Gjurisic ::

Malo poglej na denarnisupermarket.com.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722145307 (8365) kombinezon
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615541 (13395) ...:TOMI:...
»

Depozit

Oddelek: Loža
346747 (2266) Invictus
»

Varčevalni račun

Oddelek: Loža
318933 (7971) jernejl
»

Največje obresti na banki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
799448 (5759) Okapi

Več podobnih tem