» »

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

««
7 / 17
»»

dunda ::

Ko tole prebiram, vidim, da nisem edini, ki ima težave z novim Ubuntujem.
Pa sunce mu žarko - težav je toliko, da so Windowsi prava milina. Saj verjetno veliko stvari ne znam in ne gre za napako, pač pa za drugačen način razmišljanja - ampak naj gredo k vragu, če izgubim celo popoldne, da nastavim bližnjico, da obrnem pozicijo kakšnih gumbov, da se mi okno preview okno odpira v želeni velikosti ...

Še vedno pa potrebujem in iščem nasvete (Bing in Google nista zadoščala):
1. kako za vraga odstraniti (prekonfigurirati) "upper panel" - enostavno nočem takšnega
2. s pomočjo gconf-editorja sem nastavil, da so gumbi na vrhu posameznega okna na desni (kot v Win) - in glej hudiča - pri nekaterih oknih so, pri drugih ne ...
3. Ubuntu One verjetno uporablja kakšen servis, ki se zažene na začetku - kako mu je ime?
4. Če odprem okno (recimo Gnome-commander), je njegova menujska vrstica prestavljena povsem zgoraj v desktopu in je ni v zgornji vrstici okna. Kdo si je to izmislil?
5. Na oko bi rekel, da je v novih System settingsih precej manj nastavitev, kot včasih. Se še komu zdi, da je tako?

Roko na srce - Ubuntu uporabljal predvsem za testiranje spletnih aplikacij in za omrežne zadeve. Za prvo potrebujem predvsem brskalnike, za drugo pa Terminal. To dvoje pa k sreči deluje :-)
https://www.kacnje.eu

Icematxyz ::

1.) Ne moreš.
2.) Včasih je šlo tako, če sedaj več ne gre pa nisem že dolgo testiral.
3.) Uporablja, ampak je pred uporabnikom skrit.
4.) Apple. ;) ne vem pa če si je res to izmislil Apple ali le kopiral.
5.) Je to dobro ali slabo?

dunda ::

@Icematxyz - hvala za (hitre, vendar ne preveč spodbudne :O) odgovore.

Mogoče bo zadeva letela dol ... je kakšna "pametna" Linux distribucija, ki ne teži s tem Gnome (za katerega jaz (kot laik) mislim, da je izvoe tega "zla nerodnosti"). Da ne omenjam, da se sesuva tudi gconf-editor in še ena zadeva (se ne spomnim kaj je bilo).
Sicer pa bom namestil Linux v Terminal načinu, dodal Lynx in Midnight commander in živel srečno :-)
https://www.kacnje.eu

Relanium ::

Gnome nevem če je problem, lahko pa probaš navadno namizje
sudo apt-get install gnome-panel

povezava

Se pa strinjam, vse zelo hroščato in zajebantsko za nastavit, sem ugotovil da mi na nek čuden način povzroča nepovezljivost moje mrežne na prenosniku in routerja. Ko šaltam nazaj na Windows težava še vedno ostane, šele ko dosti drkam nastavitve pa ko si glavo razbijam spet začne delovati. Enostavno napiše da kao kabel ni priključen. Pa je!
Nimam pojma zakaj, niti ne obtužujem Ubuntuja, ampak se mi je 2X to zgodilo in to ravno ko sem uporabljal 11.10

Bom kot drug sistem pustil 10.10, se mi zdi do zdaj najboljši :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Sims ::

@Icematxyz

Hvala, za odgovor.

Icematxyz ::

je kakšna "pametna" Linux distribucija, ki ne teži s tem Gnome (za katerega jaz (kot laik) mislim, da je izvoe tega "zla nerodnosti").


Pri "Ubuntu" so razvil Unity lupino za GNOME namizno okolje, ki omogoča 100% x 100% izrabo zaslona in kvalitetno večopravilnost s pomočjo miške/tipkovnice tudi za napredne uporabnike.

Sicer pa bom namestil Linux v Terminal načinu, dodal Lynx in Midnight commander in živel srečno :-)


Zakaj pa ne, če ti to odgovarja. Drugače pa:

cd /etc/xdg/autostart/
sudo sed --in-place 's/NoDisplay=true/NoDisplay=false/g' *.desktop


In v Dash poiščeš Začetni programi! Samo da ne bo za vsak "Začetni program" potem na Launchpad 1000+ prijavljenih hroščev, kako da naj nekaj ne bi delovalo pa seveda deluje... Tega je že sedaj preveč prijavljenega!

dunda ::

Relanium je izjavil:

Gnome nevem če je problem, lahko pa probaš navadno namizje
sudo apt-get install gnome-panel



Madona - tole je rešilo težave. Sedaj so celo gumbi pri vseh programih kar naenkrat na desni strani ...
Hvala fantje. 11.10 ostaja :-)
https://www.kacnje.eu

WarpedGone ::

@WarpedOne

Delujoč samodejni priklop USB ključa boš dobil, če boš v Dash poiskal Diskovna orodja -> formatiral ključ in izdelal razdelek z datotečnim sistemom. Se pravi če boš v USB vtič vtaknil kaj uporabnega, drugače ne.

Stvar je že lepo formatirana, vsebuje podatke in JE ŽE BILA vidna tudi v ubuntu 11.04.

Al hočeš rečt da 11.10 ne mara ničesar obstoječega in zahteva reformat vseh zunanjih USB diskov?
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

Glede na to, da imas tezave tudi z zunanjo misko, bi se jaz vprasal kaj imas zaen USB kontroler in ce je kaj z njim narobe.

Jaz nisem imel nikakrsnjih problemov z uporabo USB storage-a ze od pre-alpha verzije, pa stvari uporabljam prakticno vsak dan.

WarpedGone ::

lspci | grep USB
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB UHCI Controller #1 (rev 02)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB UHCI Controller #2 (rev 02)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB UHCI Controller #3 (rev 02)
00:1d.3 USB Controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB UHCI Controller #4 (rev 02)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB2 EHCI Controller (rev 02)
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

lp,

nekaj bo res na težavah z USB diski. Meni zunanjega 2,5 usb 3,0 diska ni prepoznalo v približno 33% priklopov (NEC kontroler, disk sam je bil vpet v najbolj cheap usb 3,0 ohišje). Se ne hecam, sem mislil da je kabel, konektor... probam na drugem laptopu vse OK... No, prej na 11.04 je delalo vse normalno, kot tudi sedaj v Linux Mint 11 (ki je v osnovi ubuntu 11.04 brez unity).

Ice: hvala za probo. Sem tudi sam tako namestil GE. Ne vem zakaj Google Earth meni ne dela, tudi v Linux Mint ne, enostavno nič. v 11.10 mi je zamrznil cel sistem, celo v druge VT nisem mogel, nič.
zz

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Verjetno je kaj z gonilniki za grafiko. Če izbereš pri vpisu v sejo opcijo brez Compiz tudi ne dela?

Kaj se pa tiče Linux Mint pa so v igri 3 opcije. Vzdrževanje Gnome 2, uporaba forka MATE ali uporaba Gnome 3. Če prav razumem je prehod na Gnome 3 še najbolj realna možnost in se bo začel deloma že z Linux Mint 12.

Linux Mint 12 "Lisa" will be released in November this year with continued support for Gnome 2 but also with the introduction of Gnome 3. The radical changes introduced by the Gnome project split the community. At the time of releasing Linux Mint 11 we decided it was too early to adopt Gnome 3. This time around, the decision isn't as simple. Gnome 3.2 is more mature and we can see the potential of this new desktop and use it to implement something that can look and behave better than anything based on Gnome 2. Of course, we're starting from scratch and this process will take time and span across multiple releases. Until then, it's important we continue to support the traditional Gnome 2 desktop. We're likely to release two separate editions, one for Gnome 2.32 and one for Gnome 3.2. We're also working in cooperation with the MATE project (which is a fork of Gnome 2) at the moment to see if we can make both desktops compatible in an effort to let you run both Gnome 2 (or MATE) and Gnome 3 on the same system, either in Linux Mint 12, or for the future.


Vir

Icematxyz ::

 Unity 2D Tweak Tool

Unity 2D Tweak Tool



OMG

 ownCloud 2

ownCloud 2



ownCloud & WebUpd8

xandros ::

BigWhale je izjavil:

5er--> je izjavil:

@xandros:
sudo chown root:root /pot/ime_skripte
sudo chmod a+s /pot/ime_skripte


Nato pa kliči program po mili volji.


NE DELAT TEGA.

Vsaj ne, ce ne ves kaj pocnes in zakaj to pocnes. Resno.


Kaj pa predlagas?

xandros ::

V ubuntu se nastavljajo monitorji z Menu,System,Monitors
Kako to nastavljanje startam iz ukazne vrstice(gnome-xxxx)

Namrec v xubuntu tega nimam, pa bi rad to instaliral in potem to v xubuntu preko tega programa nastaviljal monitorje.

poweroff ::

Icematxyz je izjavil:


Če se ne motim, je bilo v (beta) Release Notes omenjeno, da kombinacija LVM + šifriranje pomeni ob sveži namestitvi izgubo podatkov. Torej če ti tega ni dovolilo je to OK! Backup + nova sveža namestitev je way-to-go vsaj do Ubuntu 12.04!

Ja, to sem sedaj rešil z Alternate i nstall CD-jem.

Zdaj pa delam restore backupa.
sudo poweroff

Zero0ne ::

Po upgradu na 11.10 mi na netbooku touchpad ne zazna več srednjega klika (s tremi prsti), ta opcija pa je izginila tudi iz orodja za konfiguracijo miši/touchpadov. To še obstaja?
uname -o

N-E-O ::

Zanima me, če je ok kar nadgradnja iz 11.04 na 11.10 ali se priporoča sveža namestitev?
Follow the white rabbit.

System ::

Sveža namestitev.

Icematxyz ::

Kaj pa predlagas?


Poganjanje hddtemp kot "daemon" in odčitavaje temperature brez sudo.

V ubuntu se nastavljajo monitorji z Menu,System,Monitors
Kako to nastavljanje startam iz ukazne vrstice(gnome-xxxx)

Namrec v xubuntu tega nimam, pa bi rad to instaliral in potem to v xubuntu preko tega programa nastaviljal monitorje.


Kolikor je meni znano s tem GUI orodjem ne moreš nastavljati Xfce namiznega okolja.

Ja, to sem sedaj rešil z Alternate i nstall CD-jem.

Zdaj pa delam restore backupa.


Da, v Ubuntu 11.10 bi zaenkrat pri šifriranih razdelkih/nosilcih predlagal varnostno kopijo -> sveža namestitev -> obnovitev podatkov.

@Zero0ne

Verjetno gre za to.

Zanima me, če je ok kar nadgradnja iz 11.04 na 11.10 ali se priporoča sveža namestitev?


Varnostna kopija podatkov in preventivna izdelava LiveCD ali LiveUSB in potem se odloči, kakor ti pač odgovarja.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Icematxyz ::

Ubuntu uporabnik lahko upravlja s PPA viri na več načinov, pri nadgradnji na novejšo različico Ubuntu se na primer privzeto izključijo vsi PPA viri! Uporabnik lahko na enostaven način PPA vire omogoči s pomočjo GUI orodja Programski viri, ki je privzeto na voljo v Ubuntu ali pa poseže po kakšni namenski aplikaciji, ki mu tudi omogoča enostavno upravljanje s tem področjem (Podprte različice: Ubuntu 10.04, 10.10, 11.04 in 11.10):

 Y PPA Manager

Y PPA Manager



WebUpd8

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Na voljo je Gnome 3.2.1 (first bug fix release):

Odpravljenih je kar nekaj manjših hroščev, ki prinašajo večjo stabilnosti in nekaj izboljšav na področjih kot so empathy, cogl, gnome-settings-daemon, osvetlitev zaslona pri upravljanju s porabo, prevodi...

Gnome 3.2.1 bo kmalu na voljo preko rednih posodobitev!

H

Zgodovina sprememb…

Iatromantis ::

Vsi, ki imate težave, moje mnenje je, da so edinole LTS različice dovolj robustne za vsakodnevno uporabo. Zaradi 2 letnega razvojnega cikla nekaterim delujejo zastarelo, a 8.04 in 10.04 sta edini različici, ki povsod delujeta z najmanj problemi. Vse ostale imajo določene muhe.

Kdor pa ima poln kufer ubunta, pa je gruntfürmich na temi o 7 obletnici ubunta objavil dobro predstavitev glavnih vej razvoja GNU/Linuxa:

gruntfürmich je izjavil:

c0dehunter je izjavil:

Zanimivost:

 branching linux distribucij

branching linux distribucij



Še direkt link - ST ima težave z zelo velikimi slikami...

Tilen ::

branching linux distribucij


@Iatromantis

Nobenih težav nima z velikimi slikami.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

WarpedGone ::

Mene ne zanima koliko paradajzov je v gajbi gnilih paradajzov. Mene zanima kateri izmed njih je najmaj gnil. Izkušnje pravijo da bistvenih razlik v gnilosti niti ni ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Pesimist ::

kaki je updejt iz 10.04 na 11.10? Gre avtomatsko ali treba na novo installat 11.10? V drugem primeru primeru lahko home folder vseeno obdrzim right?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

WarpedGone ::

Gre avtomatsko, obržiš home, ampak ne delat tega.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pesimist ::

super in kaj je pol point teh bednih linuxov. Vsake 3 mesce completni disk wipe. Vun jih mecejo pogosteje ko gate menjujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

poweroff ::

Morda bi kar v tej temi odprl debato kako poskrbeti za backup in restore svoje Ubuntu inštalacije.

VARNOSTNO ARHIVIRANJE PODATKOV
Podatki na /home/user:
sudo rsync --verbose --progress --stats --compress --rsh=/usr/bin/ssh --recursive --times --perms --acls --links --owner --group --executability --delete --exclude='/home/user/.gvfs' /home/user/ /media/USBdisk/userhome

Če uporabljamo eCryptFS se splača shraniti šifrirni ključ:
ecryptfs-unwrap-passphrase
(vsebino prepišemo/shranimo v neko datoteko - postopek izvedemo samo enkrat)

sudo rsync --verbose --progress --stats --compress --rsh=/usr/bin/ssh --recursive --times --perms --acls --links --owner --group --executability --delete /home/.ecryptfs/user/.ecryptfs/ /media/USBdisk/userecryptfs

Seznam nameščenih paketov:
sudo dpkg --get-selections | grep -v deinstall > /media/USBdisk/installed_apps

Seznam skladišč:
sudo cp /etc/apt/sources.list /media/USBdisk/sources.list

OBNAVLJANJE IZ ARHIVA
Podatki na /home/user:
sudo rsync --verbose --progress --stats --compress --rsh=/usr/bin/ssh --recursive --times --perms --acls --links --owner --group --executability --delete --exclude='/home/user/.gvfs' /media/USBdisk/userhome/ /home/user/

Obnavljanje nameščenih paketov:
Najprej obnovimo seznam skladišč:
sudo cp /media/USBdisk/sources.list /etc/apt/sources.list

Nato namestimo pakete:
apt-get update
dpkg --set-selections < /media/USBdisk/installed_apps
apt-get install --yes dselect
dselect update
apt-get dselect-upgrade

No, tako sem imel jaz. Nakar se izkaže, da sem se rahlo zafrknil... Omenjeni potopek namreč:
1. ne shrani PPA skladišč (ok, sem imel samo dva)
2. ne shrani GPG ključev, ki sem jih importal v APT (spet samo dva - Tor in VirtualBox)
3. ne shrani nastavitev požarnega zidu (na srečo sem imel vse na deny)
4. ne shrani kakšnih configov, ki sem jih ročno spreminjal v /etc (tukaj imam srečo, ker sem slučajno (!) naredil kopijo enega dosti obsežnega configa na svojo home mapo)

Še kaj?
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Icematxyz ::

Vsake 3 mesce completni disk wipe.


Kolikor vem Ubuntu različice izhajajo vsakih 6 mesecev. Naslednjo boš lahko uporabljal 5 let.

@Matthai

"Home user" načeloma če presname vsebino svoje domače mape na drug razdelek in potem posname nazaj tisto, kar ima neko dodano vednost je za moje pojme to OK.

Pesimist ::

worst ubuntu to ever roam the earth?

Za začetek.
sudo apt-get remove --purge alsa-base

sudo apt-get remove --purge pulseaudio

sudo apt-get clean && sudo apt-get autoremove

sudo apt-get install alsa-base

sudo apt-get install pulseaudio

Prva clean isntalacija dokaj uspešna, Skype microfon, sound vse delalo, sound nasplošno delal, dokler nisem logutal ker sem htel jezik menjat. Pridem nazaj in ni več zvoka, tak da se odpravim na google iskati pomoč.

Mislim eh brezveze zgublati besede.
Ena dobra stvar je pa vseeno. Zraven sem 10kg gefiht dvigoval, tak da sem zdaj tak nabildan da bom lahko pa comp z ubuntu vrgo vsej 5 metrov daleč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Aston_11 ::

Odprta koda pomeni, da se da kaj editirati? V prijavnem oknu, kjer je do sedaj pisalo, da so vključene velike črke, sedaj opozarja tudi, kdaj je vključena numerična tipkovnica.

Se da to izklopiti oziroma je kakšna komanda in kam jo vtakniti, da bi to vsaj v kakšni drugi barvi fonta naredilo?

poweroff ::

Icematxyz je izjavil:

"Home user" načeloma če presname vsebino svoje domače mape na drug razdelek in potem posname nazaj tisto, kar ima neko dodano vednost je za moje pojme to OK.

Saj pravim, ni. Manjka še kup stvari. Bom vesel dopolnitve zgornjega seznama...
sudo poweroff

Pesimist ::

In kak se ikone dajo na namizje? Nujno moram VLC dati da vstavim --audio-desync=-300

ALSA za sound al kaj je ne pomaga ker pol so pa .avi filmi brez zvoka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

BigWhale ::

Ikone das na namizje tako kot si jih do sedaj dajal.

Pesimist ::

Kar pomeni toliko kot instalacija starega shella?

Sem najso neki reprisitory z 1.12 VLCjem ki je fixalo sync probleme.

Ampak vseeno je to katastrofa od neke distribucije.

BigWhale ::

Eh?

Odpres nautilus in ikono potegnes oz nautilus okna na desktop.

Modri dirkač ::

BigWhale je izjavil:

Eh?

Odpres nautilus in ikono potegnes oz nautilus okna na desktop.


Še dobro, da je tako enostavno, knede.
Meh, ubuntu je z vsako verzijo slabši.
Everybody lies!

šernk ::

a se komu sanja zakaj mi movie player ne avtomatsko doda podnapisov?

saj vem uporabljaj VLC...ampak VLC izklaplja zvok nepojasnjeno...v terminalu ni nič zapisalo ko mi je zvok izginil. eno od teh dveh stvari moram rešit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Silck ::

Pesimist je izjavil:

Kar pomeni toliko kot instalacija starega shella?

Sem najso neki reprisitory z 1.12 VLCjem ki je fixalo sync probleme.

Ampak vseeno je to katastrofa od neke distribucije.



A lahko napises kateri repository.
Lp

Pesimist ::

You are right about the problem that was Pulseaudio but that was solved in the 1.0 version of it which is the one that 11.10 is using. The other part of the problem is that you need the 1.1.12 version of VLC to make it work correctly with the new version of Pulseaudio. To do this add the following PPA (Which is the only one I have found so far with the 1.1.12):

sudo add-apt-repository ppa:n-muench/vlc

then do sudo apt-get update to get the new updates. After that just update VLC to the new 1.1.12.

Tested today and all problems related to sync are gone. Should be mention that this is a PPA from a 3rd party source. So if you would like to wait for Ubuntu to update VLC officially you can do that to. For myself I won't go through another version of Ubuntu with the sync problem again.

INFO - https://launchpad.net/~n-muench/+archiv...

UPDATE - There is no more the need to add this PPA since in the main repositories the VLC version 1.1.12 has been added. After todays update to the 1.1.12 version of VLC and using Ubuntu 11.10. Most if not all out of sync problems are gone.

Users need to update their Ubuntu to the latest daily updates which should provide the latest version of VLC (the 1.1.12 version). Already tested and all movies I have seen are working correctly.
You are right about the problem that was Pulseaudio but that was solved in the 1.0 version of it which is the one that 11.10 is using. The other part of the problem is that you need the 1.1.12 version of VLC to make it work correctly with the new version of Pulseaudio. To do this add the following PPA (Which is the only one I have found so far with the 1.1.12):

sudo add-apt-repository ppa:n-muench/vlc

then do sudo apt-get update to get the new updates. After that just update VLC to the new 1.1.12.

Tested today and all problems related to sync are gone. Should be mention that this is a PPA from a 3rd party source. So if you would like to wait for Ubuntu to update VLC officially you can do that to. For myself I won't go through another version of Ubuntu with the sync problem again.

INFO - https://launchpad.net/~n-muench/+archiv...

UPDATE - There is no more the need to add this PPA since in the main repositories the VLC version 1.1.12 has been added. After todays update to the 1.1.12 version of VLC and using Ubuntu 11.10. Most if not all out of sync problems are gone.

Users need to update their Ubuntu to the latest daily updates which should provide the latest version of VLC (the 1.1.12 version). Already tested and all movies I have seen are working correctly.


Torej to:
sudo add-apt-repository ppa:n-muench/vlc
sudo apt-get update

Nato sem pognam navadni software update v ubuntu.

Tip sicer pravi, da bi to že nej bilo zdaj included, vendar jaz sem še vedno imel 1.11, post je pa tudi od 19tega, tako da je bilo nujno dodati ta rep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Iatromantis ::

Pesimist je izjavil:


UPDATE - There is no more the need to add this PPA since in the main repositories the VLC version 1.1.12 has been added. After todays update to the 1.1.12 version of VLC and using Ubuntu 11.10. Most if not all out of sync problems are gone.


Preberi še enkrat update, ki si ga sam objavil.

Pesimist ::

Ja to je bilo postano 19. 10. 2011.
Jaz sem dans inštailiral ubuntu na novo in še vedno imel 1.1.11 po končani inštalaciji in default updejtu.

Users need to update their Ubuntu to the latest daily updates which should provide the latest version of VLC (the 1.1.12 version). Already tested and all movies I have seen are working correctly.


Kaj to pomeni? Daily updejt! Ki je to jebemti boga no! Kaj je to to? sudo apt-get update?

Potem še pa od zgoraj Nautilus. Sem uspel pognati v terminal. Ampak ki zavraga je VLC za na namizje potegnit?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

ubuntu vedno slabši res. Zdaj mi že random frizne.

Najlažje ga forsirat da frizne je če IPTV preko VLC laufa, medtem pa virtualbox windows 8 isntalliram. Tukaj je 95% šansa da frizne.

Zna pa tudi friznit ob brskanju po netu in VLC IPTV.

Čuje še pa se samo zvok kak loopa. Vejretno spet z pulse audio povezano. Super so ni kej. Vsej to se pri 11.04 ni dogajalo!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

System ::

Če vidiš, da nonstop samo nekaj popravljaš pa zamenjaj OS.

Aston_11 ::

SPlošen vtis je, da je 11.10 slabši, čeprav meni dela vse. Če pa bi se šel neko resno rabo, pa zagotovo ne bi takoj šaltal na 11.10, temveč bi počakal kakšen mesec, bi pa zagotovo tudi bil na LTS.

Kot npr. ko sem posodobil VirtualBox, mi ni nič več delalo, pa sem se vrnil na staro verzijo, še vedno 4.0, pa vendar.

Sicer mene take stvari ne izučijo, fajn mi je varianta s /home, kjer si praktično takoj na delujočem računalniku, samo pravi (beri - delujoči) sistem uporabiš.

Highlag ::

2 pomanjkljivosti sem tudi sam opazil: V avi filmih audio prehiteva oziroma zaostaja, pa še barve so napačne. Sicer se da v vlc-ju vse nastavit, samo vseeno.
Never trust a computer you can't throw out a window

Aston_11 ::

Highlag je izjavil:

2 pomanjkljivosti sem tudi sam opazil: V avi filmih audio prehiteva oziroma zaostaja, pa še barve so napačne. Sicer se da v vlc-ju vse nastavit, samo vseeno.


Zaostajanje sem opazil že v 11.04.

Icematxyz ::

@Matthai

Saj pravim, ni. Manjka še kup stvari. Bom vesel dopolnitve zgornjega seznama...


Z vidika "home userja", kot si jaz predstavljam to definicijo se mi zdi smiselna strategija zaenkrat varnostna kopija domače mape za kar je sedaj na voljo privzeto Deja Dup ali da odpreš Nautilus in izdelaš kopijo (copy/paste). Ostalo pa dvomim, da povprečen "home user" izvaja. Preberi si samo nekaj odgovorov v tej temi zadnjih 24 ur.

Tukaj bi se mi zdel boljši nasvet, da za PPA vire in različne "priredbe" shraniš kratka navodila v kakšno tekstovno datoteko in po sveži namestitvi slediš tem navodilom.

Prej bo verjetno prav prišla v ne tako oddaljeni prihodnosti "varnostna kopija" na nivoju datotečnega sistema, ki jo boš lahko izdelal na enostaven način in v primeru, ki se ti je dogodil ob nadgradnji se izvede obnovitev prejšnjega stanja. Tu menim, da obstaja velik potencial! Lahko pa seveda se dopolni še tvoj seznam in se tudi o tem še razpravlja in to mnenje je tudi del te razprave.

@Pesimist

Nimam neke želje prebirati odgovorov/mnenj/vprašanj pomešanih v eno in oplemeniteno z nekulturnimi izrazi in kletvicami.

1.) Ne vem zakaj si odstranil/namestil Alsa in PusleAudio? Kaj si mislil s tem doseči?

2.) Kako zaganjalnik programa daš na namizje menim, da ti je jasno iz prejšnje teme, kjer si ta postopek opisal? Najdeš ga v Dash in povlečeš na namizje ali uporabiš kakšno drugo metodo.

3.) Kaj točno ima nedelovanje programa VLC s kvaliteto Ubuntu OS? A potrebuješ novejšo različico Ubuntu OS ali VLC 1.1.12 za popravke na področju PulseAudio podpore?

VLC 1.1.12 bo na voljo kmalu preko rednih posodobitev. Torej odstrani PPA vir namesti VLC 1.1.11 iz Programskega središča Ubuntu in počakaj, da se bo med rednimi posodobitvami znašel VLC 1.1.12. Če temu ne bi bilo tako bi pa najverjetneje uporabil kakšen PPA vir.

@Aston_11

SPlošen vtis je, da je 11.10 slabši, čeprav meni dela vse.


Tudi meni dela vse in torej ne opažam, da bi kaj slabše delovalo, kot na Ubuntu 11.04.

Kot npr. ko sem posodobil VirtualBox, mi ni nič več delalo, pa sem se vrnil na staro verzijo, še vedno 4.0, pa vendar.


VirtualBox mi deluje dobro in brez težav in to zadnja razpoložljiva različica.

Zgodovina sprememb…

««
7 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194223815 (158949) Zvezdica27
»

Ubuntu 11.10 nared (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18433429 (24458) MrStein
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435811 (28954) panteist
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981167686 (140333) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725826 (23059) MrStein

Več podobnih tem