» »

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

««
6 / 17
»»

šernk ::

saj ga imam v launcerju, dejstvo je...da tistega, ki sem ga pomanjšal, ne morem priklicat nazaj. ko kliknem na njegovo ikono se namreč odpre popolnoma ločen chromium. pa tudi ikona bi mogla biti osvetljena, za programe ki so zagnani, je pa izklopljena, in to le pri chromium. empathy, libreoffice, hedgewars...vse se osvetli pravilno ko zaženem, chromium pa ne.

edit: zadeva se je ob logout in ponovnem loginu sama popravila.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

js osebno ::

Alt + tab pomaga v takem primeru ;)

Imam eno vprašanje, driver za modem moram spet potegnit z neta, pa je tukaj na voljo samo verzija za linux kernel 2.4 in 2.6. Zna biti kaj narobe če namestim tole na 3.0?

Edit: Vidim da bo cel drek s temle driverjem, nekoga ki se spozna na to bi potreboval.. :/
Edit2: got it :D

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Da mal poročam:
-Odkar sem prižgal računalnik mi touch pad ne dela
-Ko kliknem npr. na ikono za zvok na zgornji vrstici namesto da bi se lepo prikazalo, ko kliknem se takoj "ugasne" zavihek o zvoku in moram držati če hočem imeti odprto.

Najbrž bom šel na gnome 3 fallback ker mi Unity dela več težav kot pa koristi. Povedal bi še da bi bilo imo boljše če bi razvijalci Ubuntuja bolj delali na bugih kot pa na novostih. Upam da bo v kratkem čim več fixov. :)

Lp, LinksysOne
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

btree ::

Meni pa dela vse, pri 11.04 mi je tudi vse delalo.

5er--> ::

@xandros:
sudo chown root:root /pot/ime_skripte
sudo chmod a+s /pot/ime_skripte


Nato pa kliči program po mili volji.

BigWhale ::

5er--> je izjavil:

@xandros:
sudo chown root:root /pot/ime_skripte
sudo chmod a+s /pot/ime_skripte


Nato pa kliči program po mili volji.


NE DELAT TEGA.

Vsaj ne, ce ne ves kaj pocnes in zakaj to pocnes. Resno.

Sims ::

@BW

Daj na kratko povej, zakaj ne?

Hvala.

Tilen ::

Zato, ker imas PC povezan na internet.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

js osebno ::

Opis trenutnega stanja: Driver za modem dela, je bilo treba samo v eni datoteki dodati, da naj se vgradi tudi v 3.0 kernel. Namestil sem Gnome-shell, trenutno ne izgleda, da bi se kdaj vrnil v Unity/Windows okolje. Na splošno sem zadovoljen z trenutnim stanjem.

peperko ::

Plus: zaenkrat sprobal le Lubuntu in moram reči, da je zadeva vsaj pri meni na netbooku presneto hitra (hitrejša kot 11.04), kar je zelo pohvalno. Veseli me tudi, da so popravili Lxpanel, ker ko sem ga prestavil v levo, je -ne glede na njegovo ozadje (ne namizje) ali celo brez njega- izgledal rahlo grozno.
Vprašaj: naredil sem upgrade na drugem netbooku in se mi zdaj vse skupaj zaganja par minut(!). Sprva le napis "11.04" v vijoličnem ozadju, nato, da zaganja network connections, po dobri minuti pa, da bo potreboval še 60 sekund za zakon network connections. Verjetno se tle novi LightDM tepe z prejšnjim GDM. Sem vrgel GDM dol in inštaliral Slim, pa je vsa zadeva čisto enaka.
Minus oz. komentar: zakaj za vraga se moram še po nevemkolikšnih verzijah ob novi inštalaciji še zmeraj zafrkavati z wifi driverji? Je malo brezveze, ker se moram vsakič povezati preko kabla, zato, da si lahko naštimam wifi. Zakaj preprosto ne dodajo vseh b43 in ostalih driverjev in potem dodaš "prosto po prešernu" oz. tisti, ki bi s tvojo kartico delal? Saj niso tako veliki, pa mislim, da tle tudi ne gre za kak hud propitiatory drivers.
What am I missing?

HyperGL ::

Jaoooo... iz 11.04 na 11.10 so šli in vse je obrnjeno na glavo :S ok, nisem dolgoletni uporabnik ubuntuja, ampak sem ga imel pred leti in je bil dosti bolj pregleden in hitrejši (!!!)...

Imam pa problem, danes sem punci naredu clean install 11.10 na Compaq 6735s s turionom x2 2200Mhz in 4gb rama (64bit) in res vse dela zelo počasi, programe odpira tudi 30 sekund, chromium naprimer.
Drugi in največji problem pa je, da je svetilnost zaslona zataknjena nekje na polovico bi rekel tako od oka!

Zelo zelo težko je delat s tako temnim zaslonom, zato bi prosil koga, če bi mi znal pomagati pri reševanju tega problema, je pa prisoten od inštalacije dalje, pa da ne bo kdo narobe razumel, v biosu dela monitor čisto v redu!

Hvala!

Tilen ::

11.10

- še vedno ni mogoče narediti zaslonske slike, če je odprt recimo koledar
- še vedno prikazuje povezavo lokalnega omrežja kot prekinjeno, čeprav internet preko kabla deluje normalno
- po prvem zagonu LibreOffice želi delat nek recovery ne vem česa, po tem ko pa zadevo "popravi" pa odpre prazen list
- manjkajo osnovne funkcionalnosti (npr priklopim zunanji zunanji disk in 5x kliknem nanj, odpre 5 oken in kako sedaj samo ta tree enakih oken zaprem, brez da klikam vsako posebej in brez, da krati ubijem še otala okna katera dejansko potrebujem?)
- odprem programsko središče Ubuntu in pogledam "Kaj je novega" ker so naredili všečno kategorijo in kaj vidim? Samo plačljive aplikacije.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

LorD_DDooM ::

Vkolikor Fn-tipke za osvetljenost ne delujejo, se lahko osvetljenost ekrana določa z ukazom xrandr.

In sicer se najprej pogleda nastavitve priključenih monitorjev:

xrandr --current

Imena monitorjev se razlikujejo glede na namešen gonilnik (nVidia/AMD/open source)
Nato pa glede na priključen monitor izvedeš ukaz:

xrandr --output [outputname] --brightness 1

Za moj LCD priklopljen preko DVI na fglrx gonilnik, je torej ukaz:

xrandr --output DFP2 --brightness 1


Vrednost 1 je default vrednost, 0.5 zmanjša osvetljenost na polovico, 1.5 pa poveča za polovico. Prevelike vrednosti nad 1 niso priporočljive.
Podobno se lahko nadzira vrednosti za gamma.

Icematxyz ::

VirtualBox + Ubuntu 11.10 + Unity 3D? Nič lažjega, namestiš gonilnik, katerega najdeš pod Sistemske nastavitve... -> Dodatni gonilniki:

 Dodatni gonilniki

Dodatni gonilniki



Vir

Ubuntu Friendly:
-Testiraj svojo strojno opremo
-Oglej si teste drugih

LibreOffice na Android, iOS ali kar v spletnem brskalniku:



Ars

 Ubuntu Font Family

Ubuntu Font Family



Ubuntu Font Family hits 1 billion requests via Google Webfonts

Tilen ::

Tilen je izjavil:

11.10
- še vedno prikazuje povezavo lokalnega omrežja kot prekinjeno, čeprav internet preko kabla deluje normalno


V /etc/network/interfaces je bilo potrabno popraviti iz :

# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

# The primary network interface
auto eth0
iface eth0 inet dhcp


na

# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

# The primary network interface


Po shranjeni spremembi in rebootu sedaj prikazuje normalno. Pred tem sem imel še težavo, ker nisem mogel vzpostaviti VPN na neobstoječi povezavi. To sedaj deluje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Icematxyz ::

Dobro da si rešil. Ne vem pa zakaj je ta del:

# The primary network interface
auto eth0
iface eth0 inet dhcp


Se sploh nahajal v tej datoteki. Kakorkoli sedaj ti deluje in to je dobro.

- še vedno ni mogoče narediti zaslonske slike, če je odprt recimo koledar


V bistvu je mogoče. V Dash poišči Zaslonska slika.

- po prvem zagonu LibreOffice želi delat nek recovery ne vem česa, po tem ko pa zadevo "popravi" pa odpre prazen list


Se ti to še dogaja? Sem poskusil in ne dobim tega.

- manjkajo osnovne funkcionalnosti (npr priklopim zunanji zunanji disk in 5x kliknem nanj, odpre 5 oken in kako sedaj samo ta tree enakih oken zaprem, brez da klikam vsako posebej in brez, da krati ubijem še otala okna katera dejansko potrebujem?)


Desni klik na zaganjalnik v Unity Launcher -> Končaj zapre skupino odprtih Nautilus-ov. Lahko pa v Nautilus uporabljaš zavihke in potem zapreš eden Nautilus s petimi zavihki ostale pa pustiš pri miru.

- odprem programsko središče Ubuntu in pogledam "Kaj je novega" ker so naredili všečno kategorijo in kaj vidim? Samo plačljive aplikacije.


To ti je všeč ali te to moti?

Icematxyz ::

@xandros

Za hddtemp in Conky je več pristopov. Da bi poganjal hddtemp kot "deamon" in potem brez potrebe po sudo odčitaval vrednost ne pride v poštev?

@echoman

Kako uvozim podatke iz Evolution-a v Thunderbird oz. ali je to sploh smiselno, saj sem imel do sedaj še vso pošto v njem?


Se pošta slučajno nahaja na strežniku?

Poleg indikatorja s pošto/sporočili ni nobene ikone ampak le manjši prostor, kjer mi ob kliku nanj ponudi dve opciji - ena za prikaz časa v meniju, druga pa za nastavitev porabe energije. Je to privzeto narejeno tako?


Na prenosniku? Sam tega ne opažam. Na desni ali levi strani MessagingMenu?

Kako v Nautilus-u spremenim, da bom imel zaznamke pod predelom Računalnik?


Nisem se poglabljal, ampak mislim da ni neke nastavitve za to, ampak se to "določi" pred prevajanjem kode. Lahko pa da se motim.

Minus oz. komentar: zakaj za vraga se moram še po nevemkolikšnih verzijah ob novi inštalaciji še zmeraj zafrkavati z wifi driverji? Je malo brezveze, ker se moram vsakič povezati preko kabla, zato, da si lahko naštimam wifi. Zakaj preprosto ne dodajo vseh b43 in ostalih driverjev in potem dodaš "prosto po prešernu" oz. tisti, ki bi s tvojo kartico delal? Saj niso tako veliki, pa mislim, da tle tudi ne gre za kak hud propitiatory drivers.


V bistvu bi bil to plus, ker imaš v Ubuntu enostavno opcijo, kako namestiti zaprto kodni gonilnik. Kdo pa si je izmislil zaprto kodne gonilnike in za kaj nas uporabnike z njimi obremenjujejo pa ne vem. ;)

Icematxyz ::

@HyperGL

V Unity 2D tudi deluje vse počasi? Glede svetilnosti si že dosegel kakšen rezultata ali še ne?

btree ::

Mi lahko kdo svetuje kako še enkrat naložiti ALSA, imam probleme z zvokom preko USB zvočne, če snemam na Line-in.

echoman ::

Icematxyz je izjavil:

@xandros
@echoman

Kako uvozim podatke iz Evolution-a v Thunderbird oz. ali je to sploh smiselno, saj sem imel do sedaj še vso pošto v njem?


Sem potem rešil tako, da sem brisal Thunderbird, ker mi ne ustreza, pa še Evolution mi je kar všeč. Bolj me zanima tole glede indikatorja. Poleg indikatorja s pošto/sporočili ni nobene ikone ampak le manjši prostor, kjer mi ob kliku nanj ponudi dve opciji - ena za prikaz časa v meniju, druga pa za nastavitev porabe energije. Je to privzeto narejeno tako?

V Nautilusu pa se bom na vrstni red map navadil, tako da ne bom nič spreminjal.

Icematxyz ::

@echoman

Poleg indikatorja s pošto/sporočili ni nobene ikone ampak le manjši prostor, kjer mi ob kliku nanj ponudi dve opciji - ena za prikaz časa v meniju, druga pa za nastavitev porabe energije. Je to privzeto narejeno tako?


Na prenosniku? Sam tega ne opažam. Na desni ali levi strani MessagingMenu?


@tomazzz

Ta kartica? Dela slučajno gumb za jakost na Ubuntu 11.10? Kakšne težave pa imaš, kaj točno je problem?

Zgodovina sprememb…

echoman ::

Ni prenosnik, je navaden PC. Nahaja se na desni strani pred indikatorjem za omrežje.
 Indikator se nahaja tam, kjer kaže puščica

Indikator se nahaja tam, kjer kaže puščica

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()

Icematxyz ::

Da, sem ga našel! Vidim pa, da z miško že treniraš za Precise Pangolin-a. Če te zadeva moti:

sudo apt-get remove indicator-power
killall unity-panel-service

btree ::

Icematxyz je izjavil:


@tomazzz

Ta kartica? Dela slučajno gumb za jakost na Ubuntu 11.10? Kakšne težave pa imaš, kaj točno je problem?

Ja, gre za to USB kartico. Gumb za jakost ne dela. Težave so pri zajemu zvoka iz kasetofona (line-in vhod na kartici). Ko izberem pri Audicity-ju record, včasih (v večeni primerov) ne začne snemati (tista črta, ki teče pri snemanju miruje). Ko na silo reloadam Also (sudo alsa force-reload), začne včasih record delati in se snema normalno, vse dokler ne shranim posnetka in izberem ponovno record, potem spet loterija, včasih snema, včasih snema in zraven prsketa, včasih spet miruje.. .

HyperGL ::

@icematxyz: sem prešel nazaj na 11.04, deluje izjemno bolj hitro!

Kako se vklopi unity 2D? (saj bom še pogooglal malo sam, brez skrbi)

Glede svetilnosti pa je tako, zjutraj sem računalnik zbudil iz stanja pripravljenosti, ko je bil v njem celo noč in samo na bateriji (baterije je bilo še za 5min) in sem imel zaslon na nekje 90%, čeprav je kazal drsnik (ki ga sedaj ni več, kot tudi ga ni bilo pred tem, glej screen shot) na 100%, če sem samo kliknil nanj, je zaslon skočil na normalno svetilnost.
Res ne vem kaj mu dogaja in zakaj ni drsnika za svetilnost zaslona... :S in najbolj mi je čudno, da ga ni bilo ne po inštalaciji 11.04, ne po 11.10, vse clean install!

 manjkajoči drsnik svetilnosti

manjkajoči drsnik svetilnosti



EDIT: naložil unity 2D, še hitreje vse skupaj, super! Ampak ne morem personalizirati stranske vrstice z mojimi programi (chrome, vlc,...)! Prej sem jih samo potegnil iz zavihka programi v vrstico in se je ustvarila bližnjica, sedaj pa to ne gre, so zaklenjeni v njihove zavihke. UF! :)
EDIT2: whatever!!! :D sem odprl chrome in se je prikazal spet v stranski vrstici... hahaha... se vidi da je zgodaj, predvsem v moji glavi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HyperGL ()

Relanium ::

Sem namestil to izdajo na moj USB ključ (kot na disk) (pišem zdaj iz tega)
ker pač mi prejšnji nekak ni hotel nikoli štartat sem zdaj prvič ugledal Unity.
Najprej kar sem rekel: uuuuuu, fancy :D
potem pa panika: joooj, kje naj zdaj kaj najdem 8-O
potem mi nekaj internet ni delal in sem že začel preklinjat, potem pa vidim da je težava pri ISPju

Drugače pa mislim da bi se tega dalo navadit, samo moral bi več uporabljati,
fino mi je tudi da je za pošto zdaj Thunderbird.

Pa Ubuntu skupnost vidim da je zelo aktivna, pohvale

Relanium ::

No, uspelo mi je,da sem ostal brez zaganjalnika. Zagnal sem Compiz, vključil desktop cube in wobly windows, in je naenkrat vse izginilo.
Zdaj imam samo zgornjo vrstico, brez česarkoli, ne morem zagnat nič, niti ni gumba za ugasnitev računalnika.
Nekak mi je še uspelo zagnati firefox to je pa to
Niti Alt+F2 ne deluje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Relanium ::

Edit: težavo sem rešil, če se komu kaj takega zgodi:
Klik

Problem je v desktop cube flip left (al nekaj takega) zato sem moral zagnati terminal (ctrl+alt+t) in tam vpisati ccsm
nato pa se zažene compiz in klikniti na strani desktop, potem pa vklopiti nazaj: ubuntu unity plugin.
To je to, spet vse ok

Icematxyz ::

@tomazzz

Težko ti kaj konkretnega svetujem, ampak ponovna namestitev Alsa verjetno tukaj ne bi pomagala, ampak bi bilo stanje enako. Če ti kaj pomaga, namesto enega posnetka izdelaj več posnetkov in jih izvozi naenkrat in preveri, če slučajno kaj spremeni, če zaženeš Audacity na sledeč način:

pasuspender -- audacity

@HyperGL

Torej če prav razumem si druge težave razrešil sam, svetilnost zaslona pa je še težava?

1.) Če zaženeš prenosnik priključen na omrežno napetost potem je svetilnost OK?
2.) Če ga potem izključiš, ali zaženeš, ko ni priključen na omrežno napetost pa pade osvetlitev preveč in ker ti ne delujejo funkcijske tipke tega ne moreš spremeniti?
3.) Po ponovni priključitvi na omrežno napetost se svetilnost poveča ali ne?

@Relanium

Lepo, da si uredil, naslednjič lahko poskusiš še s sledečim ukazom:

unity --reset

Zgodovina sprememb…

btree ::

pasuspender -- audacity
isto ne dela ok, hvala vseeno, bom še malo googlal, če se najde kakšna rešitev.

WarpedGone ::

Aaaaargh, noče bit konc drekov pa fertig ...

Trackpad je začel po parih dnevih ne-delovanja delat sam od sebe. Nism brkljal po shell skriptah ne nič pa je vseeno proradilo. Hiša iz kart.

No, danes je že drug problem na tapeti. Stvar ne detektira več, da sm vštekal USB flash disk (palčka). Očitno, bo spet nucal par dni da mine menstruacija in bo morda začelo delat samo od sebe. Jajca jedna ...
Zbogom in hvala za vse ribe

donfilipo ::

Ja sam ovaj kako da kažem veoma zadovoljan postignučima:))

Upgradal, nič se ni sesulo, nekako se zdi, da velika večina dela in tudi black screenov in podobnih mahinacij ni bilo.
Skratka brigadirski standardi so preseženi.

Medtem ko gnili kapitalisti s svojimi starimi trulimi in preživelimi sedmicami, niti na osmico ne morejo:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zvezdica27 ::

lp,

tudi meni se je po inštalaciji cssm, unity "sesul". Ok, rešitev je enostavna, terminal, ccsm, a sem šel spet samo velikost ikon nastavit. Bam. isto. Cel kup stvari se podrlo, ignore vse, gremo dalje.

Top left reveal sploh ne dela ker ni več Ubuntu circle of friends. Samo še levo dela. Debilizem. Odsotnost circle of friends me kar moti, a bo že.

Nautilus-actions ni več, ker kolikor razumem je Unuty 2d namesto gnome, tko da ne dela sploh (oz. kako zdaj dodamo skripte v menije?)

In eno vprašanje: zakaj ne dela Google Earth v Linux zadnji teden (sem preklel 11.04 in lih zato dal 11.10 gor)? Ta program mam ful rad, to me ful moti, kdo ve? Nekako se ne poveže na server. Drugače ping serverja dela normalno.

Drugač pa je 11.10 bolj všečen, sam tole me je šokiralo, 10 min po inštalaciji...

zz

Zgodovina sprememb…

Sims ::

Torej,

pred časom sem uporabljal evolution. Desno zgoraj, ko je ura, če si kliknil nanjo, se prikaže koledar in v tem koledarju so se spodaj prikazala opravila, ki si jih imel vpisana v evolution kalendar.

Sedaj uporabljam Thunderbird + Lightning. In seveda koledar več ne prikazuje opravil v koledarju.


Je kaj tu postorit?



Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

btree ::

Meni se je tudi unity sesul, sem probal s terminalom in ccsm in ga nisem mogel več nastaviti, sem se odlogiral, prijavil kot guest, zbrisal administratorski račun (tisti, v katerem se mi je sesul unity), pri brisanju sem rekel naj se podatki ohranijo, in ustvaril spet uporabniški račun z istim imenom. In spet deluje.

poweroff ::

RANT ON.

Imel sem Ubuntu 11.04. Včeraj sem imel neko predavanje in do sedaj je na starejših verzijah VEDNO delal eksterni monitor - projektor.

Včeraj pa ne.

Po 10 minutah sem obupal, prezentacijo izvozil v PDF in jo odrolal iz Windows mašine. Tam so bile sicer težave z Windows Media Playerjem, ampak sem tudi tisto nekako rešil...

V clavnem, CRAP mi je zaznal tri fucking monitorje!!! (OK, v predavalnici se je uporabljal sistem ko je zunanjem priklopu priključen en monitor in en projektor, ki kažeta enako sliko).

Ko sem vštekal VGA kabel se je na primarnem monitorju (na laptopu) resolucija takoj zmanjšala (in postavila na 4:3 razmerje). Orodje za nastavitev monitorja pa je obstalo - nastavljati se ni dalo nič, outputa na zunanjem monitorju ni bilo.

Pridem domov in rečem - morda je treba nadgraditi na Ocelota. Poženem sistem nadgradnje, nakar mi ponoči zadeva obstane (črn monitor, ventilator pa na visokih obratih - torej je procesor mlel na full).

Kišto ugasnem - nakar se mašina ne pobere več. OK, prišel sem v konzolo, to je bilo pa tudi vse.

Po nekajminutnem preklinjanju se odločim, da bom sistem namestil na novo. 11.04. Ki pa zaboga ne podpira več LUKS šifriranih diskov.

JEB** VAM MA*** CANONICALOVO!

Na srečo imam kompleten backup (tudi seznam nameščenih programskih paketov in APT source), zdajle vlečem dol Ocelota in bom videl, če je tam možnost uporabe LUKS šifriranih diskov.

In seveda če tam VGA output dela kot mora. Drugače je vsa moja strojna oprema lepo podprta, edinole za Broadcom wireless mrežno mi je predlagal restricted driverje, ki pa jih nisem uporabil, saj so kernelovi lepo delali.

Problem je dejansko v KUR****M zaslonskem strežniku in v tem, da skuša biti disk partitioner bolj papeški od papeža in mi ne ponudi možnosti LUKS šifriranja, pač pa me JE** V GLAVO z neko svojo KLINČEVO prijaznostjo.

Manjka še čisto malo, pa bom šel nazaj na 10.10. In še malo, da se razgledam po konkurenci. RedHat mi je bil od vedno všeč...

RANT OFF.
sudo poweroff

zee ::

@Matthai:
Eko. Lepo videt, da tudi rednim uporabnikom GNU/Linuxa poci film. Obenem je pa izkusnja Matthai-ja kaze, zakaj bo GNU/Linux tezko kdaj mainstream na namiznih racunalnikih.

Sam se nadgradil iz 11.04 na 11.10. Brez pripomb. Slika se se vedno prikazuje zgolj na zunanjem monitorju tako, kot sem nastavil.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zvezdica27 ::

lp,

tudi meni Monitors ne dela več povsem pravilno (kot je v 10.04), sam se da. Ne upošteva omejitve 1. zaslona, pač pa gre kurzor v 3 PM. Včasih HDMI ne da nič od sebe, tko da je treba priklopit VGA - heh, še dobr da ga mam.

Opazil sem še, da 11.10 misli, da je user idiot. Probajte izklopiti login zvok. disablat Ubuntu one ali jebeni bluetooth na startupu. No go, terminal, moraš vedet kera datoteka itd. itd. itd. V bistvu je dumb-friendly kjer ni treba, da je.

Lih bom probal Linux Mint, xubuntu in kubuntu in se bom odločil - danes do 12h. Če mi na prvo žogo ne orgazmira, grem pa nazaj na 10.04. Pizda jest mam 2 otroka, ko prižgem računalo bi rad da dela, ne pa da moram delati jaz. Škoda, ker 11.04 mi je postal prav všeč. Prav res všeč, če seveda ne bi crkaval (skype).

DODATEK: USB 3.0 disk, eksterni. dela ali ne dela. Lucky guess.

Fuck you very much, Canonical.

zz

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Ima kdo težave z delovanjem X preko SSH?

SSH-jam se recimo na strežnik :

ssh -X -p 1111 test@mojstreznik.xxx
start_skripta

Odpre se grafično okno s prikazom določenih možnosti. Vedno mi deluje le privzeto okno, ko se pa želim prestaviti v druge podskupine pa nalaga v nedogled in potem prekine ter vrže nazaj na glavno okno.

Na 10.10 nisem imel teh težav. Prav tako na Windows XP/7 deluje normalno z emulacijo preko cygwin.

Kakšne ideje?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

trnvpeti ::

kdo je ze predlagal ubuntu? :)

Phobias ::

Jaz imam enako težavo. Zadeva je delovala normalno na Ubuntu 10.10. Tudi po upgrade-u na 11.04 je zadeva delovala.
Sedaj sem pa naredil fresh install Ubuntu 11.10 pa ne dela.

Any idea?
Thank you. We're all refreshed and challenged by your unique point of view

Sims ::

Ja, kot kaže se težave sedaj res vrstijo. Ne vem kaj so packali. Ampak tole ni "gut". Res predlagam, naj razvojni cikel podaljšajo ... Ne vem. Free je free. Samo free plesnivega kruha, pa tudi ne bomo jedli.

Zvezdica27 ::

lp,

kubuntu... đizas. res nimam časa novga desktopa se učit v tej meri, zgubljen, pa tud mal grd mi deluje.

xubuntu ... close, sam Super+A, Super+D in Super+W ne delajo sploh. Poleg tega je zamudno priti do "Places".

Naslednji je Linux Mint.

zz

BigWhale ::

Precej tezav, ki jih opisujete, da vas sistem dela za idiota, so posledica prehoda na Gnome3. Gnome3 je 'dumbed down' in tako bo z vecino distribucij, ki bodo povzele gnome3.

zee ::

Ne-delovanje zunanjega monitorja je bolj povezano s Xorg streznikom.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Phobias ::

Kaka ideja za odpravo?
Thank you. We're all refreshed and challenged by your unique point of view

Zvezdica27 ::

lp,

moj predlog je Linux Mint. Sem že naložil. Gnome 2.3 (se mi zdi, torej Nautilus je tukaj) + kulski izgled + based on ubuntu. Zraven dobiš vse bombončke ala Compiz, Nautilus actions, Firewall, vsi repoti po defaultu odprti. Pa še enga panela sem se znebil, v Mintu je samo spodaj, places pa so pod "ubuntu" znakcom, torej isto kot da bi bilo v panelu. Me like it.

Sicer mi bližnjice za svetilnost na tipkovnici (še) ne delajo, a če Monitors (oz. Xorg) lepo handla HDMI, je to to. Če bo štekal bom pa pač ubuntu 10.04 dal gor.

Feeling je, da je boot malce počasnejši, tudi delovanje morda za odtenek počasnejše v smislu, da nekaj dlje traja, a dela ful lepo tekoče in efekti so lepo izvedeni. Izbral sem tudi ne-idiotsko ozadje in to je to. Mal je smešno ko daš update in upgrade in ti pol stvari zamenja, sam važn da zadeva dela ko se zalaufa.

Pač jebiga fantje, nisem ekspert kot nekateri, ne ločim med Gnome 2.3 in 3 (no, zdaj ločim), terminalske ukaze več ali manj googlam, niti nimam časa za to da bi bil ubergeek, ampak v "klasiki" se dobro znajdem in še dela za povrh vsega.

Update: svetilnost popravil, sedaj sem ugotovil da multi-gestures na trackpadu ne delajo. Working on it.

zz

Zgodovina sprememb…

System ::

Ubuntu gre samo še dol. Se mi zdi da, nima neke prihodnosti več z takim načinom.

Zvezdica27 ::

lp,

s trikom (id Mint sistema je bilo potrebno v parih filih spremeniti v ubuntu 10.04 - da driver misli, da je GNOME in ne Unity), sem prepričal driverje v naložitev na Mintu. Vse dela (za kamero še nisem ziher no, sam po moje je isto).

Sicer mi je vzelo več časa tole jebanje z driverji kot če bi Ubuntu 10.04 napimpal in posodobil, a upam da bo zdaj računalo delalo ko ga bom vžgal. Še HDMI moram doma potestirati na enmu filmu...

Sori, sam proti Unity ga Gnome (2.3) seka. Still. Ker nimam več 11.10, je tole slovo iz te teme.

System: še vedno mamo Edubuntu znotraj Canonicala, haha. Bomo risali in pisali in se še kaj naučili.

zz

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

@WarpedOne

Čestitke za delujoč TouchPad! Delujoč samodejni priklop USB ključa boš dobil, če boš v Dash poiskal Diskovna orodja -> formatiral ključ in izdelal razdelek z datotečnim sistemom. Se pravi če boš v USB vtič vtaknil kaj uporabnega, drugače ne. Ni to povezano s tisto stvarjo, ki jo omenjaš, tisto je nekaj drugega.

@Zvezdica27

Sem namestil Google Earth, kot je opisano na tej povezavi in deluje! Če česar ne najdeš več je to verjetno posledica migracije GNOME 2 -> GNOME 3. Na isti povezavi se omenja "App Runner". Poglej, če ti morda odgovarja, kot alternativa (nisem testiral). P.S. Sem šele spodaj opazil, da ne boš več uporabljal Ubuntu.

@Sims

Malo bo še treba počakati na "EDS Provider for Lightning"!

Fiddling with an EDS Provider for Lightning (Calendar)

@donfilipo

Lepo, da je tokrat šlo brez težav!

@zee

Obenem je pa izkusnja Matthai-ja kaze, zakaj bo GNU/Linux tezko kdaj mainstream na namiznih racunalnikih.


Sam se nadgradil iz 11.04 na 11.10. Brez pripomb.


@Matthai

...in v tem, da skuša biti disk partitioner bolj papeški od papeža in mi ne ponudi možnosti LUKS šifriranja, pač pa me JE** V GLAVO z neko svojo KLINČEVO prijaznostjo.


Če se ne motim, je bilo v (beta) Release Notes omenjeno, da kombinacija LVM + šifriranje pomeni ob sveži namestitvi izgubo podatkov. Torej če ti tega ni dovolilo je to OK! Backup + nova sveža namestitev je way-to-go vsaj do Ubuntu 12.04!

@tomazzz

Danes sem se odločil in preizkusil Audacity. Popolnoma enako težavo, kot jo imaš sem imel s pokvarjenim mikrofonom -> Mic, ki sem ga testiral najprej! Točno to kar opisuješ se je dogajalo!

Z delujočim mikrofonom -> Mic in zvokom preko predojačevalnika -> Line je pa bil rezultat brezhiben, tako direktno, kot preko PulseAudio dovoda na stock Ubuntu 11.10 (32 bit) brez kakšnih nastavitev in z Audacity iz programskega središča!

Moj nasvet bi torej bil, poskusi še s pomočjo kakšne druge naprave dovajati preko Line! V SoundMenu -> Nastavitve zvoka -> zavihek Dovod pa najprej spremljaj, če se indikator obnaša normalno. Se pravi je na 0 in naraste ob dovodu! Če to ne bo delovalo izključi USB kartico in poskusi testno še integrirano zvočno kartico!

Zgodovina sprememb…

««
6 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194222483 (157617) Zvezdica27
»

Ubuntu 11.10 nared (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18433144 (24173) MrStein
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435544 (28687) panteist
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166568 (139215) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725612 (22845) MrStein

Več podobnih tem