» »

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

««
5 / 17
»»

Zero0ne ::

Zadnjih par releasov je tole že kar standard - pre-alpha kvaliteta do nekje tam, kjer bi bil ponavadi RC, od tam naprej pa konsistentna beta-kvaliteta, tudi po releasu.
uname -o

P4ajo ::

Imam težavo, o kateri ne najdem drugje ničesar (mogoče tudi zato, ker nevem kako bi se pravilno lotil iskanja).
Težava je prisotna že ves čas, moje uporabe 11.10 (dober mesec) in me preseneča, da tako kmalu pred releasom še ni odpravljena, zato me skrbi, če ni mogoče bolj "lokalne" narave.
No...začne se, enkrat po nevem koliko časa (običajno manj kot ura, nisem opazil, da bi bilo povezano z kakšnim drugim dogodkom) z kratko, nekaj sedkundno neodzivnostjo sistema, v tem času pa na zaslonu večkrat zelo hitro utripnejo temni vodoravni pasovi.
Med utripanjem, se tudi vrhnja vrstica (pult za indikatorje) večkrat spremeni in ikone indikatorjev se spremenijo v neke po videzu nekaj let starejše (včasih se je to hkrati dogajalo tudi z launcherjem). Pri tem se spomnim, da mi je včasih javilo sesutje "gnome-settings-daemon" (potem pa mislim, da sem označil, da se mi poročilo o sesutju ne prikazuje več). No, vrstica indikatorjev in indikatorji se nato povrnejo v običajno stanje (včasih se niso, potem pa so očitno to uspeli popraviti). Problem ostane na namizju, kjer se vse ikone spremenijo v nekaj podobnega tisti "starejši" temi.
Stvar lahko povrnem v prvotno stanje, če končam in ponovno zaženem proces nautilus (težava se nato čez nekaj časa spet pojavi).
prilagam običajen in "popačen" izgled namizja.
 slika običajnega namizja

slika običajnega namizja


 slika "popačenega" namizja

slika "popačenega" namizja


Če se komu mogoče sanja, kaj bi lahko bil problem, če lahko pričakujem, da se bo odpravil sam, ali če mogoče ve, kako bi ga odpravil jaz, bi bil vesel vsake informacije.

Icematxyz ::

gnome-settings-daemon


To se zruši da in dobiš opisano stanje. Lahko preveriš tudi sam:

killall gnome-settings-daemon

Kaj ti zruši/preobremeni gnome-settings-daemon pa ne vem. Tukaj so možnosti znatne in lahko je vzrok tudi programska oprema, ki ni privzeto del Ubuntu OS.

Problem ostane na namizju, kjer se vse ikone spremenijo v nekaj podobnega tisti "starejši" temi.


killall nautilus

In potem v Unity Launcher klikneš na ikono Home Folder (Nautilus) to odpravi da, kot sam ugotavljaš.

Če se komu mogoče sanja, kaj bi lahko bil problem, če lahko pričakujem, da se bo odpravil sam, ali če mogoče ve, kako bi ga odpravil jaz, bi bil vesel vsake informacije.


-Kaj bi bil vzrok težave in kdaj se bo odpravila ne vem.
-Kako se bo Nautilus obnašal po sesutju in obnovi gnome-settings-daemon v prihodnje tudi ne vem.

Lahko ti dam kvečjemu sledeč nasvet:

cd
mkdir .config/gtk-3.0
gedit .config/gtk-3.0/settings.ini


Prilepi in shrani:

[Settings]
gtk-theme-name = Ambiance
gtk-menu-images = false
gtk-icon-theme-name = ubuntu-mono-dark
gtk-fallback-icon-theme = ubuntu-mono-dark


Odjavi/prijavi se v sejo in potem bo zadeva tudi ob zrušitvi in samodejni obnovitvi gnome-settings-daemon zgledala malo drugače, kot na drugi sliki. Torej to ne odpravlja vzroka in sesutja gnome-settings-daemon, ampak le pomaga pri tem, da ne boš po tem imel več stanja na sliki 2 po tem pripetljaju.

Icematxyz ::

P4ajo ::

Hvala, deluje.
Tako ali tako nameravam ponovno namestiti ko pride final, pa bom takrat poskusil, če se pojavi tudi če ne namestim programov, oz. če je mogoče stvar že kje "globje" odpravljena.

BigWhale ::

Danes dobimo Release Candidate ... Tri dni pred releasom. :/

Icematxyz ::

Danes dobimo Release Candidate ... Tri dni pred releasom. :/


Ah, bomo že nekako. ;)

Hvala, deluje.
Tako ali tako nameravam ponovno namestiti ko pride final, pa bom takrat poskusil, če se pojavi tudi če ne namestim programov, oz. če je mogoče stvar že kje "globje" odpravljena.


Da, tako naredi. Kakšna 2 dni uporabljaj "stock Ubuntu" in spremljaj, če se ti to dogaja.

Highlag ::

Sem naložil eno izmed dostopnih variant Ocelota, pa so težave z grafiko čudežno izginile :D.
Never trust a computer you can't throw out a window

Icematxyz ::

Adobe Flash 11 (64bit) can be installed from the Ubuntu Partner Repository in the Ubuntu Software Centre in Ubuntu 11.10.


Adobe Flash 11 Made Available in Ubuntu

Uporabniki GnomeShell lupine, ki se nahaja v Programskem središču Ubuntu bodo veseli ličnih preoblek:

 Viper Luna

Viper Luna



Vibes

GNOME-Sushi in GNOME-Contacts sta na voljo v Programskem središču Ubuntu:

 GNOME-Sushi

GNOME-Sushi



 GNOME-Contacts

GNOME-Contacts



GNOME-Sushi and GNOME-Contacts available in Ubuntu 11.10's main repos

Na voljo je prenovljena stran Ubuntu.si.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Čudno, da se niso šli simbolike, in danes 11.10 izdali final.

BigWhale ::

Aston_11 je izjavil:

Čudno, da se niso šli simbolike, in danes 11.10 izdali final.


So se sli pri 10.10, drugace pa se tezko gredo, ker na drugih koncih sveta je danes 10/11 in ne 11.10 :)

Icematxyz ::

LibreOffice različice v Ubuntu 11.04 in 11.10. FireFox zaznamki v Dash? Zakaj pa ne:

 Bookmark Lens

Bookmark Lens



WebUpd8

Čudno, da se niso šli simbolike, in danes 11.10 izdali final.


Coming Soon



Buzz

Tudi sam bi rad znal izdelati takšen promocijski video! Kaj potrebujem za to? Za začetek Ubuntu:

 PiTiVi Video

PiTiVi Video



So you’ve decided to make an (Ubuntu) promotional video

Aston_11 ::

Je pa zanimivo, da danes Unity ne dela še tako, kot že dela v 11.04 - ko mu označiš, da naj ikona ostane v unity (keep in louncher), se to zgodi ali pa tudi ne.

Icematxyz ::

BigWhale ::

Pocakajte se z downloadi, danes se dela rebuild ISOtov in potem se jih bo ponovno testiralo. Zal.

OttoParts ::

Jutri Ocelot ne sploh? 8-O

Kdaj pa bojo ISO-ti "O.K. for human consumption"; se bo izdaja Ocelota zamaknila?

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Jaz mislim, da ne. Samo ni pa to dobr news all in all. Slo je pa za tale bug.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...

Icematxyz ::

Ubuntu 11.10 Beginners' Guide

Unity 3D deluje le na strojni opremi z ustrezno 3D podporo. To podporo mora zagotavljati ali privzet ali naknadno nameščen gonilnik za grafično kartico. Na strojni opremi brez zadostne 3D podpore vas bo pričakala Unity 2D lupina. Preprost test s povratno informacijo pokaže, če je strojna podpora za Unity 3D zadostna:

/usr/lib/nux/unity_support_test -p

Po namestitvi Ubuntu 11.10 bo večina Ubuntu uporabnikov želela in storila sledeče:

1.) Posodobila Ubuntu (ponudi Ubuntu ob prvem zagonu sam ali ALT + F2 in update-manager)
2.) Namestila dodatne gonilnike za svojo strojno opremo, ki privzeto niso na voljo (ponudi Ubuntu ob prvem zagonu sam ali ALT + F2 in jockey-gtk)
3.) Namestila podporo za Flash, Java, multimedijo in pisave, ki privzeto ni na voljo. Ubuntu-Restricted-Extras.

Kje najdem osnovne nastavitve za Unity (3D):

1.) Namestiš CCSM (to narediš le enkrat). CCSM.
2.) Do nastavitev za Unity 3D dostopaš: ALT + F2 in vpišeš about:config ali Alt + F2 in CCSM -> Ubuntu Unity Plugin

Vir

Morda še zanimivost: Ubuntu 11.10 bo prvič na voljo, kot Hybrid ISO. Hybrid What? Kaj to pomeni zame kot uporabnika? Kot prvo, za izdelavo LiveUSB potrebuješ le še dd. Sledeč ukaz:

sudo dd if=/pot/do/ubuntu.iso of=/dev/sdx

Izdela delujoč LiveUSB, ki ga lahko uporabiš za namestitev. Pri tem je zelo pomembno, da vpišeš pot do pravega podatkovnega nosilca (sdx). Če tukaj narediš napako boš prepisal drug podatkovni nosilec in podatki na njem bodo izgubljeni! Če ne veš kaj počneš raje uporabi namensko orodje za izdelavo LiveUSB!

P4ajo ::

Preprosto nism zdržal in sm namestil včerajšnji daily build...

-gnome-shell je strašno popačen (nedelujoče popačen)
-ker sem mislil, da je težava v nameščenih "zaprtih" gonilnikih za grafično, sem jih odstranil, po ponovnem zagonu, je edino namizje, pri katerem sem lahko počel karkoli koristnega gnome-classic, kjer sem nato nazaj namestil gonilnik.

(uporabljam ati radeon hd3470 z zaprtimi gonilniki, ponujenimi za namestitev ob namestitvi ubuntu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()

Aston_11 ::

Meni dela - dva dni star build. ati hd 3650

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

xandros ::

En problem z 11.10:
ko se s kolesckom na miski premikam navzdol(firefox,sublime,karkoli) se ne morem vec s kolesckom premikati nazaj gor.
Je to se kdo opazil?

P4ajo ::

P4ajo je izjavil:

Preprosto nism zdržal in sm namestil včerajšnji daily build...

-gnome-shell je strašno popačen (nedelujoče popačen)
-ker sem mislil, da je težava v nameščenih "zaprtih" gonilnikih za grafično, sem jih odstranil, po ponovnem zagonu, je edino namizje, pri katerem sem lahko počel karkoli koristnega gnome-classic, kjer sem nato nazaj namestil gonilnik.

(uporabljam ati radeon hd3470 z zaprtimi gonilniki, ponujenimi za namestitev ob namestitvi ubuntu)


EDIT:
Ponovno na novo namestil.
Tokrat sem namestil samo gnome-shell in se odjavil in prijavil v gnome-shell... sklepam da so torej krivi zaprti gonilniki za grafično.

P4ajo ::

Spet jaz...
Menjavo tem (sesutje gnome-setting-dameon) (opisano nekaj postov višje) očitno povzroča opera (ki je tudi nisem mogel namestiti, skozi software center ali gdebi, temveč preko terminala). Pojavi se ob zaprtju opere (čeprav imam v spominu, da se mi je včasih tudi, ko nism zaprl opere to zgodilo).

js osebno ::

Če hočem dokaj varen upgrade naj raje malce počakam, eh? (trenutno sem na 11.04)

rejven ::

vedno:D

Icematxyz ::

@P4ajo

Kaj pa "fallback" mode ti deluje normalno? Unity 2D ali GNOME 3 "fallback"? Lahko to normalno uporabljaš in tudi tukaj zapiranje Opera brskalnika povzroča težavo?

Za test, kaj vrne ukaz:

/usr/lib/nux/unity_support_test -p

@xandros

Po kar nekaj časa bom izvedel "svežo namestitev" in še nimam tega končanega, ampak v testni namestitvi te težave nimam. Če kolešček ne dela v obe smeri ponavadi pride kakšna smet na nepravo mesto, ampak če ti dela v eno smer verjetno ni to razlog, ampak se mi je že točno to zgodilo ob nadgradnji v preteklosti.

Če hočem dokaj varen upgrade naj raje malce počakam, eh? (trenutno sem na 11.04)


Če se hočemo pogovarjati o "varni nadgradnji" to pomeni varnostna kopija pomembnih podatkov. Če jo imaš se tako nimaš česa bati, če je nimaš pa tako nikoli ne bo "varno".

js osebno ::

Icematxyz je izjavil:

Če se hočemo pogovarjati o "varni nadgradnji" to pomeni varnostna kopija pomembnih podatkov. Če jo imaš se tako nimaš česa bati, če je nimaš pa tako nikoli ne bo "varno".

Pri tem sem mislil na stabilnost sistema. Približno 2 tedna nazaj sem 11.10 v Vbox inštaliral, pa se je vseskozi sesuval gnome-settings-daemon (se mi zdi). Ker gre tule za moj glavni računalnik takih problemov nočem. Sprašujem torej, če je že dovolj stabilen?

Icematxyz ::

Pri meni je (testna različica) pri uporabniku @P4ajo pa kot kaže ne. Torej če sprašuješ mene, če bom nadgradil, potem je odgovor da, ravnokar to počnem, oziroma se ukvarjam s "svežo namestitvijo" za 24/7 uporabo.

Če nisi prepričan v svojo strojno opremo pa uporabi LiveCD, LiveUSB, če so v igri tudi zaprto kodni gonilniki pa namesti Ubuntu testno na USB ključ ali kakšen prazen razdelek in poskusi.

js osebno ::

Trenutno imam samo Wubi, verjetno bom namestil 11.10 povsem na sveže, dualboot. Takrat se pa po namestitvi ne nameravam zajebavat z raznimi nebulozami, ki sem jih videl v preteklosti.

Če ga namestim na USB ključ, moram pustiti nekaj prostora za "dokumente" (tista zadeva ki jo ponudi Startup Disk Creator)? Bom probal enkrat v prihodnosti :P

Sims ::

Ok, pišem iz guest profila. Po nadgradnji. V prijavnem oknu mojega profila "sims" vpišem geslo, vse skupaj zablinka zaslon ter me vrže nazaj na prijavno okno. Kot gost zadeva dela, tudi če v terminalu naredim novega uporabnika in se z njim prijavim dela. Samo to mi nič ne pomaga, rad bi profil "sims", ki je do nedavnega še delal ... Kaka finta da pobrišem kak config morda?

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

P4ajo ::

Icematxyz je izjavil:

Kaj pa "fallback" mode ti deluje normalno? Unity 2D ali GNOME 3 "fallback"? Lahko to normalno uporabljaš in tudi tukaj zapiranje Opera brskalnika povzroča težavo?

Za test, kaj vrne ukaz:

/usr/lib/nux/unity_support_test -p
Unity 2D deluje povsem brez težav, z opero mi ga še ni uspelo sesuti (čeprav mi tudi na unity 3d ne sesuje vedno, sploh če je prižgana malo časa ne).

test vrne "yes" pri vseh možnostih.
ales@kzavec1:~$ /usr/lib/nux/unity_support_test -p
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: ATI Radeon HD 3470
OpenGL version string: 3.3.11005 Compatibility Profile Context

Not software rendered: yes
Not blacklisted: yes
GLX fbconfig: yes
GLX texture from pixmap: yes
GL npot or rect textures: yes
GL vertex program: yes
GL fragment program: yes
GL vertex buffer object: yes
GL framebuffer object: yes
GL version is 1.4+: yes

Unity 3D supported: yes

Icematxyz ::

Trenutno imam samo Wubi, verjetno bom namestil 11.10 povsem na sveže, dualboot. Takrat se pa po namestitvi ne nameravam zajebavat z raznimi nebulozami, ki sem jih videl v preteklosti.

Če ga namestim na USB ključ, moram pustiti nekaj prostora za "dokumente" (tista zadeva ki jo ponudi Startup Disk Creator)? Bom probal enkrat v prihodnosti :P


Ne, prav namesti ga na USB ključ. Tako, kot bi ga na SSD ali HDD razdelek. To sem mislil v primeru, da uporabljaš kakšne zaprto kodne gonilnike za grafično kartico, drugače zadostuje LiveCD ali LiveUSB za testiranje.

Wubi uporabnikom pa ne priporočam preveč, da nadgrajujejo. Vsaj kakšne Grub 2 posodobitve se naj pred nadgradnjo potem raje zadrži!

Torej moj predlog je LiveCD ali LiveUSB testiranje ali če so v igri še zaprto kodni gonilniki, klasična namestitev na USB ključ ali prazen razdelek, kjer lahko. če želiš, Grub 2 (first stage) namestiš na USB ključ ali drug podatkovni nosilec in ne rabiš prepisati Windows loaderja.

Vsi, ki pa so uporabljali Wubi v ciklu Ubuntu 11.04 pa so se znašli v tej temi in bi radi poskusili še Ubuntu 11.10 pa tako kaj drugega, kot klasična namestitev na SSD ali HDD za moje pojme ni več v igri.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

@P4ajo

Če "fallback mode" deluje dobro obe 3D lupini pa imata težave, potem bo najverjetneje to povezano z gonilniki da. Kakšne so sploh opcije pod Dodatni gonilniki za AMD uporabnike v tem trenutku?

@Sims

Če pritisneš CTRL+ALT+F1 in se vpišeš in potem vrneš na vpisno okno CTRL+ALT+F7 se lahko vpišeš v račun? Uporabljaš šifriranje?

Sims ::

Če pritisnem CTRL+ALT+F1 se pojavi terminal in se normalno vpišem. V vpisnem oknu me pa "vrže" spet na vpisno okno, kak vpišem geslo. Ne uporabljam šifriranja. Ko je delalo je pa delal tako unity 2D kot 3D. Alfa verzije pa bete so mi delale ...

Kot kaže mi pod gost unity 3d ne deluje. zažene se le namizje pa gori ena vrstica. To ko pa sedaj pišem je pa pod gost in unity 2d, deluje pa vse. V sims se pa z unity 2d in 3d dogaja isto. Torej zabliska in spet prijavno okno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

P4ajo ::

Icematxyz je izjavil:

@P4ajo

Če "fallback mode" deluje dobro obe 3D lupini pa imata težave, potem bo najverjetneje to povezano z gonilniki da. Kakšne so sploh opcije pod Dodatni gonilniki za AMD uporabnike v tem trenutku?
Na voljo sta dva gonilnika:
-"ATI/AMD lastniški grafični gonilnik FGLRX (posodobitve po izdidu stabilne izdaje ubuntuja)"
-"ATI/AMD lastniški grafični gonilnik FGLRX"

Drugih (opis in ostalo je enako) razlik razen v imenu ni. V prejšnjih verzijah ubuntuja, prve možnosti ni bilo.
Poskusil sem uporabiti oba, ampak mi prvi pri namestitvi vrne težavo:
Oprostite, namestitev tega gonilnika je spodletela.

Oglejte si dnevniško datoteko za podrobnosti: /var/log/jockey.log
v omenjeni datoteki, datoteka je ~ 150kb teksta, ki nevem, kako naj ga posredujem v celoti, ampak mislim, da se težave začnejo tule:
update-alternatives: warning: forcing reinstallation of alternative /usr/lib/fglrx/ld.so.conf because link group i386-linux-gnu_gl_conf is broken.
Nameščenega imam torej drugega.
(če ne namestim nobenega od zaprtih gonilnikov mislim da težav ni, oziroma v primeru gnome shell sem prepričan da jih ni. Je torej smiselno razmišljat, da imam zaprte gonilnike izklopljene? (v prejšnjih verzijah ubuntuja so bili odprti veliko slabše zmogljivosti))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()

Icematxyz ::

@Sims

Bolj ugibam, ampak poskusi sledeče, pritisni kombinacijo tipk CTRL+ALT+F1 in se vpiši z uporabniškim računom sims. Predvidevam, da je uporabniško ime sims? Vpiši ukaze:

cd
sudo chown sims:sims /home/sims/.Xauthority
chmod 600 .Xauthority


@P4ajo

Se pravi normalno ti delujeta oba "fallback mode" načina in obe 3D lupini z odprto kodnim gonilnikom. Težave pa ti povzroča zaprto kodni gonilnik? ;)

P4ajo ::

Icematxyz je izjavil:


@P4ajo

Se pravi normalno ti delujeta oba "fallback mode" načina in obe 3D lupini z odprto kodnim gonilnikom. Težave pa ti povzroča zaprto kodni gonilnik? ;)
Hm, problem je, da če enkrat namestim zaprte gonilnike in jih nato odstranim, sta obe unity namizji neuporabni, ker dobim samo namizje in zgornjo vrstico, v kateri imam možnosti "nautilusa", kot na delujočem unity namizju. Launcherja, indikatorjev pa ne. Preko nautilusa sicer lahko najdem in prižgem terminal, ampak si z njim težko pomagam pomagam, ker niti ne vem, kaj naj naredim. (compiz --replace in podobno mi vrne, da je "nekaj" že pognano in ne naredi nobenega učinka)
Gnome delujeta oba, ampak sta oba podobna "klasičnemu" gnome namizju, torej ne gnome-shell.
Ponavljam. Če sistem na novo namestim in ne namestim zaprtih gonilnikov, pa deluje vse vredu (vsaj kolikor sem pretestiral).

Naj ponovno namestim sistem in ne namestim zaprtih gonilnikov?

Icematxyz ::

Naj ponovno namestim sistem in ne namestim zaprtih gonilnikov?


Če ti vse deluje dobro z odprto kodnimi gonilniki, zaprto kodni pa ti v tem trenutku povzročajo same težave... potem uporabljaj odprto kodne da.

Ko odstraniš zaprto kodni gonilnik pa tudi ne bi smel imeti nekih velikih težav po ponovnem zagonu računalnika. Se ohrani /etc/X11/xorg.conf datoteka? Če se, a je kaj drugače, če odstraniš pod Dodatni gonilniki zaprto kodni gonilnik in v terminal vpišeš:

sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.bak

In znova zaženeš računalnik?

Sims ::

Icematxyz

Zelo dobro ugibaš. Ne, resno. Ponovno ti hvala. Sedaj pišem iz "sims" profila in zadeva deluje. Ne vem kaj vrstice pomenijo, ampak delovalo je. Ker mi je tole: sudo chown sims:sims /home/sims/.Xauthority javilo napako, da komanda sims ne obstaja.

Sem naredil takole:

sudo chown sims /home/sims/.Xauthority
chmod 600 .Xauthority


Hvala!!!

P4ajo ::

Icematxyz je izjavil:


Ko odstraniš zaprto kodni gonilnik pa tudi ne bi smel imeti nekih velikih težav po ponovnem zagonu računalnika. Se ohrani /etc/X11/xorg.conf datoteka? Če se, a je kaj drugače, če odstraniš pod Dodatni gonilniki zaprto kodni gonilnik in v terminal vpišeš:

sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.bak

In znova zaženeš računalnik?

Ko odstranim zaprto kodni gonilnik imam največje težave, ker je namizje praktično neuporabno. (če jih pa nikoli ne namestim je pa vredu)
Sem odstranil in ponovno zagnal (spet sm na neuporabnem namizju) in omenjene datoteke ni. Tudi ukaz mi vrne enako sporočilo.

EDIT:
Sem nanovo (4.) namestil sistem in ne namestil zaprtih gonilnikov. Test za podporo unity 3d mi kaže da je vse podprto, tudi deluje vredu, torej sm srečen :)

Hvala Icematxyz, ti si tako ubuntu! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()

Zvezdica27 ::

lp,

eno bedasto vprašanje:

na procesorju i5 - katero verzijo potegnem dol (ker piše AMD64), saj spletna stran sama priporoča za intelove procesorje 32 bitno. wtf?

zz

Rias Gremory ::

AMD64 pomeni da je OS 64-biten, i386 pa pomeni da je 32-biten. Omenjeni arhitekturi delata tako na Intelovih kot na AMDjevih procesorjih.

To sem pa na netu najdel:
amd64 is the 64 bit build (x86_64), i386 is the 32 bit (80368 compatible) build. It has nothing to do with Intel nor AMD. All 64 bit able Intels (except the Itanium series) work with amd64 builds.

Lp, LinksysOne
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

xandros ::

Kako v ubuntu izvedem neko skripto brez sudo?
Pac da me ne vprasa za geslo. Ampak da samo izvede.

Icematxyz ::

@Sims

Super! Samo da sedaj dela!

@P4ajo

Nekaj časa raje uporabljal odprto kodne gonilnike da.

-"ATI/AMD lastniški grafični gonilnik FGLRX (posodobitve po izdidu stabilne izdaje ubuntuja)"


Takšna ali kakšna Compiz posodobitev bo pa morda v prihodnosti omogočila uspešno namestitev zaprto kodnega gonilnika, tudi za tvoj model grafične kartice, kjer težav ne boš imel. Ampak, če zaprto kodnega gonilnika ne boš pogrešal in ti vse deluje OK z odprto kodnim razmisli o tem, če zaprto kodnega sploh potrebuješ!

@xandros

Kako misliš? Moral boš biti bolj natančen in opisati zadevo.

@Zvezdica27

Kot je rekel @LinksysOne razlika je med 32 bit in 64 bit.

Na voljo je Faenza Icon Theme, tokrat z optimizacijo za Ambiance in Radiance preobleko:

Faenza Icons have been updated to version 1.1 bringing in two new themes Faenza-Ambiance and Faenza Radiance, specially suited to be used with new Unity interface in Ubuntu 11.10.


 Faenza Icons

Faenza Icons



Faenza Icons 1.1 Released with New Icons, Now Supports Ubuntu 11.10

Iatromantis ::

Rias Gremory je izjavil:

It has nothing to do with Intel nor AMD.


To ni čisto res, pri AMDju so ustvarili to specifikacijo, ki pa so jo bolj ali manj povzeli tudi drugi proizvajalci:

x86-64 ("AMD64" and "Intel 64") is an extension of the x86 instruction set (torej 32bit)....The original specification was created by AMD, and has been implemented by AMD, Intel, VIA, and others. It is fully backwards compatible with 32-bit code...
After launching the architecture under the "x86-64" name, AMD renamed it AMD64 in 2003;[3] Intel initially used the names IA-32e and EM64T before finally settling on Intel 64 for their implementation...
AMD64 was created as an alternative to the radically different IA-64 architecture, which was designed by Intel and Hewlett Packard. Originally announced in 1999[6] with a full specification in August 2000,[7] the architecture was positioned by AMD from the beginning as an evolutionary way to add 64-bit computing capabilities to the existing x86 architecture, as opposed to Intel's approach of creating an entirely new 64-bit architecture with IA-64.

xandros ::

sudo hddtemp rabi password, da mi izpise temperaturo diska.
Iz console bi rad, da me za password ne vprasa.
Rabim zato, ker bo to skripto klical en program(conky).

Naredim
sudo visudo
in dodam
ime_uporabnika ALL = NOPASSWORD: /pot/ime_skripte

Vendar to ne deluje

echoman ::

Tako, tudi sam sem 11.04 nadgradil na 11.10 in sem kar presenečen nad samo nadgradnjo. Kot prvo je šla celotna nadgradnja skozi brez kakršnihkoli težav, kot drugo pa mi v 11.10 vse skupaj deluje popolno. Navaditi se bom moral sicer na ikono za odprtje Unity plošče, glede samih filtrov pa še niti ne vem, koliko jih bom uporabljal. Všeč mi je celotna prenova, imam pa še tri vprašanja.

Kako uvozim podatke iz Evolution-a v Thunderbird oz. ali je to sploh smiselno, saj sem imel do sedaj še vso pošto v njem?

Poleg indikatorja s pošto/sporočili ni nobene ikone ampak le manjši prostor, kjer mi ob kliku nanj ponudi dve opciji - ena za prikaz časa v meniju, druga pa za nastavitev porabe energije. Je to privzeto narejeno tako?

Kako v Nautilus-u spremenim, da bom imel zaznamke pod predelom Računalnik?

Hvala! :)
LP, echoman

šernk ::

ok imam nov problem...

chromium mi trenutno teče, vendar se v launcherju ne pojavi kot, da je prižgan, posledično, če ga pomanjšam, ga ne morem več povečat in se mi odpre znova z ničle. edino chromium mi to stvar dela, ima kdo kakšno idejo? nameščen je bil direkt iz programskega središča verzija 14.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kanzyani ::

šernk: mogoče to rešiš tako, da chromium poiščeš v lenses in ga potegneš v launcher.... potem bo vedno tam :)

Rias Gremory ::

Vam pišem z 11.10. :D
IMO morajo Unity še malo spolirati, kar se pa tiče Ubuntuja je pa vse ok.

Lp, LinksysOne
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.
««
5 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194222532 (157666) Zvezdica27
»

Ubuntu 11.10 nared (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18433153 (24182) MrStein
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435552 (28695) panteist
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166611 (139258) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725632 (22865) MrStein

Več podobnih tem