» »

40 držav članic OZN odločno proti izklopu interneta kot ukrepu za varovanja avtorskih pravic

1
2
3 4

6oldtimer9 ::

Jaz imam idejo za kakega pogumnega odvetnika. Namreč ta bi lahko argumentiral, da datoteke na p2p omrežjih niso avtorska dela, temveč le njihove obnove. Obnove kot take pa se po moji logiki lahko širijo pod svobodo govora. Zakaj obnove? Zato, ker to ni tisto avtorsko delo, ki je uradno izdano na DVD-ju, BluRay-u, CD-ju, itd., temveč je to prekodirano delo, v spremenjeni obliki zapisa, z manj informacijami. Čisto robotsko gledano se torej ne da primerjati originialnega avtorskega dela in njegove "obnove", ali povedano drugače, "obnova" nikakor ni enakopravna originalnemu avtorskemu delu. Temu pogumnemu odvetniku bi moral pomagati kakšen bad-ass računalničar, ki bi mu pomagal pri postavitvi argumenta.

No, meni bi bilo nadvse zanimivo videti kako daleč bi kaki iznajdljivi in pogumni odvetnik uspel spraviti zadevo na tak način. :)

Še en razmislek: Ali bi preganjali človeka, ki bi nek film do potankosti opisal in tekst objavil prosto dostopno vsem - svoboda govora. Nekdo, ki bi tako dober opis prebral, bi izvedel vse, kar se je v filmu zgodilo (hipotetično bi ta tekst bil tako dobro napisan, da bi vseboval še natančne opise zvočnih efektov, itd.), se pravi bi bilo na nek način podobno kot da bi si ogledal prekodiran film - dobil bi vse ključne informacije, ampak ne v taki obliki kot je avtor delo izdal.

Kaj porečete?
(če ideja ni vredna niti malo resne obravnave, kaj pa kot ideja za dobro knjigo?)

digitalcek ::

6oldtimer9 je izjavil:

Čisto robotsko gledano se torej ne da primerjati originialnega avtorskega dela in njegove "obnove", ali povedano drugače, "obnova" nikakor ni enakopravna originalnemu avtorskemu delu.


Aha.

Greš v Avstrijo, fotografiraš (ali skiciraš, ali si pač zapomniš) obliko in dimenzije neke individualne hiše, za načrt katere je Avstrijec plačal arhitektu 5 ali 10.000 evrov.

Prideš domov, načrt hiše malce "prekodiraš" (za meter ali dva spremeniš razmerje višina/širina) in si zgradiš natanko tako hišo (z enakim naklonom strehe itd.), ali pa TUJ načrt začneš prodajati kot svoj.

Ni problema, dokler nekega jutra ne pozvoni ob 6h zjutraj, pred hišo pa trije policijski avtomobili.

Tako kot ni problema za malo kitajsko firmo, ki malce prekodira svetovno znane nemške nože Solingen ali kakšen drug nemški proizvod, potem pa pridejo ti bedaki na kakšen sejem v Nemčiji in prodajajo te nože za desetino nemške cene.
In potem pripelje kombi nemške policije (gledal v nemški oddaji) in popoka in Kitajca in njegova ponarejena kitajska jajca...

Skratka, živela obnova!

Me pa vedno znova navdušuje, kako si mladi predstavljate demokracijo. Obnove, prekodiranja, svobodne interpretacije...

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

Čisto ste zašli.

Novica samo pravi, da če jaz piratiziram Digitalčkova dela, mi ne smejo odklopit neta, ker s tem kršijo mojo svobodo govora. Pač jaz z odklopljenim netom nisem več polno funkcionalen v današnji tehnološki dobi.
Še vedno pa me ima država in Digitalček vso pravico kazensko preganjat in od mene terjat €€€ ali me vreči v zapor.


To je vse :)

digitalcek ::

Tako je! Piratom obvezno optiko (na dvakoplačevalske stroške), pa bo volk sit in koza nepojedena. Avtor pa lačen...

BlaY0 ::

logitech: Jap.

digitalcek: Ja lačen pa zato, ker ker bo založnik pozabil nanj, saj se bo ukvarjal z uveljavljanjem SVOJIH pravic na sodiščih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

l0g1t3ch ::

digitalcek je izjavil:

Tako je! Piratom obvezno optiko (na dvakoplačevalske stroške), pa bo volk sit in koza nepojedena. Avtor pa lačen...


Brezvezno kurčenje.
Če nekdo piratizira to še ne pomeni, da imajo avtorji pravico ga pahniti v tenološki srednji vek.
Verjetno človek internet uporablja še za mnogo drugega kot da stegne kak komad, film ali SW. Naj ga oglobijo, pošljejo na družbeno koristna dela ali v zapor. Možnosti je dovolj.

MrStein ::

digitalcek je izjavil:


Me pa vedno znova navdušuje, kako si mladi predstavljate demokracijo.

To sploh nima veze z demokracijo.



---------------------


10 let zapora za napačno parkiranje.

Enim se to zdi smiselno.
Drugim ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

techfreak :) ::

6oldtimer9 je izjavil:

Jaz imam idejo za kakega pogumnega odvetnika. Namreč ta bi lahko argumentiral, da datoteke na p2p omrežjih niso avtorska dela, temveč le njihove obnove. Obnove kot take pa se po moji logiki lahko širijo pod svobodo govora. Zakaj obnove? Zato, ker to ni tisto avtorsko delo, ki je uradno izdano na DVD-ju, BluRay-u, CD-ju, itd., temveč je to prekodirano delo, v spremenjeni obliki zapisa, z manj informacijami. Čisto robotsko gledano se torej ne da primerjati originialnega avtorskega dela in njegove "obnove", ali povedano drugače, "obnova" nikakor ni enakopravna originalnemu avtorskemu delu. Temu pogumnemu odvetniku bi moral pomagati kakšen bad-ass računalničar, ki bi mu pomagal pri postavitvi argumenta.

Upam da veš, da vrednost avtorskega dela ni v tem koliko pikslov ima ter kako je kompresirano.

PaX_MaN ::

Če nekdo piratizira to še ne pomeni, da imajo avtorji pravico ga pahniti v tenološki srednji vek.

Ha! Jutri nam bo elektro ljubljana odklopilo elektriko za cel dan.
AAAAAAAAA, ELEKTRO LJUBLJANA MI BO KRŠIL SVOBODO GOVORA!!!!

Ja samo ko ti vzamejo izpit se še vedno lahko voziš z avtobusom, ki ga ti plačaš,

Kot da ne moreš uporabljat neta v službi(ki ga posredno plačaš z delom, ki ga opravljaš), v knjižnici(ki ga posredno plačaš s članarino), cyber kafiču(ki ga neposredno plačaš), pri sosedu(ki ga plačaš z gajbo pira)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

l0g1t3ch ::

Normalni ljudje razumemo sorazmernost, Digitalčki in alike pa jo pač ne. Naj država ali oškodovanec izkoristi obstoječa pravna sredstva, ki jih je obilo, ne da zahtevajo vedno več in več.

The line must be drawn here! This far and no further!

BlaY0 ::

PaX_MaN je izjavil:

Ja samo ko ti vzamejo izpit se še vedno lahko voziš z avtobusom, ki ga ti plačaš,

Kot da ne moreš uporabljat neta v službi(ki ga posredno plačaš z delom, ki ga opravljaš), v knjižnici(ki ga posredno plačaš s članarino), cyber kafiču(ki ga neposredno plačaš), pri sosedu(ki ga plačaš z gajbo pira)?

Lahko. Torej ti niso prav nič preprečili. Skratka totalna bedarija. Če ti vzamejo izpit, ti vsaj pogojno preprečijo, da bi sam upravljal z motornim vozilom in s tem ogrožal ostale udeležence v prometu.

driver_x ::

digitalcek je izjavil:

driver_x je izjavil:


Kje si pa prebral, da ti želi kdo odvzeti pravice in koristi, ki jih imaš od svojih avtorskih del? Tukaj se gre enostavno za to, da tvoje pavice, ki jih imaš kot avtor, ne morejo posegati v previce druih (pravice do dostopnosti informacij).


Pravica, da ti TVOJE (av. delo) ne ukradejo, mora biti VSEKAKOR nad pravico nekoga, da ga vidi. Še posebej, če ga je pripravljen pogledati le tako, da ga dolpotegne brezplačno...

In popolnoma irelevantno je, ali je to tvoje delo nekje na spletu (na tvoji osebni strani), v tvoji drvarnici, ali v državni zakladnici!



Ne vem, ali se le delaš tako neumnega ali si zares, vsekakor pa mečeš slabo luč na avtorje oziroma nosilce avtorskih pravic, ki zaradi ravnanja organizacij tipa SAZAS že itak niso med priljubljenejšimi.
Kolikokrat ti bo potrebno še povedati, da imaš kot nosilec avtorskih pravic vso pravico do povračila škode, ki bi ti nastala s kršenjem le-teh. To je tvoja pravica in tega ti nihče ne odvzema. Kaj je tako težko razumeti pri tem, da če ti nekdo z nepooblaščeno rabo povzroči škodo, ti je v tem primeru dolžan kriti nadomestilo (in po možnosti še plačati kazen). Ti pa bi mu rad zraven še odsekal roko. Kje veljajo taka načela in kako se na take države, ki to prakticirajo gleda, mi ni potrebno posebej razlagati.
S tabo se strinjam, da je popolnoma irelevantno, kje se tvoje avtorsko delo nahaja. Me pa čudi, zakaj pri kraji preko spleta zahtevaš nesorazmerno kazen, kot če bi ti delo ukradli iz drvarnice.

PaX_MaN ::

S tabo se strinjam, da je popolnoma irelevantno, kje se tvoje avtorsko delo nahaja. Me pa čudi, zakaj pri kraji preko spleta zahtevaš nesorazmerno kazen, kot če bi ti delo ukradli iz drvarnice.

Tudi pri kraji "iz drvarnice" ti (lahko) zasežejo vse:
[...]predmete, ki so bili pridobljeni s kaznivim dejanjem, ki so nastali s kaznivim dejanjem ali so bili uporabljeni za storitev kaznivega dejanja, kot tudi predmeti, na katerih so sledi

Zdej ti pa bodo pač "zasegli" net, ker je bil "uporabljen za storitev kaznivega dejanja".

BlueRunner ::

digitalcek je izjavil:

Tako je! Piratom obvezno optiko (na dvakoplačevalske stroške), pa bo volk sit in koza nepojedena. Avtor pa lačen...

Imam boljšo rešitev. Digitalčku skenslat internet, da mu ta več ne bo kratil spanca, pa bo.

Ostali pa lahko potem še naprej živimo v svetu, kjer se ljudi kaznuje v skladu z dokazanimi jim prekrški po ustaljenih postopkih. Brez nekih tribunalov. Ti imajo nesrečno navado, da ne odgovarjajo nikoli in nikomur.

PaX_MaN ::

Lahko. Torej ti niso prav nič preprečili. Skratka totalna bedarija.

A pol bo kazen od pet do deset let zapora lih prava, da ljudje dojamejo?
Super!

BlaY0 ::

PaX_MaN je izjavil:

Lahko. Torej ti niso prav nič preprečili. Skratka totalna bedarija.

A pol bo kazen od pet do deset let zapora lih prava, da ljudje dojamejo?
Super!

Potem lahko kar takoj kazen za umour nastavijo na 95687 let. Mogoče bodo ljudje dojeli.

Drugače pa me zanima, če je kakšna založniška hiša do sedaj že izračunal kakšno izgubo so utrpeli v kakšnem konkretnem primeru? Aja pa še kako so to izračunali me zanima.

Grey ::

PaX_MaN je izjavil:

Lahko. Torej ti niso prav nič preprečili. Skratka totalna bedarija.

A pol bo kazen od pet do deset let zapora lih prava, da ljudje dojamejo?
Super!

Ne, nobena kazen ni prava, ker je nepotrebna. Avtorske pravice, patenti in ostale podobne kozlarije so ekonomski konstrukti civilizacije in nimajo popolnoma nobene povezave z naravo oz. človeškim obnašanjem. Ne morete igrati proti naravi, ker vedno useka nazaj. Lahko se ji samo prilagodimo. Pa ne bom spet začel, ker sem že milijonkrat napisal in rekel, kaj se mora narest, ampak očitno nekateri nočejo živeti v sožitju z ostalimi, ampak se dajmo raje klat, streljat tožit in pretepat. Way to go!

Sicer je pa nekdo zgoraj izpostavil lep problem avtorskih pravic...100% kopija avdiovizualnega dela na papirju? A je to kršitev ali ne? Namreč to, da bi zato nekoga oglobili ali zaprli, je že kratenje splošnih svoboščin in TE imajo VEDNO moč nad birokrati pa naj se na glavo postavijo če čejo.

V bližnji prihodnosti bo prišlo do točke, kjer bomo imeli dve poti...ena lepa in ena grda. Lepa pot vodi v svet kjer ljudje in podjetja živijo v sinergiji in drug drugega izboljšujejo, ni patentov in avtorskih pravic. Druga pot, grda pot pa vodi v eskaliranje represije in uvajanje zakonov, ki ljudem odvzemajo splošne svoboščine, kar posledično pripelje do tega, da bomo morali plačevati zato, da sploh živimo. Če ne plačaš, te kaznujejo z zaporom.

PaX_MaN ::

Ne morete igrati proti naravi, ker vedno useka nazaj.

Menda veš, da gre to v obe smeri?

Lahko se ji samo prilagodimo.

Zakaj torej ne storite prvi korak in nehate krast/piratizirat/kršit avtorske pravice?

100% kopija avdiovizualnega dela na papirju?

Kako bo pa to laufalo v 25fps?

BlaY0 ::

PaX_MaN je izjavil:

100% kopija avdiovizualnega dela na papirju?

Kako bo pa to laufalo v 25fps?

Kaj te briga kako bo to laufalo, saj ne bo laufalo tebi.

PaX_MaN ::

Firbec me matra. Če je 100% kopija, pol pričakujem, da se tudi vede tako - v gibljivih slikah.

BlueRunner ::

Eh, pusti ga... če je digitalček padel čez ograjo na eni strani, je Grey odletel po tangenti po drugi strani.

Pa nekaterim ne potegne in ne potegne, da se proti tem korporacijam najlažje bori preprosto tako, da njihovih produktov ne uporabljaš. Nič. Nada. Potem mi nihče ne serje po glavi, da se s čim okoriščam in, če bodo na koncu životarili od tistih nekaj evrov prispevka od prodanih medijev, pa naj. Tudi te kupujem tam, kjer so ti prispevki nižji ali pa jih sploh ni.

SkipEU ::

Če nekdo krši avtorske pravice, imamo na razpolago kup kazenskih sankcij. Odklop interneta je pač neumnost, ker se ga uporablja za kup stvari. To je zdaj enako, kot da narediš prekrške z biciklom, odpeljali pa bi ti avtomobil - za vsak slučaj.

BlaY0 ::

Založbe bi s svojimi milijardami komot skonstruirale model, ki bi ljudem ponudil tako storitev, da jim ne bi bilo več smotrno/smiselno zadeve piratizirati. Pa ne s kaznovanjem. Amapk ne. Ker je par ljudi na svetu tako pogoltnih, da bi radi "world domination", je treba na drugi strani poseči po skrajnih metodah kot je kaznovanje.

SkipEU je izjavil:

To je zdaj enako, kot da narediš prekrške z biciklom, odpeljali pa bi ti avtomobil - za vsak slučaj.

V bistvu nekako tako, samo da bi ti odpeljali in hkrati prepovedali uporabljati vsa prevozna sredstva. V bistvu še peš bi ti prepovedali hoditi. OK dovolili bi ti do hladilnika pa do skreta ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Grey ::

PaX_MaN je izjavil:

Ne morete igrati proti naravi, ker vedno useka nazaj.

Menda veš, da gre to v obe smeri?

Ja samo, če ti naravo usekaš premočno nazaj, si uničuješ življenjski prostor - analogno, tržišče.

PaX_MaN je izjavil:

Lahko se ji samo prilagodimo.

Zakaj torej ne storite prvi korak in nehate krast/piratizirat/kršit avtorske pravice?

And now it seems we have a mexican stand-off. Zakaj pa koporacije ne? Na tak način se lahko obe strani bodeta dokler se vsi dobesedno ne pokoljejo med seboj. K temu problemu je potrebno pristopiti konstruktivno. To kar sedaj počnejo s HADOPIjem in ostalimi kozlarijami je destruktivno in ne vodi nikamor. Snowballing effect...

PaX_MaN je izjavil:

100% kopija avdiovizualnega dela na papirju?

Kako bo pa to laufalo v 25fps?

O-moj-bog nimaš niti kančka domišljije v glavi in zmožnosti abstraktnega razmišljanja? Pač dobeseden transcript, knjiga napisana po filmu recimo. Knjiga je bila pred filmom ane...mislim...

BlueRunner je izjavil:

Eh, pusti ga... če je digitalček padel čez ograjo na eni strani, je Grey odletel po tangenti po drugi strani.

Pa nekaterim ne potegne in ne potegne, da se proti tem korporacijam najlažje bori preprosto tako, da njihovih produktov ne uporabljaš. Nič. Nada. Potem mi nihče ne serje po glavi, da se s čim okoriščam in, če bodo na koncu životarili od tistih nekaj evrov prispevka od prodanih medijev, pa naj. Tudi te kupujem tam, kjer so ti prispevki nižji ali pa jih sploh ni.

To je butasto razmišljanje. Ti jim pri 6 milijardah velikem tržišču NE POMENIŠ NIČ.

"Boss, a guy in Slovenia doesn't like our EULA. And he stopped buying our products."
"How many buyers do we still have?"
"Around 5,99 billion."
"OK, leave the guy be. We don't care."

Kako boš organiziral cel svet k bojkotu podjetja? Bojkotiranje je na ravni hipijev. Nekaj trabezlajo, ampak zgodi se pa ne nič zato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

BlaY0 ::

Ves ta šmorn okrog založb in "spoštovanja" avtorskega prava me dostikrat spomni na nek prispevek s televizije, ki kaže ubogega "pastirja" nekje v sredogorju bogu iza nogu, ki mu volčje krdelo vztrajno kolje drobnico, vsak teden pokončajo eno ali dve ovci. In on joka kako da mu bodo volkovi vso drobnico poklali, in če država misli kaj ukrenit in pobiti (kaznovati) te "podivjane" volkove, ki so "zašli" na njegov pašnik od neznano kod (verjetno z antarktike). In jasno država ne bo nič ukrenila, ker nima nič od tega pastirja, sam si pa mislim kaj hudiča si pa gnal drobnico na volčji teritorij. Pri založbah se dogaja praktično isto, samo da imajo države kot družbeno politične tvorbe od njih velike koristi in že obstaja vzročno posledična zveza kjer letijo naproti tem velikim korporacijam in jim ponuja način kako kaznovati "volkove", ki jim tako neusmiljeno kradejo intelektualno lastnino. Skratka ti volkovi (pirati) očitno ogrožajo obstoj teh "obubožanih" založb zato je mogla demokratična družba oziroma njene inštitucije na njihovo pobudo pravno urediti to področje in si izmisliti sankcioniranje (kaznovanje) za takšno početje.

Če smo že tako civilizirani in napredni, zakaj pa recimo kar vsi ne nakazujemo bližnjevzhodnim državam nadomestila za izum kolesa?

digitalcek ::

l0g1t3ch je izjavil:

Naj država ali oškodovanec izkoristi obstoječa pravna sredstva, ki jih je obilo, ne da zahtevajo vedno več in več.


Mi lahko poveš vsaj en (1) dober razlog, zakaj bi se avtor sploh moral preigravati po sodiščih, najemati drage odvetnike (v Sloveniji za začetek zastopanja recimo 500 evrov akontacije), ponoči ne spati (ker mora vsako noč prečekirati YouTube)?

Je to zahtevati več in več?

Ali nekdo, ki je 1995 z prodajanjem svojih vsebin zaslužil mesečno recimo 1000 evrov, danes pa z novimi, boljšimi vsebinami le 50, čez tri leta pa bi zaslužil, če bi šlo tako naprej, le 10 evrov mesečno - ali tak zahteva več in več, ali zgolj dobi manj in manj in mu je zadosti malih spletnih lopovov, ki mu nenehno kradejo, ker mislijo, da imajo pravico biti informirani, kaj je on ustvaril?

digitalcek ::

Grey je izjavil:


V bližnji prihodnosti bo prišlo do točke, kjer bomo imeli dve poti...ena lepa in ena grda. Lepa pot vodi v svet kjer ljudje in podjetja živijo v sinergiji in drug drugega izboljšujejo, ni patentov in avtorskih pravic...


Tudi jaz sem za tako pot. Le s pogojem, da na tej lepi poti NI treba plačevati položnic, da je dober pršut, ki sicer stane 30 evrov kg BREZPLAČEN, da buteljka dobrega vina NE STANE 50 evrov, ampak jo dobim zastonj, in da mi dvakrat letno država POKLONI po dva tedna dopusta na Hrvaškem (očitno sem skromen avtor)... :)

Ales ::

500 EUR akontacije pred pričetkom zastopanja? Zamenjaj odvetniško pisarno. Resno. Ali pa pridi k odvetnku z zadevo, ki mu ne bo smešna in se te ne bo hotel na lep način otresti.

Po ostalem sodeč, te je malo povozil čas. Za prečekirat youtube ne rabiš celo noč niti ti ni treba tega počet ročno. Če si pred 15-20 leti zaslužil z nečim 1000 EUR in zdaj z nečim podobnim samo še 50, bi ti verjetno lahko bilo jasno, da nekaj delaš narobe.

Koliko je tvoje delo, ponudba ali neka storitev vredna odloča trg. Če te je povozil čas, se pač moraš malo drugače obrnit, se ti ne zdi? Al ti bodo za to vedno vsi drugi krivi?

digitalcek ::

driver_x je izjavil:


Me pa čudi, zakaj pri kraji preko spleta zahtevaš nesorazmerno kazen, kot če bi ti delo ukradli iz drvarnice.


Ne zahtevam nesorazmerno kazen! S kaznijo, kjer mali lopovski piratek plača stroške obeh odvetnikov in 2500 evrov v dobrodelne namene, bi bil popolnoma zadovoljen. Ampak to za eno (1) ukradeno fotografijo! Za dve fotografiji pa 4000 evrov. Kazen, ki bi spametovala mnoge ostale "kandidate"!
Potem takemu mogoče niti ne bi bilo potrebno odklapljati neta...

Slovenec pač vzame resno neko prepoved šele, ko plača kazen v višini treh ali petih mesečnih osebnih dohodkov. Prepričevanje, argumentiranje, pozivanje na zdravo pamet namreč v tej državi NE ZALEŽE VEČ!

Če pa potem takemu odklopijo še intenetni priključek (v Arabiji baje tatičem sekajo rokce), pa me osebno NE zanima in NE prizadene. Saj je (spletni) tatič vedel, kaj ga čaka...

Ales je izjavil:

500 EUR akontacije pred pričetkom zastopanja? Zamenjaj odvetniško pisarno.


Mimogrede - take zadeve gredo pogosto do vrhovnega sodišča. In to ti za 150 evrov ne bo "peljal" noben odvetnik v državi...

Zgodovina sprememb…

BlueRunner ::

To je butasto razmišljanje. Ti jim pri 6 milijardah velikem tržišču NE POMENIŠ NIČ.

Ne, Gray. Tvoje razmišljanje je butasto. To pa zato, ker zagovarjaš vigilantstvo in racionaliziraš svoje lastno škodljivo obnašanje z nekimi visoko letečimi floskulami. Ti si generator digitalčkov, ki potem postanejo problem vseh nas, ki nas tvoje vigiliantstvo ne zanima, se z njim ne identificiramo, ga ne zagovarjamo in dejansko menimo, da je ekstremno škodljivo, ker nam vsem pljuva v zelje.

Če bi sam scal v veter, ajde. Tvoje problem. Moj problem pa to postane, ko ščiješ po mojih nogah.

Mimogrede - take zadeve gredo pogosto do vrhovnega sodišča. In to ti za 150 evrov ne bo "peljal" noben odvetnik v državi...

Mimogrede, odvetnik ti ne rabi zaračunavati nikakršnih predujmov. Vse, kar ti normalen in v glavi poštiman odvetnik zaračunava so različne sodne takse, ki jih zagotovo ne bo zalagal iz lastnega žepa in sprotne ure, ki gredo po tarifi. Tudi, če gredo zadeve do vrhovnega sodišča, je to pri enostavnih problemih (če se ne tepeš z državo) še vedno manj kot pa 50 ur dela odvetnika. Pa še to je, da je to delo razvlečeno na mesece in leta (kar je DEJANSKO problem) in lahko plačuješ sprotno iz žepa.

Ljudje se bi lahko malo manj zanašali na ameriške nadaljevanke.

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

BlueRunner je izjavil:


Mimogrede, odvetnik ti ne rabi zaračunavati nikakršnih predujmov. Vse, kar ti normalen in v glavi poštiman odvetnik zaračunava so različne sodne takse, ki jih zagotovo ne bo zalagal iz lastnega žepa in sportne ure, ki gredo po tarifi. Tudi, če gredo zadeve do vrhovnega sodišča, je to praviloma še vedno manj kot pa 50 ur dela odvetnika. Pa še to je, da je to delo razvlečeno na mesece in leta (kar je DEJANSKO problem) in lahko plačuješ sprotno iz žepa.


Kakorkoli.
Ampak zakaj bi se nek avtor sploh moral ukvarjati z ovadbami, odvetniki, prihajat na sodišče kot priča, dokazovat, da je delo njegovo?
Števec na spletno stran in štet oglede (kot je števec za prodane parkirne karte ali sendviče), pa je. Zvečer pa pogledat inkaso....

So sendviči v avtomatih zastonj in jih lahko sune vsak ki pride mimo? In potem SEVEDA reče: za en klinc sendvič, ne bom ga plačal?

Za produkcijo dobre, tržno zanimive vsebine, pa je najbrž le potrebno malce več znanja, kot za sestaviti en usran sendvič (štručka, majoneza, šunka, sir)?
In zakaj tisti, ki sestavlja/prodaja sendviče, dobi plačanega PRAV VSAKEGA, ki ga naredi? Zgolj zato, ker je sendvič v fizični obliki, ali tudi zato, ker je sistem tu pravičen in zaščita prodajalca ustrezna?

BlaY0 ::

Dejmo še enkrat poskusit. Jaz imam bajto, ki je moja lastnina in sem v prvi vrsti sam odgovoren za njo, torej sem odgovoren tudi za njeno tehnično varovanje. Verjetno se ne bunim zakaj bi moral jaz vsak dan zaklepati vrata ker tatovi kradejo kot srake, naj država kaj naredi za to da tatovi ne bi več kradli oziroma...

Spoštovani tatovi,

Nehajte se sprehajati po moji bajti in krasti mojo lastnino. Poglejte mene, jaz ne kradem in me zaradi tega tudi nihče ne preganja. Prosim, zgledujte se po meni.

BlueRunner ::

Kakorkoli.
Ampak zakaj bi se nek avtor sploh moral ukvarjati z ovadbami, odvetniki, prihajat na sodišče kot priča, dokazovat, da je delo njegovo?
Števec na spletno stran in štet oglede (kot je števec za prodane parkirne karte ali sendviče), pa je. Zvečer pa pogledat inkaso....

Saj se ne rabi, če se noče.

Če lahko izvedeš svojo poslovno idejo, je ni stvari na svetu, ki te bi ustavila.

Če pa tvoja poslovna ideja ni izvedljiva, potem pa prosim ne zagovarjaj sistema, ki bi težil meni in meni podobnim, ki s tvojimi avtorskimi deli, spletno stranjo in/ali števci nimamo ničesar za opraviti.

Če svoje poslovne ideje ne moreš realizirati brez prekomernega poseganja v to kar sicer počnemo tisti, ki pravila dosledno spoštujemo in tudi zagovarjamo njihovo spoštovanje, potem je to pač slaba poslovna ideja in najdi si boljšo.

Jaz ti zagotovo ne bom govoril kaj moraš početi s svojimi lastnimi avtorskimi deli. Tvoja so in ne moja. Vedno kadar bo ta tvoja pravica napadena, bom avtomatično na tvoji strani, ker zagovarjam avtorske pravice. Kadarkoli pa bodo tebi podobni napadli moje pravice, pa se bom seveda postavil v bran in jih nekam poslal. Zagotovo se ne bom nič kriv in nič dolžen globoko priklonil ter rekel hvala, ko me bo kakšen "tribunal" poskušal na suho ...

thramos ::

digitalcek je izjavil:


Števec na spletno stran in štet oglede (kot je števec za prodane parkirne karte ali sendviče), pa je. Zvečer pa pogledat inkaso....


Al pa, postavit sliko na Prešerca, konec meseca pa vsem, ki bodo nanjo vrgli oko, poslati račun?

digitalcek ::

thramos je izjavil:


Al pa, postavit sliko na Prešerca, konec meseca pa vsem, ki bodo nanjo vrgli oko, poslati račun?


Ne, postavit fotografije ali film na splet in vsem, ki na fotke (recimo serija 300 fotk) ali na film (stream, download) vržejo oko, zaračunat recimo 2 evra za ogled.

V čem je problem? Seveda v dveh evrih. In vašem dojemanju, da naj bi bilo VSE, kar je na spletu, zastonj.

kitaj ::

digitalcek je izjavil:

Ali nekdo, ki je 1995 z prodajanjem svojih vsebin zaslužil mesečno recimo 1000 evrov, danes pa z novimi, boljšimi vsebinami le 50, čez tri leta pa bi zaslužil, če bi šlo tako naprej, le 10 evrov mesečno - ali tak zahteva več in več, ali zgolj dobi manj in manj in mu je zadosti malih spletnih lopovov, ki mu nenehno kradejo, ker mislijo, da imajo pravico biti informirani, kaj je on ustvaril?

Digitalcek, ti si kot Johannes Trithemius, ki je leta 1492 napisal knjigo v kateri kritizira tiskarske stroje in poveličuje pisarje, ki jih je takrat že povozil čas (iznajdba tiska). Svojo razpravo je seveda dal natisniti, saj jo je le tako lahko v doglednem času razširil med bralci.

thramos ::

A ni lažje na Prešerca?
Ni težav in stroškov z vzdrževanjem strani, oglaševanjem, količino ogledov ...

Pravico do zaračunavanja pa seveda imam, saj imam kot avtor vse pravice, da določam pod kakšnimi pogoji se konzumira moje delo ...

PS. Seveda se lahko gleda samo z enim očesom.

BlaY0 ::

digitalcek: Seveda, najlažje je na net "vreči", bo folk kupoval ;((

digitalcek ::

BlaY0 je izjavil:

digitalcek: Seveda, najlažje je na net "vreči", bo folk kupoval ;((

Folk že kupuje. Kakih 20 do 100 evrov je možno dobiti od kašnega dobrega posnetka v dveh, treh mesecih. Na enem portalu. Jih je pa več takih...

antonija ::

Mozno je dobit tud milijone sam narest je treba nekaj kar bo folk hotu kupit, ne nekaj kar ti hoces da bo folk kupu.

Z vsemi silnimi zakoni in omejitvami bos se vedno brez jahte, prsuta, vina in pocitnic na hrvaskem. Oz ce jih bos hotu, bos moral nekaj za njih narest (in to ne vkljucuje pizdancenja po forumih).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Grumf ::

Digitalcek in istomisleci...

Vaša razmišljanja temeljijo na neke vrste hinavščini. Radi bi uporabili za prodajo
svojih avtorskih del vse lepote interneta (da si bolj napolnete žep) ampak absolutno
pa ne bi zraven dobili še vsega kar vam ni v korist. In zdaj gremo lobirati na vse
možne načine, da se bi internet spremenil in bi imeli samo še korist. Boli vas k*
za vse ostale.

pecorin ::

digitalcek:
Števec na spletno stran in štet oglede (kot je števec za prodane parkirne karte ali sendviče), pa je. Zvečer pa pogledat inkaso....


in to bo za 99% del delovalo izkljucno, ce nikjer ne bo pisalo, da se stvar placa. pa bo uporabnik samo na koncu meseca dobil poloznico. ce bo pisalo, da se placa, uporabnik nikakor ne bo kliknil na vsak crap, ki ga je skupaj zmetal en klosar na tripu v enem veceru(ali pa lahko tudi velespostovani avtor, ki mu je bog pozabil dati talent, pa vseeno hoce biti velespostovani avtor).
torej to bi mogoce delovalo en mesec, dokler uporabniki ne bi izvedeli kako deluje. po enem mesecu pa bi sposobni avtorji se vedno sluzili milijone, nesposobni pa se vedno niti za najemnino.

bluefish ::

@Digitalcek:
So sendviči v avtomatih zastonj in jih lahko sune vsak ki pride mimo?
Ne, preden kupi, si lahko sendvič ogleda brez tega, da bi moral zanj plačati. Ti pa v svojem zadrogiranem stanju predlagaš, da bi se zaračunal že sam obisk strani, kjer je neko avtorsko delo, pa četudi se gre za GIF velikost 10 x 10 px.

BlaY0 ::

digitalcek je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

digitalcek: Seveda, najlažje je na net "vreči", bo folk kupoval ;((

Folk že kupuje. Kakih 20 do 100 evrov je možno dobiti od kašnega dobrega posnetka v dveh, treh mesecih. Na enem portalu. Jih je pa več takih...

Razširi/obogati ponudbo, začni s promocijo/marketingom... pa ne samo v Spodnjem Dupleku ampak po celem svetu. Primer dobre prakse.

poweroff ::

Digitalček ima tukaj svoj interes. Kar je seveda pravilno in normalno.

Vendar pa je zato pristranski, saj zagovarja svoj interes, ne zanimajo ga interesi drugih. Zato digitalček o tej temi ne sme in ne more odločati. Prav je, da pove svoje mnenje, prav je, da lobira, odločil pa bo nekdo drug. Nekdo, ki je neodvisen.

Sicer pa - glede sprememb KZ, ki naj bi prinesle večje kazni za poraterijo. Predlagam, da najprej začnemo uveljavljati obstoječo zakonodajo. Torej najprej zapremo vse člane SAZAS-a, ki so kradli tuja avtorska dela in se s tem materialno okoriščali. Nekateri so celo javno (in v civilnih sodbah) priznali, da so kradli tuja dela.

To je tudi kaznivo dejanje. Torej - najprej v zapor z njimi, potem pa dalje.
sudo poweroff

BlaY0 ::

Saj so morali priznati, če so jih pa na "delu" zalotili in so bili okoli ust z marmelado popacani...

poweroff ::

Seveda. Saj nekateri so fasali odškodninske tožbe.

Samo po sedanji zakonodaji je to tudi kaznivo dejanje.

Kršitev materialnih avtorskih pravic

148. člen

(1) Kdor z namenom prodaje neupravičeno uporabi eno ali več avtorskih del ali njihovih primerkov, katerih skupna tržna cena pomeni večjo premoženjsko vrednost, se kaznuje z zaporom do treh let.

(2) Če tržna cena avtorskih del iz prejšnjega odstavka pomeni veliko premoženjsko vrednost, se storilec kaznuje z zaporom do petih let.

(3) Če je bila z dejanjem iz prvega ali drugega odstavka tega člena pridobljena velika protipravna premoženjska korist in je šlo storilcu za to, da sebi ali komu drugemu pridobi tako premoženjsko korist, se kaznuje z zaporom od enega do osmih let.

(4) Primerki avtorskih del in naprave za njihovo reproduciranje se vzamejo.


Meni se zdi zakon precej jasen. V keho z njimi! :))
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

digitalcek ::

Grumf je izjavil:

Radi bi uporabili za prodajo
svojih avtorskih del vse lepote interneta (da si bolj napolnete žep) ampak absolutno
pa ne bi zraven dobili še vsega kar vam ni v korist.


Za prevoz iz Ljubljane v Maribor z vlakom uporabljam vse lepote ICS vlaka (klima, priključek 220 voltov, relativno ugoden čas vožnje).

Tovorni vagoni v slabem stanju, (mogoče) pijani postajenačelniki in zarjavele tračnice me SEVEDA NE ZANIMAJO. Ker pošteno plačam karto...

Tako kot na spletu plačam domeno, prostor za podatke, promet na strežniku in še kaj.

Če pa v Zidanem Mostu vlak napadejo železniški roparji in me oropajo, pa to NIKAKOR ni moj problem (ali kolateralna škoda vožnje z železnico), ampak SEVEDA zahtevam od Slovenskih železnic za meni odtujene premete polno odškodnino. Vključno s povzročeno poslovno škodo.

bluefish je izjavil:

@Digitalcek:
So sendviči v avtomatih zastonj in jih lahko sune vsak ki pride mimo?
Ne, preden kupi, si lahko sendvič ogleda brez tega, da bi moral zanj plačati. Ti pa v svojem zadrogiranem stanju predlagaš, da bi se zaračunal že sam obisk strani, kjer je neko avtorsko delo, pa četudi se gre za GIF velikost 10 x 10 px.


1. Sendvič že vidiš, ampak skozi celofan ne moreš vedeti, ali je okusen, ali ni...

2. Ne podtikaj. Ne govoriva o gifu.
Prve tri fotografije (800 x 1200) brezplačno (tako kot mnoge druge strani), ostalih 297 fotografij pa plačljivih. Tako, kot večina ostalih strani. In predvsem LOGIČNO!

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

digitalcek je izjavil:

Če pa v Zidanem Mostu vlak napadejo železniški roparji in me oropajo, pa to NIKAKOR ni moj problem (ali kolateralna škoda vožnje z železnico), ampak SEVEDA zahtevam od Slovenskih železnic za meni odtujene premete polno odškodnino. Vključno s povzročeno poslovno škodo.

Upam, da se hecaš.

BlueRunner ::

SEVEDA zahtevam od Slovenskih železnic za meni odtujene premete polno odškodnino. Vključno s povzročeno poslovno škodo

Morda v kakšni Ameriki. V urejenih državah pregon kriminalcev prevzame Policija, jih izsledi, nato gredo pred sodišče. Sodišče ti kot oškodovancu prizna škodo, ki si jo utrpel. Če želiš še kaj več lahko te znane storilce civilno tožiš še za kaj več.

SŽ pri postopku samo pomagajo uradnim organom in sodišču, kakor to ZKP od njih zahteva.

Seveda pa bi bilo najlepše kar SŽ tožiti, da se ti ni potrebno ukvarjati s tistimi, ki so res kriminalci.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ESČP: britanski obveščevalci kršili človekove pravice

Oddelek: Novice / Zasebnost
296888 (5571) poweroff
»

ESČP: Delfi vs. Estonia (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
8335307 (30608) AndrejO
»

Prepoved "spodbujanja nestrpnosti" in paradoks svobode govora (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20012549 (9889) BlueKnight
»

Hadopi je mrtev

Oddelek: Novice / Zasebnost
315714 (4030) SkipEU

Več podobnih tem