» »

Zakaj je na radiu toliko ameriške glasbe?

Zakaj je na radiu toliko ameriške glasbe?

neres ::

Za hollywoodske filme razumem, da so nadreprezentirani, ker so narejeni z več denarja kot drugje po svetu in so torej na nek način nekaj posebnega.
Ampak pri glasbi to načeloma ne velja.

Zakaj je torej, predvsem na komercialnih postajah, toliko več ameriške glasbe? Zakaj ni več brazilske, romunske, poljske, madžarske ali mongolske glasbe?

Nekaj možnih teorij:
1. ameriška glasba je (objektivno) boljša
2. licence so bolj ugodne in/ali bolj preproste (znani distributerji itd.)
3. glasba je nam Slovencem bolj domača/dostopna (zaradi poznavanja jezika/kulture)

Glede na moje skromno poznavanje in okus, bi rekel da je mogoče v splošnem v ZDA narejena glasba res za odtenek boljša (nenazadnje je to relativno velika in raznolika ter razvita država), ampak vseeno ne toliko, da mora predstavljat tako velik delež na radijskih postajah. Tako da je po mojem odgovor tudi ali celo predvsem v drugih dveh točkah.

amigo_no1 ::

Ker folk drugega ne pozna, noče poznati, misli da vrtijo ameriško glasbo povsod ?

Kot če bi ti 20 let vsiljevali samo čokoladni in vanilijev puding kot edina dva prava pudinga, po tem času kaj drugega večina niti nebi poskusila, 2% ki bi, bi ugotovila, da ima borovničev drugačen okus (mi ne ustreza, ni to to, čokoladni je edini zame), preostali procent bi ga sprejel kot dobrega, bom še kdaj poskusil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Keyser Soze ::

Ne bi rekel glih, da je veliko ameriške glasbe. Razen če pod to smatraš glasbo v angleškem jeziku, neglede na nacionalno poreklo glasbenika. Je pa to IMO zato, ker je to najbolj "povprečna" glasba v jeziku, ki ga razume veliko, veliko ljudi. Pač, muzika všečna širši populaciji, dočim večina bolj eksotične/neobičajne muzike (vzemimo naprimer kakšne naše bivše južne sosede in njihove stile) ne sede najbolj širšemu občinstvu.
OM, F, G!

Blinder ::

kdo pa bo poslušal bosansko narodno glasbo na radiu? al arabsko, brazilsko, romunsko... taka postaja šla v fališke ker je noben nebi poslušal :)
Slovenci še slovenske narodne nočejo slišat! kaj šele da bi poslušali v tujih jezikih..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

neres ::

Keyser Soze je izjavil:

Ne bi rekel glih, da je veliko ameriške glasbe. Razen če pod to smatraš glasbo v angleškem jeziku, neglede na nacionalno poreklo glasbenika.

Glasba v angleškem jeziku je verjetno bolj tisto, kar sem imel v mislih, ja. (Kjer je sicer še vedno glasbe iz ZDA malo več.)

Sej ne da bi imel kaj proti glasbi tega izvora, ampak se strinjam s pomislekom amigota, da na ta način ljudje bržkone zamudijo kaj zanimivega. Problem, ki se konec koncev ne nanaša samo na glasbo ampak tudi na druge stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Arto ::

Ameriško glasbo se tudi največ trži - videospoti, koncerti, trač, cela ta celebrity scena. Zato je najbolj prepoznavna in poznana.

Wox ::

Catch je v trženju in nič drugega.
Commodore 64

amigo_no1 ::

Samo vrti se v glavnem braindead pop - kje je še rhythm and blues, jazz, country, rap, če je že prioriteta ameriška glasba ?

Ne enači slo narodne z drugimi.Jo poslušaš ?
Ex jugo je kar popularna.

Španska, portugalska (brazilska) je meni čisto poslušljiva.

te oddaje se splača poslušati, za razširitev obzorja& okusov
Vrtimo Globus
http://www.radioaktual.si/?mod=aktualno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

energetik ::

amigo_no1 je izjavil:

Ne enači slo narodne z drugimi.Jo poslušaš ?
Ex jugo je kar popularna.
Vprašaj se zaradi česa je pri nas tako popularna...

Se pa strinjam z Woxom, verjetno je stvar samo v trženju. Potem, ko pa enkrat večina folka noče drugega poslušat, pa to sili radijske postaje, da vrtijo še več take glasbe. Mene pa taka muska odbija, tako da radija pravzaprav ne poslušam več. Od radijskih postaj je zanimiv kvečjemu radio Študent, kjer slišiš tudi kaj iz eksotičnih držav.
Sicer pa - metal je najboljši iz Evrope, oziroma Skandinavije + Nemčije. ZDA nimajo za burek proti njim. >:D

revvs ::

Dandanes se tako ne splača biti lokalna originalna glasbena skupina, moraš peti tuje komade (v angleškem jeziku) in delati profit in popularnost drugim, tako zahteva propaganda. Zato so ustvarili EU in NATO da bodo lahko širili svoje proizvode po celotnem svetu, drugo ekonomijo pa uničevali. Propaganda deluje tako: tisto tuje je boljše kot slovensko, čeprav je samo ZDA tuje dobro. To je pač ZDA propaganda, ki pri slovencih kar precej deluje in naslošno po svetu. Niti v ZDA ne boš na radio slišal tisto kar ni politično sprejemljivo. Kar je na MTV kupi vsaj 1 milijon od 300 milijon ljudi v ZDA, to je začetni kapital za vsiljevanje na tuji trg in za nagrade ki si jih oni sami podeljujejo in po svetu prenašajo. Tako deluje celotna EU ekonomija, ups... ZDA ekonomija, pač so tuje kumarice in brezukusne pomaranče in breskve boljše, čeprav so slabše. Če bodo pa slučajno katero skupino iz irana predvajali na radio po svetu bo pa to verjetno kristjanska glasbena skupina. V trgovinah pa tako imajo ameriški monopol zgoščenk oz. ameriško politično korektne angleško govoreče zgoščenke, drugo pa pač ne obstaja, razen neki kristjanski tralala, hopsasa, gospel. Tisti ki angleško poje in je kot američan bo dobil vstopnico za radio in tv samo ne tako vstopnico da bi zaslovel v ZDA, razen če se bo resnično vlekel v rit cerkvi in ameriki in se odseli v ZDA. Pri metalu ni nič drugače. Kaj bi pa bilo če bi iranski muslimanski metal predvajali na radio ? To bi bila svetovna propagandna tragedija in kolaps monopola, to seveda nočejo. En kolaps propagande:

ahac ::

Slovenci še slovenske narodne nočejo slišat!

Slovenske ne, ampak razni Dalmatinci so pa pri nas mega zvezdniki...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Alexius Heristalski ::

Po moje iz podobnega razloga kot je pri nas veliko exyu glasbe, gre za navajenost in precejšnjo razumljivost.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tarzan ::

Hja, ameriške niti ni toliko. Angleži so močni in po mojem jim tudi američani ne konkurirajo, je pa res, da že samo Lady GaGa in podobne goske lahko zadevo obrne na glavo. Pač, marketing, kot vsepovsod drugod.

Slovenci imamo ogromno svoje glasbe, ki ni za odmet. So pa pri nas zanič založbe in producenti, to jim gre priznati. Osebno

velikokrat jaz odklopim zaznavanje besedila in se skoncentiram na samo glasbo. me ne moti prav nič, če žlobudrajo v francoskem, severnokorejskem ali slovaškem jeziku, če gre v uho, ima vse šanse, da se vrti praktično kjerkoli. Samo spomnite se enega romunskega hita izpred let, če je kdo vedel o čem se jodla, sem papež. Pa se je jodlalo. Povsod, tudi v Veliki Britaniji ;).

jype ::

Tarzan> Samo spomnite se enega romunskega hita izpred let, če je kdo vedel o čem se jodla, sem papež.

A "numa numa"? Tist je moldavski hit.

Matek ::

Slovenci še slovenske narodne nočejo slišat! kaj šele da bi poslušali v tujih jezikih..
No, saj narodnozabavna glasba ima z ljudskim izročilom zelo malo skupnega. Pa še tisto, kar ima, je bolj zato, da se lahko predstavlja kot narodna in prodaja patriotom, sicer ni pa nič bolj zgodovinsko pristna od ostalih glasbenih zvrsti.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Okapi ::

Dobrega rocka je marsikje veliko, samo malo se je treba razgledati. Glasbeni uredniki komercialnih postaj tega v glavnem ne počnejo.
Recimo en odličen brazilski rock.


Etiopski pop.


Tuareški blues.


O.

Tero ::

Zakaj pa je sploh pomenbno koliko je kje glasbe in kakšno glasbo se posluša? Danes v času interneta pa res ni težko dobit glasbo kateri ti je všeč.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

NoSee ::

[edit - odstranjen offtopic del]

Za razumet izbor glasbe, ki se predvaja po radijih, je treba poznat orientacije urednistev in promocije(trzenja) glasbe s strani t.i. glasbene industrije.
V bistvu je predvajanje glasbe samo po sebi oglasevanje, skupina ali izvajalec pa predstavlja 'brand', znamko, kateri radio placuje za avtorske pravice oglasa/singla.

Radio je tako distributer uglazbljenih reklam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

revvs ::

In o čem potem prosim jaz govorim če ne o tem da MTV zavrti komad in potem to kupi vsaj 1 % od američanov, kar je že več kot v Sloveniji in potem ti podkupijo radio v Sloveniji. Ravno zaradi tega ne poslušamo glasbo od držav ki mejijo na nas kot je madžarska ampak od neke države preko 7 gora in 7 morja in 7 bullshita, namreč ZDA. Pač noben ne promovira, ker ne more, ker vedno tv in radio podkupijo amričani, ker je take brezvezna logika da bomo mi konkurirali z MTV. Na MTV pa tako karkoli zavrtijo po svetu to vsaj 0,01 % ljudi kupi in potem je to že več kot jih lahko kupi v Sloveniji.
Saj pa to ni samo radio, to je celotna zgodba propada slovenske ekonomije.

gzibret ::

12 offtopic postov ali pa neargunmentiranih postov (npr. postanje zgolj youtube posnetka) brisanih. Tema debate - še enkrat (strnjeno):

Zakaj je torej, predvsem na komercialnih postajah, toliko več ameriške glasbe? Zakaj ni več brazilske, romunske, poljske, madžarske ali mongolske glasbe?
Vse je za neki dobr!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radio postaje v SLO-Gold fish memory efect? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11613361 (8172) PreviousUser
»

največkrat natisnjena knjiga, največkrat igrana skladba

Oddelek: Loža
405240 (1110) schurda
»

Radio Študent - mnenja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11515337 (11849) thramos
»

Boj za kontrolo nad radijskimi postajami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5315399 (12657) CaqKa
»

slovenska glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
554911 (4816) 'FireSTORM'

Več podobnih tem