» »

Radio Študent - mnenja?

Radio Študent - mnenja?

1
2
3

SaXsIm ::

Marsikdo. V studiu našega mladinskega centra smo posneli nebroj takšnih stvari. Pa si zaradi tega še nismo rekli producenti. Pa je marsikateri izmed teh bendov v svoji zvrsti precej dobro poznan in cenjen.

In takšnih mladinskih centrov je kar nekaj. Pa začuda v nobenem ne trobijo v podporo združeni levici in podobnim traparijam.
SaXsIm

joze67 ::

O glasbeni/kulturni vsebini. RŠ nima, ni imel in, če preživi, še dolgo ne bo imel resnega konkurenta pri razširjanju obzorij.

Zakaj? Druge radijske postaje delujejo po principu:
- Imamo neko bazo poslušalcev. Glej, da jih ne odženeš (skušaj pa pritegniti nove).
Od RŠ pričakujem, da deluje po principu
- Imamo neko bazo poslušalcev..... Fuck them!

To, da je RŠ študenski radio, seveda ne pomeni, da je to radio vseh študentov. To je praktično nemogoče, ker so študentje tako diverzificirana populacija kot celotna družba in edini skupni imenovalec so študentski boni. Če bi iskal študentsko pijačo, je to v tem smislu npr. voda - za katerokoli drugo likvidno zadevo se najde dovolj študentov, ki to zavračajo. RŠ je študentski radio, ker se (edino) med študenti pričakuje dovolj velika kritična populacija, ki lahko prenese in prinese taka iskanja. (Je pač tako, 40-letniki so zacementirani v svoje tirnice, 30letnikom se ravno suši beton...) Večina ostalih študentov je tako ali tako pokrita z navadnimi postajami skupaj z ostankom populacije.

Da pa potem na RŠ ni desničarskih idej, je s tem povezano in je naravno stanje. Desničarji so generično konzervativni in nimajo potrebe sodelovati v gibanjih, ki prizkušajo temeljne resnice in zavračajo obstoječe stanje.






Večina komentatorjev v temi se pa pač mora sprijazniti - stari ste.

Matako ::

joze67 je izjavil:


Večina komentatorjev v temi se pa pač mora sprijazniti - stari ste.


Ja saj. S tem bi se morali sprijazniti tudi nekateri liki na RŠ. :))
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

kuglvinkl ::

Brez RŠ bi bile ostale postaje še glasnejše (ki so kar se mene tiče, z izjemami kot so ars pa ostala dva od nacionalke) ekološki problem. Z RŠ lahko vsaj kam pobegneš.

Za vse, ki ga sovražite, probite kdaj Zeleno sonce, IIRC v soboto ob treh. Tut do Hrastnika njese zdej z internetom.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Floralys ::

Naj oddajajo. Če ti ne paše, ne poslušaš. Problem?

Matako ::

Floralys je izjavil:

Naj oddajajo. Če ti ne paše, ne poslušaš. Problem?


Ja tema sprašuje za mnenje o RŠ. In mnenja so.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

technolog ::

Floralys je izjavil:

Naj oddajajo. Če ti ne paše, ne poslušaš. Problem?


Problem, ker trošijo proračunski denar.

Floralys ::

technolog je izjavil:

Floralys je izjavil:

Naj oddajajo. Če ti ne paše, ne poslušaš. Problem?


Problem, ker trošijo proračunski denar.


Pri vseh bajnih milijonih je RŠ problem. Pa kosila za šolarje.

jype ::

technolog> Problem, ker trošijo proračunski denar.

URL?

kuglvinkl ::

Ja pa ATVP je treba vzet denar, pa AZN, pa sploh vsem nadzornim organom. Mediji namreč so nadzorni organ. Treba ga je pa dati več rumenim medijem, saj ravno ti zanimajo širše občesto. Jebeš jebeno življenje, povejte mi podrobnosti poroda kao kvazi pseudo zvezdice!
Your focus determines your reallity

mirancar ::

V ljubljani ne lovi nobenga radia ki bi po kvaliteti prišel blizu študenta.. Val 202 ima morda kdaj kej zanimivega (*ker so pobral nekaj ljudi iz RŠ*), ostalo je podn

https://soundcloud.com/orkestrada/trilo...

jype ::

Ne, mene resno zanima, kateri del proračuna pride v RŠ.

Ker kolikor jaz razumem, RŠ financira ŠOU iz prispevkov od študentskega dela, študentje pa imajo vso pravico ne izkoriščati ugodnosti študentskega statusa in ne plačevati v proračun ŠOU.

Če jih "politika ne zanima" (in stanje financ ŠOU in ŠOS in vseh teh organizacij to jasno potrjuje), potem je pa prav, da se denar razdeljuje, kakor pač se: Toliko odstotkov za korupcijo, toliko odstotkov za hobi projekte pomembnežev, toliko pa za "tradicionalne" reči, med katere spada tudi RŠ.

SaXsIm> Marsikdo. V studiu našega mladinskega centra smo posneli nebroj takšnih stvari. Pa si zaradi tega še nismo rekli producenti. Pa je marsikateri izmed teh bendov v svoji zvrsti precej dobro poznan in cenjen.

Niste si rekli producenti, ker nimate distribucijskih kanalov (in izkušenj z njimi), da bi še kdo, ki se ne spozna na subkulture, o katerih govoriš, kaj od posnetega lahko slišal.

RŠ je, tako kot AKC Metelkova, bistven del ljubljanske kulturne scene. S tem se je treba sprijazniti, ker ne RŠ bo šel stran tako hitro, kot je šla kiberpipa (tudi zato, ker ima občinstvo, ki bi ga lahko vzdrževalo, če bi se pojavila potreba po tem). Zdi se mi, da so ob zadnji krizi z nastavljanjem političnih kadrov v vodstvo RŠ s strani ŠOU ugotovili, da preživijo z manj kot 200.000 evri na leto, kar IMO zmorejo zbrat od poslušalstva in oglaševanja.

_Dormage_ ::

Ker kolikor jaz razumem, RŠ financira ŠOU iz prispevkov od študentskega dela

Misliš ŠOU financira RŠ?

Kolikor jaz razumem tega ne moremo izvedeti. ŠOS je pravna oseba, vendar ni pravna oseba javnega prava?
Vsakakršno zahtevo tovrstnih informacij (informacij javnega značaja) že leta zavračajo.
Bili so tudi pod drobnogledom računskega sodišča glede neracionalnega rabe javnih sredstev, vendar se je zadeva hitro zaključila ker niso meli kaj preiskovati.
Iz tega lahko sklepam, da ne gre za javni denar.

Po drugi strani pa zaradi državne koncesije, ki jo ima ŠOS lahko smatram, da je to javni denar?
Če ŠOS-a nebi bilo bi študentski prispevki šli v proračun?

jype ::

_Dormage_> ŠOS je pravna oseba, vendar ni pravna oseba javnega prava?

Ja, nek poseben kvazi-status ima. Še kar grozno, ker se skoraj ničesar ne da izvedet.

_Dormage_> Po drugi strani pa zaradi državne koncesije, ki jo ima ŠOS lahko smatram, da je to javni denar?

Ja, moral bi biti javen in v resnici imajo študentje možnost, da reformirajo te organizacije tako, da bodo postale javne, ampak ker je večini več kot očitno vseeno, sem jaz že pred davnimi časi izgubil upanje.

_Dormage_> Če ŠOS-a nebi bilo bi študentski prispevki šli v proračun?

Mislim, da zakonodaja predpisuje, da se določen delež študentskih prispevkov razdeli med študentske organizacije, ne verjamem pa, da predpisuje, kaj se zgodi, če te organizacije prenehajo obstajat.

Študentje bi verjetno najraje videli, da se ta delež prispevka neha plačevati in dobijo višji neto.

technolog ::

Seveda dobijo državna sredstva, poleg tistih iz ŠOS.

Hint: Supervizor (pardon, Erar). http://erar.si/prejemnik/73569283/

jype ::

technolog> Seveda dobijo državna sredstva, poleg tistih iz ŠOS.

Dobi jih vsak, ki se uspešno prijavi na razpise. Država ne sofinancira RŠ po kakršnemkoli programu za financiranje RŠ.

technolog ::

Če pa tako, zakaj ko preverim vse ostale slovenske radie, noben skoraj nič ne dobi iz proračuna? Očitno je tukaj nekaj specifičnega za RŠ.

Pa tudi če bi ostali radii tudi dobivali sredstva, to ni prav. Kakšne razpise neki? Radio mora preživet na prostem trgu. Kam nas je priperljalo pol stoletja komunajzernja, bože milo...

Zgodovina sprememb…

dumbo2010 ::

_Dormage_ je izjavil:


Vsakakršno zahtevo tovrstnih informacij (informacij javnega značaja) že leta zavračajo.


Oni že zavračajo, ampak lahko njihovo odločbo/molk izpodbijaš pri informacijskem pooblaščencu, ki ti bo ugodil.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

technolog je izjavil:

Če pa tako, zakaj ko preverim vse ostale slovenske radie, noben skoraj nič ne dobi iz proračuna?

Pa tudi če bi, to ni prav. Kakšne razpise neki? Kam nas je priperljalo pol stoletja komunajzernja...


Haha, za govejo in abotno musko? In speakerje, ki nagovarjajo zelo specigfično volilno telo?

te sicer imam na sumu, da ti gre tut jazz na one. Sam neki razbijajo, pa nobene melodije ni, k'ne?

Pa tut, a si bil kej v Moderni galeriji nazadnje? Čisti komunizem, kar neki visi po steni, vsaj Jože lahko to naredi. Še posebej pa opera. Ja, kdo hudiča to posluša?! Lahko tako do nezavesti se mi zdi...

Zato je po mojem en del volilnega telesa čist histeričen do drugega. Ker sovraži vse lepo in veliko (RŠ to ni, da ne bo pomote :), tisti drugi bi pa to vseeno radi imeli.
Your focus determines your reallity

technolog ::

No, moderno galerijo človek še razume, ker ima zgodovinsko vrednost. Umetnine je treba vzdrževat. Opera je tudi ena sama.

Radiev je na miljone. A mora res vsak najmanjši k* nekaj cuzat iz državnih sredstev? A se res sprašujete, zakaj smo tu, kjer smo?

Ok, naj RŠ financirajo tisti, ki bi ga radi imeli. Direkto na ali preko reklam (reklam, to pa že ne, to je za komunajzerje nesprejemljivo). To je to.

Zgodovina sprememb…

dumbo2010 ::

Se ne bom opredeljeval do RŠ, ampak je pa to še najmanj problematična zadeva, ki jo ŠOU financira.

jype ::

technolog> Ok, naj RŠ financirajo tisti, ki bi ga radi imeli.

In če RŠ ustvarja za nacionalno identiteto ključne umetniške prvine? Sme to država sofinancirat, tako kot kulturo sofinancirajo vse ostale nacionalne države, ali ste v Sloveniji (končno) že kapitulirali in nehali biti usekani na slovenstvo, ter končno postali to, kar vam komunistični manifest polaga na dušo: Prava internacionala?

krneki0001 ::

jype je izjavil:

SaXsIm> za moje pojme

Nisi objektiven, v tem je težava.

Veliko sreče ti želim tudi s čakanjem na to, da bo kdorkoli drug razen RŠ predvajal Pink Floyd, ker druge radijske postaje v Sloveniji tega (Ummagumma, recimo) skoraj zagotovo nikoli ne bodo predvajale.

Pol boš moral pa večkrat radio evropa poslušat. Tam so floydi dostkrat na sporedu, pa še Brus stalno take ven meče, da dol padaš od smeha.

thramos ::

Se spomnim, ko je Doblekar v Vražjih uricah predvajal CDje za posnet (če se ne motim Bolt Thrower) in se odpravil na, kot se je izrazil "dober odmerek kanabisa", pa mu je po prvem komadu zaštekal CD in je spustil v eter dobro uro štekanja ...

Pravzaprav žalostno, da je kljub propagandi levičarskih skrajnežev skoraj edina svetla točka sredi komercialnega sranja slovenskega etra.

Matako ::

No ja komercialno sranje gor ali dol, včasih (Juga) RŠ res ni imel neke konkurence sploh. Imel si državni radio, in običajno lokalno boemščino z redkimi svetlimi izjemami, no v bistvu samo RGL (Radio Glas Ljubljane 99.5 FM... poceni so se prodali). :D

Recimo lep primer je bil Slamon'c v devetdesetih nad katerim so se pravoverni RŠ progresivci zgražali vsako budno minuto in zbijali bolj ali manj smešne šale na njegov račun samo študentarija pač _je_ rada poslušala jebenega Dejana na jebenem Mikeu. Kaj hočeš, RŠ je bil pač preveč prefin za unc-unc in niso bili njihove stranke. Saj nič narobe. Radio je format ki je tradicionalno zelo žanrsko usmerjen - zakaj pa mislite, da se oddajajo PTY kode (tip programa). Nekako si se moral vedno specializirati... samo zdaj je pacientov za celotno ustanovo res že toliko manj, ker gre FM počasi v PM. Časi in te fore.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

radmannsdorf ::

Naj oddajajo in se naj tudi financirajo sami, ne pa iz proračuna. Fer? Fer!
Jaz poslušam Radio Europa 05.

Matek ::

technolog je izjavil:

Če pa tako, zakaj ko preverim vse ostale slovenske radie, noben skoraj nič ne dobi iz proračuna? Očitno je tukaj nekaj specifičnega za RŠ.

Radio Ognjišče
Radio Gorenc
Radio 94
Radio Triglav Jesenice
Radio Sora

A si res preveril vse ostale slovenske radie? The list goes on, samo prvih 5 sem kopipejstal. Obstaja kup razpisov, na katere se mediji lahko prijavljajo in jih s pridom izkoriščajo, kvalificirajo se pa predvsem tisti z nekimi specifičnimi značilnostmi, ki se jih subvencionira (lokalni, verski, alternativno-kulturni itd.).

Naj oddajajo in se naj tudi financirajo sami, ne pa iz proračuna. Fer? Fer!
Pa tudi če bi ostali radii tudi dobivali sredstva, to ni prav. Kakšne razpise neki? Radio mora preživet na prostem trgu. Kam nas je priperljalo pol stoletja komunajzernja, bože milo...

Če ste taki hard neoliberalci, da bi kar ukinili celo ministrstvo za kulturo, potem OK. Mislim, se absolutno ne strinjam, ampak to je druga diskusija, ki sodi v ločen topic.

V nasprotnem primeru me zanimajo kriteriji, ki si jih vi predstavljate kot primerne za določanje tega, kdo je vreden financiranja. Nekaj več od pavšalnih elitističnih trditev tipa "galerije in gledališča so ok, zapohanci na RŠu pa cuzajo državo in ne delajo ničesar". Sam bi si upal trditi (če namenoma izberem prodajno logiko, da se boste lažje poistovetili), da ima Študent enega največjih kulturnih vplivov glede na količino denarja, prejeto na državnih razpisih.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

680x0 ::

fujtajksel je izjavil:

Jaz mislim da je prav da obstaja alternativa.


killa bee je izjavil:

Ne spomnem se da bi bil RŠ kdajkoli poslušljiv. Mislim da je RŠ ogledalo naše mladine.


Meni osebno je zanimiv ta obče priznan pogled, da je RŠ neka alternativa komercialnim radijem.

Sam sem ljubitelj alternativne glasbe zadnjih 20 let, preposlušal sem vse od panka in metala v srednji šoli, do poigravanja z alternativno elektronsko glasbo v študentskih letih, pa RŠ praktično ne prebavim. Seveda ne morem zanikat, da je RŠ alternativa, ni pa mi jasno kdo je ciljna publika tako nišne in hkrati tako različne glasbe, ki jo vrti RŠ. Pozdravljam alternativo množici "še en radio ena" klonov, vendar če so te alternative tako nišne, da nimajo poslušalcev, potem je to zapravljanje frekvence in (študentskega?) denarja.

Okapi ::

:)) Glede pohanja in pitja niso gledališča nič boljša od RŠ.

thramos ::

680x0 je izjavil:

Meni osebno je zanimiv ta obče priznan pogled, da je RŠ neka alternativa komercialnim radijem.


Ja - a ni? Radio sicer poslušam bolj redko v avtomobilu, ampak če želiš slišat nekaj, česar še nisi slišal (vsaj 10x), potem je po moji izkušnji edina izbira RŠ.

Matek ::

680x0 je izjavil:

Sam sem ljubitelj alternativne glasbe zadnjih 20 let, preposlušal sem vse od panka in metala v srednji šoli, do poigravanja z alternativno elektronsko glasbo v študentskih letih, pa RŠ praktično ne prebavim. Seveda ne morem zanikat, da je RŠ alternativa, ni pa mi jasno kdo je ciljna publika tako nišne in hkrati tako različne glasbe, ki jo vrti RŠ. Pozdravljam alternativo množici "še en radio ena" klonov, vendar če so te alternative tako nišne, da nimajo poslušalcev, potem je to zapravljanje frekvence in (študentskega?) denarja.
Če povzamem tvoje stališče:
  1. Kul je, da obstaja alternativa, ampak tekmovati mora po povsem komercialnih kriterijih za uspešnost (številu poslušalcev).
  2. Kaj je premalo/dovolj/preveč alternativno določaš ti na podlagi lastnih izkušenj.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

680x0 ::

Matek je izjavil:

Kul je, da obstaja alternativa, ampak tekmovati mora po povsem komercialnih kriterijih za uspešnost (številu poslušalcev).


Število poslušalcev je komercialni kriterij? Ne. Prodaja oglasnega prostora je komercialni kriterij. Število poslušalcev je tudi zelo korektna metrika za dodeljevanje sredstev za kulturo. Pri dodeljevanju kulturnih sredstev je metrika, koliko ljudi bo kulturni program dosegel, prav tako pomembna.

Število poslušalcev je veliko bolj objektiven faktor smiselne porabe javnega denarja, kot pa moje ali tvoje mnenje o tem, kaj je "alternativna kultura". Ta faktor kaže (vir), da je bil RŠ v letu 2012 na 32. mestu po poslušanosti, četudi je po pokritosti prebivalstva v 2014 na 15. mestu (vir). Če to primerjaš s podatki Erarja, je RŠ na 1mio javnih sredstev pridelal 1,5% dnevni doseg, zgoraj omenjeno Ognjišče pa 2,8% dnevni doseg.

Kaj pa je po tvojem mnenju pravilen pristop do dodeljevanja javnih sredstev za alternativno kulturo? Kdo odliča katera alternativna kultura si zasluži koliko denarja in kdo peverja ali je prejemnik s prejetim denarjem izvajal kvalitetno alternativno kulturo ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 680x0 ()

fujtajksel ::

680x0 je izjavil:

fujtajksel je izjavil:

Jaz mislim da je prav da obstaja alternativa.


killa bee je izjavil:

Ne spomnem se da bi bil RŠ kdajkoli poslušljiv. Mislim da je RŠ ogledalo naše mladine.


Meni osebno je zanimiv ta obče priznan pogled, da je RŠ neka alternativa komercialnim radijem.

Sam sem ljubitelj alternativne glasbe zadnjih 20 let, preposlušal sem vse od panka in metala v srednji šoli, do poigravanja z alternativno elektronsko glasbo v študentskih letih, pa RŠ praktično ne prebavim. Seveda ne morem zanikat, da je RŠ alternativa, ni pa mi jasno kdo je ciljna publika tako nišne in hkrati tako različne glasbe, ki jo vrti RŠ. Pozdravljam alternativo množici "še en radio ena" klonov, vendar če so te alternative tako nišne, da nimajo poslušalcev, potem je to zapravljanje frekvence in (študentskega?) denarja.


Jaz tudi mislim da si si vzel diskrecijo odločanja katera alternativa je vredu in katera ne. Ravno tako bi lahko jaz arbitrarno rekel, da pank takrat ko si ga ti poslušal ni bil več nobena alternativa, da metal nikoli ni bil alternativa, hehe... Glede alternativnosti pri RŠ cenim točno to, da vrtijo ogromno glasbe, ki jo redkokdo pozna in ni komercialna, se ne vrti na nobenem drugem našem radiu. Čeprav mi veliko od tistega točno takrat ali sploh nikoli mogoče ne gre v uho.

To katera kultura si zasluži koliko denarja se mi zdi čisto politično vprašanje ki nikoli ne bo "optimalno" rešeno. Gre za to, koliko denarja si uspejo določene kulturne interesne skupine in konkretni ljudje izborit s svojimi programi pri financerjih (tudi državnih).
Kolikor vem, pri RŠ nikoli ni bilo problema "pretirane bogatije", da bi jedel strašno veliko denarja zaradi dolge liste dobro (oz normalno?) plačanih zaposlenih, kot se dogaja pri ustanovah "etablirane" kulture. Recimo Opera balet naj bi od države v enem zadnjih let dobila okrog 10 M€, kako lahko nekdo "upravičeno" presodi ali je to ravno prav ali preveč ali premalo? Eni bodo trdili da je to tako pomembno kulturno področje na katerem država škrtari, drugi da gre na enormno potrato za ustanovo ki goji uvelo kulturo preteklih stoletij ki jo hodijo gledat samo bogati malomeščani ki jim itak nima nobenega smisla subvenconirat vstopnic ;)

jype ::

nebivedu> Tam so floydi dostkrat na sporedu

Kdaj je bil nazadnje "Careful with that Axe, Eugene?"

windigo ::

RŠ je bil pomemben del moje glasbene vzgoje, Jane Weber je tam včasih počel to, kar počne še zdaj na prvem, vrti blues, americano, njegova žena je vabila z zapeljivim glasom in težila s čisto nemogočo (atonalno) glasbo. Garažni rockerji tipa Misfits, Dead Moon, No Means No so imeli polne koncerte v Ljubljani, torej je tudi to kdo poslušal, bil je tudi edini kraj kjer se je dalo slišati trši country (Georgia Satellites, Gary Floyd), ali pa njegovo ultra zmehčano verzijo (Cowboy Junkies). Podobno velja za jamajške in kvazi jamajške ritme (reagge, ska), ker bi drugje sicer slišal izključno pokojnega Marleya. Ali pa world zvezde in žanri, od Cesarie Evore, do Astorja Piazzolle in Ali Farka Toureja (kar se slednjih tiče je bilo kaj tudi na Jazz festivalu). Še Napotnik je našel povsem prazno nišo in vrtel aktualne ameriške reperje, da ciganarije niti ne omenjam in raznih urbanih bližnjevzhodnih posebnežev, afro-popa. Jazz, ki so ga takrat in tam vrteli, pa je bil delno previsoka stopnica zame.

Danes je dosti govora o informacijskih mehurčkih, v katere smo ujeti. Svoje čase lahko rečem, da samo hvala bobu za RŠ, ni mi bilo vse všeč, pravzaprav mi je bilo skoraj polovica bolj slabo prebavljivega. Zato pa je bila druga polovica nekaj novega in zame vsaj delno zanimivega. Res da je danes glasba (točneje način poslušanja glasbe) čisto drugačna, ampak je vseeno enako težko ali pa celo še težje splavati ven iz ujetosti v lasten socialni krog in vse njegove strežnike.

next3steps ::

Nikoli nisem poslušal teh radiev, ki ti širijo obzorja. A glej ga zlomka, kaj lahko iz glave najdem in dodam na mojo playlisto:

Glugy ::

Radio Študent je podzemlje. Ne gane veliko ljudi ampak pomaga pa ustvarjat in povzdigovat kritični minimum kritičnega razmišljanja med populacijo. Ne poslušajo ga samo tisti ki se strinjajo z vsem kar se govori na njem ampak tud tisti ki jih zanima argumentacija in s tem razmišljanje, ki se pojavi in s tem še bolj opredeli človeka v odnosu do družbe.

Morm rečt da so mi pretiravanja z neki strokovnimi besedami odveč in da ravno zato RŠ osebno ne spremljam. Tud kletvice so pač odveč. Se mi zdi pa prov da je; ker dejansko vsaj koga sprav k malo bolj samosvojem razmišljanju. Ostali mediji so malo bolj naravnani na to da ti postavjo na pladenj ok tko je to. Tle pa sej imaš ljudi ki imajo subjektivne ideje sam je pa čisto jasno da so to njihove ideje in tistega navideznega predstavljanja absolutne resnice ni. Ni immerzije ki bi uspavala ljudi k manj kritičnosti do slišanega.

krneki0001 ::

jype je izjavil:

nebivedu> Tam so floydi dostkrat na sporedu

Kdaj je bil nazadnje "Careful with that Axe, Eugene?"


Tok redno pa ne poslušam radia, da bi vedel, kdaj so ga nazadnje spustili.

Radio poslušam, če se mi slučajno ne da enega izmed tistih 8000 mp3-jev v avtoradiu poslušat, ko se vozim naokoli. Vem pa da so dostikrat floyde zavrtel, vsaj včasih, ko sem bolj redno poslušal. Tudi zateženih komadov od floydov je blo dost slišat na tem radiu, ne samo tiste, ki gredo v ušesa.
Pa celo z musko od Jean Michel Jarre imajo občasno izpade.

Mi je pa zanimivo da recimo dire straitse največ vrtijo na radiu slovenija, ostali jih pa skoraj ne poznajo. Pa so straitsi eni redkih, ki imajo več kot 50% komadov poslušljivih (ostali imajo samo 5% poslušljivih komadov)

xmetallic ::

jype je izjavil:

technolog> Problem, ker trošijo proračunski denar.

URL?

Supervizor (supervizor.kpk-rs.si) -> ZAVOD RADIO ŠTUDENT
Znesek vsega prejetega denarja - 1.332.904,97 EUR
MINISTRSTVO ZA KULTURO - 714.139,58 EUR
MESTNA OBČINA LJ - 121.989,61 EUR
MINISTRSTVO ZA IZOBRAŽEVANJE, ZNANOST, ŠPORT - 113.658,84 EUR
ZAVOD RS ZA ZAPOSLOVANJE - 64.138,10 EUR
CENTER RS ZA MOBILNOST - 58.847,29 EUR
itd, itd, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

jype ::

Ja, to so razpisi, kjer je denar porabljen namensko, za specifično storitev.

Na te razpise se lahko prijavi kdorkoli.

black ice ::

Iatromantis ::

Poslušam le RŠ in Radio Nula, včasih še FM4.

Kar se glasbe tiče je RŠ visoko nad komercialnimi postajami, res je da ga včasih lahko le ugasneš, a tudi za 'drugačne' poslušalce morajo imeti spored. Seveda tudi kvaliteta RŠ niha, kot je to z vsako stvarjo.

Škoda le, da je to pljuvanje po stvareh, ki ga doživljamo v Sloveniji, sojenje o rečeh, ki jih nočemo razumeti, a novemu individualizmu poženejo strah v kosti (in identiteto), empirično v porastu, ampak tako je tudi drugje po svetu (brexit, trump itd.).

Iatromantis ::

Če je RŠ visoko nad komercialnimi postajami, kako to da so tak drek od radia?

To ni nobeden argument, če ti ne paše glasba, ok, vsak ima svoj okus in če ti bolj pašejo zguncane popevke, ki se vrtijo v neskončnost, ni kaj narobe, očitno vas je veliko sodeč po količini komercialnih postaj. A RŠ je še kaj več kot samo predvajanje glasbe, zgoraj si videl, da podpirajo tudi razvoj Slovenske glasbe, radijskih iger/stripov, pridobitev certifikatov in še veliko več.

V primerjavi s komercialnimi postajami se jim ni treba pretvarjati, da bi tako pridobili čim širšo množico poslušalcev z najmanjšim skupnim imenovalcem, ki jih potem lahko monetizirajo za reklame. To da RŠ-u svobodo početi druge stvari, ki jih komercialni radiji ne morejo. Če te to moti ok, prestavi postajo, saj kot vedno ima množica veliko druge izbire, če pa si posamezniki ne morejo kaj, da ne bi ob vsej tej izbiri izjavljali enovrstičnic pljuvanja z namenom uničevanja, samo zato ker ne razumejo, s tem kažejo samo na domet svojega dojemanja okolice.

thramos ::

Problem je v tem, da moramo za RŠ plačat če to želimo ali ne. In tako imamo manj denarja, da bi podpirali kulturo po svoji izbiri.

jype ::

nebivedu> Če je RŠ visoko nad komercialnimi postajami, kako to da so tak drek od radia?

Poslušaj kaj drugega, če ti RŠ ni všeč. Meni je.

thramos> Problem je v tem, da moramo za RŠ plačat če to želimo ali ne. In tako imamo manj denarja, da bi podpirali kulturo po svoji izbiri.

Hvala bogu, da država skrbi za vas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kuglvinkl ::

thramos je izjavil:

Problem je v tem, da moramo za RŠ plačat če to želimo ali ne. In tako imamo manj denarja, da bi podpirali kulturo po svoji izbiri.


Men gre goveja muska na kozlanje, še posebej na nacionalki, ki jo moramo vsi plačevati. To je problem.

Verjamem pa da gre zahojencem RŠ na kozlanje, bistveno bolj kot meni goveja muska (ki je preslišim), ker vem kakšno volilno telo jo posluša (ubogo), volilnege telesa, ki posluša RŠ pa ne poznate, kaj šele razumete. In tega vas je strah, kot male otroke. Mislite, da se da vse zreducirati na tri stavke (no,. vaše volilno telo se da).
Your focus determines your reallity

noraguta ::

Glej pač zagoričnka na nacionalki. Eni bojo rekl pa da je tist šundr al pa cigu migu.

Sicer pa kolk enih travm. Dons je praktično vsak žanr pocen in hitro dosegljiv. Postaj pa tudi malo morje.

Sicer je postal zadnje čase rš nekoliko omejen pri svojem pogledu na svet, pa kaj...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

krneki0001 ::

Iatromantis je izjavil:

Če je RŠ visoko nad komercialnimi postajami, kako to da so tak drek od radia?

To ni nobeden argument, če ti ne paše glasba, ok, vsak ima svoj okus in če ti bolj pašejo zguncane popevke, ki se vrtijo v neskončnost, ni kaj narobe, očitno vas je veliko sodeč po količini komercialnih postaj. A RŠ je še kaj več kot samo predvajanje glasbe, zgoraj si videl, da podpirajo tudi razvoj Slovenske glasbe, radijskih iger/stripov, pridobitev certifikatov in še veliko več.


Če že moram radio poslušat (pa mi ob 8000 komadih na usb ključu res malokrat zapaše poslušat radio), to ne bo RŠ. Raje radio evropa al pa radio rock. RŠ se je namreč od tistega pravega radia študent izpred 20 ali 25 let že dolgo časa nazaj distanciral. Takrat je še bil zanimiv za poslušat. Pa ne muzike, ki je danes popolnoma brezvezna, sploh če spustijo cel cd enega izvajalca, komad za komadom v eter, ampak zato ker ni več nobenega pravega voditelja. Danes so samo še pajaci, ki stalno propagirajo eno in isto bedarijo.

Mislim, kje so časi, ko so na radiu študent v eter provociral policaje, po klicu direktorja policije da naj se opravičijo, so pa spustil komad "nijedna nije bolja od naše milicije". Tega danes ne upajo več narest.

thramos ::

kuglvinkl je izjavil:

Men gre goveja muska na kozlanje, še posebej na nacionalki, ki jo moramo vsi plačevati. To je problem.

Verjamem pa da gre zahojencem RŠ na kozlanje, bistveno bolj kot meni goveja muska (ki je preslišim), ker vem kakšno volilno telo jo posluša (ubogo), volilnege telesa, ki posluša RŠ pa ne poznate, kaj šele razumete. In tega vas je strah, kot male otroke. Mislite, da se da vse zreducirati na tri stavke (no,. vaše volilno telo se da).


Če bi malo bolj pozorno spremljal temo, bi lahko prebral, da je po mojem mnenju RŠ bistveno boljši kot komercialne postaje. Nacionalka všteta, čeprav sta vsaj Val 202 in tretji program - ars (njiju poznam) za malenkost boljša kot komercialno sranje preostalega etra.

Kar pa ne spremeni dejstva, da se (čeprav malo bolje kot ponavadi), moj denar še vedno zapravlja slabše, kot bi ga sam. Določeni segmenti kulture tako trpijo, ker komercialni itak niso, ignorirajo pa jih tudi samooklicani glasbeni uredniki na državno sponzoriranih radiih.

Z označevanjem ljudi z zahojenci, pa največ poveš o sebi.

jype je izjavil:

Hvala bogu, da država skrbi za vas.


Pa saj že vemo, da so ti fašistične metode zelo blizu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

jype ::

thramos> Pa saj že vemo, da so ti fašistične metode zelo blizu.

Če je to, da se morajo vsi otroci obvezno naučiti pisat in računat fašizem, vsekakor.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radio postaje v SLO-Gold fish memory efect? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11613446 (8257) PreviousUser
»

Komercializacija medijev

Oddelek: Loža
192682 (2456) PreviousUser
»

Slovenski komercialni radiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7913154 (11121) LuiIII
»

Rock in metal na slovenskih radijskih postajah...kje?

Oddelek: Loža
419422 (8415) šernk

Več podobnih tem