» »

največkrat natisnjena knjiga, največkrat igrana skladba

največkrat natisnjena knjiga, največkrat igrana skladba

slovencl ::

Na TV sem slišal, da naj bi bile Vegove logaritemske tabele največkrat natisnjena knjiga, Avseniki pa največkrat igrana skladba na svetu. Je kdo kaj slišal o tem?

Jan987 ::

Mislim da je golica največkrat predvajana instrumentala skladba na svetu.

mare_ ::

Za največkrat natisnjeno knjigo bi človek skoraj rekel, da je kakšno sveto pismo ali pa kaj takega.

slovencl ::

Kdo pa vodi statistiko o tem, kolikokrat je bila predvajana neka skladba?

zcetrt ::

Slovenci.
4.

MarkV ::

Sveto pismo je gotovo največkrat natisnjena knjiga:))

Gr0unD Zer0 ::

kaj res misliš da so vsi ljudje kristjani?

Poldi112 ::

Ne. A ti misliš da je kristjanov manj od tistih, ki prebirajo logaritemske tablice.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

@LOL ::

Tisto z logaritemskimi tabelami je IMO bedarija. Človk bi reku da je to statistiko pisal sam Vega (not).
Vsekakor bi tudi sam postavil Sveto pismo v ospredje vseh tiskanih knjig.

Za največkrat predvajano skladbo pa vsekakor Yesterday od The BEatles (se mi zdi da sem nekje bral da tudi dejansko je največkrat predvajana)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Matev ::

Avseniki pa največkrat igrana skladba na svetu


bedarija
bull shit

jaz sploh še nisem šlišal te pesmi (ali pa zgolj ne vam o kateri pesmi je govora)

zakaj bi pa avseniki bili najbolj predvajana pesem?

ja v sloveniji verjetno

a stavim da 99,99% avstrijcev, italijanov, hrvatov in madžarov sploh ne ve zanj

in 99,99999999% američanov tudi ne
(seveda zamejske slovence ne upoštevam)

sidd ::

@Matev: ugrizni se v jezik ;)
no idea for signature
signed
I

fosil ::

Tole verjetno drži za slovenske avtorje, torej tablice so največrat natisnjena knjiga na svetu slovenskega avtorja, golica pa največkrat predvajana glasba na svetu slovenskega avtorja.
Tako je!

@LOL ::

Upam da res ne verjame kdo da je golica največkrat predvajana v tujini.
C'mon folk don't be soooo naive.
Največkrat predvajana na radiu je zagotovo Yesterday
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Freezy ::

Kot kaže Beatli le niso prvi.

|Luka| ::

Kar se pa tiče največkrat natisnjene "knjige" pa pomojem prednjači IKEIN katalog >:D

LP

Hint

vasquez ::

Za Yesterday je bilo rečeno, da je skladba, ki ima največ priredb, ne vem pa, če je bila največkrat predvajana.

kekz ::

Za Avsenike sem jaz slišal, da velja kot največkrat predvajano v Evropi in ne na svetu. Izven Evrope so Avseniki dokaj anonimni (razen med našimi izseljenci).

Če se pelješ z avtom proti severni Nemčiji, pa na poti, ki traja dobrih 10 ur, na poljubni postaji, ki jo med potjo ujameš, Na golici slišiš vsaj 5x (iz lastnih izkušenj). Če greš pa na pivo v večjo pivnico, pa zagotovo tudi tam (sicer v izvedbi kakšnih lokalnih muskontarjev). Po Nemčiji se zadevo neverjetno večkrat sliši kot doma.

Nazadnje me je začudilo, ko sem Na golici slišal v Turčiji in v Bolgariji v njihovi lokalni priredbi.

kekz ::

Avseniki menda niso šli tudi na resno ameriško turnejo zato, ker so jih pri pesmi "Tam, kjer murke cveto" naši obtožili plagiatorstva, da so melodijo sneli nekim Američanom. Kasneje je menda dotični Američan priznal, da je morda res on snel melodijo (od Avsenikov) z neke radijske postaje.

Mi je bilo pa hecno nekoč v Ženevi, ko se je po radiu zavrtela "Smolarjeva" 20 ljubic. Sicer v francoščini in v nevem čigavi izvedbi.
Očitno je Smolar tudi po Franciji (Švici) dobival ideje :D.

Nejc Pintar ::

@kekz: Največkrat boš v tujini slišal "Šifrerjeve" komade:D

Sicer pa po Avstriji, Nemčiji pogosto slišiš slovensko glasbo. Od Narodno-zabavne do turbofolka. Prav-tako lahko tako glasbo slišimo po Italijanskih Dolomitih.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Matev ::

Sicer pa po Avstriji, Nemčiji pogosto slišiš slovensko glasbo


slišiš jo ja
recimo v minhnu kjer je 300 tisoč jugoslovanov
in to jo slišiš v jugo četrtih (tam kjer si bil ti)

drugače oni niso nič kaj ljubitelji goveje muzke aus sermenie ali slobanie (kot verjetno pravijo)


malo ste vsi skup naivni in mislite da je slovenska glasba kaj drugega kot etno za etnične manjšine tam

jetam ::

Matev ... srce ... Poglej cez plot, oziroma snemi plasnice z oci. Karkoli.

Ce se le da in to cimprej.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

jetam ::

Hm. Po tehtnem premisleku bo takole morda bolje:

Reci tovarisici v soli (lahko pa tudi mamici ali ocku) da te nauci brati. Bos videl: svet dobi cisto drugacen izgled in vsebino.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

kekz ::

malo ste vsi skup naivni in mislite da je slovenska glasba kaj drugega kot etno za etnične manjšine tam

Kolikor vem, so Avseniki prodali več kot 100 milijonov svojih nosilcev zvoka, v najboljših svojih letih imeli tudi preko 200 nastopov na leto in bili edini narodnozabavni ansambel do zdaj, ki so jim dovolili nastopati v (nabito polni) berlinski filharmoniji.

Nisem vedel, da je po Evropi 100 milijonov pripadnikov slovenske manjšine >:D

Nejc Pintar ::

@Matev: V Minknu pravzaprav še bil nisem. Sem pa slišal glasbo po radiu (ni bil radio slovenske skupnosti)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Matev ::

saj slovenci so tudi nevem kolikokrat bili svetovni prvaki v plesih v raznih argentinah in podobno

a to nas ne naredi svetovne plesalne velesile

lastna hvala je nekaj - realnost je nekaj drugega

avseniki imajo mogoče res gostilno v begunjah in veliko denarja
a so zgolj etno band

nič drugega

je pa naivno verjeti da imajo najbolj predvajano glasbo (skladbo) na svetu
kot je nekdo omenil zgoraj

Tear_DR0P ::

matev hec je ta da polka ni samo slovenska in da je čez lužo dokaj popularna, pa tudi po EU

sicer si ne bi upal trditi da je Na golico največkrat predvajana skladba, je pa sigurno res, da so Avseniki najuspešnejši izvozni artikel slovenske glasbene scene, za njimi pa pridejo Laibach, ki jih pri nas tudi skoraj nihče ne posluša, izven naših meja pa dosegajo kar dobre uspehe.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Nejc Pintar ::

Nihče ne trdi da je najbolj predvajana glasba.

Je pa vsekakor zelo predvajana v alpskih deželah.
Lahko je biti prvi, če si edini!

kekz ::

avseniki imajo mogoče res gostilno v begunjah in veliko denarja
a so zgolj etno band

In imajo skladbo, ki jo zagotovo vsakič zaigrajo v vsaki nemški pivnici (od najbolj zakotnih, do bivšega minhnškega velikega Mateuzerja), kjer imajo živo glasbo. In to je Tompetenecho (alias Na Golici).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

BigWhale ::

Matevu se bo morda cudno zdelo, ko mu bomo povedali tudi to, da sta Avsenika v bistvu 'izumitelja' narodno zabavne glasbe, ki jo sedaj poslusajo tudi v avstriji, nemciji... :)

kulSMS ::

Slavko Avsenik @ Wikipedia
The most popular song of the group Avseniki is polka "Na Golici", which is one of the most played instrumental songs in all Europe.

instrumentalna skladba!

zcetrt ::

Avseniki niso etno...
4.

Ejsi_Disi ::

je pa naivno verjeti da imajo najbolj predvajano glasbo (skladbo) na svetu

Zanimivo, da so to govorili tudi na TV-ju. Mislim pa, da je bilo to med prenosom v Planici. Drugače pa, če z drugega zornega kota gledaš. Je bilo evropsko prvenstvo v rokometu in so za vsak naš dan gol predvajali delček komada.
Rock n' roll ain't noise pollution!

NiMH ::

Ni res da eni pravite da avseniki niso znani po Avstriji, Italiji, Hrvaški itd. O ja pa še kako so znani...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Matev ::

ne samo to da so najbolj znan band na svetu
avseniki imajo tudi rekordno število prodanih cd-jih na svetu od izvajalca njegove glasbene zvrsti iz tega konca sveta

opeter ::

Ne vem, zakaj imate nekateri toliko proti Avsenikom... sicer jih jaz ne poslušam, ampak sem zelo vesel, da imamo kaj tako svetovno znanega! :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

McMallar ::

Pa še en info: na hokejskem SP skupine A pred nekaj leti na Finskem so Finci odkupili pravice za predvajanje Golice med odmori in goli na prvenstvu.

zcetrt ::

Jaz osebno nimam nič proti Avsenikom. Prej nasprotno. Imam pa kar nekaj proti temu, da se Slovenci tako šopirimo (primer: kranjska klobasa v vesolju, astronavtka slovenskega rodu v vesolju, in potem še golica...).

Poglavje zase pa je đinesova knjiga rekordov, kamor silimo dobesedno tudi preko fekalij. Koliko naših rekordov je objavljenih v tujih različicah knjige in koliko v slovenski izdaji?

Spoštujem naše športnike, ki vlagajo ogromno truda in dosegajo odlične rezultate na mnogih področjih. Ampak mislim, da smo (govorim o povprečnem Slovencu) bolj ponosni na Melanio Knavs kot pa nanje. Upam, da se motim.
4.

slovencl ::

Včeraj so na A kanalu pri njihovih poročilih (bolj pri koncu oddaje, če bi kdo rad gledal) spet povedali, da so avseniki največkrat zaigrana skladba na svetu. So pa povedal da se na tujem imenuje drugače.

T-h-o-r ::

lol Matev, kaj pa ti tako pizdiš proti Avsenikom? Saj jih tudi jaz ne poslušam, pa sem vseeno vesel, da so znani po svetu

koyotee ::

avseniki imajo mogoče res gostilno v begunjah in veliko denarja


@Matev, dont be silly, a sploh locis med etno/narodnozabavno/kerokol glasbo?
In ja, Golica je najveckrat predvajana skladba na svetu!
lp

EDIT: citat
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

schurda ::

Sej vem , da je tema stara, a vseeno: ima kdo note? Pa original mislim, da je v cis in potem v H duru.
Sicer pa se igra tudi v C in B.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska narodna glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
212839 (2028) Semafor
»

TOP 100 najslabših pesmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6317627 (9548) Nikec3
»

Tiste slovenske ki zažgejo...

Oddelek: Sedem umetnosti
71915 (1511) BSD-jas
»

Narodnozabavna glasba- tista k jo špilaš ko si fajn pijan ;)

Oddelek: Sedem umetnosti
51191 (1065) Klemenn

Več podobnih tem