» »

Kupil bi DVD iz YesAsia...

Kupil bi DVD iz YesAsia...

Battler ::

Spoštovani!
Rad bi kupil naslednji DVD s spletne trgovine YesAsia:
http://www.yesasia.com/global/morning-m... .
Sicer je to DVD koncerta Rival Survival z decembra 2010 japonske skupine Morning Musume.
Ker je DVD vreden 43 EUR, naj bi se na njega obračunal 20% DDV, torej v višini kakšnih 9 EUR.
YesAsia pošilja ali iz Hong Konga ali direktno z Japonske.

Zanima me nekaj stvari:
1. Dostava s "standardno" pošto bi bila brezplačna, saj je vrednost DVD-ja nad minimalno vrednostjo, za katero YesAsia nudi brezplačno pošiljanje. Kakšna je potem ta standardna mednarodna pošta? Ladijska?
2. Ali se bi dalo DDV-ju kako izogniti? Tako v primeru standardne (brezplačne) pošte kot v primeru letalske?

Hvala vnaprej za razumevanje. ;)

red_baron ::

Kaj pa tole:

http://cgi.ebay.co.uk/MORNING-MUSUME-CO...

Te pride manj kot 22€ in ne plačaš DDV-ja.

LP

Battler ::

Ti citiram z opisa na eBayu:
"Region: All Region"
Se že vidi, da je ponaredek. Original je Region 2 (kot je jasno tudi napisano na YesAsia). Takšen ponaredek že imam (kupil za 12 EUR od prodajalca na eBayu s Kitajske, mi je že vrnil denar). :p

mtosev ::

Rajše kupi direkt od japončkov http://www.cdjapan.co.jp/detailview.htm... so bolj zanesljivi kot yesasia.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Battler ::

- mtosev: YesAsia so zanesljivi. Že sem od njih kupoval. So tudi eden od uradnih virov podakov o številu prodaj za japonsko pop lestvico Oricon. Zakaj bi kupil od CDJapan ter plačal še poštnino (in s tem še večji DDV), kot pa od YesAsia ter tako prihranil denar?

A ja, pa še nekaj me zanima, kako se ta DDV sploh plača? A pošiljajo kakšno obvestilo? A je treba iti v Ljubljano na carino (kar bo zame težko, saj sem v Kopru), ali se lahko to enostavno plača ob prejemu paketa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Battler ()

mtosev ::

Pri YesAsia sem kupil nekaj pa so napisali "gift" pol sem pa rabil na carino pišiljat screen shot artikla in cene.ne vem zakaj so sploh šli gor pisat gift kot da bi to uspelo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Battler ::

- mtosev: Ponavadi ko je za uvožen izdelek potrebno plačilo DDV-ja ne pa tudi carine, kako to poteka? Enostavno pride poštar s paketom in plačam DDV ali pošiljajo kakšno obvestino ali kako to sploh gre?

mtosev ::

Po pošti dobiš poziv da jim pošlješ račun oz link do artikla kje je navedena tudi cena.Potem ti to carinijo in ti plačaš poštarju ko prispe do tebe
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Battler ::

- mtosev: Zakaj pa? Če je cena deklarirana že na sami pošiljki (to tudi piše na CDJapan), zakaj je potreben potem račun ali karkoli...

mtosev ::

Pri Yesasia so mi napisali samo gift in sploh niso napisali vrednost artikla oz če je navedena sumljivo nizka cena ti bodo napisali da jim pošlješ link do artikla.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Battler ::

- mtvosev: Govorim o CDJapan, namreč če kupim od tam, trdijo da bi morala biti na pošiljki napisana prava vrednost artikla (pišejo, da vrednosti na pošiljki ne mislijo niti pod razno zmanjševati ter da sem sam odgovoren za morebitne dajatve ob uvozu). Torej, če je na pošiljki napisana prava vrednost izdelka, v tem primeru, 42 EUR, za kar menim da definitivno ne bo smatrano za sumljivo nizko, kvečjemu celo za sumljivo visoko ceno, potem kako to vse skupaj poteka?

St235 ::

Dodatne papirje zahtevajo zato, ker so številke na paketih v 99% procentov napačne. In je lažje zahtevat potrdilo od vseh kot ugibat katerih 1% ima pravo ceno.

Battler ::

Kako se jim račun idr. potem dostavi? A se lahko to dostavi po pošti?

St235 ::

fax/email/pošta...

Battler ::

[quote="Lakotnik29"]Dodatne papirje zahtevajo zato, ker so številke na paketih v 99% procentov napačne. In je lažje zahtevat potrdilo od vseh kot ugibat katerih 1% ima pravo ceno.[/quote]
Zakaj pa potem, ko sem kupil tisti kitajski ponaredek DVD-ja z eBay-a, nisem s carine dobil poziva za dodatne papirje? Pa tam je vrednost bila sumljivo majhna ($12 za izdelek vreden 42 EUR). Vse skupaj je čudno... :s

Alamar ::

Kaj bi ti sploh rad? Lepo so ti povedali, da je meja 22 EUR vključno s poštnino. V prvem stavku pišeš, kako zgleda poštnina iz YesAsia, v drugem pa, da si že naročal. Potem ja moraš vedet, kako približno poteka.

To, kar piše na deklaraciji ni pomembno. Je popolnoma odvisno, kako bo ocenil naš carinik. Včasih ti bo spustil čez izdelek, ki je vreden nekajkrat več kot 22 EUR, drugič bo zatežil pri malenkosti. Tu nimaš kaj. Veliko je odvisno od sreče. Če dobiš pismo s pozivom po predložitvi računa, ga predložiš z enim od navedenih načinov. Lahko goljufaš in prirediš račun, lahko sploh ne odgovoriš. To je stvar posameznika. Če ne boš odgovoril na poziv, bodo pošiljko vrnili pošiljatelju. Če boš goljufal, lahko podvomijo. Ko je postopek opravljen, dobiš paket na dom, kjer poštarju plačaš DDV plus stroške carinjenja.

LuGi ::

Wtf je to :braindead:

Gatsu ::

leto dve nazaj sem iz Yesasia kupil ene 3 PS3 igre in vse so prišle iz evropskih držav, tako da ni bilo nobenih dodatnih dajatev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425607 (13678) St235

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567100935 (45482) Tilen

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093825 (70690) Tilen

Več podobnih tem