» »

Delo za preživetje je (trenutno neizogibna) neumnost

Delo za preživetje je (trenutno neizogibna) neumnost

«
1
2 3
...
5

guest #44 ::

Gre za filozofsko/tehnično debato

Začnimo tako (moje izhodiščne predpostavke):

1. Raje živim, kot ne živim (oz. raje obstajam, kot ne obstajam)
2. Smisel življenja je uživanje, tem več tem bolje

-Če ima kdo kak drugi princip smisla življenja, kar na plan z njim.

---------------------------------

Delati za lastno preživetje je iz principa nezaželjeno oz. je pogosto neumno početje.

Jaz ločim delo na delo za preživetje in delo za užitek. Prvi tip dela je potreben zgolj za to, da vzdržujemo živo stanje našega telesa, entitete,... Čeprav je to delo trenutno nujno potrebno opravljati,(upam da) ne bo vedno tako. Idealno bi bilo, da bi to delo počela neka nečuteča/neživa (robotska) naprava.

Delo za užitek pa je tisto delo, ki ga opravljamo, da večamo lasten užitek v življenju.

Delo za preživetje ne predstavlja nobene dodane vrednosti v obliki užitka, pravzaprav nima dodane vrednosti.

Vprašanje je bolj...kje je meja med obema deloma? 500 let nazaj, so bile delujoče noge pravzaprav minimalno potrebno prevozno sredstvo z katerim si ostajal konkurenčen in se lahko preživljal. Danes pa recimo, da je to Renault Clio pa ne da noge niso, ampak pač niso več dovolj. Delati za Cliota je muka, za razliko do Ferrari-ja pa ne. Če bi pa vsi imeli ferarija, bi bilo muka delati zanj. Zadeva je torej relativna (mislite da res?).

Postavimo se sedaj v okolje po principu Protokola. Za vse tvoje potrebe bo poskrbljeno, tebi bo ostal le užitek. Tedaj dela za lastno preživetje ti ne bo potrebno opravljati.

Če je torej idealno stanje popolni užitek, brez dela za preživetje...potem je implikacija ta, da imate vso legitimno pravico tarnati nad karkoli že počnete za denar (služba,...). Čeprav je po kmečki logiki Ferrari večji užitek od Cliota, je še vedno precej večja muka od zastonj Ferrarija.


Odobravam pa simulirano delo za preživetje!


Discuss


P.S. Temo pišem, ker namesto diplome (ki bi bila klasificirana kot delo za preživetje) raje zapravljam čas za svoj entertainment. Vprašanje je le če sem za dane okoliščine optimalno izbral deleže. ;)
  • spremenilo: guest #44 ()

technolog ::

Vse ti pade na 2. točki. Po mojih ocenah se s tem, da je smisel življenja uživanje ne bi strinjalo vsaj 80% prebivalstva.

Sploh je pa tko - če se sedajle vsi kar usedemo dol in nehamo delat za lastno preživetje pade vse.

Kar pravim jaz - delo za preživetje ni neumnost - nasprotno, zelo pomembno je, da to delamo. Vsak ve zakaj dela, če bi bila kaka alternativa opcija, bi jo gotovo ubrali.

Zgodovina sprememb…

Matev ::

2. Smisel življenja je uživanje, tem več tem bolje


napaka

če bi bil to smisel

nas ne bi bilo več na zemlji - ker se nikomer ne bi dalo ubadati z vzdrževanjem naraščaja

guest #44 ::

Guys guys, easy... smisel življenja kot ideal. Bolj deskriptivno bi bilo, če bi povedal "maksimalen užitek v razmerju do preživetvenih zmogljivosti". Enkrat ko je preživetvena meja dosežena potem lahko se posvetimo entertainmentu.

Shegevara ::

Matev je izjavil:

2. Smisel življenja je uživanje, tem več tem bolje


napaka

če bi bil to smisel

nas ne bi bilo več na zemlji - ker se nikomer ne bi dalo ubadati z vzdrževanjem naraščaja


bi bili. bili bi pač taka bitja, ki bi jim bili potomci ogromozanski užitek.

Edit:
Ja preden me kdo napade, mišljeno je to kot memeplex ki bi se razvil v bitjih in bi kot tak prevladoval in zagotavljal neprekinjenost generacij. Ni pa ta "užitek" biološkega porekla.

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Enkrat, ko bo človeška rasa tako napredovala, da nam ne bo treba nič delat bo gotovo farmacevtska industrija cvetela s prodajanjem antidepresivov in podobnega, kar bo preprečevalo, da bi se kar vsi naenkrat pobesli.

Da lahko veš kaj je užitek (počitek), moraš trdo delat. Vse stvari so v kontrastih... Kdor ni nikoli žalosten, ne ve kaj je veselje.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Verjetno užitek delanja ne bi pretehtal užitka poslušanja vreščanja tja do 4 ali 5 leta otrokovega življenja.

ALi je smisel življenja uživanje ali je smisel trpljenje (kontra uživanje)?

Verjetno oboje, brez enega drugega ni, brez drugega prvega ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Matev ::

Enkrat ko je preživetvena meja dosežena potem lahko se posvetimo entertainmentu.


Maslow%27s hierarchy of needs @ Wikipedia

...

vir: Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

guest #44 ::

Maslova piramida bo zastarela.

vasquez ::

Ko si enkrat lačen je tudi delo za preživetje užitek :)

Ramon dekers ::

Matev je izjavil:

2. Smisel življenja je uživanje, tem več tem bolje


napaka

če bi bil to smisel

nas ne bi bilo več na zemlji - ker se nikomer ne bi dalo ubadati z vzdrževanjem naraščaja



delo dejansko nebi bilo potrebno v takšni sužnjelastniški obliki kot jo poznamo v današnjem svetu. Naše preživetje temelji na tekmovalnosti ne na sožitju tako kot narava. V slednjem bi lahko celo življenje uživali, oz delali tisto kar dejansko rabimo delati, zato da bi lahko živeli oz uživali.
Konec koncev kdo pa potrebuje masovno proizvodnjo telefonov? Potrošniki ki so v tem svetu naučeni da jih potrebujejo. Vsaka nova raziskava temelji na potrošnji in novi proizvodnji, ki pa ni nujno napredek človeštva, pomembno je samo da to raziskavo integriramo preko reklam v človeške batice zato da se zalaufa proizvodnja.
Torej moje mnenje je da takšna oblika ne prinaša neke dodane vrednosti človeštvu, razvoju...
Nismo še poskusili živeti v miru in tudi nikoli ne bomo, pač človeški egoizem.
Sicer pa če bi bil sam direktor na zelo zelo visokem položaju, bi sam zaposlil izredno pametnega delavca (managerja) ki bi opravljal zadeve namesto mene in vodil podjetje, sam pa samo pregledoval builanco stanja in na koncu dobiček. To je to, za delavce pa bi se mi dobesedno fučkalo, ob koncu meseca ja vežen dobiček, enako kot pri delavcu plača ob koncu meseca na tekočem računu.
Dejansko pa zakaj bi človek delal če ni potrebe za to, za koga bi se sploh trošil, uporabi glavo in poskusi čim manj narediti in čim več zaslužiti brez najmanjšega tveganja, če imaš izpolnjene pogoje. Delo je v končni fazi samo še zato da ljudem ne hodijo bedarije po glavi, in imajo tisti zgoraj mir.

jype ::

Ramon dekers> Naše preživetje temelji na tekmovalnosti ne na sožitju tako kot narava.

You're not making any sense at all, mate.

Ramon dekers ::

jure kako da ne? Narava vzame toliko kot potrebuje, tiger ubije določen žival, nato pa pridejo ostali da pojedo ostanke... Da o ostalih vrstah simbioze ne govore.

Kdo pa potrebuje xxxxx mobitelov in vsak dan novi model? Sploh veš koliko energije, vode gre za to pizdarijo, plastiko? To zame ni racionalno obnašanje pač pa tekmovanje med proizvajalci, podjetji, kdo privabi več butalcev da kupuje takšno robo. Potem pa vsak zapiše na nov model to in to novost, ki pa je dejansko samo šminka.

Mleko ki ni prodano je zlito stran, enako je z ostalo hrano...Torej tekmovalnost, ne solidarnost sožitje...

Tisti zgoraj prav lepo uživajo (verjemi mi) in ne rabijo ničesar delati oz se mučiti. Preberi si krasni novi svet, avtor je Huxley

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Padl ste vsi, ki iscete/trdite, da obstaja "smisel" v zivljenju.Tukaj ste zaradi serije nakljucij.Karkol naredite ni ne narobe ne prav...pac je.Ce ti je smisel zivljenja sedenje na travniku nekdo v ferrariju pac ne more trditi, da ma njegovo zivljenje smisel tvoje pa ne.
Fertik.

tomi66 ::

jverne ima najbolj prav, dejansko je po defaultu za vse preskrbljeno, clovek je po naravni funkciji, konstruktor, pozitive brain wave radiator, ultimate kid of nature, creature of love. Zakaj nimamo dlake in toliko zivcnih terminalov/tips.
In noro drugih cutil, to gre tako, energetic engagement=souls potential, oz. ce integriras vso elektriko v cloveku, vidis da jo je veliko vec kot pri slonu(elektrike, ki nekaj pomeni, ne brute power). Zakaj cloveski mozgani? so ultimate product of nature in kar je cloveku manjkalo, je knowledge, da vsa narava dela za clovesko blagostanje, mikroorganizmi predstavljajo perpetum mobile, ampak jim clovek onemogoca, da bi nas drive-ali, ker je dominator, ne mores dominirati, ce si v sinergiji, zato pa ljudje umrejo.

Ramon dekers, 90% kar dela clovestvo je za skodo, npr 70% poljscin gre za zivinorejo, ta gre za zastrupljanje ljudi in raka, potem rabis faramcijo za cirozo jeter in nadaljne zastrupljanje in zdravstvo na splosno.
Hrane zraste zadosti on it's own, clovek bi samo pobiral, narava vedno groova, kar je pisano cloveku na kozo.
Upravo bi ze zdavnaj nadomestil en racunalniski center, kot SETI npr. in to za cel svet.
Nevarni kriminalci bi bili zaposleni v secured zoni do mentalne rahabilitacije.
Samoregulirano prebivalstvo, web demokracija, autosecurity.
Transport je patogen, zbijamo zemljo s cestami, namesto da bi vsi leteli. Letenje je veliko bolj ekolosko in efektivno, razdalje po zraku so trikrat krajse, poraba goriva je trikrat manjsa in ne obremenjujes in tlacis narave, ne rabis infrastrukture itd.
Da ne govorimo o vojski.

jverne, ko se pa enkrat navelicas uzivati pa naredis kaksen kick projekt iz veselja do napredka, ker si ful regeneriran in tako delo je probioticno, ki posledicno ne rjavi in ne razpada.

In tako hoce tudi narava, delaj dokler uzivas, narava sovrazi trpljenje, sploh pa clovesko, ker clovek je kot dirigent za naravo. Patogen pomeni trpljenje in ce jes meso, katero vsi vemo da scasoma zagnije, imas patogene mentalitete, z jabolki, katera zavrejo, pa probioticne(razpad na bazi fermentacije).

Ramon dekers, Lev je naravni cistilec, pac je dobil tak hardware, sovrazi posel, ki ga mora opraviti po funkciji hardware-a, toda drugace bi se govedo prevec razmnozilo, zacelo bi ponizevati zivljenje in kvaliteta gnojila bi postala preslaba skratka, vse bi postalo instantno in dolgocasno.
Tako pa govedo ceni zivljenje, opreznost ga pozivlja in s tem je dobro gnojilo vege goveda zagotovljeno.
Zato so te macke samotarji(ena macka na npr. 300 glav goveda) in uzitkarji(da inducirajo kvaliteto vs. kvantiteto).
www.hempaq.wordpress.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomi66 ()

jype ::

Ramon dekers> jure kako da ne?

Kot pri vseh ostalih socialnih živalih so tudi pri človeku možgani narejeni tako, da ob altruizmu (= žrtvovanju za druge) občuti ugodje in zato pogosto lajša preživetje celotni družbi na lastno škodo.

Tear_DR0P ::

sicer ne vem kaj tale šank debata o družbi, brez virov ali nekega predznanja išče v Z&T - ampak kakšno reč pa lahko še sam dodam :)

Jaz ločim delo na delo za preživetje in delo za užitek

lepo, priden. prav tako se to ločuje v sociologiji dela, ali pa v angleškem jeziku, kjer poznajo ustvarjalno komponento dela (work) in graško delo/delo nujno za preživetje (Labor)

Smisel življenja je uživanje, tem več tem bolje

poskusi za kakšen teden samo uživati, pa boš videl kakšna opravila ti dajejo največ užitka. po nekaterih virih je človek najbolj srečen takrat ko ustvarja (dela) - in zakaj bi delal, pa ne bil plačan za svoje delo?

Naše preživetje temelji na tekmovalnosti ne na sožitju tako kot narava

počaki da thomas pride mimo, ti bo bolje razložil to temo kot jaz :D ampak vse vesloje temelji na tekmovalnosti
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Matev ::

ne na sožitju tako kot narava


v naravi je res med določenimi vrstami sožitje
ampak nasplošno je pa tekmovalnost taka da izmed desetih preživi eden

pri človeku pa preživetje temelji na sožitju

skratka - mislim da imaš ravno diametralno nasprotne poglede na svet, kot je v resnici

jype ::

Mislim, da je bila njegova premisa, da narava temelji na tekmovalnosti - kar seveda drži. Moja trditev pa je, da smo ljudje precej bolj evolucijsko programirani tekmovati z vsemi drugimi vrstami, kot pa en z drugim.

donfilipo ::

Začnimo tako (moje izhodiščne predpostavke):

1. Raje živim, kot ne živim (oz. raje obstajam, kot ne obstajam)
2. Smisel življenja je uživanje, tem več tem bolje


Evo jverne, ker si fejt možakar, pa ker je bil tak tudi vzornik za nick:)

Jaz sem tipičen primer lunatika, ki bo verjetno crknil, ker se je RES trdno odločil, da bo delal samo tisto, kar ga veseli in se tako DEJANSKO uprl obstoječemu režimu. Zakaj? V osebno ne bi šel, naj pa obvelja manifestativno protestno.

Ker tak režim ustvarja več larpuralrtivnega povsem neplodnega dela, ki meni, kljub plačilu (včasih tudi dobremu, pravzaprav večina dobremu!), predstvalja idiotizem na kvadrat, kot ustvarja produktivnega, ki veča dodano vrednost in standard ljudi.

Ker tak režim deluje potratno, nepredstavljivo razsipno, z zaenkrat res kar precej omejenimi viri surovin.

In ker sem dobesedno bolan, ko mi idioti ukazujejo. Crkavam:))

Toliko, da boste vedeli, da bi moral v TEM topicu pa jaz napisati cele romane. Ampak ne bom. Zanekrat se bom raje pogreznil:)

Le kratko na 2 točki.
1. Vsak raje živi kot ne. (no pride tudi do izjemnih psiholoških kriz, ampak z njimi se ukvarjajo psihiatri, medtem ko v umobolnicah igrajo ping pong in šah:)
2. Smisel življenja je uživanje. Pomeni težimo k užitku. Iščemo pleasure. Ker pa za plesaure moramo preživeti, pomeni, da moramo tudi delati. In krog je sklenjen. Če hočemo preživeti moramo delati. Če hočemo užitek moramo delati. Delo -> užitek.

Jasno pa ni tako enostavno. Nekateri ne delajo nič in uživajo, drugi pa v hudih mukah komaj preživijo. In tu se začne razprava o avtomatizaciji, AI, odvišnem larpurlartističnem birokratskem pretakanju, iz votlega v prazno, boleznih, nesposobnosti delavcev in tudi pri nas, po moje predvsem vodilnih kretenih:) in še in še. Razprave o bedi brezposelnosti, raznoraznih smiselnih in nesmiselnih pritiskih, naredi pa glede na to kaj prihaja NIHČE NIČ! Da crkneš:))

In je krog sklenjen.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Matev ::

Moja trditev pa je, da smo ljudje precej bolj evolucijsko programirani tekmovati z vsemi drugimi vrstami, kot pa en z drugim.


en z drugim itak tekmujemo
saj to so vojne in konkurenčnost
a preživimo najlažje s sodelovanjem - to so pa države in narodi

Ramon dekers ::

tomi66 je izjavil:

jverne ima najbolj prav, dejansko je po defaultu za vse preskrbljeno, clovek je po naravni funkciji, konstruktor, pozitive brain wave radiator, ultimate kid of nature, creature of love. Zakaj nimamo dlake in toliko zivcnih terminalov/tips.
In noro drugih cutil, to gre tako, energetic engagement=souls potential, oz. ce integriras vso elektriko v cloveku, vidis da jo je veliko vec kot pri slonu(elektrike, ki nekaj pomeni, ne brute power). Zakaj cloveski mozgani? so ultimate product of nature in kar je cloveku manjkalo, je knowledge, da vsa narava dela za clovesko blagostanje, mikroorganizmi predstavljajo perpetum mobile, ampak jim clovek onemogoca, da bi nas drive-ali, ker je dominator, ne mores dominirati, ce si v sinergiji, zato pa ljudje umrejo.

Ramon dekers, 90% kar dela clovestvo je za skodo, npr 70% poljscin gre za zivinorejo, ta gre za zastrupljanje ljudi in raka, potem rabis faramcijo za cirozo jeter in nadaljne zastrupljanje in zdravstvo na splosno.
Hrane zraste zadosti on it's own, clovek bi samo pobiral, narava vedno groova, kar je pisano cloveku na kozo.
Upravo bi ze zdavnaj nadomestil en racunalniski center, kot SETI npr. in to za cel svet.
Nevarni kriminalci bi bili zaposleni v secured zoni do mentalne rahabilitacije.
Samoregulirano prebivalstvo, web demokracija, autosecurity.
Transport je patogen, zbijamo zemljo s cestami, namesto da bi vsi leteli. Letenje je veliko bolj ekolosko in efektivno, razdalje po zraku so trikrat krajse, poraba goriva je trikrat manjsa in ne obremenjujes in tlacis narave, ne rabis infrastrukture itd.
Da ne govorimo o vojski.

jverne, ko se pa enkrat navelicas uzivati pa naredis kaksen kick projekt iz veselja do napredka, ker si ful regeneriran in tako delo je probioticno, ki posledicno ne rjavi in ne razpada.

In tako hoce tudi narava, delaj dokler uzivas, narava sovrazi trpljenje, sploh pa clovesko, ker clovek je kot dirigent za naravo. Patogen pomeni trpljenje in ce jes meso, katero vsi vemo da scasoma zagnije, imas patogene mentalitete, z jabolki, katera zavrejo, pa probioticne(razpad na bazi fermentacije).

Ramon dekers, Lev je naravni cistilec, pac je dobil tak hardware, sovrazi posel, ki ga mora opraviti po funkciji hardware-a, toda drugace bi se govedo prevec razmnozilo, zacelo bi ponizevati zivljenje in kvaliteta gnojila bi postala preslaba skratka, vse bi postalo instantno in dolgocasno.
Tako pa govedo ceni zivljenje, opreznost ga pozivlja in s tem je dobro gnojilo vege goveda zagotovljeno.
Zato so te macke samotarji(ena macka na npr. 300 glav goveda) in uzitkarji(da inducirajo kvaliteto vs. kvantiteto).



ja bravo. Točno tako je kot si napisal. Človek je naravi največja "svinja". Vse kar dela je jemlje, v naravo ne daje praktično nič.
In kar se tiče leva, sem imel v mislih da je on plenilec, pačnjegovo delo da preživi.
Mi pa imamo ogromne farme živali, da zadovoljujemo koga? Hrane je na svetu dovolj, več kot dovolj, problem nastane ker jo je potrebno prodati, in če nima vsak denarja ostane pač lačen.

jype je izjavil:

Ramon dekers> jure kako da ne?

Kot pri vseh ostalih socialnih živalih so tudi pri človeku možgani narejeni tako, da ob altruizmu (= žrtvovanju za druge) občuti ugodje in zato pogosto lajša preživetje celotni družbi na lastno škodo.



oh oh zanimivo, mene pa resno zanima kako se počuti človek ki ubija, ki dela trpljenje... Mislim da je več takšnih kot sem jih napisal kot tistih ki pomagajo. In tisti ki pomagajo so v manjšini, če bi bila dobrota tako popularna ne bi mogli preživeti (ljudje z dobroto), saj je več tistih ki izkoriščajo in povzročajo trpljenje...

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Tear_DR0P -poskusi za kakšen teden samo uživati, pa boš videl kakšna opravila ti dajejo največ užitka. po nekaterih virih je človek najbolj srečen takrat ko ustvarja (dela) - in zakaj bi delal, pa ne bil plačan za svoje delo?

Jah parist Hilton je res nesrečnica v svojem lajfu...

"počaki da thomas pride mimo, ti bo bolje razložil to temo kot jaz :D ampak vse vesloje temelji na tekmovalnosti"

Problem je ker sožitja sploh še nismo poskusili. In je tekmovalnost prisotna že celo človeško življnje.

jype ::

Ramon dekers> Mislim da je več takšnih kot sem jih napisal kot tistih ki pomagajo.

Kot običajno tudi tokrat misliš narobe.

Ramon dekers ::

eh jure...

jype ::

Ramon dekers> In tisti ki pomagajo so v manjšini,

To je seveda neumnost. Velika večina ljudi ti bo pomagala - nihče ti pa ne bo zavestno pomagal, da ga boš na suho nategnil, kar nima nobene zveze s tekmovalnostjo.

Tear_DR0P ::

Jah parist Hilton je res nesrečnica v svojem lajfu...

tudi ona se mora vstai iz postelje in pomigati s svojo ritjo da dobi denar. to da jo ti vidiš kot bolj srečno od sebe je pa tvoj problem - čeprav AFAIK je Paris v življenju spljala že kar nekaj projektov, pa ji nobenega ni bilo potrebno speljati za preživetje, ampak jih je speljala zato da so bili narejeni

In je tekmovalnost prisotna že celo človeško življnje

ramon - tekmovalnost je tu zaradi narave, vgrajena je v fizikalne zakone in zgolj naprdek človeške družbe ti omogoča, da se lahko kak dan vsedeš dol, ter nehaš tekmovati. netekmovanja pa ne boš nikoli dosegel - pripelji svojo punco/fanta mimo, pa ti bom pokazal zakaj se splača tekmovati
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Ramon dekers ::

"tudi ona se mora vstai iz postelje in pomigati s svojo ritjo da dobi denar. to da jo ti vidiš kot bolj srečno od sebe je pa tvoj problem - čeprav AFAIK je Paris v življenju spljala že kar nekaj projektov, pa ji nobenega ni bilo potrebno speljati za preživetje, ampak jih je speljala zato da so bili narejeni"

Ona samo pomiga z ritjo in dobi denar ja imaš prav, če ne od drugega pa od očeta. Ona bo vedno preskrbljena brez skrbi, garala ne bo.

"ramon - tekmovalnost je tu zaradi narave, vgrajena je v fizikalne zakone in zgolj naprdek človeške družbe ti omogoča, da se lahko kak dan vsedeš dol, ter nehaš tekmovati. netekmovanja pa ne boš nikoli dosegel - pripelji svojo punco/fanta mimo, pa ti bom pokazal zakaj se splača tekmovati"

Ja, ja, narava nam je vsilila to da se pobijamo med seboj, da sta Hitler in Stalin z užitkom trpinčila toliko ljudi, (z živalimi delamo sedaj to kar sta dolfi in stalin delala z ljudmi) to da so amerikanci vrgli na japonsko A - bombo... Res, vsega je kriva narava, ti hudobna narava...
Kaj mi boš pokazal če pripeljem punco? Da jo boš hotel imeti če bo lepa? Verjamem, ampak tudi ona se bo odločila ali bo šla s tabo ali pa z mano.
Človeška družba bi lahko naredila da bi lahko skoraj vsak dan sedel, in delal samo tisto kar bi bilo res potrebno. Namreč če bi bilo delo res eksistenčno potem bi imeli vsi delo? Je tako?

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ramon dekers> Ona samo pomiga z ritjo in dobi denar ja imaš prav, če ne od drugega pa od očeta. Ona bo vedno preskrbljena brez skrbi, garala ne bo.

Tudi tebi ni treba garat.

Ramon dekers> da sta Hitler in Stalin z užitkom trpinčila toliko ljudi

Noben od njiju ni nikogar osebno trpinčil ali ubil. No, morda kakšne sorodnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mipe ::

guest #44 je izjavil:

Gre za filozofsko/tehnično debato

Začnimo tako (moje izhodiščne predpostavke):

1. Raje živim, kot ne živim (oz. raje obstajam, kot ne obstajam)
2. Smisel življenja je uživanje, tem več tem bolje

-Če ima kdo kak drugi princip smisla življenja, kar na plan z njim.


Polomil si ga pri 2. točki. To ni smisel življenja.

Smisel življenja lahko povzamemo v eni sami točki: "Živeti". Ni smisel življenja v uživanciji in nategovanju vsega, kar leze in gre, ampak v samoizpolnitvi. Za ene je družina smisel življenja, za druge produktivno družbeno življenje itd.

donfilipo ::

Samoizpolnitev in družina so narejeni tako, da če je normalno, in nisi preveč izven standarda, da dajo optimalen pleasure in podporo v naši družbi. Pomeni ne greš v samoizpolnitev ali družino zaradi trpljenja. Na žalost pa so nekateri v take družine prisiljeni.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Tear_DR0P ::

Ona samo pomiga z ritjo in dobi denar

v bistvu bi tudi ti lahko imel službo, kjer bi samo z ritjo ali pa s čim drugim migal in bi dobival denar. vprašanje pa je česa si želiš, kaj te izpolnjuje, kaj te osrečuje. nekatere osrečuje miganje z ritjo, druge pisanje spisov, tretje pa vrtičkanje ali gradnja hiš.
če ne od drugega pa od očeta

kar je povsem normalno, vsak starš pomaga svojim otrokom, vsak starš pomaga svojim potomcem, da so stopničko višje ali korak dlje v bitki za obstoj
Verjamem, ampak tudi ona se bo odločila ali bo šla s tabo ali pa z mano

morda ne bo šla z menoj, ampak če se dovolj potrudim ne bo šla niti s teboj :) še vedno pa velja da če boš ti samo sedel in čakal da se ona vrača z zmenka z nekom drugim, nimaš garancije da bo ostala tvoja. tekmovalnost je na vseh nivojih in nam zagotavlja napredek - samo zato, ker si želim biti boljši od drugih in sebe (ja, tekmujem tudi s seboj), postajam boljši, drugače bi bil še isti bebec, kot 15 let nazaj
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Okapi ::

Smisel življenja je uživanje, tem več tem bolje
Kaj je uživanje? Pobijanje zamorčkov v Afriki? Ali geekov, ki v tri krasne filozofirajo po forumih, namesto da bi pisali diplomsko?;)

O.

Ramon dekers ::

"v bistvu bi tudi ti lahko imel službo, kjer bi samo z ritjo ali pa s čim drugim migal in bi dobival denar. vprašanje pa je česa si želiš, kaj te izpolnjuje, kaj te osrečuje. nekatere osrečuje miganje z ritjo, druge pisanje spisov, tretje pa vrtičkanje ali gradnja hiš."

fail. Narobe si razumel mojo interpepretacijo. Kar sem hotel povedati je da njen ne bo potrebno nikoli delati, niti z ritjo niti s komerkoli dugim.

"kar je povsem normalno, vsak starš pomaga svojim otrokom, vsak starš pomaga svojim potomcem, da so stopničko višje ali korak dlje v bitki za obstoj"

Fail. Zopet si narobe razumel. Že res da si to želi večino staršev ampak je problem da vsi nimajo staršev ki bi to svojim otrokom to omogočili torej jih bo 99% pristalo v sužnjelastniškem kapitalističnem sistemu.

"morda ne bo šla z menoj, ampak če se dovolj potrudim ne bo šla niti s teboj :) še vedno pa velja da če boš ti samo sedel in čakal da se ona vrača z zmenka z nekom drugim, nimaš garancije da bo ostala tvoja. tekmovalnost je na vseh nivojih in nam zagotavlja napredek - samo zato, ker si želim biti boljši od drugih in sebe (ja, tekmujem tudi s seboj), postajam boljši, drugače bi bil še isti bebec, kot 15 let nazaj"

Fail. Pišeš kontradiktornosti. Če čakam da se ona vrača z zmenka z nekom drugim potem oni ni moja? Ali pač? Kje ti vidiš napredek? To da smo si izmislili avtomobili s katerim lahko zadovoljujemo potrebe avtokracija, ljudi na položajih? Da smo izumili sistem ki je bolj fleksibilen in lahko s tehniko še bolj privijamo ljudi? Če ti govoriš da tekmuješ sam s seboj, jaz temu pravim učenje in ne tekmovalnost učenje na napakah, svojih in včasih drugih. Kaj pa bilo če bi živeli v svetu kjer bi bila simbioza in ne tekmovalnost. Torej samo učenje, učenje s katerim bi naredili boljšo družbo.

Vse kar trenutno vidim je tekmovanje za denarjem...Mogoče ti vidiš kaj drugega, in si na položaju Paris Hilton da ti ni potrebno tekmovati ali pa si z drugega planeta.

donfilipo ::

Okapi je izjavil:

Smisel življenja je uživanje, tem več tem bolje
Kaj je uživanje? Pobijanje zamorčkov v Afriki? Ali geekov, ki v tri krasne filozofirajo po forumih, namesto da bi pisali diplomsko?;)

O.


Ma rija po ma gi

Kaj mu bo diplomska, ko je vendar edini smisel, da najprej najdemo smisel. Kot je rekel sosed od Sokrata, ki je imel daljšo curo in lepšo ženo, da mu je celo veliki S. prisluhnil:
Kaj ima smisel misliti, če ne veš, za kaj misliš?

Oba sta bila slavna (eden zaradi cure, drug zaradi filozofiranja) in ugledna. In najmanj eden, vse do danes. Dosežek, ki ga diplomska nikoli ne izpolni.:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

jype ::

Ramon dekers> ampak je problem da vsi nimajo staršev ki bi to svojim otrokom to omogočili

Zakaj je pa to problem?

Ramon dekers> torej jih bo 99% pristalo v sužnjelastniškem kapitalističnem sistemu.

O, lej, commie.

donfilipo ::

Pa kva pol?

Kamerad Ramon, če se je treba razstrelit ti sam povej. Teli kapitalisti sparjeni z liberali, nas bodo vse prodali, ali predelali v hrano za mačke. Živel naš kuhar Lovro!:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Ljudska modrost, da so bogatejši nesrečnejši (razen če razdajajo denar za lulz) je le še ena oblika basni o lisici in grozdju ... zelo priljubljena v naših krajih.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Ramon dekers ::

Ja Matako, če je tako rajši umrem nesrečen kot reven... Danes si brez denarja nula. Meni prav nič ne bi bilo težko če bi bil kot paris hilton, zbudiš se ob 9, zajtrk, potem fitnes do 11. Potem greš malo naokoli, do zastopnika purfama z imenom tvoje kolekcije, in pregledaš kako se zadeva prodaja, še malo do okčka. Od 3 ure pa do 5 ure bereš kakšno knjigo. Potem je kosilo. Po kosilu se stuširaš in greš malo v lajf... Ali pa s fantom/žensko malo okoli...

Res ne razumem kako je Paris Hilton lahko nesrečna, mogoče zato ker ji ni treba po 12 ur štemati ali delati za kompom:)

Matako ::

Ramon dekers je izjavil:

Ja Matako, če je tako rajši umrem nesrečen kot reven... Danes si brez denarja nula. Meni prav nič ne bi bilo težko če bi bil kot paris hilton, zbudiš se ob 9, zajtrk, potem fitnes do 11. Potem greš malo naokoli, do zastopnika purfama z imenom tvoje kolekcije, in pregledaš kako se zadeva prodaja, še malo do okčka. Od 3 ure pa do 5 ure bereš kakšno knjigo. Potem je kosilo. Po kosilu se stuširaš in greš malo v lajf... Ali pa s fantom/žensko malo okoli...

Res ne razumem kako je Paris Hilton lahko nesrečna, mogoče zato ker ji ni treba po 12 ur štemati ali delati za kompom:)


Si ti prebral omenjeno basen? Odgovarjaš na moj post povsem nepovezano oz. odg. nima smisla?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

donfilipo ::

ne razumem kako je Paris Hilton lahko nesrečna


Hja včasih zmanjka kokice. Pa drugič fantu dol visi. Pa tretjič se po nerodnem zaleti. Pa četrtič....

Samo denar ne zagotavlja sreče, zato pa hudo pomanjkanje, ali revščina zagotavlja nesrečo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Ramon dekers ::

sem samo potrdil to kar si napisal, in ne odgovoril.

Matako ::

Ramon dekers je izjavil:

sem samo potrdil to kar si napisal, in ne odgovoril.


Aaa, se pardoniram.

No kakorkoli, odlična basen, ta o lisici.
/\/\.K.

donfilipo ::

Je ja, ampak jo en moj prijatelj iz Sicilije ne razume. Morda bi mu pa ti znal razložiti?

Grozdje pa doseže. Zmeraj. Ma dolgo lojtro:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Skromnost, celo skromnost in zadovoljstvo, preko basni o lisici in kislem grozdju, ni slaba lastnost.

Ni vse v tekmovalnosti in dirki na 3 šihte. So tudi skromnosti, ali pa čakanje v zasedi:) In skromnost je glede na to, da lahko le eden zmaga, precej pozitivna, v primeri s tistim, ki vodečega čaka v zasedi:)

Je pa problem tako skromnost, ali racionalno samoobrambo povsod sprejeti. Precej večji in bolj zaželjen, kot pa redki zmagovalci (eden je pač zmeraj) in lisice z dolgo lojtro:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Ramon dekers ::

kakorkoli jst sm samo slovenec ki je fovš Paris Hilton, in bi bil takoj nesrečen in šel na njeno mesto:'(no ne bi se pa pritoževal če bi imel očka ki bi bil recimo glavni v IMF-u to bi tudi bilo super. Cel dan bi samo debatirali komu in kako bomo posojali denar zvečer pa na kurbe. To je delo, po koncu dela pa nagrada.

donfilipo ::

no ne bi se pa pritoževal če bi imel očka ki bi bil recimo glavni v IMF-u


Ah 300 paparazov in vsi: 'ata je črnko posilil prasec'. Muka.:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Ramon dekers ::

eh toti je samo na papirju glavni, toliko da lahko v primeru če je kaj narobe zlijejo gnojnico nanj. Sicer pa očka gre v arest sin pa vseeno dobi UF bajno premoženje.

bluefish ::

Tipičen fovš slovencelj. Namesto, da bi vložil kaj truda, raje jamra nad nepoštenostjo drugih. Veš, Hilton se ni ustvaril sam čez noč.

donfilipo ::

Ramon dekers je izjavil:

eh toti je samo na papirju glavni, toliko da lahko v primeru če je kaj narobe zlijejo gnojnico nanj. Sicer pa očka gre v arest sin pa vseeno dobi UF bajno premoženje.


Ni rečeno. U kapitalizmu velja oproka. In zna se zgoditi, da bo pri pobiranju žajfe, vse zapisal paznikom in sojetnikom:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sloescort ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
471195012 (52576) FireSnake
»

Izzivi pred avtomobili brez voznika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8921286 (16557) Unknown_001
»

Zakaj bi želeli biti srečni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7614993 (13256) judoka
»

Zenske, rasizem in izbira partnerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
77688493 (75409) kr1ženska
»

kaj je za vas bistvo življenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10410393 (7567) igor0203

Več podobnih tem