» »

Na Netflix in YouTube vedno več prometa, P2P v upadu

Na Netflix in YouTube vedno več prometa, P2P v upadu

Ars Technica - Priljubljena mantra borcev proti spletnemu piratstvu pravi, da večino prometa na internetu tako ali tako predstavlja ilegalno pretakanj vsebin prek omrežij P2P, zato omejevanje mesečnega prenosa podatkov ne more škoditi. Rezultati raziskave interneta prometa za ZDA jih postavljajo na laž, saj zagotovo vsaj polovica prometa zakonita.

Podatki se v posameznih virih nekoliko razlikujejo, a trendi so jasno vidni v vseh. Narašča promet, ki ga ustvarijo storitve, kakršni sta YouTube in Netflix (gledanje video vsebin neposredno prek spleta), medtem ko je delež prometa prek omrežij P2P na najnižjih ravneh. Od leta 2007 se je promet prek P2P več kot razpolovil in sedaj po meritvah Arbor Networka znaša osem odstotkov. Na Netflix odpade dvajset, na YouTube pa dvanajst odstotkov prometa prek interneta.

To kaže, da imajo filmski studii in glasbeni založniki škarje in platno za brzdanje piratstva v svojih rokah. Če ponudijo svoje vsebine po razumnih cenah na moderne načine (Netflix, iTunes in podobno), jih bodo uporabniki kupovali.

8 komentarjev

guest #44 ::

Le da v slo vse te pay per view storitve niso dostpne.

mikic007 ::

Res je. Sele odkar zivim v tujini, vidim, zakaj folk ne DLja toliko. Na voljo imam za majhen denar (5€) kupiti popoln mesecni dostop do vse mozne glasbe, ki si jo lahko zamislim (Spotify). Vrtim jo lahko na compu, Iphonu kjerkoli na katerikoli masini, pac pod mojim geslom. Kino stane nekoliko manj, kot v Sloveniji, spletni dostop do filmov je poceni in preprost, pravtako so poceni v trgovinah ...

In folk sluzi vec, kot v Sloveniji, storitve pa so cenejse in hkrati preprostejse od P2P. Nimas kaj misliti, spljoh.

vice boy ::

V kateri državi pa živiš, če ni skrivnost, kjer se cedita med in mleko?
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

revvs ::

Dandanes so malce hitrejše internetne povezave, kot pred leti. 1 TB lahko napolniš v 1 tednu, zato mogoče upada čas kako dolgo je kdo online. Vendar pa dandanes več načinov obstaja. Če ne drugo bo zelo razširjeno snamanje iz plačljivih strani kjer čedalje več glasbe in filmov ponujajo. Če veš kako do padatkov, ni problema da bi zmanjkalo datotek. Drugo so pa še "legalne" strani kot rapidshare, mediafire in tisoče drugih podobnih. To je tudi zame p2p. Saj pa p2p pomeni od človeka do človeka, mogoče rapidshare ni direktno od človeka do človeka, vendar vsekakor je pretok od človeka do človeka več ali manj brezplačno.

Etwa ::

mikic007 je izjavil:

Res je. Sele odkar zivim v tujini, vidim, zakaj folk ne DLja toliko. Na voljo imam za majhen denar (5€) kupiti popoln mesecni dostop do vse mozne glasbe, ki si jo lahko zamislim (Spotify). Vrtim jo lahko na compu, Iphonu kjerkoli na katerikoli masini, pac pod mojim geslom. Kino stane nekoliko manj, kot v Sloveniji, spletni dostop do filmov je poceni in preprost, pravtako so poceni v trgovinah ...

In folk sluzi vec, kot v Sloveniji, storitve pa so cenejse in hkrati preprostejse od P2P. Nimas kaj misliti, spljoh.


Ja mene tudi zanima katera drzava je to ?

bf4ed ::

Promet upada zato ker je večina ljudi že več kot 90% interneta dol potegnila >:D

MrStein ::

Etwa je izjavil:


Ja mene tudi zanima katera drzava je to ?

Verjetno vsaka država, ki je pred Slovenijo na lestvici (katerikoli, praktično).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Etwa ::

MrStein je izjavil:

Etwa je izjavil:


Ja mene tudi zanima katera drzava je to ?

Verjetno vsaka država, ki je pred Slovenijo na lestvici (katerikoli, praktično).


Ah mene sam firbec matra katera da vidim cemu se je odpovedal za ta cudoviti tehnoloski raj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Promet po internetu: večina za razvedrilne vsebine, torrentov manj

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
189668 (7534) Phantomeye
»

Učinki nove novozelandske protipiratske zakondaje mešani

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
156475 (4155) Iatromantis
»

Še enkrat: ISP-ji nimajo obveznosti filtriranja informacij, ki se prenašajo

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4622650 (19933) JanK
»

Prenosi glasbe prek P2P na najnižji ravni

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
265332 (4071) antonija
»

YouTube izstrelil Monty Python v višave

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
427517 (4726) Goldee

Več podobnih tem