» »

se hitrejsi ADSL

se hitrejsi ADSL

1
2
»

Eagle ::

kaki amis, kks itak da lahko, pa pinge nebo meu adsl
nikol tak male ko mamo mi na kablu prek kks-ja

SLOWWWeb.net ::

Mislem, vsaj komfortnemu bi lahko vsaj MALO zvišali UL,...recimo na 384 :\ .

No, jaz bom kar obstal na komfortnem. Mi zaenkrat zadostuje.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

PaJo ::

saj bo komfortni mel po novem 384kbit:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

SLOWWWeb.net ::

Res? 8-O Kdaj?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

krneki ::

1. dec

PaJo ::

Tu mas Siolovo novico:
Siol ADSL

Pa se popust za studente in novi 4MBit paket. Luxus enostavno:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tr0n ::

Za nekatere je luxus, za nekatere pa muka. :'(

PaJo ::

Eni smo se pravi cas pobrigali in si zrihtali ADSL na centrali pa zdaj luxus picimo. hehe:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Mikrohard ::

Prestiž je zame glede downloada že pretiravanje ... že sedaj pri komfortu mi vse v momentu dol zloda ... vse kar bi me mikalo, je 512 kbit/s uploada, vendar mi je 384kbit/s čisto dovolj, če pomislim na 3600 SIT razlike v ceni :\

Ziga Dolhar ::

Hmmmmmmm

Uporabnikova povprečna utilizacija omrežja je recimo 15 kBs, max (ki ga ves vesel ko je potrebno) tudi doseže, pa 128 kBs.

Dajmo temu uporabniku za enak denar ponuditi še malce več, dodanih 128 kBs.

Kako se bo spremenila utilizacija in kako bo izpadel SiOL oz. kdorkoli drug pač?

Da, jako pozitivno. Pa čeprav za marsikoga sploh ne bo razlike.

:)

Tr0n ::

PaJo: jaz se za nadgradnjo nase centrale "brigam" ze od prvega dne, ko je SiOL oz. Telekom napovedal to storitev :) zato bi tudi naj bila nagrajena ze v oktobru, ampak je na zalost celotna centrala premajhna in jo morajo dogradit, na kar pa na zalost ne morem vplivat.

Edino ce poznas koga v Telekom sektorju za investicije :).

shock ::

Hmmm še vedno čakam do novga leta če bo kot po tradiciji se kakšne cene zvišale >:D joke

PaJo ::

Zal tudi jaz nemrem pomaga, sem pac mel sreco da sem na taki centrali kjer se je stvar dala ustimat:D

No kar se pa tice UL-ja ma pa Zigga po eni strani prav, tak nihce tega ne izkoristi skoraj nikoli do konca, je pa le luxus, ce zelis nekomu nekaj na hitro poslat, da gre namesto 15, kar 30K. No vsaki K se vcasih pozna ko se mudi:)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

iration ::

jest sm zgleda ena od izjem: od januarja, ko sem dobil adsl, mi upload laufa 24/7 non-stop 100%.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

borchi ::

js mam tut upload skoz do konca zafilan.

eh, so same pijavke pri nas v sloveniji. sam da on dobi tist fajl, da bi ga pa drugmu šerau, to pa ne! pol se pa čudijo ko pri edonkeyu in drugih p2p networkih lahko dl z "samo" 20-30k.

v p2p omrežjih je vsota downloada = vsoti uploada!!!!!
l'jga

Ziga Dolhar ::

Pajo: enako -- še huje -- je pri downloadu. Ker s pocenitvijo za študente, ki bodo za enak denar potem lahko dobili več... 'več'.

Sims ::

Mogoče to. Imam uploda 64kbps, kolega tudi. Oba imava Weba Cam, bi človek reko fino. Samo ko se poveževa, oba gledava "diapozitive". Tako da kdo ima upload 64kbps, mu Web Cam odsvetujem...:\

-MiS- ::

mam 256 kbps uploada, bi blo to dost za webcam - tko da bo delal brez diapozitivov, pa ktero priporocas ?
(pa se opravicilo, ker sm postavu vprasanje kr v drugi temi)

Sims ::

Mislim, da bi na tvoj upload delaovalo bolje. Ne morem pa trdit, še nisem imel možnosti sprobat na takih hitrostih.
Jaz imam Logitech Quick cam express in sem zelo zadovoljen, vsaj kaj se slike tiče. Za net pa... Kot že napisano...

Še to, ko je vspostavljen prenos mi piše 1.5 fps:D :'(

pmodic ::

V čem je razlika med komfortnim in navadnim ADSL paketom? Teoretično razliko poznam, zanima pa me, kako se to pokaže v praksi. Mi bo na Kazzi kaj hitrej vleklo dol, bo prenos z web TV kaj bolj gladek oz. hitrejši? V glavem, a se mi splača komfortni paket?

Marabela ::

NEKEJ MI POVEJTE... A K JE TELEFON NA FOTRA ISDN, ADSL, A BOM jest lahk mu na študetnski paket?8-O


?

Tr0n ::

Zakaj ne? Ti samo rabis potrdilo o vpisu, s katerim dokazujes, da si student na eni fakulteti. Vsaj tako se mi zdi.

Tr0n ::

Heh, odgovor od Telekoma na vprasanje, zakaj je bil rok nadgradnje centrale v nasem kraju prestavljen.

---------------
Sama centrala je nova, ampak jo je potrebno nadgraditi z napravo, ki se imenuje DSLAm oz. BAN. Pojavlja pa se problem v prostorski stiski, saj zdajšnja centrala stoji v kontejneru v katerem pa ni več prostora.
---------------

In to ravno sedaj, ko bodo paketi se cenejsi in hitrejsi. Isn't it ironic? :)

Gre^gor ::

Ja je :) Pisi na Telekom, da jim darujes svojo kanto za smeti, kamor lahko namestijo DSLAM :) Ce mene vprasas, kontejner gor ali dol, se Telekomu preprosto jebe. Neki se pac morjo spomnt, ker jim folk skoz tezi :) Pr njih je pac tko: Kar je blo vceri res, danes ni vec. Kar je pa danes res, pa jutri ne bo vec :).

Kar se tice uploada:
Ta mesec je pri meni razmerje med uploadom in downloadom
1 : 4.81



damn typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gre^gor ()

bostjan11s ::

hja strategija siola ni kaj
pred kakim mesecem nazaj so predstavniki nekega podjetja za telefonske raziskave opravljali neko anketo o adsl-ju bla bla po moje so odkrili sledeče

velik bi imelo adsl ne glede kdo bi to ponudil(zaradi mene tud nemški telekom, če bo cena in prenos ok)
trg je še v povojih
ogromno ljudi še nima adsl(govorim o tistih ki bi z tehničnega vidika to lahko imeli)
.
.
.
in so si rekli "kaj pa če kdo pride pa nam začne odžirat denar, ni panike malo folk navdušimo, naredimo 1 korak naprej in vola ni panike" saj cene lahko pol dvigujejo, ko bodo imeli zadovoljiv tržni delež,
primer ISDN in navadni priključek(vsi vemo da se slednjih telekom hoče znebit) ok cene navadni naročnini večajo, ISDN pa je svinjsko poceni začel bit.

managerji razmišljajo za 5 let naprej, tehniki imajo že pripravljene rešitve za najmanj 1 leto vnaprej(res pa je, da je v IT to malo težje)

zanima me, kje se bo to vse končalo, kakšni prenosi bodo čez recmo 10 let? ......

SLOWWWeb.net ::

Haj, čez 10 let :\ ? jaz se čez 10 let vidim, da bom realno nastopal v prvi osebi v streljačinah, dirkah, in to po internetu-če se bo seveda še tako imenoval.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

nadaljujte v temle threadu, hvala.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol bo spremenil ADSL pakete (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27922307 (14139) MEDENA
»

Novi ADSL paketi - uradni thread

Oddelek: Omrežja in internet
253554 (1875) Gandalfar
»

Nov SiOL ADSL paket

Oddelek: Novice / Ostale najave
333794 (3794) sharp
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734205 (17287) RedOS
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379362 (6421) AlienRex

Več podobnih tem