» »

Bi Slovenija morala izstopiti iz EU ?

Bi Slovenija morala izstopiti iz EU ?

1 2
3
»

tomi66 ::

Ta trend sele prihaja, v preteklosti energija ni bila tako draga, spomnimo se, ko je bil bencin pod 100 tolarjev.
http://mvawt.media-m.si/prednosti.html
www.hempaq.wordpress.com

hamax ::

Vetrna turbina Enviro-Energies 2.5 kW MVAWT™: 11.411,00 EUR
Vetrna turbina Enviro-Energies 30 kW MVAWT™: 107.540,00 EUR

V koliko letih se to povrne? Zdele se mi ne da racunat.

tomi66 ::

Te cene so vsaj 3X pretirane, doma imam motor-generator 2.5kW,
iz plocevine si sam naredim veternico, ali jo dam naredit, potem rabim se gear box, nekoga da mi to naredi ali proda.
Saj kar vidis, je tudi nekaj takega, nekdo v ZDA si je sam naredil zadevo, potem pa je zacel serijsko.
Drugace pa v ene 10-ih letih.
www.hempaq.wordpress.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomi66 ()

Pyr0Beast ::

No. Naredi pa poročaj kaj ti zadeva napaja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tomi66 ::

Scasoma sigurno da bom, ni druge, samo se splaca dobro premisliti kaj in kako.
Napaja ti vse, to imas vezano tako, da kar manjka, ti vlece iz omrezja, ce imas pa nekaj v akumulatorjih, pa se bolje.
www.hempaq.wordpress.com

Pyr0Beast ::

No vidiš kako je zadeva nezanesljiva. Rabiš backup ostalih elektrarn, da ti vse skupaj ne crkne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

#000000 ::

No ja seveda elektrarn ne bi ukinili če bi vsako slovensko gospodinjstvo imelo svojo malo sončno elekrtarno, bi pa, prvo precej znižali mesečni račun za elektriko (če bi se dalo dobit materijal zelo poceni) plus če bi imeli lastno fabriko v državni lasti bi lahko te panele in ostalo v sloveniji prodajali po zelo subvencionirani ceni, pač se izmeri kolko rabi gospodinjstvo in tako količino bi lahko dobil po tej ceni, ostalo pa v izvoz + presežek elektrike čez dan bi lahko komot prodajali v tujino. Bi pa definitvno slovenci imeli od teh miljard več kot če jih ponucamo v TEŠ 6, ma mislm da bi bilo celo viška denarja. Samo kaj ko politiki lobirajo za TEŠ 6 ker vedo da se bodo 10 let mastili s provizijami ki so jim jih obljubili če zadeva gre naprej.

Mr.B ::

Tomi66, ha ha ha 2.5 kW. NEkdo ti mora zagotavljati, da boš imel veter ki bo sposoben poganjati tvojo vetrnico da bo sposobna dajati ven 2.5 kW. Če ne drugega pojdi v Condrad, pa si kupi merilec, ki ti meri hitrost vetra, imaš tudi take , kjer si lahko na PC shraniš. Postavi si ga na vrhu strehe pa si lepo poglej, koliko si imel v enem mesecu konstantnega vetra.
Medtem, ko to meriš, pa si vzemi list papirja, pa si zabeleži porabo števca zjutraj, porabo števca ko prideš domov, in porabo ko greš spat, potem pa potegni črto in povej, koliko boš odvisen od stabilnosti vetra, in nikakor ne misli da boš to reševal na način, da boš naredi 5x večji premer zajema zraka, ker boš potreboval konkretno investicijo v elektronsko krmiljenje, oziroma po domače bremzo, ko bo veter vse prej kot optimalen. No ampak kot pravo ekološko osveščen človek, boš investiral v čisto energijo akumolatorejv.

No me pa zanima, kako bodo eko osveščeni ljudje reagirali , ko boš predlagal da Kredarico tako za cca 300 m znižaš, češ da boš lahko gor svojo magnetno levitacijo z 2 GW postavil, če imajo že na primorskem težave zaradi ptičev.

Vse Eko zadeve, ki se ti obrestujejo kao po 10let in več, so in bodo čisti nateg iz ntih razlogov, in tu ni samo subvencija, ampak tudi cena.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nurmaln ::

Ste pa res zateženi, jaz pa komaj čakam da tomi postane prvi slovenski miljarder ko bo s serijsko proizvodnjo 2GW verternic obogatel in pomagal k reštivi sveta.
Namesto da bi ga spodbujali da spelje še učinkovit wireless prenos elektrike na daljavo in reši električni avtomobil. Težaki.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

hamax ::

Slucajno imam podatke o vremenu iz Brnika za zadnjih 10 let.
Povprecen veter je bil vec kot 6.4km/h(minimalna hitrost, da zacne vetrnica delat) 263 od 3648 dni. To seveda ne pomeni, da ostale dni vetrnica nebi nic delala, ti da pa en obcutek o moci vetra pri nas.

tomi66 ::

Brnik je pod Krvavcem, v nizini in zatisju pa se drevesa so okrog.
Na moji lokaciji, pri Skofljici pa vedno piha(se prevec, nekaksen zracni tunel gre cez mojo parcelo), ravno tako na Krasu, ob morju in v hribih. Globalno je veter povsod, najti pa moras dobro vetrovno lokacijo, da ni v kotlini ali zatisju.
www.hempaq.wordpress.com

Buggy ::

Bi Slovenija morala izstopiti iz EU


verjetno si hotel reci..bo slovenija v naslednjih letih ostal v EU?

..ce bi bil jaz bruseljski palcek (kot eni radi klicejo famo nad sabo) bi nas ze zdavnaj ven fuknil.

se tolk smo nesposobni da EU subvencij ne znamo pokoristit v kvotah za katere vplacujemo.

marginalne skupine kot so eko zajcki (kot je govora zgoraj) z zatiranjem razvoja pomagajo tako, kot vsa sfera v opoziciji, ki ima mandat, da laja nic ne pokaze in spodkopava stvari, ki so se za tako blesavo ovco vec kot ocitne.

Bo kmalu prisel veliki plesasti JJ "reformator", ki vam bo korencek pokazal...saj poznate tisto o korencku in palici a ne?

buh nam pomagaj!

/sarc off

jest10 ::

tomi66 je izjavil:

Brnik je pod Krvavcem, v nizini in zatisju pa se drevesa so okrog.
Na moji lokaciji, pri Skofljici pa vedno piha(se prevec, nekaksen zracni tunel gre cez mojo parcelo), ravno tako na Krasu, ob morju in v hribih. Globalno je veter povsod, najti pa moras dobro vetrovno lokacijo, da ni v kotlini ali zatisju.

Veter je ja. Fora je v tem, da ti rabiš uporaben veter. Kar pa veter v sunkih, ki je najpogostejši v naši državi ni.

Ravno ob zadnjem močnejšem vetru, malo več kot teden nazaj, je polomilo testno veternico blizu Velenja:P

amigo_no1 ::

Za kakšen tip vetrnice je šlo v okolici Velenja ? Mere ?

poweroff ::

hamax je izjavil:

Slucajno imam podatke o vremenu iz Brnika za zadnjih 10 let.
Povprecen veter je bil vec kot 6.4km/h(minimalna hitrost, da zacne vetrnica delat) 263 od 3648 dni. To seveda ne pomeni, da ostale dni vetrnica nebi nic delala, ti da pa en obcutek o moci vetra pri nas.

Na letališču, ja.

Verjetno letališče ne stoji naključno tam, kjer je vetra najmanj, kaj? :D
sudo poweroff

jype ::

Letališče po tvoje torej stoji tam, kjer je najmanj vetra?

poweroff ::

Ne, so tudi drugi dejavniki, zelo verjetno pa letališče ne bo na takšni lokaciji, ki bi bila idealna za vetrne elektrarne.
sudo poweroff

jype ::

Matthai> Ne, so tudi drugi dejavniki, zelo verjetno pa letališče ne bo na takšni lokaciji, ki bi bila idealna za vetrne elektrarne.

Pristanek na letališču v K?benhavnu:

ahac ::

Letališče verjetno ne stoji tam kjer stoji samo zaradi vetra. Ampak butasto bi ga pa bilo postavljat nekam kjer je več vetra, če imaš možnost, da ga postaviš tja, kjer ga je manj. Danci take možnosti pač niso imel.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

T-h-o-r ::

dajte ne dance sem vlačit, ki so absolutni prvaki v vetrnih elektrarnah na svetu :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Buggy ::

ste pa neverjetno on-topic ze par postov ..lol
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sončna in vetrna energija je drazja kot pricakovano... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
14440881 (36739) telexdell
»

Vetrna energija postala primarni vir energije v Španiji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10024718 (22147) Zheegec

Zakaj jedrske elektrarne niso prava stvar (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
463114384 (108017) bluefish

Več podobnih tem