» »

problem...PSU?

problem...PSU?

pivo ::

ponavadi sem sam ta, ki pomaga pri računalniških težavah, zdaj sem pa sam v zagati...
konfiguracija: Phenom II X4 955, 2x2gb DDR2 800, ATI 4890 1GB, LC 6550 (550w), 1TB WD sata2,win7 ultimate64
je možno da je pri peak porabi PSU premalo močan? šel sem računat prek spleta (power supply calculator) pa pride številka (pri peaku) do max 450-500w tako da bi moralo biti dovolj.
problem je enostaven, frame dropsi pri večih igrah. zamenjal grafične driverje, pregledal sistem z AVjem, anti-spywareom, naredil defrag na vseh particijah, ni nepotrebnih programov ki bi bili nameščeni ali v ozadju odžirali RAM, pa vseeno...predpostavljam da bi reinstall vseeno znal pomagati a nekako res sumim napajalec ker ko računalnik ugasnem se mi tudi ne prižge vedno iz prve (ne,kondenzatorji na plati so ok).

any ideas?
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Samson ::

Lahko da so kondenzatorji na LC-ju krivi. Veliko LC-jev je pokrepalo. Dokler dela pac dela...Pa ziher ne daje deklariranih 550w od sebe. Ce daje 400W bo v redu...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

pivo ::

kar pomeni, da bi po tvoje znal biti PSU fertik?
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

čuhalev ::

Predlagam, da izmeriš napetosti napajalnika, če nimaš voltmetra, lahko pogledaš v bios, če ima to opcijo, verjetno obstaja tudi kakšen program, ki izpiše napetosti.

_koki_ ::

Hahaha, take teme me vedno nasmejijo ko jih vidim, še en presrečen uporabnik s svojim LC napajalnikom in vsakodnevnimi problemi brez rešitve!
100% je težava v napajalniku, lahko si pa greš med novičke pogledat, ker je pred kratkim bil obširen test tega napajalnika!!

pivo ::

ok koki, to je že moj tretji LC 6550 pa z nobenim (še) nisem imel težav tako da ni bilo potrebe po drugih.
Sem pa res že parkrat slišal, da ne dajo ven toliko kolikor bi mogli. Tako da mi povej...nakup katerega potemtakem svetuješ?
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

jazbec ::

nekaj kvalitetnega:
-corsair
-antec
-cougar
-chieftec
-itd.

odvisno koliko si pripravljen dat

_koki_ ::

pivo je izjavil:

ok koki, to je že moj tretji LC 6550 pa z nobenim (še) nisem imel težav tako da ni bilo potrebe po drugih.
Sem pa res že parkrat slišal, da ne dajo ven toliko kolikor bi mogli. Tako da mi povej...nakup katerega potemtakem svetuješ?

Za tvoj sistem bi vzel corsair CX500, ki je le 4€ dražji od LC6650GP3 (650W), 34A na 12V liniji bi moralo zadostovat za tvojo konfiguracijo...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

pivo ::

corsair cx 600w dobim za 67€, corsair tx2 pa za 91€, se mi splača vzeti boljšega (24€ razlike)? ima 50w več, dodatne molexe ter prikope, 5% boljši izkoristek, 2 sata priklopa več,...
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

_koki_ ::

Drag je corsair CX600 za 67€ ker je v funtech-u 5€ ceneje, moreš pa vedet da je cx500 boljši od LC6650GP3 katerega sem dal v primerjavo...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

pivo ::

povej mi, če se mi splača vzeti tx2 650w verzijo ali bo cx 600w dovolj?
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

_koki_ ::

Osebno mislim da bi že CX500 bil dovolj, če pa kupiš kaj še močnejšega od tega pa toliko boljše...

čuhalev ::

Tudi sam sem mnenja, da je 500 W dovolj, pa tudi sam si si izračunal, da bi moralo biti dovolj.

pivo ::

ok hvala, naročen corsair tx2 650w!
upam da bo rešilo problem ;)
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

IvoJan ::

in zakaj je to tvoj tretji LC 6550 ce z nobenim se nisi imel problemov? zakaj ni se vedno tvoj prvi? :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

solatko ::

Ti, ko menjaš računalnik, vzameš napajalnik ven in ga prodaš brez, pa za ljudi z več računalniki tudi še nisi slišal.
V petih letih, sem inštaliral sigurno 300 LC napajalnikov, pa tudi ene reklamacije ni bilo. Nekaj smo jih zamenjali z močnejšimi, ker so se dale not bolj požrešne komponente.
Od cca 200 brand name napajalnikov, je bilo cca 10% popravil ali menjav v garancijski dobi.
Glede na to, da so saj pri nas LC napajlniki v cca 70% računalniko in to večinoma celo malo prešvoh, je to v povprečju dosti vzdržljiv napajalnik - p/p.
Corsairi, ki jih ponujate, kot super oh in sploh, so na nivoju LC-jev, to niso visokokvalitetni napajalniki, na kakršne ste navajeni izpred 6-7 let.
Po drugi strani, pa so LC napajlniki nad 550W, precej kvalitetnejši, kot ste navajeni izpred 6-7 let. Point je v tem, da so se morali znani proizvajalci spustiti v področje cenejših izdelkov, kjer je število prodanih največje, s tem pa so bili prisiljeni uporabit cenejše komponente, tu pa LC kraljuje in bodo redki konkurenčni.
Pri profesionalnih napajalnikih pa se LC približuje tako po kvaliteti, kot pri ceni, saj odličnih komponent po nizkih cenah na trgu, enostavno ni.
Delo krepa človeka

Wox ::

Žal opažam isto. Ne samo računalniške komponente, tudi ostala tehnika se kvari vedno hitreje, pa naj gre za izdelek neke cenene firme ali pa super-duper (tudi cenovno) firme. Tale kapitalizem bo v srditem boju po čim večjem zaslužku, kar sam sebe pokopal.
Commodore 64

_koki_ ::

solatko je izjavil:

Ti, ko menjaš računalnik, vzameš napajalnik ven in ga prodaš brez, pa za ljudi z več računalniki tudi še nisi slišal.
V petih letih, sem inštaliral sigurno 300 LC napajalnikov, pa tudi ene reklamacije ni bilo. Nekaj smo jih zamenjali z močnejšimi, ker so se dale not bolj požrešne komponente.
Od cca 200 brand name napajalnikov, je bilo cca 10% popravil ali menjav v garancijski dobi.
Glede na to, da so saj pri nas LC napajlniki v cca 70% računalniko in to večinoma celo malo prešvoh, je to v povprečju dosti vzdržljiv napajalnik - p/p.
Corsairi, ki jih ponujate, kot super oh in sploh, so na nivoju LC-jev, to niso visokokvalitetni napajalniki, na kakršne ste navajeni izpred 6-7 let.
Po drugi strani, pa so LC napajlniki nad 550W, precej kvalitetnejši, kot ste navajeni izpred 6-7 let. Point je v tem, da so se morali znani proizvajalci spustiti v področje cenejših izdelkov, kjer je število prodanih največje, s tem pa so bili prisiljeni uporabit cenejše komponente, tu pa LC kraljuje in bodo redki konkurenčni.
Pri profesionalnih napajalnikih pa se LC približuje tako po kvaliteti, kot pri ceni, saj odličnih komponent po nizkih cenah na trgu, enostavno ni.

Glej ti če nimaš pojma o pojmu brezveze sploh debatirat s tabo, ne boš ti men razlagal da je napajalnik LC boljši od omenjenega corsairja in lahk ti naštejem par razlogov zakaj v nobenem primeru ni boljši:
1. LC6550GP2 na 12V railih skupno da okoli 280W moči, kar je vsaj 50W manj kot cenovno primerljiv corsair CX430, podobna zgodba je pri LC6650GP3 vs. CX500!
2. En močan rail je definitivno boljši kot par ali več parov slabih, še posebej pri močnejših grafičnih karticah ti slabi rail-i nič ne koristijo!
3. Če sestavljaš pisarniške računalnike je pa res vsak napajalnik dober in je že LC 550W preveč!!!
4. Pri Corsairju dobiš oblečene kable, da ne omenjam še napajalnega kabla, navodil in vezice za isto ceno ali razliko par €
5. Kar se pa tiče kvalitetnejših napajalnikov, pa je v tistem razredu veliko več izbire in LC lahko najnižji razred napajalnikov obdrži, ker si priznane znamke ne bojo kvarile ugled za tist drobiž!

solatko ::

koki - O znanju se s teboj ne bom prerekal, prebrati kupljen test zna tudi vsak, kvaliteta 500W Corsaira je podobna LC, s to razliko, kar je morda bolje, da imajo samo eno 12V linijo, zadeva pa je taka, da v nek igračkarski komp vtakneš 750W-nega LC-ja, pa si še vedno cenovno približno za 50€ na boljšem, s tem, da tudi LC-ji od 650W naprej niso neka poceni jajca, poganjajo pa glih toliko kot tvoj opevani Corsair, linije so stabilne, življenska doba pa, ob normalnem vzdrževanju 5-6let.
Zavedat se moraš, da uporabniki menjajo računalnike na približno 3-4leta in, da je cena teh rabljenih računalnikov, na nivoju cene malo dražjega napajlnika, ne bo pa nihče dal 100€ več, zato ker je not en enermax ali podobno.
Vse ostalo je pričanje brez veze, osebno pa raje dam nekaj več za boljšo matično ploščo ali grafiko, kot za najlažje zamenljivi element.
Delo krepa človeka

IvoJan ::

jaz osebno ne prodajam racunalnika v celoti, ampak ga prodam po komponentah.
PSU in ohisje kupim za 5+ let in raje dam 50€ vec kot pa da menjam napajalnik ob vsaki nadgradnji.
trenutni chieftec 550W mi goni ze 4. rig od leta 2008.
sem slucajno rekel da je kaksen corsair boljsi? nope. sem rekel da je LC crap? nope.
zanimalo me je samo zakaj je menjal ze 3 enake napajalnike ce pravi da ni imel se nikoli nobenih problemov.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

solatko ::

Kje si prebral da jih je menjal, on je napisal, da je imel 3 LC napajalnike in so vsi delali brez problema, tako kot vsem našim strankam.
Delo krepa človeka

IvoJan ::

napisal je da je imel 3 iste. zakaj bi imel 3 iste?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

solatko ::

Ne vem, verjetno je imel tri različne računalnike z enakimi napajalniki, bo pa sam povedal, če se mu bo dalo.
Delo krepa človeka

_koki_ ::

@solatko: glej čist štekam sceno, ko sestavljaš računalnik za druge in si finančno omejen boš vgradil najcenejše kar dobiš, da še žene zadevo pri 100% obremenitvi, sam sem navedel dva LC napajalnika ki sta recimo temu najbolj prodajana in njihove alternative, kjer dobiš več za isti denar in sigurno imaš v višjem razredu še toliko več možnosti pri izbiri, a ti drugače v svoj računalnik tudi vgradiš najbolj poceni napajalnik da deluje pri skrajni zgornji meji???
Aja pa ko smo že pri testih, zadev med sabo niti primerjat ne moreš, ker testov za LC praktično NI!!!

IvoJan ::

sej to me je zanimalo :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

čuhalev ::

Po moje več kot 90% uporabnikov računalnikov sploh ne ve, kateri napajalnik imajo vgrajen, zato so tudi z LC zadovoljni.

Mi je tudi napajalnik iz IBM kište crknil, ko sem (slučajno) naredil kratek stik. Pri enem Chieftecu so mi padle napetosti dokler ga nisem očistil praha, četudi je štartal ohlajen. V enem LC mi je po treh letih napihnilo kondenzator in računalnik se ni prižgal. Tipično bi folk kupil nov napajalnik, ker so ljudje (na servisu) preleni, da bi zamenjali en kondenzator, saj raje predlagajo nov napajalnik. Potem pa imamo 2 kili novih smeti in to me moti! Ker se za par centov, ki jih prihranijo pri kondenzatorju, dela precejšna škoda! Tako pri naravi kot pri finančnem stanju uporabnika.

solatko ::

0154452 - 350W- LC izpred 10-ih let. Zadovoljni so, ker računalnik dela, nič ne šteka, nič se ne pregreva in nič ne crkne.
Imeli smo nekaj brand name napajalnikov, pri katerih so bile linije nestabilne.
Brand name se izdeluje tam, kot poceni napajalnike, saj tričetrt firm nima lastne proizvodnje. Enermaxi iz različnih serij so narejeni v različnih tovarnah v več državah daljnega vzhoda.
LC napajalniki se delajo v eni tovarni in med različnimi serijami ni veliko razlik.
Edini dost realn test, ki sem ga v zadnjih letih videl, je bil pri reviji SW POWER, kjer se je metatron izkazal, kot eden najstabilnejših napajalnikov in je bil označen z nalepko priporočeni nakup. Kar nekaj brand name napajalcev je bilo pri nihanju napetosti precej izven toleranc. Če bi se mi dalo, bi pogledal v kateri številki, bilo pa je kakšne 3 leta nazaj.
Oni so na testiranje dobili napajlnike iz trgovin in ni moglel nihče vplivati na rezultate, pa tudi nobenega interesa niso imeli po prirejanju.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

_koki_ ::

Moreš tudi vedet da 3 leta nazaj je bila najmočnejša grafična kartica nvidia 8800GTX, ki je porabila do max. 150W in tudi toliko napajalnikov ni bilo na izbiro kot jih je sedaj saj enostavno ni bilo takih potreb, da ne omenjam še računalnikov izpred 10 let, ki skupaj z vsemi komponentami niso porabili 100W in si mel računalniški napajalnik tudi za napajanje monitorja!
V razredu 80€, ker toliko pač stane ta LC ki ga omenjaš pa rajši kupim OCZ Fatal1ty 550W (2x25A vs. 2x22A) oba sta modularna, OCZ 1 leto več garancije, razlika v ceni pa minimalna...
http://www.mimovrste.com/artikel/240003...
http://www.mimovrste.com/artikel/217007...

solatko ::

Jaz vzamem pa tega:
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
Pri večini uporabnikov Intelovih procesorjev se potreba po moči, zmanjšuje, tistih par procentov, ki pa so extremni OC ali igračkarski fani, pa itak kupujejo napajalnike 250€+. Za večino, pa je en LC 600W prek in prek zadosti.
Delo krepa človeka

_koki_ ::

No da bo fer, potrjujem svojo tezo da LC razen v najnižjem razredu ni konkurenčen, OCZ je močnejši, ima 1 leto več garancije, vse to pa za isto ceno, aja pa še malce bol sexy zgleda z rdeče črno kombinacijo:
http://www.zagrabi.si/artikel/77896/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _koki_ ()

Xserces ::

_koki_ je izjavil:

No da bo fer, potrjujem svojo tezo da LC razen v najnižjem razredu ni konkurenčen, OCZ je močnejši, ima 1 leto več garancije, vse to pa za isto ceno, aja pa še malce bol sexy zgleda z rdeče črno kombinacijo:
http://www.zagrabi.si/artikel/77896/


jst sm sou sam zard tebe mert LC napajalnik Ozeanos 650W ki ga ima fotr... max output je 632,5W tok o tem da ne dosežejo niti 550W al kaj si napisu malo visje

Napetosti so padle za minimalno kar se da...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

pivo ::

napajalc mam v roki, čez dobro uro bo v kompu, upam da bo rešilo problem ;)
zgleda pa zlo fajn, tud teža je prava, kondenzatorji zgledajo tud mao bolj resno (beri:večje) kot pri LCju.
pa kar je najbolj kul...zraven so priložili 10 "vezic"!!! :D
javim kakšno bo stanje...
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Xserces ::

ja ce so kondiji vecji to zih pomen da je bolsi ! HAHA :P
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

pivo ::

Xserces: ponavadi je temu tako,ja.
drugače pa,zadeva je laufala vrhunsko, fpsji gor za vsaj x2, po 15 min pa je prišla matilda ;)
na plati ni več lučke tko da so 2 opcije:
1. al mi je novi PSU skuril plato (mamu mu...)
2. al je pa novi ultra oh in sploh super PSU crknil po 15 min dela

v obeh primerih že dobivam živčni zlom nekako pa upam bolj na 2. opcijo...
joy oh joy...
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

IvoJan ::

pwnt :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

solatko ::

Na tako kritiziranih LC - jih se to ne dogaja.
Delo krepa človeka

Xserces ::

kako ti lahko fpsji 2x povisajo??? to je nelogicno
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

69charger ::

A tega še nisi vedel? Če priklopiš trifazni napajalnik boš imel 2x hitrejši procesor xD.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

NoBody- ::

:D:D

IvoJan ::

ce je bil prej napajalnik slab, grafa ni imela dovolj elektrike in ni laufala s 100%.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Xserces ::

ce je presvoh napajalnik se ob obremenitvi napajalc zakur al pa komp crkne... tko da nevem kako je to
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

IvoJan ::

velikrat se zgodi da pac racunalnik dela pocasnej kot bi mogu.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

pivo ::

IvoJan je izjavil:

ce je bil prej napajalnik slab, grafa ni imela dovolj elektrike in ni laufala s 100%.


Exactly.
Offtopic:
ostali "strokovanjki" najbolje, da se ne oglašate ker ne pripomorete h debati ali reševanu problema. e-penis si lahko višate drugje.
Ontopic: trenutno spet priklopljen star LC, corsair je poslan na servis ter čakam na zamenjavo...upam, da bo novi delal tako kot mora :)
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Xserces ::

pivo je izjavil:

IvoJan je izjavil:

ce je bil prej napajalnik slab, grafa ni imela dovolj elektrike in ni laufala s 100%.


Exactly.
Offtopic:
ostali "strokovanjki" najbolje, da se ne oglašate ker ne pripomorete h debati ali reševanu problema. e-penis si lahko višate drugje.
Ontopic: trenutno spet priklopljen star LC, corsair je poslan na servis ter čakam na zamenjavo...upam, da bo novi delal tako kot mora :)


ti si en strokovnjak resno in pa zgleda da si ti e-penis vecas s svojo pametjo...

IvoJan je izjavil:

velikrat se zgodi da pac racunalnik dela pocasnej kot bi mogu.


zato pa ko das ti premau stroma grafi in pa premau stroma procu dobis BSOD on ni nic od tega dubu... tako da jst lih ne verjamem tisti 2x ...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

deadbeef ::

Ne razumem zakaj kupujete poceni napajalce.. ravno PSU je dost pomembna komponenta v našem računalniku in tukej ni za šparat. Tukej je lista priporočenih napajalcov http://www.overclock.net/power-supplies...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprta tema o lc power napajalnikih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19843864 (40183) klinker
»

Napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5310264 (8750) Pyr0Beast
»

LC Power napajalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5811311 (9149) WyattEarp
»

Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
15337503 (32611) amigo_no1
»

Hkrati crknili grafična, rami, matična plošča

Oddelek: Strojna oprema
202263 (1688) pingo76

Več podobnih tem