» »

Apple toži Samsung

Apple toži Samsung

Dobro znan razpored programov v mreži s horizontalnim pomikanjem, izpostavljen gumb na sredini pod zaslonom - bi ga nepoznavalci lahko zamenjali za iPhone?

vir: The Wall Street Journal
The Wall Street Journal - V svetu mobilnih telefonov, mobilnih operacijskih sistemov in z njimi povezanih tehnologij so patentne tožbe nekaj povsem vsakdanjega. Izredno pogost igralec na tem področju je Apple, ki je začel še eno igro. Tožijo namreč Samsung, katerega obtožujejo, da so si nekoliko preveč podrobno sposodili nekatere elemente iPhona, iPada in operacijskega sistema iOS ter jih uporabili v svojih mobilnih telefonih in tabličnih računalnikih iz serije Galaxy in v svoji preobleki Androida, ki jo imenujejo TouchWiz.

Pri Applu so se osredotočili predvsem na Galaxy S 4G, Epic 4G, Nexus S in Galaxy Tab, svoje obtožbe pa podprli s trditvami, da so pri Samsungu namesto lastnega razvoja in inovacij za svoje izdelke enostavno uporabili Applove ter tako močno posnemali izgled in delovanje Applovih izdelkov, predvsem iPhona in iPada. Pri HotHardware so sicer izpostavili dejstvo, da veliko (kitajskih) podjetij še bolj obširno kopira Applove izdelke, a so to za Apple verjetno premajhne tarče, da bi bilo z njimi vredno zapravljati čas. Po drugi strani je Galaxy S, eden izmed najpopularnejših mobilnih telefonov na svetu, na katerem teče Android, bežno podoben iPhonu. Podobnost še poveča uporaba TouchWiza, ki ni nameščen le na Galaxy S-u, temveč tudi na drugih Samsungovih napravah.

Nekateri so nad tožbo presenečeni. Nekateri smo po drugi strani presenečeni, da je Apple za to potezo potreboval tako dolgo.

151 komentarjev

«
1
2 3 4

Apple ::

Ko sem za foro kupil Galaxy S, si ga res upravljal zelo podobno kot iPhone (virtualna tipkovnica, ikone, menu)... Še na videz mu je malo podoben s to "alu" obrobo...

Ampak Samsung je en plastik fantastik telefon, iPhone je pa čvrst telefon.

Mislim, da je ta Samsung Galaxy S eno skropucalo/polizdelek, sploh pa ker gor laufa Android, kateremu aplikacije se veselo zapirajo s sporočilom Force Close...

Polizdelek sem prodal in ostal na iPhoneu...
LP, Apple

smash ::

jaz sem pa slišal, da obstajajo telefoni, kjer signal crkne, če jih držiš z celo roko...to so šele polizdelki.

Apple ::

smash... haha... zakaj bi pa držal telefon s celo roko?
LP, Apple

Nerdor ::

ker ne more lebdeti v zraku in ga moraš z eno roko držati, da gravitacija ne opravi svoje, ti dr.palm ti! :D

Drugače pa, Apple se zaveda, da mu Samsung Galaxy S močno konkurira, ponuja 2x več za 2x manj denarja. Pač po ene dveh letih vladavine iPhone4 bo treba iz Applovega tabora kaj novejšega boljšega prikazati. Hihihihihi

Anyway, dr.Palm, a ste dali 2x evrov za Samsung Galaxy S za 1x iPhone4!? :D Sicer pa 2.2.1 je dokaj stabilen, 2.3.3 bo pa b.p.
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

mihec87 ::

smash pa kaj celo roko samo en prst..ja ne veš to so najnovejši telefoni ko ga daš k ušesu moraš prej dat gor rokavice če ne zgubiš signal..

Nerdor saj bojo dali gor kalkulator pa zagnali evforijo kako je to nekaj novega..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Xserces ::

mam galaxy S in je men supr telefon :) Ni nic tezav z force close in podobno...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

floyd1 ::

Zaenkrat morm rečt, da Galaxy S ne šteka nič bolj kot Ipod touch, kako je s telefonom pa imam izkušenj. Seveda sem jaz zgleda eden redkih uporabnikov Apple naprav, ki to prizna. Kaj češ.

matejdro ::

Phobias ::

Haha - kaj jim je dnara zmanjkalo ;)
Thank you. We're all refreshed and challenged by your unique point of view

kar-nekdo ::

To je pac praksa, more se tozit vsaka firma ma odelek samo za napake okol iskat!

km- ::

Nerdor je izjavil:


Drugače pa, Apple se zaveda, da mu Samsung Galaxy S močno konkurira, ponuja 2x več za 2x manj denarja.


Cena telefona Samsung i9000 Galaxy S v prosti prodaji: 549 €.

Samsung Galaxy S (Simobil)

eieieie1 ::

Ma naj kopirajo kolko hočejo, itak je original vedno veliko boljši od neke plastične kopije...

Ostali se pa kar tolažite, da ste z 2x manj denarja za sgs dobili več kot mi z iphonom :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

Owe- ::

Imel sem iphone 3g in trenutno mam Samsung galaxy S, pa vidim da je samsung nč drugega kot plastična kopija iphone-a, na začetku mi je bilo kar malo smešno, ker je 3/4 vmesnika ista kot pri iphone-u. Mi je pa žal, rajši bi ostal na iphone 3g ;) Pa preden mi kakšen reče fan, nej prime kakšno apple zadevo za več kot 15 min v roke ( ciljam na temo novice - da je samsung kopija iphone-a )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Owe- ()

blackbfm ::

ponuja 2x več za 2x manj denarja


2x vec cesa?

Xserces ::

in smo spet pri signalu? :D

lej ne mislm se kregat ampak mi gre na zivce k folk govori da so to jajca... mel sm oba iphone 4 in zdej ko imam galaxy S... z nobenim nism imel tezav!
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Apple ::

Xserces je izjavil:

in smo spet pri signalu? :D


Bolj me moti Force close, škripanje ohišja, plastik fantastik občutek v rokah, slaba baterija, čakanje Samsunga na nadgradnjo, medtem ko je nov release zunaj že n časa, etc... na zadnje pa še cena... iPhone drži ceno :)
LP, Apple

narodno ::

Jaz sem vedel, da bo Apple tožil Samsung zaradi tega telefona.

OmegaBlue ::

A lahko držimo tole na enem nivoju prosim?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

mihec87 ::

Hm zadnji argument apple fanov da so ostali phoni preveč plastični no vsaj tu nebo mogla obgrizena japka tožit...

eieieie1 ::

Si že sploh stestiral kako in kaj je s signalom? Al si pa nekje nekaj prebral in zdaj nekaj pametuješ, čeprav nimaš pojma.

Problem s signalom je v USA kjer majo zelo slabo pokritost (AT&T je pa itak en najslabših)... Tako da ne pametuj nekaj v brezveze. Imam ga, pa tudi če držim za prepovedano mesto, čeprav ga tam nikoli sploh ne držim, ker ga držim z desno roko mi signal pade iz 5 na 3 črtice.

Zdaj pa lepo prosim modrece tukaj da mi naštejete stvari v čem je ta plastičen polizdelek boljši od iphone 4.

Xserces ::

pa jih nastej ti ke je iphone bolsi od galaxyja?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

mihec87 ::

eieieie1 je izjavil:

Si že sploh stestiral kako in kaj je s signalom? Al si pa nekje nekaj prebral in zdaj nekaj pametuješ, čeprav nimaš pojma.

Problem s signalom je v USA kjer majo zelo slabo pokritost (AT&T je pa itak en najslabših)... Tako da ne pametuj nekaj v brezveze. Imam ga, pa tudi če držim za prepovedano mesto, čeprav ga tam nikoli sploh ne držim, ker ga držim z desno roko mi signal pade iz 5 na 3 črtice.

Zdaj pa lepo prosim modrece tukaj da mi naštejete stvari v čem je ta plastičen polizdelek boljši od iphone 4.


Kaj pa tam ko imaš že v štartu samo eno ali dve črtici?

Xserces ::

al ne recm da je galaxy bolsi od iphona ampak tok slb kokr vi tle bluzite pa spet ni...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

smash ::

jest mam htc magic, star eno leto in pou...delam z njim vse živo, celo telefoniram

Siddh ::

lahko bi samo rekli, da sta oba telefona zelo dobra, po zmogljivosti sta si tudi zelo blizu, uporabnost je praktično ista ker so praktično vse nove aplikacije spisane za android in iOS
galaxy S pač kupijo tisti, ki bi radi iphone, ampak nimajo denarja za le tega
iphone p'a pač kupijo tisti, ki imajo dovolj denarja ali pač ga res hočejo zgledati cool in za dodatno ceno pač dobijo lepše in bolj kvalitetno ohišje

D3m ::

...in steklenim zaslonom. Boh ne daj, da ti na tla pade. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sova ::

Se ne spuščam v bitke med iPhone in Galaxy fanboyi, ker je to ravno tisto, kar si Google in Apple želita: Hype. Zbadanja. Reklama. ... Čas, energija in biti pa se zapravlja ne neproduktiven način.

Bom pa napisal tole: Apple (ali kdorkoli drug) ne bi smel imeti moralne ali etične pravice kogarkoli tožiti zaradi UI (ne mislim GUI) ... "IBM BellSouth Simon rings a bell?"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sova ()

lurker ::

...in steklenim zaslonom. Boh ne daj, da ti na tla pade.
A Somethingi imajo pa plastičen zaslon?! Kriza!

floyd1 ::

lurker je izjavil:

...in steklenim zaslonom. Boh ne daj, da ti na tla pade.
A Somethingi imajo pa plastičen zaslon?! Kriza!

Verjetno je mislil na zadnjo stran ohišja - Galaxyju pri bolj "trdem" padcu odpade, Iphonova (zadnji model) pa se lahko zlomi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

mihec87 ::

Galaxy s se kupi zard androida ne zato ker bi hotu met iphone pa nimam keša...android market je super zadeva..

lurker ::

android market je super zadeva..
Ja, res. To iPhonu najbol manka.

stenc55 ::

Moj galaxy ma super amoled 4".
Lahko ga flasham kolkor mi paše.
Lahko ga nastavljam kolkor mi paše.
Lahko kupujem na marketu kolkor mam denarja.

Iphone ma 3,5".
flashat ga ne moreš.
nastavljat razen ozadja se da kaj?
V ištacuni te skenslajo ko vidjo da maš viso iz Slovenije...
Tisti k pravjo da kupimo galaxyja ker nimamo za iphona bi takole reku: če mi date ta trenutek iphona ga podarim prvemu revežu sam pa še naprej furam svojga galaxija.
Ker je bolj uporaben.

Apple ::

stenc55 je izjavil:

Moj galaxy ma super amoled 4".
Lahko ga flasham kolkor mi paše.
Lahko ga nastavljam kolkor mi paše.
Lahko kupujem na marketu kolkor mam denarja.

Iphone ma 3,5".
flashat ga ne moreš.
nastavljat razen ozadja se da kaj?
V ištacuni te skenslajo ko vidjo da maš viso iz Slovenije...
Tisti k pravjo da kupimo galaxyja ker nimamo za iphona bi takole reku: če mi date ta trenutek iphona ga podarim prvemu revežu sam pa še naprej furam svojga galaxija.
Ker je bolj uporaben.


Čak, čak, čak... iPhone lakho flešaš, kolikor hočeš...
S pravim firmwareom, lahko nastavljaš, kar hočeš...
Vzameš si MasterCards
Mislim, da je iPhone bolj uporaben in stabilen... pa še ceno drži...
LP, Apple

matejdro ::

Vsak ima svoje prednosti. Android je bolj prilagodljiv in z njim lahko počneš, kar hočeš. iPhone pa je zelo zaprt in omejen na to, kar je apple predvidel. Zato pa deluje hitreje in stabilnejše.

francek1 ::

Zanimivo, res. Jaz sem imel pa prej tri iTelefončke, pa sem šele z Galaxyjem zadovoljen.Pri Jabki sem kri scal, da bi ga brezžično povezal s televizijo, tu pa je šlo od prve.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RC14 ::

Dr. Palm in podobni. Pa kaj, a ste stari 15 let ?:| Oba sta dobra telefona, eden je boljši na enem področju, drugi na drugem, kaj je tukaj tko težko razumet.
Mislim, da je ta Samsung Galaxy S eno skropucalo/polizdelek, sploh pa ker gor laufa Android, kateremu aplikacije se veselo zapirajo s sporočilom Force Close...
Tipični fanboy.

iphone ima boljše ohišje (čeprav v primeru padca ni nujno boljše), ima pa galaxy eno veliko prednost v primerjavi z iphonom in to je 4" zaslon.
Sicer pa tk kot ponavadi, vsak hvali svojo robo.

Mislim pa da je matejdro kar lepo napisal in tu bi se lahko vsi strinjali;)

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Xserces ::

RC14 pazi zdej k ti bo omega zbrisu komentar zard besede fanboy...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

vesolc ::

keri smehi...že več k 10 let se ukvarjam s telefoni...pol pride pa epl 5 let nazaj na tržišče s "tehnološko napredim" telefonom, k so jih meli že ostali velik prej (ok, razn oblika z enim gumbom, tega pa res ni mel nihče), da ne rečem o hardweru s plenicam, k so bli že HSDPA telefoni zuni(že pri nam celo), so oni lezli šele iz GPRSa, MMSa itd...da ne rečem, da še zdaj ne dela vse tk k na ostalih telefonih deluje že 10 let...
verjetno folk pozabla na stare THCje, SE P1 in podobno, k so bli na tržišču velik pred jabolčkom, s tač skrini in podobno zalego...
pač biznis jim ne lavfa, k jih je v ameriki android povozo, zdaj pa jokajo...folk pa tud ni debiln, da bo vsak nasedo njihovim "novitetam" k so stare po 15 let že, pa plačeval po dolar za vsako neumno aplikacijo, k ne počne nč koristnega...če lahk maš na androidu zastonj, pa na bol poceni telefonom...to a dela apl hitrej al pa android, je pa brezveze debatirat...

blackbfm ::

Android je bolj prilagodljiv in z njim lahko počneš, kar hočeš.


Počneš kar hočeš...misliš rečt da v bistvu s telefonom pravzaprav nič konkretnega ne počneš. Poglej temo od galaxy s kjer je govora samo o nalaganju raznih romov in lagfixov. Noro res da imaš telefon samo zato da ga stalno "nadgrajuješ" in rootaš:D

..so oni lezli šele iz GPRSa, MMSa itd...da ne rečem, da še zdaj ne dela vse tk k na ostalih telefonih deluje že 10 let...
verjetno folk pozabla na stare THCje, SE P1 in podobno, k so bli na tržišču velik pred jabolčkom, s tač skrini in podobno zalego...


So lezli..ampak hej, so povozili konkurenco. Imajo vse kar imajo oni + zastonj videotelefonijo na iphonu, ipadu in macbooku in imacu :D Ok, saj jebeš videotelefonijo ampak pokaži mi en konkurenčen izdelek. Ga ni. Kar se pa tiče starih tel p1, p900 itd..res so bili wau za tiste čase, ampak uporabnost samega telefona in hitrost pa na NULI, dejansko je bila muka hendlat tist bogi telefon. Da ne bi kakšno o stabilnosti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

PrimozR ::

Nerdor je izjavil:

ker ne more lebdeti v zraku in ga moraš z eno roko držati, da gravitacija ne opravi svoje, ti dr.palm ti! :D

Drugače pa, Apple se zaveda, da mu Samsung Galaxy S močno konkurira, ponuja 2x več za 2x manj denarja. Pač po ene dveh letih vladavine iPhone4 bo treba iz Applovega tabora kaj novejšega boljšega prikazati. Hihihihihi

Anyway, dr.Palm, a ste dali 2x evrov za Samsung Galaxy S za 1x iPhone4!? :D Sicer pa 2.2.1 je dokaj stabilen, 2.3.3 bo pa b.p.

Kaj točno je 2x več in kje se SGS prodaja za 300 €?

blackbfm ::

Na mobisvetu ga maš za cca 350. Medtem ko pri iphonu ni nekih hudih odstopanj. Je že razlog da je sgs tok cenejši :P

PrimozR ::

D3m je izjavil:

...in steklenim zaslonom. Boh ne daj, da ti na tla pade. ;)

Kaj se bo pa zgodilo, če pade na tla?

blackbfm ::

Lahko se razbije, sicer ni navadno steklo ampak vseeno, odvisno pod kakšnim kotom in s kakšno silo pade. No men je v zadnjem času 2x odletu na tla na beton..malo se mi je rob odkrušil ampak ni toliko da bi bilo moteče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

buneech ::

Sam je prov težko že brat komentarje, k lastniki iphona pljuvajo čez android in obratno. Noben se pa ne more sprijaznit, da sta oba dobra telefona.

D3m ::

V tem je ves čar ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

mihec87 ::

buneech to pa že ne ostanek japke je boljši...

eieieie1 ::

Jaz mam VISO (SKB) na appstoru in nimam nobenih težav lol...

Pa tudi vse aplikacije lahko dobiš zastonj če hočeš, sam jailbreakat ga moraš in s tem lahko potem tudi spremeniš kar koli želiš na telefonu. Tako da če si že želiš nastavlat telefon po svojih potrebah, rabiš najprej 10 minut časa da ga jailbreakaš pol pa lahko počneš kar želiš.


Dokler bodo drugi telefoni štekali pri navadnem scroolanju po imeniku jih niti za 5x manjšo ceno ne kupim. Mogoče bo pa samsung galaxy 2 kaj boljši...

PrimozR ::

mihec87 je izjavil:

buneech to pa že ne ostanek japke je boljši...

Na prvi pogled in glede na daljšo uproabo Androida - jap :P

Xserces ::

eieieie1 je izjavil:

Jaz mam VISO (SKB) na appstoru in nimam nobenih težav lol...

Pa tudi vse aplikacije lahko dobiš zastonj če hočeš, sam jailbreakat ga moraš in s tem lahko potem tudi spremeniš kar koli želiš na telefonu. Tako da če si že želiš nastavlat telefon po svojih potrebah, rabiš najprej 10 minut časa da ga jailbreakaš pol pa lahko počneš kar želiš.


Dokler bodo drugi telefoni štekali pri navadnem scroolanju po imeniku jih niti za 5x manjšo ceno ne kupim. Mogoče bo pa samsung galaxy 2 kaj boljši...


cudno da to samo teb steka... jst mam v imeniku cirka 300-400 oseb in ne steka...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabniki iOS za aplikacije lani zapravili 15 milijard dolarjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12838863 (34299) m0LN4r
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662124 (53731) Icematxyz
»

Samsung kriv naklepnega kopiranja, Applu mora plačati 1.05 milijarde dolarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
340108597 (99131) Keyser Soze
»

Sodišče ohranilo prepoved prodaje Galaxy Taba 10.1 v Nemčiji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
14639990 (36959) klinker
»

Apple dosegel prepoved prodaje Galaxy Taba tudi v Evropi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Android
20671322 (66555) sgdjkdlsugi4

Več podobnih tem