» »

LCD 4x20 display & kontrolerji - pomoč?

LCD 4x20 display & kontrolerji - pomoč?

zenmaster04 ::

Zdravo, rabil bi pomoč oziroma nasvet glede ustreznosti LCD displaya, ki ga poterebujem za nek projekt s senzorji za merjene različnih veličin. Shemo projekta in ustrezne komponente sem našel v neki ameriški reviji. Kupil sem že večino komponent, zapletlo pa se je pri prikazovalniku. V Slo namreč ne dobim taistega tipa LCD-ja kot je uporabljen v reviji, vendar pa v članku piše, da je mogoče uporabiti katerkoli 4x20 character LCD display, ki ustreza standardnemu interface-u ST7066, HD44780 ali KS066 controller. Naj še dodam, da sam o LCD displayih ne vem skoraj ničesar, saj se z njimi nisem še nikoli ukvarjal. Torej:

-Na IC elektroniki sem našel nekaj display s kontrolerjem (LSI) KS0066 in ne KS066, kot piše v reviji. Gre za pomoto v zapisu ali res obstajata oba tipa kontrolerjev? Čudno mi je tudi, da je Lcd zaslon z osvetlitvijo cenejši kot isti tip LCD zaslona brez osvetlitve.(??)

-Na strani HTE pa sem našel display z datasheetom, v katerem sem zasledil oznako ST7066U-0A. Kaj to pomeni? Ali je to le različica ST7066-ja?

Sedaj ne vem, kateri od teh displayev bi bil ustrezen zame, tako da bom vesel vsak pomoči ali pojasnila.

LP Z

VolkD ::

Oba. Ostalo so finese v razporejanju priključnih kontaktov. Večinoma so razlike pri kontaktih za osvetlitev.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z LCD zaslonom prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
898392 (5777) denci
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25124045 (14305) Mazo
»

Kako uporabit LCD od nokie 3310 (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
638830 (6081) Ch4N93
»

LCD display

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221954 (1477) HardwareMaster
»

80 mm ventilatorji in LCD preklopnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402049 (1627) zile

Več podobnih tem