» »

80 mm ventilatorji in LCD preklopnik?

80 mm ventilatorji in LCD preklopnik?

TheHijacker ::

Imam Chieftech ohišje(Arena TX-103) v katerem se zelo udobno počuti Abit KT7A RAID in Athlon/Thunderbird 900(OC na 1GHz), ki pa mu je malce prevroče(okrob 50 stopinj ob obremenitvi). Ohišje ima 3 že pripravljene reže(na klik) za 80 mm ventilatorje. Rad bi zafilal še te reže in si nabavil 3 80 mm ventilatorje. Katere mi priporočate in kje naj jih dobim. Poleg tega bi rad te ventilatorje po potrebi tudi ugasnil. Enkrat sem zasledil novico na Slo-techu, da ena firma prodaja LCD preklopnik s katerim se da regulirati več ventilatorjev hkrati(mislim, da ti kaže tudi obrate in meri temperaturo). Ali se motim? Se mogoče kdo spomni kakšno web adreso, ker bi lahko o takšnem preklopniku zvedel kaj več?
Hvala za nasvete...

Hijacker

Gogo ::

Mislim, da si tole iskal DigiDoc5

Tjulenj ::

hm.. jaz sem imel idejo nekaj podobnega sam narediti, ampak zdej ne vem vec... se moram pozanimat koliko me pride material... pa ce je kdo zainteresiran da bi skupaj delal, povejte :D

Bungee- ::

Jza trenutno nacrtujem nekaj podobnega, vendar moram najprej za vso zadevo lepo shematiko narisat, pa nardit vezjece, pa program napisat za kontroler ... torej mesec - dva dela ;)) no potem bomo pa vidli kaksna je zadeva in ce se izplaca .... upam vsaj da bo pod ameriskimi cenami :D
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Tjulenj ::

bungee: kaj tocno imas v nacrtu? cisto hardwerska zadeva al kaj krmiljenja se preko portov? kaksen LCD? dej malo vec napisi no :D

Bungee- ::

Plan ... uC krmiljena zadeva, ki lahko deluje cisto "stand-alone" ali pa kontrola preko PC-ja (Serijski port). Seveda ne smem pozabit na LCD display, nekaj merilnikov temperature, prikljucki za ventilatorje .... kar nekaj stvari, sicer ja pa se v povojih. Vse ideje so dobrodosle :D Aja ce je kdo ze kdaj delal elektronske termometre, me zanima kaksna shematika, ne bo odvec :D
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Bungee- ::

P.S.: DigiDoc 5 stane reci in pisi 18k SIT plus postni stroski, pa carina pa DDV .... KRIZA ;((
Mislm da je domaca pamet cist QL, pa se cenej pride ce ne druzga 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

TheHijacker ::

Takaj bi kupil Digidoc 5... Bungee, kje si videl da lagko naročiš. Jaz nisem našel.
Kaj pa 80 mm ventilatorji? Kje bi to dobil?

Tomi ::

Ventillatorje dobiš skoraj v vsaki računalniškio trgovini, če pa ti tam ne uspe, imaš pa Conrada.. Če jih pa tam ni, potem jih pa skoraj ne boš drugje našel....

Cena pa je tam 1500 ( včerajšnja cena v Chipu ), v Conradu pa jih imajo tudi po 4.000 - 5.000 za enega..
metrodusa.blogspot.com

OZZY ::

Hijacker: 80x80 ventilatorje lahko pocen dobiš pri megahitu. Cena je okol 600sit. So čis OK. Sam jih mam 5 in sem zadovoljen. Edino če hočš kake hitrejše in glasnejše poglej drugje.

Pretorijanec ::

Ej, kje ste se vi naucil use o elektroniki? Ker jz bi se tut rad pa ne vem kje. Sm u kniznci uzeu ene bukle pa so ble kr neki. Kje se lahk naucim o elektroniki tok, da bom tut sam lahk delu taka vezja,...?

Bungee- ::

DigiDoc 5 imajo na Plyconu, drugac je cena iz OC Shopa (NL), ..Kar se pa tice ucenja elektronike je pa tako, da preprosto zanes delat in spasevat, pa pogosto obiskovat CTK, potem pa recimo lahko cez cca. 2-3 leta reces da zdej pa ze neki znas :P Aja pa pomaga ce recimo na kaksno tako solo hodis in ce si zelo samoiniciativen glede tega ... mislim da je to vse 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Pretorijanec ::

Samoiniciativen JA. Na tako solo pa zal ne hodm :(. Torej kje nej zacnem? A kupm kksno knigo al kaj?

Tjulenj ::

bungee: hm.. pa si preprican da te bo ceneje prislo? moras racunat da rabis lcd, ene par termalnih diod in en kup elektronke ki bo te diode znala brati... pol pa se kaksno vezje za regulacijo vrtljajev (po moznosti avtomatsko, da ko doseze doloceno temp.) pa super bi bilo se vse skupaj imeti programibilno a vseeno neodvisno od stanja racunalnika (da je vse hardware a se vseeno da lepo recimo iz winsov preprogramirat krmilnik... ker sigurno ti v prvo ne bo ratalo vse dobro ustimat).

pa kako bos z LCD-jem? kupil ze komplet z vezjem ali vezje tudi za LCD sam naredil?

glede ventilatorjev: IC elektronika... super ponudba... 120x120 vent. sem vceraj nabavil... ga priklopim na potenciometer da bi malo sprobal kako se da regulirati... je skoraj zakurlo potenciometer tako mocan je vent >:D gor pise da pozre 6,8W >:D

Bungee- ::

Invader: ja potem pa predvsem revije (Elektor) kar pa potem poleg prakse rabis se teorije pa kar zavij v CTK pa si izposodi kaksno knjigo o podrocju ki te zanima, sicer pa se pri kaksnem bolj zapletenem vprasanju lahko tudi zmenimo ob pivu. Aja pa ne odnekat ko ti bo prvo varovalko ven vrglo :D

Tjulenj: LCD display, 16x2 z osvetlitvijo pride cca 4k Sit, potem pa mikrokontroler pa se dodatni elementi cca 4k Sit pa smo pri 8K ... torej aja sicer tu nisem racunal se casa .. ampak je cenejse, pa se ustvarjalnega se pocutis potem :\
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Tjulenj ::

bungee: pa mas ze kej nacrtov? se da kej dobit :D rabs ksnga za pomagat skp sestavlat pa testirat :D

Bungee- ::

Tjulenj: trenutno delam na nacrtu ... beri ga risem, ko bom imel prve oziroma "draft" shematike, jih bom objavil, ce bi kdo potem slucajno poskusal tudi kaj takega naredit 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Tjulenj ::

samo se nekaj me zanima... venti ... bodo samo on/off ali bodo tudi vmesne stopnje? pa ce bodo, glej da bo vsaj za 10W ventilatorje :D pa kdaj mislis da bos imel zadevo izdelano? priblizno?

Bungee- ::

Drug teden upam da bom imel stvari toliko postimane, da bom lahko dal prototipno vezje naredit (jest sem prevec len). Za ventolatorje moram pa preizkusit, kako je ce jih pulzno krmilis (manjsa disapacija moci na elementih), bom pa uporabil malcek mocnejse elemente, tako da ne bo panike 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Dami ::

Jst nimam tuk pojam o elektroniki pa teh zadevah, tak da si bom najverjetneje omislu DD5. Na Listanu je 189DM pa tud poštnina ni pretirana. Sam zanima me pa kje bi dobil čim močnejše (80mm) ventilatorje (cena in glasnost nista pomembni). Koker sn dozdej zasledil so najmočnejši Delta fani. Majo jih tud tule sam ne pošiljajo v SLO. Če jih ma kaka fabrika v Nemčiji bo še bolš, kr se mi ne da iz taiwana naročat:D.

TheHijacker ::

Tud jest si bom omislu DD5. Sem ga probal kupit na listanu sam se ne da kupit s Eurocardom. Kako to misliš da na overclock.co.uk ne pošiljajo v Slovenijo. Ravno včeraj sem pri njih naročil 4 Evercool 80 mm ventilatorje, artic silver 2 pasto in DD5 pa ni bilo nobenih problemov s krajem dostave. Povsod sem izbral Slovenija in na koncu plačal s kartico. Dobil sem dva potrditvena mejla, da so naročilo sprejeli in da je plačano. Vse kar moram še naredit je, da počakam da pride. Nikjer ne piše v kolikšnem časo bo prišlo. Ima mogoče že kakšne izkušnje s naročanjem iz Anglije?

Dami ::

Hijaker: jst sn meu v mislih overcloakers.co.uk ti pa overcloak.co.uk!:D Sploh nism vedu prej za ono stran. Zato sn čudn gledu kr na prvi sploh ne morš izbrat Slovenije :)). Jst tud še nimam izkušenj z Anglijo. Dej mi na mejl pošli ceno vseh stroškov k boš dobu stuff, plis.

TheHijacker ::

Ti bom sporočil, ko bom dobil. Kdaj bo to ne vem:\

Tjulenj ::

ko dobis kar tule povej ceno pa koliko casa si cakal, da bomo vsi videli no :D

TheHijacker ::

Valda da bom. Kar brez skrbi... Ceno ti pa že sedaj lahko povem:

Item: DD5 -Quantity 1 at 47.99 Digi-Doc 5 Thermal Sensing Unit

Item: ASC-II -Quantity 1 at 5.00 Arctic Silver II

Item: CSF-YS3 -Quantity 4 at 4.25 Ys-Tech 80mm Case fan 3 pin

Quoted Price : 69.99
Shipping : 20.00
Tax : 0.00
Quoted Total : 89.99 British Pounds
Which is about : 128.69 US Dollars at the current exchange rate
Thanks for shopping at Overclock.co.uk!

Plačal sem s Eurocard...

Bungee- ::

Kukr sem ze prej izrazil bojazen da stvari pridejo kar nekaj denarja ... 23.965,51 SIT ze ne dam za Digi doca, ki je po vrhu se povsem toga zadeva. Aja upam da ste racunali tudi z DDV-jem in pa carino potem stvari pridejo malcek drazje ;(( samo tolk da ne bi kdo prevec zacudeno gledal.
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Tjulenj ::

torej, bungee, kdaj bo narejeno tvoje vezje? :D

Bungee- ::

Evo ta teden se bom potrudil in narisal prvo delovno shematiko, in jo tudi objavil za razpravo. Stvar je v tem ... vec glav vec ve :)) in se potem dajo naredit prav krasne stvari. Torej cca sreda cetrtek bo shematika taka kot mora bit :D Potem pa kaksne 14 dni do prototipa 8-) In ce bodo stvari delale kot morajo v enem mesecu mnozicna proizvodnja slovenska pamet in znanje na trziscu kaj pravte na to ??? :P
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

TheHijacker ::

Res lepo da bo slovenksa pamet nekaj takšnega naredila. Edino problem je v tem ker bo trajalo, da bo končen produkt narejen. Jaz pa bom že zdavnaj prej imel fino ohlajen sistem s DD5(vsaj upam:D) Athlon se greje k pr norcih>:D

SaTaNIsT ::

Če lahko še jst svoj komentar pristavim - ne vem če se splača tolk dnarja pa tolk časa vložit v en uC krmiljeje ventilatorjev. Jst uporabljam tri ventilatorje in "home made" preklopnik s tremi tropoložajnimi stikali: OFF-1-2! Na poziciji 1 je na ventilator priključenih 5 V in se vrti počasi pa neslišno, na poziciji 2 pa na 12 V in dela s polno močjo! Moj Duron se počuti odlično, jaz pa tud, ker me je stalo le enga Prešerna (brez ventov)!

Bungee- ::

Ok ok ... res je da je cenej ce kups par salterjev (to mam trenutno noter) ampak, zaradi "lusta" pa ker so mi take stvari vsec bom to tud naredil. Aja ceno racunam tam na MAX 10k, kar pa je ce pogledas DD5 vsaj pol manj ce ne se vec. 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

SaTaNIsT ::

Hvala k***u, da je še kdo tak, ko dela kej tud zarad lastnega veselja! Jst sem že tak materialist gratal, da na vse gledam skoz denar. Se bom probal odvadit! Kaj boš pa dal not, kak PIC al kej drugega?

Bungee- ::

Nameravam narest s 68Hc11 ma vse kar rabm, AD, par portov frej pa se serijski port ;)) potem pa mejhen "bios" napisem zanj pa bo znal se s PC-jem po RS232 komunicirat ... itd, pa se mogoce ga nardim kompatibilnega z MBM kaj ces se boljsga, no ja prva verzija bo cist standalone, potem se bo pa itak samo program zamenjal in evo imas boljsi izdelk 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Tjulenj ::

hehe, zakaj pa bos delal ce ne zaradi lastnega veselja ino uzitka ob delu. drgac se nobena stvar nebi splacala, ce stejes porabljene ure (ce bi ob delu "trpel" in delal zato ker moras in ne ker hoces)

TheHijacker ::

ok... danes sem dobil paket iz Anglije... Naročil sem preko overclock.co.uk in sicer me je koštalo:

DigiDoc 5 Thermal Sensing - 47.99 funtov
Artic Silver II - 5 funtov
YS-Tech Case Fan 80mm 4kom - 17 funtov
---------------------------------------------------
Shipping Charge - 20 funtov
V.A.T.: 15.75 funtov
----------------------------------------------------
Skupaj 105.74 funtov

Vse sem zmetal skupaj in stvar deluje BP.

Aja shiping date je 29.03.2001 dobil pa sem danes smo pa 03.04.2001. Sami izračunajte kolk časa je potoval. Šlo je pa čez carino. Prasci so odprl in full slabo nazaj sestavil.

Kakšno vprašanje?

SpiDEr8 ::

Sploh ne!!! Razloženo 100%:D:D

Bungee- ::

Ravno zaradi carine in takih modelov me ne mika narocat iz tujine. :P

In potem se kar sam spravim na delo pa se uzitek je pri tem. 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

zile ::

To bungee. Ti si itaq en uberhacker.
Hijacker: ne me smejat da si dal za to stvar 40k keša.
Ok, sicer je pa to zdej res samo tvoje in za tvoj rig
:D.

TheHijacker ::

smejim te in ti povem da sem za to stvar res dal manj kot 40k. Če živiš v majhnem kraju, kjer imaš najboljšo mašino daleč naokoli in dobiš obisk od nekoga, ki ima še 486 ti lahko povem da od začudenja ne more zapreti ust :D Če pa imaš spredaj še en lcd display, ki prikazuje temperaturo pa še bolj kul zgleda. Nepričakovano sem dobil nekaj denarja in sedaj zapravljam... Jebiga.

zile ::

Aja pa še to. Če naročuješ iz bilo katere države, jim reč, da na paket napišejo znesek manjši od dejanske vrednost (v tvojem primeru bi jest reku 10 funtov), in da je izdelek narejen v državi, ki je pripadnica EU. Pa pošto si 5 krat preplaču. Res da ti je hodil 4 dni, sam za 4 ali pa 5 funtov, bi ti pas hodil 1 teden max. Carino so ti pribil na 48 funtov, drugač bi ti jo pa na 10. Je pa res, da kšne online trgovine tega ne počnejo, sam če nisi vprašal, potem tud ne morš vedt, če Overclockers.uk je sposobna to nardit zate :).

zile ::

Ok nasmejal si me :D.
Maš prov glede začudenja :D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Regulatorji ventilatorjev - kateri je najboljsi po vasem mnenju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211587 (1379) smilyxx
»

kdo mi naredi...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131743 (1426) MadMax
»

Digitalno krotenje ventilatorjev

Oddelek: Novice / Modifikacije
71850 (1850) TheHijacker
»

Koliko forumašev je iz LITIJE

Oddelek: Loža
141198 (1038) TheHijacker
»

Test DigiDoca5

Oddelek: Novice / Modifikacije
61786 (1786) msmiha

Več podobnih tem