» »

lcd zaslonček

lcd zaslonček

Monster ::

:) no oke naj zdaj pa naj en naredi totalno refenco tegale pgovora.. ker LCD je kupo, kje, šifro, kok keša je dal za vSE skup, pa kje je dobu referne pinov in tehle blablajev :) ... pol še lahka pa članek naredi al ne?

aja pa še ena vprašanje.. kok pa tole naprimer moti printer al pa če bi printu in bi LCD delu bi printer vejetno motlo al ne?

LP
Ka zaboga...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Monster ()

Matek ::

HardwareMaster, ti je nekdo napisal, da se barve lahko razlikujejo, tak da ti glej po pinih. TAm ti v članku piše kateri pin je, pa ti preštej in probaj kera barva je.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

Monster, a maš ti dva paralelca? Dobi se razdelilec in ti ne bo bič motlo
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

A ve kdo kak bi razdru tisti priključek? Ker je skup zalito
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

alesrosina ::

hm... se jst bom neki vprasu:

OK, mam tak lcd kt ga ma un u tistem clanku, vse lepo spajku na lpt kabl (kt tm pise), si dl-ju un programcek, sam mi ne dela .... sem probu se ene 100 drugih programckov, pa isti drek. ne dela. Skoz prkazuje samo eno vrstico (glej slikco).

Pogledu sem ce je kaksen kratek stik, ampak ni. A se komu sanja kwa bi lahko blo narobe?
(se popravek: na lcd-ju pise gor PVC160203P, ampak je en model u trgovini reku, da je to to. - prodajalc pa itaq ni mel pojma)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

msmiha ::

MadManMato: tudi če imaš razdelilec lahko samo printaš ali pa imaš samo LCD. Oboje ne gre, ker pri printanjo napiše, da je paralelni port že v uporabi!
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

HardwareMaster ::

Kaj je to unimer? Jst mam duma napravo, ki lahko meri napetost in tokove, A JE TO TO?:8) :8) :8)

HardwareMaster ::

Jst sm mel tud zalit prkluček z eno plastiko, zato pa sprašujem po barvah:D :D :D ! Nism pa še sprobu moje mojstrovine. Člank pa lohka prčakujete na www.IceVulcano.com, ki ga bo verjetno napisala moja malenkos in vsi tisti, ki pričakujete člank o stikalih (šaltrjih) na IceVulcanotu, bom tud tega u kratkem naredu! (zdej že ZLO dolg nism nč napisu, ker sem mel probleme s šolo!)

HardwareMaster ::

A bi se dal ta LCD zaslon prključt tud na drugam ( GAME PORT, SERIJSKA VRATA, USB,...)?

Matek ::

HardwareMaster, bi se dalo brez problema, ampak ni izvedljivo doma.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Neo32 ::

Am ja lahka kupis Matrix Orbital-ovega k se ga prkluc na com1 al com 2, ne vem cist tocn, sam cena je okol 400 mark, mal manj.
Neo32 (c)

kuglvinkl ::

Ne vem, če je že kdo zgoraj omenil, vendar sem našel ultimativni LCD faq. Če je res, biste povedali vi :D .
Your focus determines your reallity

HardwareMaster ::

Meni nekaj ne dela in bi enega od vas, ki je že povezal prosil, da mi napiše, če sm prov povezu žice!

PIN1 - črne(ozemljitev)
PIN2 - rdeča(+5V)
PIN3 - črne(ozemljitev)
PIN4 - zelena s belo črto
PIN5 - črne(ozemljitev)
PIN6 - oranžna (v navodilih naj bi bila pinki, prav tako kot na pinu13)
PIN7 - rdeča(ni štrom, je za podatke)
PIN8 - rumena
PIN8 - zelena
PIN10 - bela
PIN11 - modra (ne vem, če je taprava, ker imam na izbiro tud svetlo modro)
PIN12 - vijolična
PIN13 - pinki
PIN14 - siva

Prikaže mi samo črne okvirčke v zgornji vrstici in ko zaženem LCD center se nič ne spremeni!!!


PROSIM POMAGAJTE!!!!!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

slon ::

ASPmaster
Torej ko zlotaš zadevo skup in priklopiš na računalnik, moraš naslednje narest da bo delal
A: Naložiš program Port95NT (ta poskrbi da grejo podatki na paralelni port, nt pomeni za NT-op. sist.)
B: Naložiš program LCD center 2.0
Zaženeš config program za LCD centr, kjer nastaviš naslednje stvari.
COM 1
HD4478
9600
2 rows
16
V taprvi vrstici pa pišeš tekst.
To sem jaz naredu pa dela.
Probi si še 10k lin poti vezat za regulacijo kontrasta lcd.Ta slika(govorim o tvojem lcd) ti pove da ima lcd napajanje in je pripravljen za sprejem podatkov.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

IR Babun ::

A se namesto na LPT da prklopt na USB?:\
SCREW THE GOVERNMENT

Chevap ::

Mene zanima ali je pomembno kupit točno 16x2 velikost ali lahko recimo 16x4 al pa celo 20x4. A majo vsi ti LCD-ji (seveda v istem standardu)enako vezavoin število pinov ali majo tisti večji LCD-ji (npr. 20x4) več pinov.

SkIDiver ::

Mislm da majo vsi isto število pinov.

slon ::

gleden na ta člank oz. pdf dokument lcd iz kataloga ic-ja 2070402002 DISP LCD 4X20 HC20401-LY Z OSV . je enako število pinov, program LCDcenter 2.0 fura tudi te lcd-je.
Tle je za 16203 pa še en pdf.:D
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slon ()

alesrosina ::

sloroland: imam tocno tako nastavljeno kot ti pravis pa ne dela ... skoz prkazuje samo kvadratke. A misls da je kabl predolg (nekje med 2-3m) al bi blo kej druzga?
Na elekro-n.com so mi rekl, da je kao problem softwerski ... kao problem z inicializacijo LCDja - sam to ma verjetn ta programcic ze notr, ne?

LP, ASPmaster

HardwareMaster ::

ASPmaster: Jst mam isti problem kot ti. Vse sm povezi, misl da je prov, pa mi kaže samo kvadratke. Sm probu že vse žive nasavitve, pa še zdej ne dela. Vmes je sicer zaslon neki utripu, k sm ga nastavu, da naj dela ko WINAMP, pol je pa spet crknu. Možno je, da je kabl prodolg, al pa da je šel u K***C!!! (rakom žvižgat, Po gobe ITD.)

HardwareMaster ::

Ej a je lohka krivo to, ker mam naložene WIN98 SE, tist program port95NT pa je narejen samo za WIN NT in njim kompatibilne?

slon ::

Prvo instaliraj port95nt.Reset compa.Inštaliraj LCD center 2.0.Pejt v configure program od lcdcentra.Nastavi parametre.Reset compa.
LCD mej prkloplen samo na paralelni vhod , napajanje izklopljeno.Po naložitvi sistema vklopi LCD in prižge se polna zgornja vrstica na LCD.Nato zaženi LCD center in če je vse ok vidiš podatke, oz če se ti obe vrstici vklopita samo v črno, pa pomeni da imaš na lcd na pinih kratek stik.Jaz sem mel med pinoma 6 in 7.
Dogajalo sem mi je naslednje LCD kazal obe vrstice polni po nekem času pa se je resetiral.Mam w2k op. sistem.
Dotični LCD prodam za 8K sit.Komplet vsebuje lcd, kabel za napajanje, paralelni kabel, možnost regulacije kontrasta.
Ponudbe na MAIL
Prodajam pa zato ker zadeva dela pa iščem še kej novega.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slon ()

Tic ::

kako kontruliraš™ kontrast...tega nisem nikjer zasledil...al sm pa glup™ člouk™...

...dejmo napisat člančič o tem, pa ga damo na S-T...
Se javim prostovoljno pa še enga hudga™ digitalca mamo pr nas...pa lahko poslikamo.... sam mal pomoči pa je...
Kaj pravte :D ™
persona civitas ;>

rc-car ::

Jaz sem se ze zdavnaj ponudil, da napisem clanek, ce mi kdo priskrbi LCD.. Pa ni bilo junaka >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

kuglvinkl ::

No, zdeja ga imaš. Zmente se, pa spišite članek!
Your focus determines your reallity

alesrosina ::

ahhhhhhh ...... zadevco sem resil in deluje!

se enkrat sem vse prlotol in zdej dela .... YES!!

PS: kam pa prlotam strom za backlight (mam K in A pina ter se dva -- V- ter V+) in kok more bit napetost za lucko?

Zgodovina sprememb…

Matek ::

5V, če prav vem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

ls ::

heh.. jst imam pa ene par pokvarjenih gsmov.. ce mi kdo najde vodic kako povezat display od ericsson t10 mu castim pico:D

Mr-KONJ ::

Men se je pa mau vn zakadil pa una crna bunka uzad mi je pocla, vse to se je zgudil preden sm ga su na balkon ud jeze z kladvom razbit, k sm ceu dan spajku pisda rajs bi pol domaco nalogo za matematko naredu:))

slon ::

za osvetlitev lcd uporabi V+ in V-. napetost +5v, pa na V+ priloti 100 ohm upor.kul da dela.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

HardwareMaster ::

Men pa še vedno ne dela. Nazadnje se mi je zgodila še nesreča in mi je v molex-u, ki je bil povezan tudi na disk( sam sm jst smotan pa nism vidu, ko sem prklopu zaslonček gor), preskočila iskra, nardila kratek stik in puslal disk u (pičku mater), tko da sm zdej brez compa;( ;( ;( (k sreči mam na comp še garancijo, k jo bom uvelavlu in upam da uni navjo vohal pa razstavlal disk in not gledal). Zanima pa me , če je lohk predolg kabl, pa kje ste vi kupil kable, k se jih da lepo raztavt (da niso žice not zalite!)

Pa še neki: A se je komu przgal zaslonček če ga je prklopi sam na port pa nč na Štrom????

Zgodovina sprememb…

Simeroni ::

ASPmaster...dej zdej opisat celoten postopek...pa kaksno slikco prilozi...kako si zlotal...kje si LCD kupu...tocen model pa to...vse info, noooooo:>>...sej nardil bomo pa pol sami...he he he

alesrosina ::

OK .... bom.

sam nam tle pisou celih romanov .... bom dal na svoj sajt, pa bom pol dal link, ok?

LP, ASPmaster

alesrosina ::

evo, skromni clancic se nahaja na:

http://obmocje51.krneki.org/clanki/prik...

upam da boste zadovoljni!

LP, ASPmaster

Zgodovina sprememb…

HardwareMaster ::

Jst sm pa najdu en str kabl za printer, ki se ga da razstavt, pa me zanima, kako ste vi vsi določl pine n njem

alesrosina ::

na zunanji strani - tm k so "lulcki" - so napisane stevilke, vsaj na vecini so. Na starih bi pa se tok bl mogl bit. Drgac pa: gleda se iz leve proti desni, zgornja vrstica (tista k ma vec pinov) ma pine od 1-13, spodnja iz leve proti desni pa od 14-25.

To je to.

dady ::

a se da to stvar uporabit tudi za merjenje temperature v compu? in kako bi to slo?

Chevap ::

Ali jeHD44780 torej standard LCD zaslonov, med katerimi lahko izbiramo različne velikosti(16x2 16x4... 20x4)? Mogoče sem malo tečen sam nebi se rad nasral pri nakupu. Ali ne pedstavlja problema če na IC elektroniki uzamem 20x4 velikost LCDja?

DJroky ::

Večina LCDjev vsebuje čip HD44780. Lahko enega ali več, odvisno od velikosti, tako da je čisto vsseno katere velikosti vzameš. Prek LCD centra pa lahko na displej prikažemo različne stvari (temperature, obrate ventilaterjev, zasedenost procesorja, hitrost procesorja, in druge podatke iz MBM, podatke iz winampa itd, itd. LCD priklopiš na lpt, v centru pa nastaviš velikost LCDja in to je to. Jaz sem ga ravno danes naredil v slabi uri in mi vse deluje OK. Vse kar moraš paziti pri nakupu, da LCD vsebuje HD44780 čip. lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DJroky ()

HardwareMaster ::

DJroky: Dej bom še tebe enkrat prašu:8) . Kakšne barve žice si povezu na LCD display1 Jst nam tole, pa poglej, če je slučajno prov:

---------------------------------------Meni nekaj ne dela in bi enega od vas, ki je že povezal prosil, da mi napiše, če sm prov povezu žice!

PIN1 - črne(ozemljitev)
PIN2 - rdeča(+5V)
PIN3 - črne(ozemljitev)
PIN4 - zelena s belo črto
PIN5 - črne(ozemljitev)
PIN6 - oranžna (v navodilih naj bi bila pinki, prav tako kot na pinu13, pa je sam ena pinki žica!!!)
PIN7 - rdeča(ni štrom, je za podatke)
PIN8 - rumena
PIN8 - zelena
PIN10 - bela
PIN11 - modra (ne vem, če je taprava, ker imam na izbiro tud svetlo modro)
PIN12 - vijolična
PIN13 - pinki
PIN14 - siva

Prikaže mi samo črne okvirčke v zgornji vrstici in ko zaženem LCD center se nič ne spremeni!!!


PROSIM POMAGAJTE!!!!!!!!!!!!! -----------------------------------------




Zgodovina sprememb…

DJroky ::

Poglej na to stran
, vzemi unimeter, pa vse premeri, če je prav. Pina 15 in 16 na lcd nimaš če nimaš osvetlitve in jih pustiš drugače pa tako kot je narisano. Tudi potenciometer na pinu 3 ni obvezen in ga lahko direktno vežeš na gnd. Številke pinov na LPT imaš po vsej verjetnosti tako znotraj konektorja na kablu, kot tudi na lpt portu pri računalniku. Mislim pa da si ti pozabil instalirati še driver, zato ker se ti lcd zbudi in to je dober znak. Si instaliral port95nt.exe , ki ga dobi na tej strani http://www.borderfield.com/lcd.php . Če imaš vse žice povezane in inštaliran driver, potem mora stvar delati, drugače pa mi piši kar na moj mail steeling@siol.net .
upam da sem ti kaj pomagal in lep pozdrav.

HardwareMaster ::

Ej mem pa jebe, kr ne prkazuje vse številke prov in črke tud ne prkaže vse. Kaj je narobe? Je mogoče kabl predolg?

alesrosina ::

ne, akbl sigurno ni predolg - jst mam kabl dolg vsaj 2 metra, pa mi cist dobr dela. Al mas defektn LCD al pa kje ni dobr kontakt. Se enkrat spajki, pomaga! ;)

msmiha ::

Ja vrjetno nisi dobro spajkav. Pa se ti je mal razmigalo.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Lucio ::

pa dejte mi link od IC-Elektronika, ki jo na matkurji ne najdem

DJroky ::

http://www.ic-elect.si
Zakaj pa imaš telefonski imenik na netu?

mazy ::

jst zadne cajte full berem o teh lcdjih in sn se odločo da ga sam naredim. hm programe že mam kabl sn tut že razdro nucam torej samo še LCD. pogledo sn v spletni trgovini www.ic-elect.si in tam zasledil 2 z osvetlitvijo v velikosti 4x20: Disp lcd 4x20-osv / ew20400gly edt in Disp lcd 4x20-osv / pvc200403pyl pvc. hm svetujte kterga nej kupim. oba staneta malo več kot 6 tisoč in kerga nej kupim. plz help. mam vse že tut vodiče kako nardit in in keri pini so keri in vse vglavnem samo še lcd nucam. help

msmiha ::

Vseeno katerega vzameš, ker je vse skupaj podobno sranje:D.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

mazy ::

ja ka pa če ne bo prav??? koštata pa obadva 6.xxx. razlika 80 sit mende

msmiha ::

Kot lahko bolj zgoraj preberš ti LCDji vsebujejo vsi enaki čip. Če ne bi bil enaki čip pa moreš najdit samo datashet od tega čipa, ki je gor. Pol pa seveda moreš mal drugače priklopit. Drugače pa to ne moreš narobe kupit. Pa tudi iz softwarskega vidika gledano, ker oni program podpira več različnih čipov, če se ne motim.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: msmiha ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lcd ekranček in software

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332415 (1772) StricGeza
»

problem z LCDjem 4*20

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91201 (1095) gorjanc
»

Spet lcd zaslončki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
585649 (4638) Yacksy
»

LCD >>>>>RULZ<<<<<<

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362099 (1231) bf4ed
»

LCD zaslonček in ČRKE!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172666 (2263) sonyboy

Več podobnih tem