» »

lcd zaslonček

lcd zaslonček

steev ::

Kakšen lcd maš to?
:|

zlabo ::

grafični 128*64 točk
bolymin BG12864AFPHBv24
to je kompletna oznaka pa poglej na njihovi strani za več info;) KLIK

pingec ::

kolk pa si dal za LCD in kje?


edit: ups, hitr odgovor hehe
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

m.i.h.a. ::

Res je jebački.:D

EDIT: me je pingec prehitel s vprašanji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

zlabo ::

hm dobil sem ga zastonj:P ker je kao z napako...ampak ni čisto nič videt da bi bil z napako:D

StricGeza ::

ja pa kje si ti to dubu
kdo želi moj avtogram naj me pokliče

zlabo ::

dal mi je to profesor za prakso več pa ne morem povedat..:D

Knof ::

ej zlabo js pa še en sošolc sva se en tedn zaj... s tem pa ga nisva usposobla dobr da si ti to uštimu bom takoj sprobov to!
Jebi ga sej smo na morju! Tih bot pa plavej naprej!

zlabo ::

krof, naredil sem po tej shemi

s tem da nisem uporabil elementov za kontrolo osvetlitve (dioda tranzistor R5 in R1 ampak je osvetlitev zvezana direktno. Namesto čipa 7404 pa sem naredil enostavni negator z tranzistorjem in dvema uporoma. Uporabljam pa programček LCDinfo (če rabiš pošlji ZS).

P.S.: če zna kdo uporabljati Program LCD Hype naj prosim napiše ker nikakor ne morem nič napisati na displey v LCDhypu.

LP,zlabo

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

zlabo ::

no mal mi je blo dolgčas pa sem se igral z .bmp grafikami:D

pri prvih dveh slikah spet osvetlitev neki čudno modrikasta zgleda...









LP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

zlabo ::





Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

_pobesneli_ ::

a bi ti tvojga profesorja vprasal kje je to nabavu? :)bi mu bil kar hvaležen za trgovino :P
Gregor

Knof ::

To je on dobu (prfoks) iz ene firme k nej bi bli te zasloni v okvari ne vem pa če se da to dobit boš rabu veze!
Jebi ga sej smo na morju! Tih bot pa plavej naprej!

pingec ::

zlabo, pr marlboro napis da kajenje ubija preden kdo vidi :)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

zlabo ::

eh premal prostora:P

steev ::

Nevem kva ti je fora, da nočeš povedat. Kurba mi gre na kurac tako folk, k še iste majce ne smeš met kt on.
:|

Dr. @nz3 ::

Pozdravljeni,
mene pa zanima če se lahko za te LCD-je uporabi tudi LCD od kakšnega starega mobitela ? Ima kdo kakšen link ?
ne odgovarjam za posledice

_pobesneli_ ::

za mobije poglej tle je neki Link neki bos nasu
Gregor

zlabo ::

@steev: lej mene boli k*** če ma eden isti displey k jaz, pa boli me če ma isto glavo:D
ne lej fora je v tem da če povem kako je,pol bo prfoks tist k dela razlike in ne da vsem istih stvari in je pristranski. sam v tem je fora.ker pa se tako razburjaš se bojim za tvoje zdravje in sem ti napisal ZS

Nejc Pintar ::

Fora je samo katera trgovina(firma), freak:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

zlabo ::

ja kako naj vem, freak ;((

ga bom pa vprašal...:\
je pa to edini prfoks s katerim se odlično razumem (je car), zato ga nisem hotu v drek potunkat

Knof ::

evo če bo še kdo vezu za ta čip je kle ena shema k je taprava delujoča (preverjeno)!
Jebi ga sej smo na morju! Tih bot pa plavej naprej!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

r0b3rt ::

ker se mi je dalo brati vseh x-strani sem se odločil, da bom še jaz sodeloval pri tej temi... Se, da morda priklopiti lcd od laptopa?, ki bi ga krmilil na podoben način kot tele vaše zaslončke? Bi se dalo, če bi spidal driver oz., če je kakšen podoben idiot že spisal driver potem krmil? Bistveno se mi niti ne gre toliko za grafiko in 24bit pa t efore, rad bi imel le za kontrolo, cpu °c, grafa,... voltaža, up/down-net...

Nejc Pintar ::

če ugotoviš kaj kateri pin pomeni sploh ni problema.
Lahko je biti prvi, če si edini!

zlabo ::

ne mislim pa da ne bo šlo, saj potrebuješ še kontroler, sploh pa ti LCD-ji od notebookov niso delani po kakem standardu ampak je zadeva taka kot si jo zmisle proizvajalc

steev ::

Kam je pa ta lcd vezan v prenosniku. A ni na grafično?
:|

_pobesneli_ ::

Link

na tem linku so navodila za priklop LCDja od notebooka na pc...slabost rabis isti model lcdja kot je v navodilih..druga slabost...dela na VESA grafični.
Gregor

Reaper ::

obstaja kakšna možnost da od gameboya tastarga LCD vn uzamem pa ga prek LTP porta prklopim na comp?

neoto ::

krof: Kje si pa ta načrt dobil? A ni škoda dat enege celega čipa s 6 inverterji, da potem uporabiš samo enega? Ni lažje inverter z enim tranzistorjem naredit?
Reaper: ni takšen problem povezati LCD-jev na LPT port. Kaj pa potem? Boš sam napisal software? Ali pa driver za kakšen že napisan program? Dvomim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neoto ()

Reaper ::

ja lahko bi že s kakim obstoječim programom probu, mogoče bi pa potegnlo. ČUDEŽI SE DOGAJAJO ;)

neoto ::

Glede čudežev: v tem primeru ga žal ne vidim...
nek forum:
Q: I'd like to hack the LCD from a GameBoy into my case somehow, can I do it?
A: According to Jeff Frohwein's GameBoy FAQ it is possible but complicated. The LCD interface to GameBoy is very similar to other large screen LCDs in that a CRT controller is really required. The reason for this is that all 23,040 pixels (160x144) have to be written or "refreshed" 60 times a second the same way that a TV has to constantly redraw or else there won't be any picture. This is required even if what your trying to display is static and never changes. This is all the info I have at the moment.
Če ne verjameš:
LCD shema

Reaper ::

nism nč reku da ne vrjamem sam uprašu sm, to shemo pa že mam ;)

hvala

StricGeZza ::

nameravam narediti lcd na lpt in me zanima kater zaslonček je za to najbolj primeren

neoto ::

StricGeZza: kaj ko bi si prebral tole temo od začetka?

StricGeZza ::

v hte nimajo več zaslončka CMC420L01YBN pa sem ga ravno naročil in so mi poslali da ga nimajo več ter da je na voljo še vedno DEM20486 zanima me če je ta tudi uporaben za to
:\ :\ :\ :\ :\ :\

neoto ::

Če bi prebral tole temo od začetka, bi videl, da lahko na LPT port priključiš vse Hitachi 44780 združljive LCD-je (kar jih večina, ki jih prodajajo v naših trgovinah, je).

StricGeZza ::

sm prebral temo sam sm zanima prav za tist lcd
;((

neoto ::

V datasheet-u vse kaže, da je kompatibilen: Alldatasheet

StricGeZza ::

ja sm mi lahko en pove kje to iše

neoto ::

A ti je tako težko poklicat v HTE in jih vprašat, če je kompatibilen s Hitachi ... standardom?

Bug ::

ellow

Eno "quick shoot" vprasanje :D

Na plati nimam paralelnega/serijskega vhoda.... torej se z LCD-jcki lahko obrisem pod nosom ali je nacin kako vezat na USB?

Kaki linki/nacrti nebi bli slabi....

tu sen nasel LCD-jcke ki naj bi sli na USB interface...samo so dragi...pri nas se da kaj podobnega nabaviti?

lp,
bug

Bidens ::

Živjo,
eno vprašanje za kakšnega mojstra elektrotehnike :)
Imam 4x40 ekranček, zaenkrat je težavica v tem, da osvetljitev utripa - očitno niha napetost (vir je 5V linija iz compa). A bi lahko na sponke + ter - vzporedno vezal kondenzator, da bi izničil utripanje? Pri roki imam dva kondenzatorja, enega 35V 220uF, drugega (precej večjega) pa 63V 1000uF (ta je iz starih Telekomovih kaset za dvojčke ;) ), oba sta samo za enosmerno napetost (piše kje je + in kje je -). Bi bilo to dobro? Morda kakšna druga rešitev zoper utripanje?

Hvala za odgovore.

RPG ::

bi se mogoče dalo lcd display povezat na usb preko tega kabla: usb v lpt?

neoto ::

Ne, ker ta kabel je namenjen samo za priklop tiskalnikov (ustvari virtualna tiskalniška vrata, s katerimi si programi za LCD krmilit ne morejo čisto nič pomagati...).

RPG ::

ugotovil sem še da ima plata Dfi LP ultra-d na plati priključek za com port (levo spodaj), me pa zanima če kdo ve kje bi lahko dobil kabel za to, ali bom mogu res kr navadnega prirediti za to?

RPG ::

imam še eno vprašanje...kje bi lahko dobil načrte kako zvezati lcd na com port?

Hvala

neoto ::

Kaj ko bi malce preštudiral tisto, kar je dostopno na internetu? Najprej mi navedi program, ki zna krmiliti LCD preko com porta!
Čeprav se v računalništvu zdi, da so vse stvari plug&play, se zadaj skriva zelo kompleksen sistem, ki daje takšen vtis (tukaj streljam predvsem na USB, firewire, SATA,...)! Com port je serijski in zanj ni nekih določenih protokolov, kako komunicirati z LCD-jem! Ne moreš LCD-ja kar direktno na com port priključit in upati, da bo delalo... Vmes mora biti vsaj mikrokontroler, ki bo ustrezno prevajal serijske ukaze iz računalnika na paralelne, ki jih razume LCD modul.
Če pa znaš kaj programirati, pa nič od tega ni problem. Program v mikrokontrolerju bi v tem primeru bil zelo majhen in enostaven, vse ostalo pač napišeš v aplikaciji za PC...

RPG ::

sej imaš že narejene lcd-je na serijski port, npr. lost in space, pa sam od njih pobereš programsko opremo, to ni problem, zanima pa me točno kakšno vezje bi nucu za pretvorit iz lpt na com port, to me zanima?

neoto ::

A nisem bil dovolj jasen, hudiča? ZA COM PORT (SERIJSKA KOMUNIKACIJA) NI NEKEGA DOLOČENEGA STANDARDA ZA KOMUNIKACIJO Z LCD MODULČKI!!! Tisti program, ki ga omenjaš, deluje samo z njihovim hardware-om (imajo svoj firmware v mikrokontrolerju, ki je pripet na LCD), zato ga ne moreš uporabiti, razen če dobiš ta firmware in sestaviš isto vezje, kar pa dvomim!

StricGeZza ::

na bit techu je en ModGuide o tem kako priklopit zaslončel na USB Povezava


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lcd ekranček in software

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332415 (1772) StricGeza
»

problem z LCDjem 4*20

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91201 (1095) gorjanc
»

Spet lcd zaslončki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
585649 (4638) Yacksy
»

LCD >>>>>RULZ<<<<<<

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362099 (1231) bf4ed
»

LCD zaslonček in ČRKE!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172667 (2264) sonyboy

Več podobnih tem