» »

Kako uporabit LCD od nokie 3310

Kako uporabit LCD od nokie 3310

1
2
»

DimmniBurek ::

Aha, smo se narobe razumela, ja tip ma priključek za LPT
Kako se osvetljuje LCDje, iz zadnje strani pod kotom usmerim 6 3mm LEDic? al kako?
Tko sm mislu
____________
=o| |o=
=o| |o=
=o|___________|o=

=o je LED :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

DJ ViVanco ::

K smo že pri LCD displayih.
kje bi se našel kkšen načrt za zaslonček od ericsona GA628.
Ima pa 6 kontaktov. Za matriko pa ne vem koliko je -- * --.
Zgleda pa takole:
_____l l l l l l l ___________________________
| llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll l
| llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll l
l --------------------------------------------------- l
l.....................................................l
l.................................................... l
l.................................................... l
l_______________________________________l
(((((d ^_^ b)))))

Pyr0Beast ::

Pa bi se dalo z monitorčkom od game boya kej nardit :))
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PrimozR ::

Dimniburek če še ne veš, 3,3V preleš od uzun, ja, vezje za napajanje je pa tut na tistmu sajtu.

VolkD ::

Pyr0Beast, joj... kak zajeban nick , 2 minute sem črke skup zlagal... Dalo bi se sigurno. Je pa problem, da moraš iz oznake LCD displeja poiskati njegove tehnične karakteristike.. Kolkor vem je to grafičen LCD display, ki ga brez krmilnika ne bo mogoče uporabit. Za tak tip displejev je najbolj razširjen krmilnik S1D13305. Da se ga nabavit v Nemčiji . Stvar pa z počto vred pride cca 22 eur.

Barac00da ::

Jaz mam tudi 2 mala LCDjčka eden je od Benefon Twin-a, drugi pa od starega dobrega Sagema RC715.
O prvem sem izvedel te stvari:
Monochrome graphic
Full-graphics high-contrast screen
Electro-luminescent lighting
Resolution 100 x 48 pixels
Na zadnji strani pa piše: BKL, INC. H3457E 01015GR
Nikjer ne nejdem kake sheme, ali karkoli o tem LCD-ju. A bi se to vseeno dalo kako uporabit.
---------------------------------------
A ti mene zumeš brjatu?

PrimozR ::

No tema je že kar stara, en 3310 LCD na polici čaka za tovrstno mučenje, na konec služenja pa se pripravlja 3510i. Ima barven display. Se ta LCD da uporabiti podobno kot LCD 3310ke, torej priklop na LPT port in prikazovanje bilokakšnih informacij na njem? Nekaj o LCDju je tukaj.

ql000 ::

Vse se da! Na pagu imaš kodo v assemblerju ta ATMEL Mega microcontroler. Iz tega programa lahko pobereš inicializacijski protokol (prevsem timinge) in ukaze, ki jih lahko pošiljaš LCD-ju (nekaj takega: 0b00001010 ali pa 0x30). Na netu poglej, če se stakne kak pameten program. Osebno vem, da obstajajo neki nemški forumi, kjer prav razturajo te LCD-je, samo žal nimam linkov.

PrimozR ::

Thja, nemščina meni bolj malo pomaga :D Sem pa našel nekaj v nemščini, ja.

cendof ::

Za Ericsson in nekaj drugih:
http://sandiding.tripod.com/Bertys.html
http://www.spletomat.com/tech/


Je pa ta zaslon od GA628 enovrstičen, spodnja "vrstica" pa so znaki - slušalka,... Res je ima 6 pinov in tudi svojo kodno tabelo ima notr. Komunikacija je I2C. Sicer pri svojih projektih uporabljam raje grafični zaslob od 1018, vendar pa ta nima svoje kodne tabele...jo nardiš pa sam.

Sicer pa je do takih telefonom priti že skoraj težko; prašaj mal po kraju - men še kakšen tako pade, sam količina pa ni velika :D

PrimozR ::

Če meni govoriš, mam od 3310 LCD na polici, gol, sam LCD, zraven sebe še delujoč 3310 mobitel, ki pa sem ga pripravljen žrtvovati ter trenutno še v uporabi 3510i-jko, ki pa jo bo čim prej nadomestil drug telefon.

M@73Y ::

Lep pozdrav! mene pa predvsem zanima ti lcd-ji ki bi ase jih dalo uporabljati kot samostojne enote. torej ne z uporabo PC-ja ampak preko mikrokontrolerja. imam doma lcd od ericsson a2628s pa nokia 3110 pa me zanima, če ima kdo kakšno zamisel kako te zaslone samostojno furati po domače. ? aplikacija sploh ni pomembna, važno je da bi se mau poigral z zasloni. itak vem, da bom kakšnega skuril. sm pa drgač abs FE tak da lohka zabredemo u globoke vode.
Lep pozdrav. Matej
..jump into psytrance tunnel..

VolkD ::

Taka priključitev displeya od nokie 3310 bo objavljena kot 4 nadaljevanje člankov, ki jih pišem v AX elektronika. Objavljene bodo tudi rutine v jeziku C za krmiljenje tega displeja. Mikrokontroler bo iz družine AVR.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Ch4N93 ::

dodajam nekaj povezav:
Nokia 3310 LCD rutine
AVR Butterfly Mp3
mp3 player #2
mp3 player #3

v tem zadnjem projetku je uporablje LCD od Nokia-e 6610, torej barven LCD. Na voljo tudi iPod Skin :D
vsekakor pohvale vreden projekt..
Ni nam lahko...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje bi našel kako priklopit LCD od prenosnika na VGA?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182912 (1536) jukoz
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123474 (13734) Mazo
»

Mikrofonski predojačevalec 8)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
114519 (4261) Azrael
»

Lcd misterij od HT

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91432 (1266) zcetrt
»

Homemade fan controler (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9511184 (9248) SodVina

Več podobnih tem