» »

Težave z LCD zaslonom prenosnika

Težave z LCD zaslonom prenosnika

1
2
»

Pyr0Beast ::

Pečica lahko naredi dosti več škode, kot koristi. Sploh na takem PCB-ju. Za grafe deluje nekako, da. S laptopovim PCB pa previdno.

Tista postaja z vročim zrakom je prešibka, preverjeno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

#000000 ::

No sej mam tud fen od 50 do 700 stopinj, na kok dam fen ?

Pyr0Beast ::

280-300°C

Greti je potrebno tudi iz spodnje strani in segreti celoten PCB.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

#000000 ::

Sam da navjo mi popadal elementi dol, ker zadnič sem iz ene stare plate hotu s to pištolo dol snet en kondi in je vse kr dol popadal :)

Pyr0Beast ::

Um. Ja. Elemente drži pritrjena na plato samo površinska napetost. Zato je _ključnega_ pomena da zadeve ne premikaš, jo treseš ali kako drugače matraš. Ko začneš greti in dokler se ne ohladi se ne sme premikati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

#000000 ::

A mislš da teli micani elementi navjo popadal dol (kjer je označeno je z zgornje strani grafični čip) če bo plata obrnjena da so te elementi spodaj ?

Pyr0Beast ::

Ne. Ti so zadnji ki gredo stran. Prvi stran popadajo konektorji in težji elementi.

Odstrani vse kar se odstraniti da, nalepke, vijake s katerimi so pritrjeni konektorji in segrevaj počasi ter celotno plato. Nato, ko je plata res hudo vroča greš greti samo tisti čip.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Pravzaprav ni najbolje da se vijake odstrani. Najbolje jih je samo malce 'odtegniti' da se ne pojavljajo velike sile zaradi razlike temperatur, ko se zadeva greje ali ohlaja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

thinc1990 ::

živjo,

ne bom nove teme odperu, stvar je pa taka: s Stilom (mehurčkasta pijača) sem polil po laptopu (lcd+neki malga tipkovnica) lcd pol ni kazu in je bil črn, ker sm mislu, da je fuč sem kupu novga pa ni nč bol, se prau je neki druzga, pa ne vem kaj. prenosnik je hp 6730s. a je možn, da sem inverter prekuru? če imate kakršnokoli idejo, bo dobrodošla

LP

thinc1990

Pyr0Beast ::

verjetno inverter prebil.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

thinc1990 ::

še kkšna ideja, al bo kr to treba zamenjat?

Pyr0Beast ::

Odpri in spucaj
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

thinc1990 ::

kaj naj pa spucam, če je nov lcd? inverter mi pa tut zgleda uredu.

Pyr0Beast ::

Zalimano stikalo, ki zaznava ali je LCD odprt
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

thinc1990 ::

kje pa je stikal?

Pyr0Beast ::

Ponavadi na levi strani zgoraj, pri ekranu
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

thinc1990 ::

Zgodovina sprememb…

thinc1990 ::

a kdorkol drug ve, kje je ta senzor? sm po netu brsku, pa nikjer ne najdem lokacije, kje naj bi bil.

thinc1990 ::

kok je šans, da je šu inverter, če mi je šla pjača čez monitor?

sajko ::

Bom kr tule vprašal če kdo ve. Na Dellu 2407wfp je riknla ena varovalka na inverterju. Spraševal po vseh naših trgovinah z elektroniko pa noben ne ve. Google tudi ne najde nič podobnega.

Slika je takšna (piše pa gor 20, ni pike vmes):
 varovalka

varovalka

. Gre pa verjetno za vhodno varovalko v inverterju, vse naslednje so večjega formata in pa 2,5A.

Ali pa morda vsaj predlog kakšno varovalko (amperaža) se mi splača dat. Tule še slika vezja (rumena ja pozicija varovalke)
 polozaj

polozaj



Hvala

Pyr0Beast ::

Možno da je 20mA ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sajko ::

Nevem, kokr gledam (vsaj farnell, pa okoli), v tej velikosti ne dobiš 20mA. Je pa super, ker po vseh drugih vezjih pišejo oznake elementov celo na samem boardu, na inverterju pa le oštevilčeni elementi.

Sej verjetno je pri vseh panelih podobna tale varovalka, če ima kdo mogoče kako shemo kje? Boljše kot da lavfam z bypassom bo :)

BigHugo ::

Daj 1 ali 2 A varovalko pa ti bo stvar delala (če si odpravil vzrok). Google ti najde kar nekaj teh stvari, tudi v navezi z Dellom.
LP BigHugo

denci ::

imam hudo težavo s prenosnikom lenovo s10-2, ki mi ga je dal kolega.
Rekel je da pokvarjen zaslon, ker naj bi žena stopila na njega, jazu sem ga priklopil in vidim da je na zaslonu res nekaj čudnega, dobro,
nato sem ga priklopil na zunanji zaslon in računalnik seveda deluje. Odločil sem se da bom zamenjal zaslon, vse lepo odprem, previdno, dam zaslon ven,
poskušam priklopiti drugega, novega, in kaj se zgodi!
Zalon ni deloval, nato priklučim nazaj starega. da vidim če mogoče ni kompatibilen (naj bi bil) in gljga zlomka, tudi stari več ne dela, pa tudi zunanji zaslon več ne dela preko vga vhoda.
Ima mogoče kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo, konektorje sem preveril, vse mogoče sem preveril vendar nimam več nobene ideje, razen da je šla grafična

Hvala za pomoč!!

Pyr0Beast ::

Neki je s samim sistemom narobe.

(Ali pa si pozabil priklopit inverter in se sistem ne zboota)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

denci ::

inverter je tanka ploščica za monitorjem ali ne?
Vse je priklopljeno kot je treba, zanimivo na zaslon sem posvetil inj se ob samem zagonu nekaj spremeni,
vidi se sprememba slike, kjer je zaslon okvarjen (neke čudne črte in liki), tako da zanimivo

Pyr0Beast ::

Možno da je preklopil samo na notranji zaslon.

Uporabi tipke da ga preklopiš nazaj. Verjetno bi morala utripat tudi lučka za diske ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

denci ::

poskušal sem vse mogoče ampak ne spravim ga več na zunanji zaslon, nekje vmes med zagonom se sistem "obesi" in ne gre več naprej, tudi npr. tipka caps lock ne grabi potem več, na zaslonu pa ne vidim nič ker je seveda zanič.
čudno prej je delalo od takrat neprej ko sem spobal nov zaslon je sistem uničen.
Možno da je prišlo do okvare grafične kartice?

Pyr0Beast ::

Možno je marsikej. Lahko je tudi ram ali disk v okvari ali pa se je poškodba, kjer je ekran počil pokazala šele sedaj na plati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

denci ::

Ja zdej ma samo zanima kako bi lahko ugotovil kaj je zanič in kje se bios ustavi.
Poskušal sem tudi z zagonskimi cd-ji (ubuntu, linux, itd.) pa ni bilo nič,
največji problem pa je da na zunanji monitor ni možno preklopiti dokler ne pride sistem v windows, vsaj prej je bilo takom ko
je računalnik še delal.

Ima mogoče kdo še kakšno idejo?

denci ::

Pyr0Beast je izjavil:

Neki je s samim sistemom narobe.

(Ali pa si pozabil priklopit inverter in se sistem ne zboota)

Kje sploh je inverter v tem računalniku, ponavadi so v prenosnikih spodaj (podolgovata ploščica) in ima na straneh priklop vendar pri tem ne vem točno?

Pyr0Beast ::

Ne vem. Mogoče je LED ekran ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

thinc1990 ::

jst mam iste težave, pa komp nabera prah že ene 2 meseca, ker ne morem poštudirat, kaj bi blo narobe, na servisu pa nočem dat 10-20€ za diagnostiko

denci ::

Jaz sem delno zadevo rešil in sicer sliko sem dobil na zunanji monitor tako da sem z usb cd romom bootal ubuntu-ja in tako zagledal sliko, ko se je sistem naložil.
Ampak je problem nastal spet ko sem še enkrat poskušal priklopiti nov zaslon in je neka sprememba vidna vendar svetlobe ni, tako da ne vem kakšna rešitev mi še preostane??
LCD pa naj bi bil kompatibilen, ker je rekel da je enmu montiral istega v isti računalnik in je delalo...hm

Pyr0Beast ::

Tudi če LCD nebi bil kompatibilen bi morala delat vsaj osvetlitev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

denci ::

kaj je potem po tvojem mnenju krivo?....prodajalec monitorja je bil v dvomih glede kabla, da di bilo mogoče s tem kaj narobe ali ne?
res zanimivo, torej problem je z osvetlitvijo, tudi star monitor pokvarjen je bil na začetku osvetljen, potem ne več....to je zanimivo, računalnik drugače dela, ker je prišel v sistem kot sem prej omenil

#000000 ::

Ponavadi je narobe to da inverter ne dobi komande da prižge lampico in zarad tega ni osvetlitve, to da ne dobi komande pa je ponavadi povezano z okvaro plate.

Pyr0Beast ::

Ali pa stikala na pokrovu 'lid switch'
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

#000000 ::

No ja to sem pozabu, banalna napaka itak.

denci ::

da, ampak v tem primeru gre za prenosnik lenovo s10-2, ki pa ima led backlight osvetlitev, torej ne gre tu za noben inverter, sem sam tudi na začetku najprej pomislil na inverter ampak tu inverterja ni.
napaka je po moje lahko še samo v kablu. Poskušal gaa bom dobiti in probati (probat ni greh če druge rešitve ne bo), če ne bom še doktoriral pri tem "čudnem" prenosniku:)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik lcd problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
8945 (728) moat
»

Razstavljeno: Nadomestne tipke za LCD monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
243504 (3091) SkyEye90
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710598 (5209) Pyr0Beast
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123424 (13684) Mazo
»

Laptop monitor in problem z uporom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
132010 (1759) Pyr0Beast

Več podobnih tem