» »

LCD display

LCD display

bakki ::

Pozdravljeni!


Je že kdo izdelal LCD display, ki se priklopi na paralelni (printer) izhod (povezava je bila na slo-tech straneh pred dobrim tednom - www.overclockers.com.au ) ?

Jaz sem ga ta vikend (display 16x2), skupaj zlotal vse potrebno, priključil in ...8-O - TEMA !! Osvetli oz. prikaže samo zgornjo vrstico pri vklopu, ko zaženem LCD center 2.0 pa še spodnjo vrstico. Poskusil sem že vse mogoče, krmilil s C++ in vsemi mogočimi programi,... Ne vem kje je problem, mogoče v vezavi??

Se je kdo lotil izdelave tega displaya, oz. ima kdo kakšno pametno idejo???


Sicer pa imam še en display viška. Za rešitev problema ga podarim !!


Lp, Bakki - MB

mico ::

Torej sam se tudi lotevam podobne zadeve, in sem se ze kr poucil kak je treba vso stvar naredit. Pomoje si narobe zvezal vse skup. Poglej tale in tale link, kjer mas vse natancno opisano kako se stvar naredi. Pa povej, ce si s tem resil problem in ce dobim LCD :)

Dami ::

A mi lahk točn naštejete kaj vse rabiš za to in kje se to kupi (pri nas). Sn gledal da ma conrad ene LCD displeye. A je tist sam zaslon, al dobiš zravn tud tisto vezje?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

SkIDiver ::

Conrad ma drago k svina

Dami ::

Vem ja. Ene 13jurjev je biu 4*20 zaslon. Sn pa gledu po katalogu nemškega conrada pa majo gor en komplet za 200DM. Dobiš kabl, vezje, lcd display in ohišje zanj. Sej bi blo kr kul, sam 200mark je pa tumač. A se še da kje drugje pri nas to kupit. Naročanje iz tujine odpade.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

zile ::

Fantje to je mod pa pol. Svaka mu čast LCD DISPLAY

bakki ::



Cena displaya 16x2 je v Avstriji (Conrad) 219.- Ats, rabiš pa še printer kabel (drobiž ali pa ga imaš doma) in molex konektor (ali pa se kako drugače znajdeš) za napajanje (5V).

Zgleda ful kul, to morate priznati. Montiral ga bom na vrh monitorja (mogoče pa v škatlo), ter tako imel vedno na očeh podatke o temp proc. (MBM), iz WinAmp-a, ...

Če mi ne uspe, bom počasi obupal....>:D

Dami ::

No, pr nas ma conrad 20*4 (ta mene zanima) za slabih 12 jurjev. Jst sn hotu vedet če je to vse kar nucam (ok, poleg kabla in napajanja). Ga bom verjetn kr nabavu.
Ja, zile, to je pa res nekaj. Zgleda k tist zaslon k ga majo v na blagajnah v trgovinah, sam mal zmodificiran:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

vise ::

Jest sem ze pred letom kupil lcd 4*20 v ljubljani in dal 6000 sit. Uporabljam ga pa za mp3 racunalnik v avtu da mi prikazuje trenutno glasbo. Ce koga zanima kje v ljubljani se ga da dobiti naj mi posle email.

Brane2 ::

HTE, folk HTE.

Za te stvari bi sploh znal bit najcenejsi...

Kar se displejev tice, vem da so doloceni modeli imel probleme z resetom.
Te stvari (no, vecina) imajo v sebi poseben chip za krmiljenje displeja-HD64877 al nekaj takega.
Ta chip je namenjen crkovnim LCD displejem do mislim 4x20 karakterjev. Ker gre isti chip na razlicne displeje, ga je treba po vklopu inicializirat (mu dopovedat stevilo vrstic, stevilo crk v vrstici itd). Dolocene serije cipov se niso vedno pravilno zbudile in jih je blo treba softversko zresetirat.

Za tiste, ki jih stvar zajebava, bi priporocil naj probajo:

-za test skrajsat zice na minimum, recimo dest cm.

- naj dajo cez napajanje displeja majhen kondenzator, recimo 100 nf multilayer.

- ce imajo kodo v CJu, naj ob vklopu parkrat izvedejo reset ukaz, kot je opisan v proizvajalcevih datasheetih, ki jih je danes ze silno tezko najt, ker jechip star ko zemlja.

BTW: Kako se vam zdi, da bi razvil majhen GRAFICEN LCD, ki bi ga folk prsteku cez COM port in ki bi se ob recimo par tipkah obnasu kot miniterminalcek ?
Se pravi, kazu graficno recimo zasedenost sistema, da bi se recimo dal izpeljat cezenj neko osnovno diagnostiko, brez priklopa monitorja itd...
U mislih mam crnobel zasloncek z diagonalo recimo 6-8 cm...
Bi blo 300 DM za tako stvar prevec ?

Dami ::

Vise: ja povej kr tu, ne. Zakaj bi te zdej vsak posebi sprašval. Brane2: zanimiva ideja, sam cena max 200dm.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

ns-miha ::

men dela ko hudič, samo še v skatlo ga morm dat !!!
sovrazim niggerje, zide

zile ::

vise ::

Dobis ga v IC Elektroniki na vodovodni 100 v ljubljani. cena 4x20 je okoli 6000 sit

Tito ::

Mene pa zanima, če lahko namesto LCD center uporabljaš program smartie 5.1? Program je zelo podoben samo da podpera še nekaj perfektnih opcij, kot je naprimer koliko paketov seti si naredil, na katerem mestu si... Skratka idealno za mojo seti farmo:D

IR Babun ::

Jest sm svoj LCD čist prov zvezal, preveru vse kontakte, kaže mi testen signal, prikazovat pa noče.
Naložu sem port95nt, pa ne dela ne z LCDCentrom, ne s Smartijem.
A ma kdo kakšno idejo kaj je narobe?

Zdj bom še LCD zamenu pa bom vidu če bo poj delov.

Zraven mam pa še možnost dodat ledico za osvetlitev, kakšna naj bi sploh bla ta ledica?
SCREW THE GOVERNMENT

bakki ::

Probleme imaš s kontrastom! Sedaj imaš kontrast (ne vem točno kateri kontakt) vezan na maso, daj vmes potenciometer in boš rešil problem:D !

Lp

totimato ::

Mimogrede, tudi jaz sem zadevo sestavil in mi pod W98 dela zelo lepo, pod W2k pa ne.
Imam nameščen port95nt-al-kaj-že-je...
Mogoče bi delovalo, če bi imel clean install...

Somo toliko v premislek, da je lahko trik v operacijskem sistemu.

lp

totimato

dego14 ::

Ve kdo kje bi lahko kupil tak LCD Display kot je tukaj na tej strani "http://www.bit-tech.net/?page=article&i.... Damn je dober pa še printer port ti ostane prost. Crystalfontz-ov je. hmm. A se da kje pri nas dobit tak LCD (ne zmodificiran kot je na tej strani) samo LCD? 8-O

_pobesneli_ ::

Jaz imam doma podoben lcd ki je 8x4 velik.Problem je da ima na zadnji strani 2 čipa eden je JRC nju6417bf drugi pa JRC nju6426f,lcd ima oznako ALPS na robu pa mu pise NEC02070AA.ima pa 16 pinov.a ve mogoce kdo ali je ta primeren za tako izdelavo in ce kdo ve kako so razporejeni pini (kaj je kateri)

tx-z ::

zanimivo..kaj to sploh vse rabš?? kupš en lcd ekrančekl, kaj pa pol, da prklopš na računalnik,pa drugo? kako nardiš svetlo od zadi, da je cel zaslon dokaj enakomerno osvetljen??
tx-z

Tito ::

Ja pač osvetlenga kupiš...

HardwareMaster ::

Poglejte si članek na temu linku, kjer bi vam moglo biti vse jasno:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123463 (13723) Mazo
»

Spet lcd zaslončki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
585653 (4642) Yacksy
»

LCD >>>>>RULZ<<<<<<

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362100 (1232) bf4ed
»

LCD zaslonček in ČRKE!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172667 (2264) sonyboy
»

LCD alfanumerični display

Oddelek: Strojna oprema
51097 (968) grizli123

Več podobnih tem