» »

Težave z LCD zaslonom prenosnika

Težave z LCD zaslonom prenosnika

«
1
2

Blond ::

Pozdravljeni !

Težave imam z LCD zaslonom prenosnika. Računalnik deluje brezproblema in na zaslonu se z težavo celo nekaj vidi.
Zaslon je črn vendar če se potrudiš se čisto rahlo vidi vse kar naj bi prikazoval LCD display.
Nekaj sem slišal o osvetlitvi. Kaj je lahko krivo ? Kako to preveriti ?

Res je da se na to ne spoznam skoraj nič, vendar me zanima ali se to da kakorkoli popraviti ali vse skupaj stran vrečt ?

Ali to sploh nositi na servis ?
Ali se da popravit to osvetljitev?
Ali se da karkoli narediti ?
Ali se da zamenjat samo LCD zaslon ? (na bolhi jih je kar nekaj - a pašejo priklopi)

Kaj predlagate ?

Hvala in lep pozdrav
Primož Mesarec
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

BigFoot ::

Obcutek imam da ti je crknila luc. To se je meni pripetilo pri mojem starem prenosniku, a na sreco je bil se v garanciji.

Glede popravila je pa odvisno od tega kok star je prenosnik. Kokr vem je treba zamenjat cel LCD, kar pa ni poceni. Tako da ce imas starejsi prenosnik je vprasanje ce se ga splaca popravljat.

Blond ::

Tut men se zdi da gre za luč.
Prenosnik je pa zellooooo star :)
SIEMENS SCENIC MOBILE 350

A se da zamenjati cel zaslon ?
Na Bolhi se jih prodaja kar nekaj. .... a je možno tam enga kupit in da bi to potem nekdo prevezal ???
Bi to delovalo ???

Hvala za odgovore in lep dan

Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

neoto ::

Če kdo prodaja zaslon od prenosnika, ki je istega tipa (proizvajalec in model), potem bo mogoče šlo.
Drugače pa ti priključki niso standardni!

zcetrt ::

Bedno, a vredno poskusiti: Vsak prenosnik ima majhno stikalce, ki ob poklopu ekrana ugasne osvetlitev. Se je morda zataknil (podrezaj malo, slišal sem za tovrstne probleme celo pri IBM-u)?
4.

neoto ::

kaj pa je za naredit, če to stikalce prevečkrat prekine? ko zapreš zaslon, le-ta ugasne, ko ga pa malo rukneš pa se spet nazaj prižge... ;((

TEDY ::

sicer nevem kako to stikalce izgleda, samo poglej, če je kje pri stikalu kontakt izrabljen

Blond ::

Hvala za nesvet... sem pregledal stikalo in deluje vredu.
Zgleda da bo problem res v osvetlitvi.

Tako da bo zgleda potrebno zamenjati display.
Ker pa dvomim, da bom našel display od enakega modela, me zanima ali bi mi kdo znal priklopit kak drug zaslon, ki bi ga lahko kupil na bolhi.

Torej če na bolhi kupim LCD zaslon od kakšnega drugega prenosnika ali bi mi ga kdo znal priklopiti na ta računalnik ?
Slišal sem da konektorji ne pašejo pa bi morda kdo to znal priklopiti s pomočjo kablov.
Razmišljam tudi o tem, da bi zaslon odstranil od računalnika in ga s kabli priklopil recimo 2 metra stran ?

BI se to dalo narediti ? Kdo bi to znal narediti ? Kdo bi mi to naredil ?

Hvala in LP

Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

TEDY ::

Če bi kupil LCD od drugega prenosnika, verjetno nebi šlo, ker lahko uporabljajo drugačne standarde priklopa.
LCD bi se dalo priklopit 2m stran, samo se lahko pojavijo motnje, nisem pa ziher, ker nevem dovolj dobro kako to deluje.
:)

zcetrt ::

2m stran? A vga izhoda pa nimaš na prenosniku?
4.

Blond ::

Imam VGA izhod, vendar nimam denarja za nakup novega LCD monitorja, zato bi rad najceneje kar se da na prenosnika priklopil LCD zaslon 2 metra stran.

A se kdo spozna na elektroniko tukaj in bi znal kaj svetovati ali pa kaj narediti ?
Ali smo tukaj sami modreci ?

Hvala in LP

Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

neoto ::

Torej pričakuješ od nekoga, da ti bo zmodal grafično čipovje na LCD-ju tako, da bo delovalo v simbiozi s slabo dokumentiranimi standardi prenosa podatkov do lcd-ja v prenosniku?
Mislim da tega nihče ne bi šel delat prostovoljno, če bi mu pa plačal razvoj, pa se mi zdi ta te ceneje pride nakup novega zunanjega LCD-ja!

VolkD ::

Lahko pa se kdo loti tega kot izziv !
No jaz sem ob takem izzivu doživel flash. Doma se mi je nabralo ene 15 LCD-jev in kar nekaj pokvarjenih prenosnikov. Obrnil sem internet po dolgem in počez. Našel sem celo informacijo, da se da nekatere tipe LCD-jev priključit na nekatere grafične kartice ( take, ki omajo poseben extension connector na tiskanini). Super ! Sam majhna podrobnost manjka.. danes imam kake 25 LCD jev, kake 15 starih grafičnih kartic, pa niti za eno stvar nisem uspel najti ustrezne dokumentacije. O tem da bi pa LCD priključeval na nek drug prenosnik bom pa v naslednjem desetletju sanjal.
Zaenkrat sem se raje osredotočil na krmiljenje grafičnih displejev manjših formatov (320x240 ć/b) preprosto zato, ker je zanimivo, pa dovolj podatkov se da dobiti.

aja.. fleš je bla žena, k je vso to navlako odkrila v moji delovni sobi :8)

aja.. Hm.. loti se počet kako stvar, ki jo obvladaš.. .. sigurno boš prej prišel do monitorja !

EasyCoding ::

Mau si bom sposodu tole temo.. Ok, dubu sm za male pare tale prenosnik zdej pa me neki zanima kako za f se na tem prenosniku stima osvetlitev LCDja? Nima nobenga gumba za štimat, kšne kombinacije tipk mi pa tud neprime. Manuala za ta prenosnik pa tud ni na netu.;(

BluPhenix ::

Če bi napisal za kateri prenosnik gre, bi mogoče bilo lažje.

Si mislil mogoče na: SIEMENS SCENIC MOBILE 350 ?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

EasyCoding ::

Da točno ta. Nekje na netu sm najdu da nej bi bla kombinacija fn+levo ali desno. Sam men to nč neprime :/

mare_ ::

VolkD: a morda še veš, katere lcdje se da priključiti na katere grafične?

Azrael ::

@mare_:

Verjetno bo pravi odgovor na tvoje vprašanje ta link, ki izvira iz teme: Priklop LCD-ja od starega prenosnika na običajen računalnik.
Nekoč je bil Slo-tech.

mare_ ::

Danke :)

VolkD ::

Ni kaj dodati !
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

mircka ::

Jaz imam isti problem na svojem prenosniku. Zaslon je zatemnjen in se vidi le če gledaš pod močno lučjo, sicer pa sistem normalno deluje. Ampak računalnik ni star niti eno leto- se ni malo prehitro "pokvaril"? In še to. Ne vem, kje imam garancijski list - je nujno potreben ali imajo prodajalci podatke o garanciji shranjene?

Pyr0Beast ::

Ja v garancijo.

Crknil inveter ali fluorecentka noter.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Shark-357 ::

Kot že večkrat omenjeno je verjetno odovedal inverter, saj le redko odpovejo žarnice.
Kar se pa garancijskega lista in garancije tiče je pa odvsno od servisa/trgovine, ampak načeloma ni problem... pri nas kar popuščamo kar se tega tiče, zoperno je le iskanje po bazi. Če boš lepo prosil bo že šlo, če si pa tečen.. hja pol pa zna biti problem ;)

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Pravzaprav žarnice po mojih izkušnjah v prenosnikih odpovedujejo hitreje od inverterjev.

V namiznih različicah LCD-jev pa ravno obratno-
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Shark-357 ::

Moje izkušnje so ravno nasprotne :) (Gericom, Chilligreen, HP, Dell...)
Sicer pa če že crkne inverter, je v velikih primerih samo "diodo" odpikal na samem inverterju.

Pyr0Beast ::

Dioda ? Kje ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Shark-357 ::

Ti poslikam jutri.

edit:

Evo je označena levo spodaj, jaz jo samo prebrikam z tanko žičko in v več kot 50% inverter lepo deluje dalje.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

A, na vhodu. Čisto logično :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

#000000 ::

Mene tud neki zajebava zaslon sicer če ga priklopim na zunanji monitor dela brez problema drugače pa zelo slabo svetijo lampice slike pa ne pokaže



kje je v mojem primeru ta dioda na inverterju ?



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

#000000 ::

Aja še to, preden je krepnu je občasno preden preden je prišel v winse pokazal kako navpično črto, ampak pol je delal čist normalno, zdej pa samo še na zunajega da sliko, a je lahko je z grafično kartico ?

Aja gre za takšen prenosnik

Pyr0Beast ::

Verjetno iztaknjen flex kabel ali pa natrgane žice.

Neki v zvezi laptop-plata, kabel, ekran.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

#000000 ::

Hvala bom pogledal če je kje kej zmajano al pa snet, sam je treba celga podret.

#000000 ::

Evo sem celga razdru pregledu kable in ne zgleda nikjer nič nenormalnega, sem zadevo prižgal in probal premajat vse kable ki povezujejo matično in ekran in ni nobene razlike. Bi lahko matrika kr sama od sebe crknla pri cca 18 mescev starem prenosniku ?

Pyr0Beast ::

Seveda.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

#000000 ::

OK. Pol treba novega-rabljenega nabavt, poročam kaj je ratal. Tenx

Shark-357 ::

Pri 660SU na veliko crujejo grafike, tako da lahko je tudi grafa fuč...

#000000 ::

Jao jao jao, kupil drug zaslon in zadeva popolnoma ista, kaj bi blo še lahko zanič ?

#000000 ::

A ma kdo kako idejo kaj bi lahko bil vzrok te napake ?

Pyr0Beast ::

Grafa potem.

(Poizkusi spreminjati svetilnost na tipkovnici, če se kaj sploh odziva) Poglej pa, če ti ne nastavlja na zunanji ekran in izklaplja laptopovega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Shark-357 ::

Grafika je fuč... problem pa je, da je na plošči in je potrebno menjat komplet plato ;)

#000000 ::

tkole zgleda če (na sliki je port od tega kabla)


glavnega kabla ne priklopim lampe gorijo bp, menjava zaslonov oz prenos slike na zunanji in laptopov ekran dela brez problema, le da slika na zunajmen je, na prenosnikovem pa je spet ni. Fak ne vem kaj bi to lahko sploh blo.

Grafika pomojem ni, ekrani so vsi v redu, kabli zamenjani tko da garant niso zmajani al pretrgani.

edit: aja sam a ni tko da neb blo slike nikjer če bi bila grafika fuč ?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

Pyr0Beast ::

Izhod na grafi je fuč. Grafa pa je v redu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Shark-357 ::

Žal je tako kot je... popraviti se ne da, oz. na servisu v tujini(quanmax) so jih popravljali, vendar nikoli ni delalo po popravilu prav dolgo (1-3mesece toliko da so se rešili garancije, potem pa ko te j...). Sicer obstaja zelo majhna verjetnost, da bi bil kabel med ploščo in LCD-jem (če si iz LJ ali okolice se lahko oglasiš pri meni v servisu pa lahko preveriva)...

#000000 ::

Ne vem ampak ta prenosnik naj bi imel tole grafično NVIDIA GeForce Go 7300 zdej ga še nisem do konca razdru ga bom zjutri. Kable sem zamenjal vse ker sem pri drugem zaslonu dobil še en komplet in sem 100% da kabli niso problem.

Če je tko kot praviš pol treba iskat novo-rabljeno matično ?

Aja ker servis je to da vem če bo treba pripeljat :)

Shark-357 ::

Če imaš še en komplet kablov potem to ni to. Ti pa iskreno povem, da raje kupi nov prenosnik, ker tudi če že po nekem naklučju dobiš delujočo rabljeno ploščo, prav zagotovo ne bo delovala prav dolgo... 660SU so res crap, jih je pocrkalo krepko preko 50%

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Se ti da najti 7300 čip pa ga poslikati (+ njegovo bljižno okolico in njegovo zadnjo stran) ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

#000000 ::





Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

#000000 ::

Mal sem gledu in najdu na youtube kr neki linkov kjer majo podobne probleme s to grafiko, baje naj bi se ga dal s fenom mal pregret in naj bi pol "blo OK" zdej jest fen imam, kolega ima tud tako mašino kot na sliki



ampak ne vem na kolk stopinj naštimat in kolk časa gret, ker se bojim da bodo na drugi strani začel odpadat elementi stran.

Shark-357 ::

Odmontiraj vse plastične elemente iz plošče ter jo daj v pečico za 10min, katero si prej ogrel na 200°C... Počakaj da se ohladi in sestavi nazaj ter stestiraj.

#000000 ::

Aha kaj pa plastični konektorji na tej sliki

ki ne grejo dol ? A zavijem plato tam kjer so te konektorji s kako alu folijo ?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik lcd problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
8945 (728) moat
»

Razstavljeno: Nadomestne tipke za LCD monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
243508 (3095) SkyEye90
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710598 (5209) Pyr0Beast
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123424 (13684) Mazo
»

Laptop monitor in problem z uporom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
132010 (1759) Pyr0Beast

Več podobnih tem