» »

Fukušima - jedrska nesreča v teku (VII)

Fukušima - jedrska nesreča v teku (VII)

Slo-Tech - Mesec dni po potresu na Japonskem in močnem tsunamiju, ki je sledil se razmere okoli JE Fukušima še vedno niso umirile.

Japonska agencija za jedrsko varnost je včeraj objavila preliminarne izračune, ki kažejo, da je iz JE v nekem trenutku po potresu uhajalo okoli 10.000 TBq radioaktivnega materiala na uro (aktivnost banane je okoli 15 Bq), zaradi česar japonska vlada razmišlja o reklasifikaciji jedrske nesreče iz pete stopnje INES na sedmi (najvišji) nivo. Agencija pravi, da je od takrat aktivnost izpustov padla pod 1 TBq na uro, skupno količino izpuščenih radioaktivnih snovi pa še raziskujejo.

Prav tako japonska vlada napoveduje razširitev evakuacijskega območja na nekatera naselja izven 20 kilometrskega pasu, kjer bi prebivalci lahko prejeli doze sevanja nad 20 mSv letno. Razmišljajo tudi o posebni zakonodaji o uvedbi zaprtega območja po ukrajinskem zgledu, saj se na evakuacijsko območje 20km okoli elektrarne nekateri prebivalci vračajo, da bi odnesli svoje (morda kontaminirano) premoženje.

Včeraj je območje ponovno stresel močan potres, ki je za nekaj časa ustavil prečrpavanje kontaminirane vode. Za slabo uro se je zaradi izpada električne energije ustavil tudi dovod hladilne vode v vse tri reaktorje.

V preteklih dneh je TEPCO iz območij za shranjevanje jedrskih odpadkov v Tihi ocean izpustil čez 10.000 ton "manj-kontaminirane" vode, da bi tako naredil prostor za prečrpavanje 60.000 ton vode, ki jo nameravajo izčrpati izpod reaktorskih stavb 1 in 3.

4:46 Japonska je uradno popravila klasifikacijo na INES lestvici na sedmo stopnjo.

153 komentarjev

«
1
2 3 4

Key Quest ::

Zakaj "manj-kontaminirane" z vezajem?

Blisk ::

He he he, ko sem jst to rekel, so se nekateri oglasili in me označili za paničarja in ne vem kaj še vse.
Me zanima kaj bi bilo, da se to zgodi v sloveniji. In ja to je mogoče tudi v slo.
Verjetno bi se cela dolenjska, 1/2 štajerske in še kdo preselil na sever. Na hrvaško bi pa hodili prek obale. Dajmo zgraditi še JE elektrarn, vsaj 5 komadov na različnih delih slovenije.....

Bellatrix ::

Key Quest je izjavil:

Zakaj "manj-kontaminirane" z vezajem?


Verjetno zato ker nekdo domneva, da voda ni rahlo radioaktivna ampak zelo.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

RejZoR ::

Blisk je izjavil:

He he he, ko sem jst to rekel, so se nekateri oglasili in me označili za paničarja in ne vem kaj še vse.
Me zanima kaj bi bilo, da se to zgodi v sloveniji. In ja to je mogoče tudi v slo.
Verjetno bi se cela dolenjska, 1/2 štajerske in še kdo preselil na sever. Na hrvaško bi pa hodili prek obale. Dajmo zgraditi še JE elektrarn, vsaj 5 komadov na različnih delih slovenije.....


Ne bom trdil ampak japonska je ena daleč najbolj potresno aktivnih območih na svetu. Koliko potresov, ki so omembe vredni pa smo imeli pri nas v zadnjih 10 letih? Jezst se mogoče spomnim ene 3, mogoče 4 kjer se je dejansko malo bolj streslo ampak tud če je doseglo ne vem, 5 stopnjo je bilo za 1 sekundo ali manj, toliko, da smo ga čutili, to pa je bilo to. 4 take potrese imajo na japonskem pomoje skor vsak dan če ne celo pogosteje. Ko se pri njih začne tresti se trese po več sekund in to je prej usodno, ker zgradba zaniha, nadaljno tresenje pa moti proces nihanja stavbe in tam se začne rušit struktura stavb.
Če se zatrese tko kot se običajno pri nas, stavbe začnejo nihati in pač nihajo dokler ne zmanjka energije potresa in se nehajo brez posledic, ker tega nihalnega "cikla" ne motijo in prekinjajo vmesni tresljaji.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

49106 ::

(Reuters) - Japan raised the severity of its nuclear crisis to the highest level on Tuesday, putting it on a par with the world's worst nuclear disaster at Chernobyl in 1986 because of the amount of radiation released into the air and sea.

6 stopnjo pa preskočili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Blisk ::

RejZoR je izjavil:

Blisk je izjavil:

He he he, ko sem jst to rekel, so se nekateri oglasili in me označili za paničarja in ne vem kaj še vse.
Me zanima kaj bi bilo, da se to zgodi v sloveniji. In ja to je mogoče tudi v slo.
Verjetno bi se cela dolenjska, 1/2 štajerske in še kdo preselil na sever. Na hrvaško bi pa hodili prek obale. Dajmo zgraditi še JE elektrarn, vsaj 5 komadov na različnih delih slovenije.....


Ne bom trdil ampak japonska je ena daleč najbolj potresno aktivnih območih na svetu. Koliko potresov, ki so omembe vredni pa smo imeli pri nas v zadnjih 10 letih? Jezst se mogoče spomnim ene 3, mogoče 4 kjer se je dejansko malo bolj streslo ampak tud če je doseglo ne vem, 5 stopnjo je bilo za 1 sekundo ali manj, toliko, da smo ga čutili, to pa je bilo to. 4 take potrese imajo na japonskem pomoje skor vsak dan če ne celo pogosteje. Ko se pri njih začne tresti se trese po več sekund in to je prej usodno, ker zgradba zaniha, nadaljno tresenje pa moti proces nihanja stavbe in tam se začne rušit struktura stavb.
Če se zatrese tko kot se običajno pri nas, stavbe začnejo nihati in pač nihajo dokler ne zmanjka energije potresa in se nehajo brez posledic, ker tega nihalnega "cikla" ne motijo in prekinjajo vmesni tresljaji.

DA, tako so razmišljali tudi na Japonskem in najhujši potres je lahko 8. In potem se je zgodilo tole.
Slovenija je precej na potresnem območju in je verjetnost, da se to zgodi.
Če je verjetnost 0,5% ne bi smela stati nobena JE elektrarna v SLO.
Ker kot sem rekel, kam bomo šli, da pride do take katastrofe? Boste pustili vse za sabo, spakirali in šli?? KAM?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

3p ::

Ja, dajmo paniko. Prihodnost je premogu! >:D

JanezekNovak ::

Blisk je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Blisk je izjavil:

He he he, ko sem jst to rekel, so se nekateri oglasili in me označili za paničarja in ne vem kaj še vse.
Me zanima kaj bi bilo, da se to zgodi v sloveniji. In ja to je mogoče tudi v slo.
Verjetno bi se cela dolenjska, 1/2 štajerske in še kdo preselil na sever. Na hrvaško bi pa hodili prek obale. Dajmo zgraditi še JE elektrarn, vsaj 5 komadov na različnih delih slovenije.....


Ne bom trdil ampak japonska je ena daleč najbolj potresno aktivnih območih na svetu. Koliko potresov, ki so omembe vredni pa smo imeli pri nas v zadnjih 10 letih? Jezst se mogoče spomnim ene 3, mogoče 4 kjer se je dejansko malo bolj streslo ampak tud če je doseglo ne vem, 5 stopnjo je bilo za 1 sekundo ali manj, toliko, da smo ga čutili, to pa je bilo to. 4 take potrese imajo na japonskem pomoje skor vsak dan če ne celo pogosteje. Ko se pri njih začne tresti se trese po več sekund in to je prej usodno, ker zgradba zaniha, nadaljno tresenje pa moti proces nihanja stavbe in tam se začne rušit struktura stavb.
Če se zatrese tko kot se običajno pri nas, stavbe začnejo nihati in pač nihajo dokler ne zmanjka energije potresa in se nehajo brez posledic, ker tega nihalnega "cikla" ne motijo in prekinjajo vmesni tresljaji.

DA, tako so razmišljali tudi na Japonskem in najhujši potres je lahko 8. In potem se je zgodilo tole.
Slovenija je precej na potresnem območju in je verjetnost, da se to zgodi.
Če je verjetnost 0,5% ne bi smela stati nobena JE elektrarna v SLO.
Ker kot sem rekel, kam bomo šli, da pride do take katastrofe? Boste pustili vse za sabo, spakirali in šli?? KAM?


Blisk povej alternativo JE.
http://www.euroairsoft.com/

nekikr ::

Smo že v drugi temi našli enostavno rešitev.

Od Kopra do Ljubljanje sončne celike, od Ljubljane do Lendave vetrne elektrarne. Nekam v Kočevje spravimo 100.000 ton svinca za baterije, vsi skupaj pa se preselimo v ogromne nebotičnike, vsakemu pripadata 2m^2.

Jebeš JE, gremo na ta plan ane?

energetik ::

Blisk, paničariti glih ni treba zaradi NEK, se pa strinjam, da mora biti JE konstruirana tako, da do izpustov radioaktivnih snovi pač ne pride. Ne pri potresih, ne pri poplavah.

gzibret ::

nekikr je izjavil:

Smo že v drugi temi našli enostavno rešitev.

Od Kopra do Ljubljanje sončne celike, od Ljubljane do Lendave vetrne elektrarne. Nekam v Kočevje spravimo 100.000 ton svinca za baterije, vsi skupaj pa se preselimo v ogromne nebotičnike, vsakemu pripadata 2m^2.

Jebeš JE, gremo na ta plan ane?


Ni treba tega. Malo varčevanja, pa bi morda tudi ogromno prišparali. Pa ne mislim zgolj na elektriko.
Vse je za neki dobr!

Bor H ::

Blisk je izjavil:

Če je verjetnost 0,5% ne bi smela stati nobena JE elektrarna v SLO.


Ne, če je možnost da pride do potresa 8 stopnje pač projektiraš da preživi potres 9 stopnje. Simpl, Japonci so se pač ušteli ker so računali da je lahko cunami največ 5 metrov bil je pa 10+.

edit: pa prepričan sem, da če se letalo zaleti v NEK bo to bolje prenesel kot če se zaleti v kakšno hidroelektrarno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

nekikr ::

gzibret: Malo varčevanja? Si resen? Zakaj pa potem hodimo na električne avtomobile? Zakaj je vsaka najmanjša stvar sedaj na elektriko? Vrni se v jamo in riši po stenah, kar pa rabi razviti svet so pa dodatne JE, da zadostijo potrebam sodobne populacije.

mared ::

prave alternative JE, ni in je tudi kmalu ne bo. edina prava alternativa je zmernost porabe. ampak, to je naslov za kako drugo temo.

BTW
kako daleč je ITER?

jype ::

Blisk> Boste pustili vse za sabo, spakirali in šli?? KAM?

Kočevje, Ljubljana, Maribor in Celje so že dovolj daleč.

Japonska ocenjuje, da bo za počistit packarijo potrebovala manj kot 4 leta, stalo pa bo več, kot je vredna TEPCO.

WarpedGone ::

Varčevanje == nižji standard v vseh pogledih, vključno z zdravjem in življensko dobo.

No way around it.
Zbogom in hvala za vse ribe

energetik ::

Alternativa je premog, ampak tam je problem kuponov za zlobni CO2.

ITER pozabi kot kratkoročno rešitev. Tam enkrat čez slabih 10 let bodo pričeli s preizkusi, ki bodo potrdili koncept.
Nato naj bi prišel projekt DEMO, ki naj bi do leta 2040 začel dajati par GW v omrežje. Seveda to v idealnem primeru. Poleg tega bo taka elektrarna po mojem draga ko žafran, in si jo ne bo mogel praktično nihče privoščiti.
Po mojem nas čaka uporabna fuzija s primerno ceno šele čez 50+ let.

Pyr0Beast ::

He he he, ko sem jst to rekel, so se nekateri oglasili in me označili za paničarja in ne vem kaj še vse.

In ko smo ti mi govorili, da evakuacijska cona je tam zaradi varnosti in morebitnih prihodnjih pripetljajev si pravtako paničaril, da je že vse šlo narobe in se ne da nič rešiti.

Zadeva traja že en mesec in temu primerna je tudi količina kontaminiranega materiala. Nekih dolgotrajnih efektov tam ne bo. Čisto možno je, da bodo vse skupaj šli preprosto oprati/porušiti. Tam je pač cena zemljišč>cene dekontaminacije.

Verjetno bi se cela dolenjska, 1/2 štajerske in še kdo preselil na sever. Na hrvaško bi pa hodili prek obale. Dajmo zgraditi še JE elektrarn, vsaj 5 komadov na različnih delih slovenije.....

Verjetno bluziš malo bolj kot ponavadi.

Da bi do tule prišel tsunami ... fat chance.

Še enkrat: Elektrarna je potres preživela. In naša bo morebitni potres pravtako preživela.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jest10 ::

Dajmo zgraditi še JE elektrarn, vsaj 5 komadov na različnih delih slovenije.....


Kje podpišem? Resno.

opeter ::

3p je izjavil:

Ja, dajmo paniko. Prihodnost je premogu! >:D


Steampunk FTW!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

s1m0n ::

Meni še ne zgleda to kot Černobil ali huje!
Vsaj po vseh podatkih ni niti primerljivo, zgodba je čisto drugačna!

Tear_DR0P ::

Me zanima kaj bi bilo, da se to zgodi v sloveniji.

nič kaj takšnega, poplavni val iz vseh podrtih akumulacijskih jezer na porečjih save, drave in mure bi odplaknil večji del vzhodne evrope v črno morje - ker ko gre prvi jez, se začnejo kaskadno podirat še vsi pod njim
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Blisk ::

energetik je izjavil:

Blisk, paničariti glih ni treba zaradi NEK, se pa strinjam, da mora biti JE konstruirana tako, da do izpustov radioaktivnih snovi pač ne pride. Ne pri potresih, ne pri poplavah.

To ne obstaja.
In vedno obstaja možnost, da pride do večjih izpustov.
Tukaj je bilo precej pametnih ljudi, kako tist na Japonskem ni nič in da so JE varne itd.
Danes vidimo, da je katastrofa enaka Černobilski.
Kakšne posledice bo to imelo in za koliko časa nihče trenutno ne ve in niti ne upa povedati.

Alternativa je vse kar ne ogroža tako širokega področja bivanja, kot JE.

s1m0n je izjavil:

Meni še ne zgleda to kot Černobil ali huje!
Vsaj po vseh podatkih ni niti primerljivo, zgodba je čisto drugačna!

LOL po vsem tem še vedno zatiskanje oči. To pa se ni zgodilo, to se ne more zgoditi, to že ni res.

Ko sem jaz delal kao paniko, da je to stopnja 7 ste bli vsi pametni, danes so japonci priznali stopnjo 7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

JackOdpirac ::

Očitno se nekdo boji cunamijev po Savi :)

Blisk ::

Pyr0Beast je izjavil:

He he he, ko sem jst to rekel, so se nekateri oglasili in me označili za paničarja in ne vem kaj še vse.

In ko smo ti mi govorili, da evakuacijska cona je tam zaradi varnosti in morebitnih prihodnjih pripetljajev si pravtako paničaril, da je že vse šlo narobe in se ne da nič rešiti.

Zadeva traja že en mesec in temu primerna je tudi količina kontaminiranega materiala. Nekih dolgotrajnih efektov tam ne bo. Čisto možno je, da bodo vse skupaj šli preprosto oprati/porušiti. Tam je pač cena zemljišč>cene dekontaminacije.

Verjetno bi se cela dolenjska, 1/2 štajerske in še kdo preselil na sever. Na hrvaško bi pa hodili prek obale. Dajmo zgraditi še JE elektrarn, vsaj 5 komadov na različnih delih slovenije.....

Verjetno bluziš malo bolj kot ponavadi.

Da bi do tule prišel tsunami ... fat chance.

Še enkrat: Elektrarna je potres preživela. In naša bo morebitni potres pravtako preživela.



Pa kje ti živiš, kak cunami.
Pa kaj misliš da je kontaminirano območje, da prideš tja in zadevo opereš z Persilom?
Mislim kake izjave, kot bi jih dajal 10 let star otrok.
Poglej si poročevalce iz anglije, ki so merili sevanje in so svarili ljudi, da naj se umaknejo tudi iz več kot 40 km območja elektrarne, ker je sevanje previsoko in bodo imeli zaradi tega posledice.
Območje pa je verjetno kontaminirano precej več, gotovo nad 70 km. Se pravi zdravju precej škodljivo.

Zato te še 1x vprašam, kje boš živel, če se to v SLO zgodi.
Pa ne mi o klobasah, da se ne more, lahko se, ker tudi pri nas je lahko potres tako rušilen, da pride do tega. Pri Japoncih ni razpok naredil cunami.......

energetik ::

jest10 je izjavil:

Dajmo zgraditi še JE elektrarn, vsaj 5 komadov na različnih delih slovenije.....


Kje podpišem? Resno.
Pretiravat pa spet ni treba. Že če se zapre Talum in železarne Jesenice (kar je za moje pojme neperspektivna panoga, ALU naj delajo Islandci s svojo zastonj elektriko), lahko zapremo celoten TET in TE-TOL (glede na podatke iz preteklih let).

Vse kar potrebujemo je počasi zamenjava NEK1 z novo, varno ~1GW NEK2, zamenjava vseh blokov TEŠ za učinkovit TEŠ6 in prenehat bluzit o električnih avtih.
Pa sforsirat (subvencionirat) dobro izolacijo večine zgradb ter nabit kakšen davek na klime z EER < 3,5. To je to. Bi ob enakem standardu lahko povsem normalno shajali samo s tem kar imamo oz. z obnovo enot.
Veliko več električih "geđetov" po domovih pa ne pričakujem oz. vsaj ne bodo bistveno povečali porabe. Itak ima že vsak po 2TV, par PCjev. Če si bo pa še vsak nabavil še enega iPada, je pa to zanemarljivo.

Blisk ::

energetik, pa ti sploh veš o čem govoriš?
Vidim da ne. Ker kaj dobiš z zamenjavo vseh blokov teš z blokom 6???
Ti ni čisto jasno ane.

McAjvar ::

Blisk je izjavil:

Tukaj je bilo precej pametnih ljudi, kako tist na Japonskem ni nič in da so JE varne itd.


Saj so varne.

Blisk je izjavil:

Ko sem jaz delal kao paniko, da je to stopnja 7 ste bli vsi pametni, danes so japonci priznali stopnjo 7.


Ti si zganjal paniko ze, ko je bilo stanje precej drugacno od trenutnega. Nekako v stilu, ce bi ob ureznini v prst zelel odrezati roko pri komolcu. Za vsak slucaj.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Migelo ::

@Blisk: Noben si ne zatiska oči, to ni tako hudo kot černobil.

Černobil:
concludes that 985,000 excess deaths occurred between 1986 and 2004 as a result of radioactive contamination.


Fukušima:
Reported death(s) 2 from physical injuries (bleeding) caused by tsunami


vir: Wikipedija

Blisk ::

McAjvar je izjavil:

Blisk je izjavil:

Tukaj je bilo precej pametnih ljudi, kako tist na Japonskem ni nič in da so JE varne itd.


Saj so varne.

Blisk je izjavil:

Ko sem jaz delal kao paniko, da je to stopnja 7 ste bli vsi pametni, danes so japonci priznali stopnjo 7.


Ti si zganjal paniko ze, ko je bilo stanje precej drugacno od trenutnega. Nekako v stilu, ce bi ob ureznini v prst zelel odrezati roko pri komolcu. Za vsak slucaj.


Če so potem jim pojdi pomagat čistit ostanke.
Jst sem zganjal paniko, ker sem vedel kaj bo, glede na to kaj se je dogajalo. In to se je zgodilo.
Vi pa ste govoril bedarije.

Migelo je izjavil:

@Blisk: Noben si ne zatiska oči, to ni tako hudo kot černobil.

Černobil:
concludes that 985,000 excess deaths occurred between 1986 and 2004 as a result of radioactive contamination.


Fukušima:
Reported death(s) 2 from physical injuries (bleeding) caused by tsunami


vir: Wikipedija

Zaenkrat......ko pa bo, bo pa spet kaj????

Ali se ve na katerem območju ljudje ne bodo več živeli zaradi sevanja???

V černobilu jih je bilov eč ker so predolgo skrivali!

In koliko še bo mrtvih zaradi sevanja...na Japonskem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

energetik ::

Blisk je izjavil:

energetik, pa ti sploh veš o čem govoriš?
Vidim da ne. Ker kaj dobiš z zamenjavo vseh blokov teš z blokom 6???
Ti ni čisto jasno ane.
Bolj učinkovit proces s še manjšimi emisijami prahu in SO2 pri enaki ali večji količini proizvodnje.

jlpktnst ::

Eh ta blisk je tak trol da smrdi. Škoda časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

McAjvar ::

Blisk je izjavil:

Jst sem zganjal paniko, ker sem vedel kaj bo, glede na to kaj se je dogajalo. In to se je zgodilo.


A mi lahko tvoja kristalna kugla se stevilke za Loto pove?
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Pyr0Beast ::


Pa kaj misliš da je kontaminirano območje, da prideš tja in zadevo opereš z Persilom?

Nego s čim pa misliš da se zadeva pere ?

Srehe se očisti s vodo pod pritiskom, vrhnji sloj zemlje pa se postrga stran.

Problem solved.


Zato te še 1x vprašam, kje boš živel, če se to v SLO zgodi.

Tam kjer živim sedaj. Malce bomo ribali po strehah, če se to zgodi. Ni neke sile.

Pretiravat pa spet ni treba. Že če se zapre Talum in železarne Jesenice (kar je za moje pojme neperspektivna panoga, ALU naj delajo Islandci s svojo zastonj elektriko), lahko zapremo celoten TET in TE-TOL (glede na podatke iz preteklih let).

Namesto njih pa postavimo 2km^? rastlinjakov. Več profita z manj vložene energije.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

energetik ::

Lahko pa da so ugotovili, da je počena reaktorska posoda in tako hladilna vodo lepo odnaša gorivne produkte iz poškodovanih palic v okolico in morje.
Čeprav mislim da se s Černobilom še vedno ne da primerjati, tam so gasilci na dvorišču igrali fuzbal z deli grafita in jedrskega goriva, hkrati pa je ogenj odnašal gorivne delce par km v luft.

Namesto njih pa postavimo 2km^? rastlinjakov. Več profita z manj vložene energije.
Ne bi rekel, da se pri nas splača osvetlejvati rastlinjake. Je ceneje posekati malo gozda, ki ga je vedno več, in na nove njive zasaditi pridelke. Je sonce zastonj in že v pripravni obliki za fotosintezo.

Blisk ::

energetik je izjavil:

Blisk je izjavil:

energetik, pa ti sploh veš o čem govoriš?
Vidim da ne. Ker kaj dobiš z zamenjavo vseh blokov teš z blokom 6???
Ti ni čisto jasno ane.
Bolj učinkovit proces s še manjšimi emisijami prahu in SO2 pri enaki ali večji količini proizvodnje.

Koliko manjšimi emisijami in koliko učinkovitejši proces. V % me zanima.

Pyr0Beast ::

Ne bi rekel, da se pri nas splača osvetlejvati rastlinjake. Je ceneje posekati malo gozda, ki ga je vedno več, in na nove njive zasaditi pridelke. Je sonce zastonj in že v pripravni obliki za fotosintezo.

Mah. Samo pri nas ti vsaj polovico časa (zima ipd) pridelava štrajka. Tudi gojiti ne moremo marsikatere kulture.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Blisk ::

energetik je izjavil:

Lahko pa da so ugotovili, da je počena reaktorska posoda in tako hladilna vodo lepo odnaša gorivne produkte iz poškodovanih palic v okolico in morje.
Čeprav mislim da se s Černobilom še vedno ne da primerjati, tam so gasilci na dvorišču igrali fuzbal z deli grafita in jedrskega goriva, hkrati pa je ogenj odnašal gorivne delce par km v luft.

Namesto njih pa postavimo 2km^? rastlinjakov. Več profita z manj vložene energije.
Ne bi rekel, da se pri nas splača osvetlejvati rastlinjake. Je ceneje posekati malo gozda, ki ga je vedno več, in na nove njive zasaditi pridelke. Je sonce zastonj in že v pripravni obliki za fotosintezo.


Da, kot sem rekel, v Černobilu so prikrivali in lagali kar nekaj časa.
Tudi tu lažejo, samo vprašanje je koliko?

Pyr0Beast je izjavil:


Pa kaj misliš da je kontaminirano območje, da prideš tja in zadevo opereš z Persilom?

Nego s čim pa misliš da se zadeva pere ?

Srehe se očisti s vodo pod pritiskom, vrhnji sloj zemlje pa se postrga stran.

Problem solved.


Zato te še 1x vprašam, kje boš živel, če se to v SLO zgodi.

Tam kjer živim sedaj. Malce bomo ribali po strehah, če se to zgodi. Ni neke sile.

Pretiravat pa spet ni treba. Že če se zapre Talum in železarne Jesenice (kar je za moje pojme neperspektivna panoga, ALU naj delajo Islandci s svojo zastonj elektriko), lahko zapremo celoten TET in TE-TOL (glede na podatke iz preteklih let).

Namesto njih pa postavimo 2km^? rastlinjakov. Več profita z manj vložene energije.


Potem pa kar pokliči TEPCo verjento ti bodo plačali karto in greš pomagat čistit, to boste gotovi mimgrede po moje v 2 dneh, očistite okolico 50km okrog elektrarne in pride raja spet nazaj živet v svoje bajte, kar je še ostalo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

kriko1 ::

Saj imaš satelitske posnetke in uradne meritve.
Sploh se ne da primerjat s černobilom, tisto je bil en navaden kotel kateri je zbruhal vso gorivo naokoli.
Fukušima je pa preživela potres in tsunami. Potem pa so neki čakali da bi rešili reaktorje - tu je bil problem.

Bellatrix ::

Meni še ne zgleda to kot Černobil ali huje!
Vsaj po vseh podatkih ni niti primerljivo, zgodba je čisto drugačna!


Stopnja je verjetno bila vzdignjena z namenom, da se dobi širšo podporo javnosti in posledično denar za obnovo.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Pyr0Beast ::


Potem pa kar pokliči TEPCo verjento ti bodo plačali karto in greš pomagat čistit, to boste gotovi mimgrede po moje v 2 dneh, očistite okolico 50km okrog elektrarne in pride raja spet nazaj živet v svoje bajte, kar je še ostalo!

Prav. Ampak boš šel ti z mano ali pa se isti moment odklopi iz el. omrežja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

antonija ::

Blisk cist tkole na uc bi reku da ti niso jasne osnove jedrskeih razpadov, kaj povzroca sevanje, razlika med sevanjem in kontaminacijo z radioaktivnim materialom, etc. Bilo bi fino ce si o tem kaj preberes (pa ne mislim na ekofasisticno propagando, so cist dobre fizikalne knjige, tud take na dost enostavnem nivoju, napisane na to temo) in ne pobiras "dejstev" iz ameriskih filmov in serij. Obstaja namrec dost velika verjetnost, da vse, kar vidis v filmih in serijah, ni cist 100% res.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Matevžk ::

Naša evroposlanka je v evropskem parlamentu, če sem prav zasledil po radiu, doživela salve neodobravanja in godrnjanja, ko je rekla, da bi morali JE zapirati zgolj na podlagi strokovne utemeljitve in ne kar tako počez politično ... To nam pove veliko o stanju v parlamentu. Pomembne so politične točke, ne stroka.
lp, Matevžk

Pyr0Beast ::

Mi daš njeno ime da se doda na whitelist ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Verjetno tista, k je jedrski fizik? Romana Jordan Cizelj @ Wikipedia

Matevžk ::

Najbrž bo ta, ja, nisem pa vedel, da je fizičarka. Evropsko politiko spremljam čisto premalo, najbrž po razočaranju nad stanjem v domači :). Tako da, kot rečeno, sem samo slučajno v avtu po radiu ujel ...
lp, Matevžk

Skorpijon ::

Blisk je izjavil:


Da, kot sem rekel, v Černobilu so prikrivali in lagali kar nekaj časa.
Tudi tu lažejo, samo vprašanje je koliko?



Pa človek božji seveda lažejo. Vse se gleda skozi denar. Odkritost in resnica nikoli niso prinesla denarja, kvečjemu odnesla. Ne se slepit, pravljice ne obstajajo drugje kot v knjigah.
Kar se tiče tvojega napovedovanja, je način popolnoma enak ostalim astrologom ter vedeževalcem. Brezpredmeten.

Zakaj je do nesreče prišlo? Potres je ustavil reaktorje, generatorji so se zagnali in nobeden nebi vedel kako pa kaj, če nebi prišel 2x višji tsunami in zalil generatorje z gorivom vred. Po izpadu elektrike, ni bilo hlajenja. Zaradi naraščajočega pritiska, izpustijo paro iz posode, zaradi vodika raznese stavbo. In sedaj gre vse samo še navzdol.

Glede na černobil, kjer je reaktorsko posodo dobesedno razneslo in kjer je preko 20 ton grafita gorelo več dni, je nesreča v fukušimi neprimerno blažja in posledica zasnove reaktorja, ki je milorečeno zastarela in se danes ne uporablja nikjer več. Smešno glede na to kako star reaktor je bil, da je zdržal najmočnejši potres. Škoda da je voda potem vse zalila pa stvar zaje...

Kot take so današnje nuklearke bolj varne kot karkoli. Zato me ni bluzit o raznih kaj če potresih in poplavah in ne vem kaj. Ker če to delaš potem nebi nič naredili in imeli, saj se nikoli ne ve kaj če...

Namesto, da se tukaj razglabja o tem kako nevarne so jederske elektrarne bi rajši bistre glave podale nasvete in pobude kaj naredit da bi bile še bolj varne, in kako preprečit vladajočim lopovom, da nehajo denar kradit in ga raje porabljat v varnost in unčikovito izrabo energije.
Napredek in razvoj sta definirana in omejena s količino energijo s katero razpolagamo. Če začneš rezat po energiji, boš obstal v razvoju. Trenutno smo še vedno plemensko razdeljeni, kjer lopovi in kriminalci diktirajo kako živimo. Več energije ko imamo na razpolago večje so naše možnosti, da se osvobodimo suženjstva. No pa sem zašel s teme.

Pyr0Beast ::

Gut gut. Vsaj nekaj soli v glavi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

__Ž__ ::

Že samo geotermalne energije je dovolj, da pokrije vse potrebe človeštva zdaj in še daleč v prihodnost.

Da ne omenjamo potem še drugih oblik (sončna, plimovanje, uporaba bioloških gorivnih celic itd.)

Torej ne ga srat.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reaktorje v Fukušimi usodno poškodoval že sam potres? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10731994 (28447) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident v teku (V) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
25462250 (48547) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident v teku (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
398109652 (86990) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident, peti dan (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
380110281 (93140) Keyser Soze
»

Fukušima - jedrski incident stopnje 4 v teku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
20877376 (63981) Pyr0Beast

Več podobnih tem