» »

tehnični pregled avtomobila - menjava lonca

tehnični pregled avtomobila - menjava lonca

klemenSLO ::

Živjo,

Auspuh na Xari počasi dobiva 'športni prizvok'. Serviser je cca 4 mesce nazaj dejal, da bo počasi treba lonc menjat. Zanima me če je to tudi kontrolna točka pri tehničnem? oziroma če te morda le opozorijo da je to treba urediti. V petek sm mislu opraviti tehnični pregled pa ne bi rad 2x hodil če me zavrnejo

lp klemen
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Pyr0Beast ::

Menjaj neglede na tehnični: Taka vozila so nadležna.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

klemenSLO ::

Vsekakor bom slej ko prej. Ampak imam še nekatere druge nujne stroške. Vprašanje je samo če glede na trenutno stanje naredim tehničnega.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

s1m0n ::

Dokler ni preglasen ter niso previsoki izpusti bi moralo it :)
Mi smo delali tehničnega pred 1 tednom zadnji lonec je skoraj razpadel pa je šlo skozi (je pa res da ni lukenj).
Imamo pa že novega in ta teden sledi zamenjava!

Avenger ::

Če so luknje ne bo šlo skozi, ker potem tista sonda ki jo vtakne v auspuh pokaže nepravilno delovanje. In če "dobiva" športni prizvok pomeni da je luknja in da se veča.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

energetik ::

Ni nujno, naš nima lukenj, se je pa tak zvok pojavil baje zaradi sesedanja jeklene volne, ki obdaja naluknjane cevi v loncu. Po besedah majstra za izpušne sisteme.

blackbfm ::

Mene nazadnje ni spustu čez zarad tega:P

#000000 ::

Nov lonec te stane cca 50 evrov, čez tehničnega pa ne vem če boš prišel.

klemenSLO ::

sm klical serviserja. Je reku da bo šou z mano :D
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Šimpanz ::

Mene pred leti niso spustili skozi, ko sem imel luknjo na loncu, ker da je avto preglasen.

Nagi Bator ::

Ni nujno, da je luknja na loncu, ce je glasen. Lahko je na spoju med cevjo in loncem.
Na tehnicnem pa pri pregledu podvozja preveri tudi, ce je auspuh trdno pritrjen,
tako, da ga kar mocno zmiga. Ce je kak spoj slab, ga v tem primeru lahko utrga.

blackbfm ::

Ah utrgat ga ne more, razen če je prerjavena cev.

bezerk ::

ma ja itak, da ga ne more vtrgat, saj je serviser samo 4 mesece nazaj rekel, da ga je treba menjat.
Najbolje, da ga zarad 50€ in drugih nujnih stroškov eden za tabo dobi v prednjo šipo ali pod kolesa, po možnosti z otroci v avtu, ma bo že.....
Doživel, imel srečo in preživel.
Kupi bicikel.

ttommy ::

@beterk: kake pa stepaš- če je izpuh malo glasen, a bo kar komu padel pod avto?
Še če objemka spusti in je cev od izpuha na cesti in zadaj šibajo iskre ven (preverjeno pred 20-imi leti- kolegova Z101).
Jaz vem, da s takšnim izpuhom ne bi šel na tehničnega.
Gamer

Pyr0Beast ::

Ma porihtaj pa je.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Dr.Izpuh je pravi naslov pa boste vsi srečni, ti boš mel poceni popravljen izpuh, na tehničnem pa nebojo komplicirali. Ded je res poceni na meji z zastonj skoraj

harvey ::

V petek sm mislu opraviti tehnični pregled pa ne bi rad 2x hodil če me zavrnejo


Greš prej na pregled (opraviš ga lahko do en mesec pred iztekom) in boš videl, če si šel čez. Potem imaš še, mislim da 3 dni za odpravo pomanjkljivosti, in ti ni potrebno ponovno plačati tehničnega pregleda.

Sicer pa res ne razumem te logike zakaj "mutiti" tam kjer je najmanj potrebno. Varen avto človek nima samo zaradi tehničnega pregleda, ali pač. Kaj pa če ti prerustana izpušna cev popusti na spoju in se ti zadeva prelomi npr. na avtocesti ter lepo rožlajš z njim ali pa celo še del cevi pustiš na/ob cesti. Se ti ne zdi, da je 50 EUR zelo minimalen strošek za izogib neljubim situacijam.

Sam hodim striktno tja na tehnične preglede, kjer le to opravljajo zelo pedantno.:D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Scorpia ::

Sam naj še to opomnim. Če avtor ima rad tih avto, to pri neorginalnih loncih ne bo dobil. Smo že na dva avta menjali zadnja neorginalna lonca in avto niti približno ni tih kot pri originalnem zadnjem loncu. Je pa seveda veliko boljše kot preluknjano. Če avta nebi prodajal, bi takoj dal originalni gor.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ste že zamenjali katalizator na vozilu?

Oddelek: Loža
184473 (3719) energetik
»

Skrite napake na kupljeni stvari

Oddelek: Loža
101709 (1370) zuz3k
»

kazen zaradi nehomologiranega izpušnega lonca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9931739 (10043) Mehmed
»

kje je pocen servis za auspuh v ljubljani

Oddelek: Loža
1215096 (14906) Phoebus
»

Sportni auspuh za Focusa?

Oddelek: Loža
193256 (2997) Sunna

Več podobnih tem