» »

Lahko TV-Out uniči TV?

Lahko TV-Out uniči TV?

Tiger ::

Torej vprašanje je ali lahko več mesečna uporaba TV-Out na grafični kartici v povezavi s TV kakorkoli poškoduje čip za scart/composite na TV. Zanima me vaše mnenje o tem ali je to sploh možno.



BLaCkEnED ::

Hm, za cip nevem, meni se je zaradi uporabe tv-outa slika na TVju razširla, pa smo mogli dat popravit. Mene pa zanima zakaj pride do tega in kako to preprecit, ve kdo? :\

MadMax ::

Tiger:
1. Ne.
2. Ne.

sebo:
1. Zato, ket TV dela 3x vec, kot bi brez racunalnika.
2. Manj imej vklopljen TV.

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

BLaCkEnED ::

"1. Zato, ket TV dela 3x vec, kot bi brez racunalnika."
Kaj si hotu s tem povedat? ne razumem.
In to kolko casa je tv vzgan nima prou nobene veze pri tem!

McNato ::

Lahko ti crkne TV out čip na kartici (ali pa Bog ne daj cela karta) ali pa "video In" na TV če TVout priklapljaš pri prižganem TVju ali računalniku. Torej poveži računalnik in TV ko sta ugasnjena (najbolje da ju kar izštekaš).

j.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McNato ()

MadMax ::

sebo:
Ce imas TV kot tak, ti dela npr. 3h/dan.
Povezan na comp pa 10h/dan.
Ni razloga, da bi zaradi same uporabe video vhoda karkoli crknilo. Ce bi, ne bi imeli vsi videe in satelitske povezane s SCARTom, ne? Sicer pa so to predvideli proizvajalci TVjev.

Ima pa jaka_racman prav glede priklopa med delovanjem-gre pa le za napetostne raznike med masama obeh naprav in eventualno staticne elektrike.
Osebno prakticiram tako, da masi obeh prikljuckov staknem skupaj, od tu do popolnega priklopa pa s prsti drzim hkrati za obe masi.
Pomaga tudi, ce imas zadeve priklucene na isto vticnico.
Saj lahko 100x deluje, 101. pa...
Ko skuris digitalni fotoaparat, te izuci...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

boogoo ::

Jep, glede priklapljanja bodite previdni, sem sam skuril en video vhod na tvju..........

AndraZK ::

mja... proizvajalci TVjev niso predvideli slike iz računalnika spljoh ;((
Slika iz računalnika je pogosto pri miru in precej kontrastna, kar za tv program pač ne drži. Moj Grunding ima težave s svetlo podlago (pri računalniški sliki pač pogosto...) - zaradi segrevanja ekrana se ta razširi in slika se rahlo obarva (effekt magneta :D )
Iste težave naj bi imeli tudi sonyji, katerih uporabniki so se nad fleki pritoževali med sezono smučanja...
Če slika iz grafične na TV ni popolna se skoraj ne moreš boriti za garancijo ali zamenjavo tvja :\ TVji pač niso narejeni za nadomeščanje monitorjev...

marS ::

:D v zadnjih 5 letih imam priklopljena 2PCa z TV out in 2VCRja in 3maleTVje po standardnih kablih /SVHS, VHC, scart/. :D Problemi nastanejo edino, če se izrabijo ali razrahljajo pini pri večkratnem snemanju in vstavljanju scarta. Drugače pa se to še ni zgodilo, da bi šel kak TV zarad tega, tudi če elektrika pade. (brez UPSa):D
...no more heroes...
https://ilbis.com/

mato22 ::

Jest mam Sony TV in mi tv-out del brez problema. Slika Je čista in vse dela BP.
Tv out drgač naštimam takrat ko gledam DiVX-e.

krho ::

men je TV out skuril video vhod na VCR.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564164 (3493) anjica
»

Kabelska TV na S-video in?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121570 (1337) -Jani-
»

TV-Out na TV letnik 1989 ???

Oddelek: Zvok in slika
291657 (1394) flipflop
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505912 (4817) bbobst
»

Kako z DivX na VHS? kaj potrebujem?

Oddelek: Sedem umetnosti
132101 (1854) rc-car

Več podobnih tem