» »

Pezdir mladim predlaga, da se izselijo

Pezdir mladim predlaga, da se izselijo

«
1
2 3 4

nhjghvfhj ::

"Osebno jim predlagam, da se iz te države izselijo, razen seveda, če se ne vključijo v kako interesno skupino in začnejo vleči državno rento ali pa postanejo vodilni kader v največjem slovenskem sindikatu," je v intervjuju za MMC dejal ekonomist Rado Pezdir.

Jaz osebno se z njim strinjam, ker se bolj iz programerske/računalniškega foha, ker imam občutek da pri nas postajamo "indijci".

jype ::

Jaz se strinjam samo da je država precej neučinkovita, da je tukaj kakovost življenja slaba ali pa da ni visokotehnoloških podjetij, v katerih bi se dalo delat zelo zanimive reči za soliden zaslužek, pa seveda nikakor ne drži.

zupicaa ::

Problem je v visokih davkih za plače?! Ne vem zakaj se to ne spremeni.. Tako enostavno ne gre več naprej!!

nhjghvfhj ::

@jype
da ni visokotehnoloških podjetij, v katerih bi se dalo delat zelo zanimive reči za soliden zaslužek, pa seveda nikakor ne drži.

Brez kakršnekoli provokativnosti me zanima, če lahko našteješ nekaj takšnih slovenskih podjetij?
Je pa res da je pojem "soliden zaslužek" dokaj relativna stvar.

overlord_tm ::

zupicaa je izjavil:

Problem je v visokih davkih za plače?! Ne vem zakaj se to ne spremeni.. Tako enostavno ne gre več naprej!!


Tud to ne bi bil problem, ce bi za ta denar dobili kaj v zameno. Poglej skandinavijo.

mtosev ::

Hehe. Dvomim da se bo večina madih izselila, ker je življenje v SLO še vedno lepo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

gendale ::

nhjghvfhj je izjavil:

"Osebno jim predlagam, da se iz te države izselijo, razen seveda, če se ne vključijo v kako interesno skupino in začnejo vleči državno rento ali pa postanejo vodilni kader v največjem slovenskem sindikatu," je v intervjuju za MMC dejal ekonomist Rado Pezdir.

Jaz osebno se z njim strinjam, ker se bolj iz programerske/računalniškega foha, ker imam občutek da pri nas postajamo "indijci".

in kaj pol še čakaš?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

T-h-o-r ::

pravilno


doštudirajmo, pa pejmo 8-)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

D3m ::

Čaka, da mu pomagamo. Nežni dotik ali potisk, da dobi zagon.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fosil ::

Najbolj fino je bit prisesan na državno joško in otresat gobec. Ob tem pa bit brez vsake odgovornosti.
In točno to počne Pezdir.

Naj ustanovi stranko, gre na volitve in prevzame odgovornost ali pa naj bo že enkrat tiho.
Neproduktivnih gobcačev imamo pri nas dovolj.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

jype ::

tmptron> Brez kakršnekoli provokativnosti me zanima, če lahko našteješ nekaj takšnih slovenskih podjetij?

Če se omejim samo na tiste, iz katerih ljudi sem imel priložnost spoznati in ki se prodajajo predvsem na tuje trge: Flowr, Fotona, Pipistrel, X-Lab, Zemanta.

zavajon ::

fosil je izjavil:

Najbolj fino je bit prisesan na državno joško in otresat gobec. Ob tem pa bit brez vsake odgovornosti.
In točno to počne Pezdir.

Naj ustanovi stranko, gre na volitve in prevzame odgovornost ali pa naj bo že enkrat tiho.
Neproduktivnih gobcačev imamo pri nas dovolj.

Ja, Pol Pot je razmišljal enako kot ti. Zato je vse profesorje poslal delati na polja, v "realni sektor" ;)

fosil ::

zavajon je izjavil:

fosil je izjavil:

Najbolj fino je bit prisesan na državno joško in otresat gobec. Ob tem pa bit brez vsake odgovornosti.
In točno to počne Pezdir.
Naj ustanovi stranko, gre na volitve in prevzame odgovornost ali pa naj bo že enkrat tiho.
Neproduktivnih gobcačev imamo pri nas dovolj.

Ja, Pol Pot je razmišljal enako kot ti. Zato je vse profesorje poslal delati na polja, v "realni sektor"

Ne mi podtikat stvari in sprevračat mojih izjav!
Dobro veš kaj sem rekel.
Rekel sem naj prevzame vodenje države in se izkaže.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

opeter ::

jype je izjavil:

tmptron> Brez kakršnekoli provokativnosti me zanima, če lahko našteješ nekaj takšnih slovenskih podjetij?

Če se omejim samo na tiste, iz katerih ljudi sem imel priložnost spoznati in ki se prodajajo predvsem na tuje trge: Flowr, Fotona, Pipistrel, X-Lab, Zemanta.


Ja, ampak oni imajo v mislih visokotehnološka podjetja, kjer je vsaj 100+ zaposlenih. Tega ni in niti ne bo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gruntfürmich ::

kar je rekel je čista resnica. seveda pa je to že kar nekaj časa znano...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

AndrejS ::

Še malo , pa nam druga ne bo preostalo. Industrija propada, vedno več je brezposelnih, državna uprava pa zapravlja.

Zgleda bom moral začet iskat službo v državni upravi... oni dobijo za nič ali zelo malo dela vsaj redno
plačo.

mtosev ::

In kam boš šel? V Ameriko?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gregor P ::

fosil je izjavil:

Ne mi podtikat stvari in sprevračat mojih izjav!
Dobro veš kaj sem rekel.
Rekel sem naj prevzame vodenje države in se izkaže.

Mar se ni on že najmanj enkrat nesebično izkazal?

RTVS: Društvo za vračilo preplačane elektrike gre nad bančni kartel
RTVS: "Ne gre (le) za elektriko, na preizkušnji je pravna država"
RTVS: Pezdir Banki Slovenije: Pozovite banke, naj vrnejo denar, in poiščite odgovorne oz. Pezdir: Iz sna smo zbudili regulatorja

... meni se je to že zdelo zelo učinkovito napram poslancem, ki spijo v parlamentu:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kuglvinkl ::

Izkazal se je, kolk nesebično pa težko rečem.

fosil ::

Mar se ni on že najmanj enkrat nesebično izkazal?

Izkazal se je, ampak ni bilo nesebično. Takrat sta skupaj z Matozom za svoje "usluge" od elektropodjetij zahtevavala težke denarja. Več sto tisoč evrov, če ni bil skupni znesek celo čez milijon.
Glede na to, da je šlo za državna podjetja je jasno kdo je na koncu plačal račune. In smo spet pri državni joški...
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

TESKAn ::

T-h-o-r je izjavil:

pravilno


doštudirajmo, pa pejmo 8-)


Z drugimi besedami - izkoristimo državo, dokler gre, potem pa podurhajmo in pustimo drugim, da plačajo naš zapitek.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

49106 ::

Kakšen NAŠ zapitek?

Smo MI kupili patrije?
Smo MI preplačali avtoceste za 2 miljardi
.....

NE, MI NISMO IMELI NIČ PRI TEM

Gregor P ::

fosil je izjavil:

Mar se ni on že najmanj enkrat nesebično izkazal?

Izkazal se je, ampak ni bilo nesebično.

Definitivno bo to afera leta, če uspeš dokazati, da je Pezdir na ta račun zaslužil ogromno denarja, torej da je tlačil denar od državljanov v lastne žepe; ker je namreč izjavil, da to počne povsem brez kakršnekoli osebne koristi (čeprav je sedaj vprašanje, kje postaviš mejo, ker vsekakor si je nabral politične točke v javnosti, lahko bi napisal tudi knjigo na to temo in prav tako služil denar itd.).


P.S.: kar se tiče pa odvetnika Matoza oz. bolj točno morebitnih materialnih stroškov, ki so nastali pri tem, se mi pa ne zdi narobe, da se dobi te nekako povrnjene (npr. stroški kopiranja, papirja, internetne in električne povezave, poštnih stroškov ipd.). Kaj takšnega po mojem ne moreš nikomur očitati, če želi imeti te povrnjene.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

gruntfürmich ::

mtosev je izjavil:

In kam boš šel? V Ameriko?

tebe še vedno mama preživlja?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

genius11 ::

To je resnica, mladi z dobro izobrazbo pa brez zaposlitve je nekaj hudo narobe.

T-h-o-r ::

TESKAn je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

pravilno


doštudirajmo, pa pejmo 8-)


Z drugimi besedami - izkoristimo državo, dokler gre, potem pa podurhajmo in pustimo drugim, da plačajo naš zapitek.


ja, sej naši starši plačujejo davke


ampak ti davki so netransparentno in katastrofalno neučinkovito porabljeni
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

overlord_tm ::

mtosev je izjavil:

In kam boš šel? V Ameriko?


In kaj je narobe z Ameriko?

Malajlo ::

mladi z dobro izobrazbo pa brez zaposlitve je nekaj hudo narobe

S kom? Z mladino? Ki pričakuje, da je štartna plača vsaj 2k EUR?
Na eni od kadrovskih so mi povedali, da pridejo popolnoma brez kakršnihkoli izkušenj, samo diplomo imajo, pričakujejo pa takoj 1500. Ki se seveda zviša po poskusni dobi...
Mislim, da bo treba znižat standarde, pa bo kakšen zaposleni več namesto študenta (ali pa malega dela). Z druge strani pa je res, da se ti zdi prav (???), da imaš pri 30ih vsaj tako plačo "kot prjatu k je glih komi sredno naredu". Ki ima sicer 10 let in več izkušenj.

T-h-o-r ::

amerika, kanada, irska, nz, avstralija, eu
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

mtosev ::

overlord_tm je izjavil:

mtosev je izjavil:

In kam boš šel? V Ameriko?


In kaj je narobe z Ameriko?

Nič razen da tudi Amerika ni več tisto kaj je bila prej.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

overlord_tm ::

mtosev je izjavil:

overlord_tm je izjavil:

mtosev je izjavil:

In kam boš šel? V Ameriko?


In kaj je narobe z Ameriko?

Nič razen da tudi Amerika ni več tisto kaj je bila prej.


Entropy is not what it used to be ;)

Se vedno je drzava, v nekaterih pogledih boljsa od slovenije, definitivno pa ponuja priloznosti. V sloveniji je nekako greh biti uspesen.

nhjghvfhj ::

morda je zanimivo pogledat že letne plače od zda vs slo

Gregor P ::

Morda bi bilo boljše razmišljati o Kitajski ipd. ker če jim imaš tam kaj za ponuditi, ti bodo trenutno za to tudi dobro plačali, če sami nimajo (pač zaradi hitrega razvoja in vedno večjega blagostanja posameznikov je tudi potreba po novem kadru na delovnem, predvsem storitvenem trgu večja). In to ne mislim samo v IT segmentih, ampak recimo tudi na področju kulture (toda profesionalce se razume; ne nekih umetniških bleferjev, gre namreč za to, da jim ti prodajaš znanje, metode, skratka nekaj kar oni sami še nimajo oz. morajo še izšolati lasten kader - a bodo imeli, potem ko jih bodo "zahodnjaki" v nekaj letih to naučili) itd. Vsekakor to ni mišljeno neko ležerno delo, ampak pravo trdo a dobro plačano delo skorajda brez počitnic (običajno lahko delaš kakšno leto tako, preden te začne dajati domotožje, želja po počitnicah itn.).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gandalfar ::

nhjghvfhj je izjavil:

morda je zanimivo pogledat že letne plače od zda vs slo


Ki so na koncu dneva za nekoga, ki je sposoben, dosti visje pri nas.

IceIceBaby ::

Jaz sem trenutno v Španiji. Sem prišel sem dol za nekaj časa, da malo vidim kako ljudje živijo. Zanimiva izkušnja za par mesecev, ampak preselil se pa nikoli nebi. Živimo boljše kot lokalci tukaj dol. Sicer sem čisto na jugu, ampak se vozim okol po izletih v praktično vsa večja mesta v okolici, pa se vseeno vidi, da to ni to.

Drugje po EU ni dosti drugače. Na severu so mogoče plače malo boljše, ampak so tudi cene višje.

Se pa strinjam, da je treba malo miselnost spremeniti. Slovenija ni vse. Praktično vsak ima možnost, da svoje delo prodaja v tujino, naj gre za posameznike ali podjetja. Čisto nobene ovire ni, da nebi več slo. podjetji delalo na tujih trgih. Ne mislim samo na zahodnih, tudi na balkanu in vzhodni evropi se da obračati veliko denarja.

mtosev ::

Seveda da to ni to, če pa je v Španiji 20% brezposelnost in državi zmanjkuje denarja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Karaya 52 ::

10 minut kremžave obrazne mimike na letališču Jožeta Pučnika, to je za začetek, potem pa gre na bolje. Žal je naše gospodarstvo telebnilo za 8% BDP, standard ostaja na isti ravni kar pomeni da kurimo izposojen denar, ob dejstvu da sta finančni in gradbeni sektor še vedno globoko v dreku, da o predelovalni industriji ne pišem...



Žal bodo ljudje, na čelu z mladimi zahtevali še več tistega kar ne deluje. Politike bodo prosili da jim skoplje še globljo jamo, ker so s tem gor rasli in drugega ne poznajo niti ne želijo. Nekoč se bodo gospodarski kazalci obrnili navzgor in spet se bo začel 20, 30 letni lov za Nemčijo, toliko časa pa sam nisem pripravljen trpeti tranzicijske faze.

49106 ::

Hahaha je reku španija :)) Od kdaj pa španija slovi po visokem standardu?

nhjghvfhj ::

@gandlafar kako si prišel do tega zaključka?

Blazz ::

Pezdir ga čedalje bolj serje s takimi izjavami...

Gandalfar ::

nhjghvfhj je izjavil:

@gandlafar kako si prišel do tega zaključka?


Ker resno gledam situacijo v San Franciscu in Valleyu ter NYC in Austinu z mislijo, da bi se preselil tja. Prav tako sem nekaj casa zivel v SF. Glede na vse prebrano in preracunano imam v pri nas lahko bistveno visji standard zivljenja za manjsi vlozek in z manjsim tveganjem.

Vsa resna velika mesta so svinjsko draga in predstavljajo hud udarec na quality of life (ki je vecinoma funkcija druzbe in okolice). Ce gres pa v majhno mesto imas pa dolge commute in nisi na nic boljsem kot pri nas na vasi.

Sicer si pa poglej: http://www.bestplaces.net/col/

80k USD/letno v SF je pac dosti malo denarja.

Mipe ::

Tako je. Mularija se ne zaveda, kaj ima, dokler tega ne izgubi.

IceIceBaby ::

49106 je izjavil:

Hahaha je reku španija :)) Od kdaj pa španija slovi po visokem standardu?


Mogoče ni najboljši primer, čeprav BDP imajo precej višji kot slovenija. Sicer tudi drugje ni dosti boljše. Kar nekaj časa na leto preživim v UK, pa je situacija enaka. Kul za turiste za kak mesec na leto. Standard pa ni nič višji kot pri nas. Pa italija, francija... Za te države lahko iz 1. roke povem, da niso nič boljše kot Slovenija.

Če se znajdeš oz. znaš nekaj kar ljudje rabijo se da tudi pri nas zaslužiti. Če si pa pri nas povprečen pa tudi v tujini ne boš magično nadpovprečno plačan.

Gregor P ::

Ne vem, če je še tako, ampak še ne tako dolgo nazaj si že v Avstriji zaslužil vsaj 30% več za praktično enako delovno mesto kot v Sloveniji (pa tam hrana, niti najem stanovanja v bistvu ni dražje kot pri nas). Sicer pa 1. maja padejo vse omejitve za še zaprte delovne trge EU članic (za vodilna mesta pa že do sedaj ni bilo težave), pa greste lahko sami preveriti;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Gandalfar ::

Btw: mrbit se vam zdej zdi to brezveze, vendar imas tu pri nas zlo hud krog opore pri druzini/prijateljih in ce nisi ravno skregan z vsemi ti bo predstavljalo se dodatno breme pri izselitvi.

nhjghvfhj ::

Aha no to je pa zanimivo slišat Gandlafar, sam sem si predstavljal da se da precej boljše živet v kaliforniji z 80k letne plače.

gruntfürmich ::

sj v sloveniji ni slab standard. tega se verjetno vsak zaveda. pač pa je pomembno dejstvo, da gre vse na slabše, in vse sloni na trhlih temeljih, ki lahko zdaj zdaj počijo in sve gre v kurac. tko da je perspektiva slaba. ne standard...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

IceIceBaby ::

Kje pa ni?

djordjevic ::

Pri nas je pač treba še ekstra tupit, da se vse podira in da so izredne razmere, namesto da bi vsak po svojih močeh probal naredit čim več, mogoče malo potrpet, predvsem pa ne samo čakat, da mu bo z lufta padla 1500+ plača + vsi benefiti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mipe ::

Trdo delo se v Sloveniji ne izplača več. Pridne delavce prehitevajo prevaranti in zaslužkarji po levi in desni.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145153 (8937) fikus_
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16439765 (14640) Recordman
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823160291 (125111) jype

Več podobnih tem