» »

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave

««
5 / 22
»»

Icematxyz ::

User Agent spremeni na opcijo 2 in poročaj!

PacificBlue ::

Sem nastavil tocno tako na opcijo 2(po drugi metodi) in ni razlike, torej ne dela.




Mi je pa tudi javilo(ne vedno), da nimam telefona v istem omrezju(wifi) kar ne drzi.

Na telefonu mi izpise, da se povezava vzpostavlja, prek Opere na računalniku pa se ne morem povezat.

Hvala zaenkrat.lp

Fish88 ::

Ko hočem zagnati .wmv video type:Windows Media video (video/x-ms-wmv) my napiše:
Python (v2.7) requires to install plugins to play media files of the following type: video/x-asf-unknown decoder
Mogoče kdo pozna rešitev? Google ni pomagal...
Ubuntu verzija: 12.04 LTS

Rias Gremory ::

S katerim predvajalnikom si pa probal?

Predlagam ti VLC (meni je odprl vse do zdaj): http://www.videolan.org/
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Fish88 ::

Tisto zgoraj napiše če odprem z Movie player
Če pa odprem z VLC pa napiše: No suitable decoder module:
VLC does not support the audio or video format "MSS2". Unfortunately there is no way for you to fix this.

Rias Gremory ::

Zdi se mi, da vem kaj moraš narediti.
Pojdi v Ubuntu software center (programsko središče) in vtipkaj "Ubuntu restricted extras" (brez narekovajev) in inštaliraj. Poročaj.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Fish88 ::

Imam že inštalirano to :)

Rias Gremory ::

Potem pa ne vem. Počakaj, da ti uporabnik Icematxyz odpiše, on bo verjetno vedel.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

M@73Y ::

@Fish88
V programskem središču poišči kodek Vstavek GStreamer za ffmpeg video - Kodeki za predvajanje datotek mpeg, divx, mpeg4, ac3, wmv in asf.
Najbolj enostavno v iskalnik v središču vpišeš wmv pa klikneš na zgornji vstavek.
..jump into psytrance tunnel..

Fish88 ::

Tudi to že imam inštalirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fish88 ()

Icematxyz ::

Medibuntu (kodeki) & MPlayer in bo predvajalo, nadaljnja navodila poišči sam.

Fish88 ::

Sem inštaliral MPlayer in sledil tem navodilom za Medibuntu: navodila. Predvaja se samo zvok slike/videa pa ni

EDIT: Z GNOME MPlayer mi dela :)
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fish88 ()

Icematxyz ::

Fish88 je izjavil:

Sem inštaliral MPlayer in sledil tem navodilom za Medibuntu: navodila. Predvaja se samo zvok slike/videa pa ni

EDIT: Z GNOME MPlayer mi dela :)
Hvala


You're welcome.

Fish88 ::

Še eno vprašanje imam. Opažam da mi ubuntu ne dela ravno hitro. Že pri browsanju se včasih občuti počasnost najbolje pa se to vidi, če poženem kakšno igro. Na istem računalniku so bili prej windowsi, ki so delali občutno hitreje. Sumim, da bi moral posodobiti/zamenjati grafične driverje. Pod additional drivers imam applyane NVIDIA accelerated graphics driver (version 173). Hotel sem inštalirati propriety driverje od NVIDIe iz njihove strani ampak, ko sem to naredil je ob restartu delala samo še konzola (beri: kot, če bi pritisnil ctrl+alt+F1). Izhod iz konzole (ctrl+alt+F7) ni bil mogoč, dokler nisem pobrisal vse v zvezi s temi driverji in dal stvar na default. Torej zanima me, če kdo ve kako bi pospešil delovanje ubuntuja.

Icematxyz ::

Hotel sem inštalirati propriety driverje od NVIDIe iz njihove strani ampak, ko sem to naredil je ob restartu delala samo še konzola (beri: kot, če bi pritisnil ctrl+alt+F1). Izhod iz konzole (ctrl+alt+F7) ni bil mogoč, dokler nisem pobrisal vse v zvezi s temi driverji in dal stvar na default.


Da to se ne počne in posebej še ne začetniki.

Pod additional drivers imam applyane NVIDIA accelerated graphics driver (version 173).


Če najde samo te potem verjetno grafična kartica ni več ravno najnovejša.

Torej zanima me, če kdo ve kako bi pospešil delovanje ubuntuja.


Novejša Nvidia grafična kartica.

Fish88 ::

Dvomim da je problem v prešvoh grafični kartici. Gre se za 8800 gtx.
Sem sedaj aktiviral NVIDIA accelerated graphics driver (post-release updates) (version current-updates) in je dost bolje vse skupaj :).

Icematxyz ::

Fish88 je izjavil:

Dvomim da je problem v prešvoh grafični kartici. Gre se za 8800 gtx.
Sem sedaj aktiviral NVIDIA accelerated graphics driver (post-release updates) (version current-updates) in je dost bolje vse skupaj :).


Potem pa si verjetno imel vmes, ko si odstranil gonilnik, katerega si ročno namestil in torej odstranil na voljo Nouveau. Se pravi privzet odprto kodni gonilnik, ki pa res zaenkrat še ne nudi enake 3D zmogljivosti, kot torej zaprto kodni. Kakorkoli lepo, da si uredil zadevo.

Tamius Han ::

Jaz imam pa določene probleme na večzaslonskem okolju.

Prva stvar je, da se mi pri loginu kazalec miške pojavi na drugem zaslonu kot pa login polje. Kar pomeni, da se moram najprej pomujati in premakniti cagar na oni drugi zaslon, ker drugače polja za uporabniško ime in geslo nista v fokusu, ergo ne morem pisati gesla. Ali kdo ve, če je mogoče spraviti login polje na oba zaslona -- ali pa vsaj poskrbeti, da se kazalec miške pojavi na istem zaslonu kot login polje?

Druga stvar je ta, da splash screen po tanovem zgleda katastrofalno.



V idealnem svetu stvarca deluje nekako tako:



Tretja stvar: vse aplikacije se zaženejo na enem od zaslonov (vedno isti), ne glede na to, na katerem zaslonu zaženem program. (Se pravi, če poženem program iz zaslona 1, se bo zagnal na zaslonu 1. Če zaženem program iz zaslona 2, se bo prav tako zagnal na zaslonu 1. In to je zelo nadležno.

Kako se znebim tehle problemov?

Zdaj pa še nekaj relevantnega o sistemu:
--Kubuntu 12.04 in KDE 4.9
--Zaslona sta različnih velikosti -- 1600x900 na laptopu, zunanji pa 1920x1080
(Splash je 1920x1080)
--Imam AMDjeve gonilnike. Pozicije in orientacijo monitorjev lahko rihtam samo preko njih.
--V Catalyst Control Center imam nastavljeno "multi display desktop". Če nastavim "single desktop (multiple desktops)", potem zgornji problemi bolj kot ne izginejo, vendar pa ne morem vleči oken iz enega zaslona na drugega. Ta cena pa je zame rahlo ornh previsoka. Če pa v tem načinu omogočim vlačenje oken iz enega zaslona na drugega, pa zopet fašem vse tri probleme in nisem naredil ničesar. Če se pregrešim zoper linux in zaženem Windows se teh problemov rešim, vendar na zelo neeleganten način (Ein OS, ein GUI, ein Führer), plus da nekatere stvari bolje mnogo bolje tečejo na linux ergo windows not an option.

Zgodovina sprememb…

Sandi1987 ::

V VMware Workstation bom namestil najnovejšo verzijo Ubuntu. Zanima me, če bodo Windows igre normalno delovale v Wine Emulator-ju?

Truga ::

V vmwaru sigurno ne.

Sandi1987 ::

Kje je Program Files?

einstein :P ::

Nix je izjavil:

Imam problem. Na prenosnik HP 2510p, ki ima originalni disk zamenjan z SSD diskom, hočem inštalirati Linux Mint. Poskusil sem z inštalacijo Mint 12 ali Mint 13, na koncu je rezultat enak. Ko se mašina restarta po inštalaciji mi javi.

error: out of disk
grub rescue>

Malo sem iskal za rešitev poskušal neke komande a brez uspeha. Najbrž ni treba dodati da se Linux noob.



http://askubuntu.com/questions/197833/r...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Sandi1987 ::

Sandi1987 ::

V VMware Workstation Windows igre normalno delajo. Tudi novejše. V Linux in Mac OS X pa niti ne zažene igre. Ne vem, kaj je smisel, da zaženeš Windows aplikacijo, če imaš Windows 8, kjer skoraj vse igre delajo. Enkrat sem namestil Linux, kot primarni OS in niti Serious Sam ni delala tekoče preko Wine Emulator-ja.

Zgodovina sprememb…

Sandi1987 ::

V vseh igrah javi isto napako.

killa bee ::

a mi lahko nekdo pove kako ta program inštaliram?
https://launchpad.net/~plexydesk/+archi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

killa bee ::

našel sem način kako inštalirati vendar mi ko dam "cmake ../ -DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr -DCMAKE_BUILD_TYPE=Release" napiše finished with errors ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

Rias Gremory ::

Žal ne vem odgovora na tvoje vprašanje. Samo opozoril bi te, da so tukaj novejše verzije vendar ne vem kako stabilne so: https://launchpad.net/~plexydesk/+archi...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

killa bee ::

ni mi jasno, izbral sem zadnjo stabilno verzijo za 12.10 ubuntu. Pa ne dela. Verjetno delam jaz nekaj narobe.

klinker ::

Frendici sem na Asus eee 10.15 (Atom N550 1.5Ghz dual core z HT, 1GB rama in 250GB HDD) nalozil ubuntu pa bi rabu malo pomoci ker stvar ne gre nikamor.
Prvo sem poskusil z 12.10 64bit in je bil polom na celi crti, sedaj pa sem dal 12.04LTS 64bit in je sicer malo boljse, vendar je se vedno vse bistveno pocasneje kot z Win7 Pro.
Zdaj ne vem, ker vsi tako hvalijo kako linux dela zelo dobro na takih jajc masinah sem malo razocaran, tako da bi prosil za malo pomoci kako ustimat OS da bi delal normalno hitro, saj je na winsih v 1 letu ze 3x fasala kup nesnage in bi vseeno raje nek linux mela gor, se najraje pa Ubuntu, saj je se najbolj enostaven za uporabo.
Ubuntu sicer tudi sam uporabljam, vendar samo v paralellsih za zbuildat kak rom za mojega nexusa, tako da ga ne obvladam prevec.

Tnx za pomoc :)

hobbit ::

Ja lej, na začetku je brez vseh updejtov. Meni je tud delal počas pa štekal od začetka. Potrpi od začetka, vse lepo updejti, zadeva se bo 100% pohitrila.

klinker ::

Sej sem vse updateal...valda je to prva stvar ki jo takoj po instalaciji bilokaterega OSa nardis. Sem tudi odinstaliral vse nepotrebne programe, itd...poskusu z swap in brez...12.10, 12.04, lubuntu, pear linux, itd, pa je vse se bolj slow od winsew.
Pac, se najboljse dela 12.04 ampak se vedno ni to to...vsake tolko celo vse skupaj zamrzne za 5-10sec pa sw center se sesuva, ipd. Priporocate kak drugi desktop mogoce ki bi bil bolj light in enako uporaben kot ta Unity?

Zvezdica27 ::

killa bee... to je PPA, ni potrebe da ročno buildaš, razen če hočeš ;) Dodaj PPA (pojdi nivo više in imaš PPA ppa:plexydesk/plexydesk-stable) in updataj sistem in potem namestiš preko terminala kot običajno (ali pa preko GUI)

klinker: to je malo švohotna mašina. Če bi rad videl kako linux leti na sodobnem distrotu, daj poizkusi Crunchbang, magari samo iz USB seje, presenečen boš, kar unstable dol povleči, ker temelji na debian wheezy ki bo zdaj zdaj stable (www.crunchbang.org) ali pa vsaj xubuntu ali lubuntu 12.04. Ubuntu je kar zahteven zaradi vseh efektov, ker pač konkurira win in osx in rabiš kar mašino, da je vse smooth. Ker pa je procesor star 2 leti, pa morda ne bi bilo slabo razmisliti o ubuntu 10.04, bo vsaj letelo (še na Gnome 2).

zz

N4m31355 ::

Zvezdica kako bi pa pohitril ubuntuja 12.10 na sodobnem računalniku? ozr da drugače uprašam. kaj bi naredil da bi ubuntu deloval čim hitreje?
spec računalnika:
ohišje: cooler master hafx
PSU: corsair TX850
Matična: ASUS RampageII Extreme
CPU: intel i7 920
CPU hladilnik: stock
RAM: trenutno rezervni 3x1gb 1333mhz, kmalu naj bi dobil nazaj 6gb
GPU: Nvidia GeForce 560 @1025mhz
HDD: WD Caviar Black 500GB @7200rpm, 64MB

klinker ::

Kupi si ssd ;)

No sem sprobal se par desktopov ampak se vedno ni blo ql, tako da sem sel na Unity 2d in zdaj je kar vredu vse skupaj, samo programom kar rabi za zagon, ampak to je pac pocasen HDD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Zvezdica27 ::

hm...

kaj pa bi ti pohitril? saj to je top računalo.

Ubuntu je pač lep in velik sistem, ki konkurira wn ter osX. Nikoli ne bo tako hiter kot kaka lahka linux distribucija (recimo crunchbang). Meni se še vedno na 9 let starem ubuntu 10.04 postavi najhitreje, hitreje kot katerikoli novi ubuntu na najnovejših računalih, ki so recimo, 30x hitrejša ;)

... če rabiš speed, pojdi na xubuntu, lubuntu ali ubuntu goni preko 2d unity ali pa kaj tretjega (crunchbang, ubuntu gnome remix, pear OS...)

zz

N4m31355 ::

kaj bi pohitril? računalnik vsake toliko zašteka za par sekund. gonim gnome 3.

Zvezdica27 ::

hja... ne bi smel štekniti ;)

ufff.... navadna inštalacija in si dodal gnome3 ali si namestil gnome remix verzijo (te so precej buggy)?

V prvem primeru poizkusi unity, če štekne? Imaš odprtokodne ali noveau gonilnike )ne poznam nvidie, je v kernelu podprta?)? Poizkusi zamenjati. Poizkusi isti sitem iz live cd če štekne pa še kako fedoro, če štekne.

NIma kaj štekati.

zz

N4m31355 ::

navadna inštalacija, nato pa čez gnome3. kar se driverjev tice, imam malo manj znanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: N4m31355 ()

Zvezdica27 ::

lp,

probaj noveau ali pa priprietary (zaprtokodnega) in poglej če je bolje. open source bo delal slabše, je pa OSS.

zz

fokz8 ::

Zdravo. s pomočjo virtual boxa sem inšaliral ubuntu na moj sistem. Po instaliciji mi izpiše ...

THE SISTEM IS GOING DOWN FOR REBOOT NOW!

zgodi pa se ne čisto nič...zakaj se ne reboota?

N4m31355 ::

si probal unmountat install particijo? si probal pritisnit enter?

fokz8 ::

sem probal oboje in nič. sedaj bom probal z WMware playerjem

darkonovak ::

Odkar imam nov laptop se navajam da bi bil ubuntu moj primaren OS(zaenkrat imam dual boot z windows7). Načeloma mi deluje vse, a je ena zelo zoprna zadeva. Ubuntu porabi _veliko_ več baterije kot windows 7. Praktično je baterija prazna v dobri uri, medtem ko na windows 7 mi drži kake tri do štiri ure. V ubuntu je tudi ventilator izjemno glasen in laptop se tudi ful ful bolj segreva kot v windows 7. Kaj se da to narediti saj je to izjemno nadležno?

Truga ::

Mas mogoce link do laptopa? Slisi se mi kot kak proprietary ACPI issue.. Men namrec ubuntu laufa 30-50% dlje z isto baterijo.

Zvezdica27 ::

lp,

ah... daj gor najnovejši kernel, morda poizkusi z RC kernelom in googlaj za tvoj laptop kaj in kako optimizirati (acpi, optimus?, jupiter in vse ostalo...). Na splošno pa stanje ni tako popeglano kot na win, sploh če nimaš intel integrirane grafe.

Daj link od laptopa.

zz

Zgodovina sprememb…

N4m31355 ::

Lep pozdrav! imam ubuntuja 12.10 32 bit in imam težavo, saj mi pri nastavitvah za zvok ne delujejo nastavitve za nizke tone. imam gnome3 predvajam pa z youtuba ali z vlcjem. Imam tudi pulseaudio multiband eq, a mi ne uspe nastavit. imam 5.1 audio sistem, od starega hišnega kina, priklopljeno na Sound Blaster SupremeFX
prej sem imel priklopljen še hdmi, in je delovalo če sem zamenjal na hdmi izhod, in nato nazaj. potem se je lepo slišalo base. sedaj pa HDMIja nimam več in tega ne znam popravit.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: N4m31355 ()

vrossi46 ::

A mi lahko kdo pove,če se da na Ubuntuju zapečt igre za Xbox 360?
Za Winse jw program Imgburn,pa tisti pregledovalec abgx 360.
A je vse to za Xbox 360?

N4m31355 ::

na ubuntuju mas default za cdje/dvdje pect brassero na lubuntuju je xfburn

Machete ::

Mi lahko kdo prosim linka kašen dober (in preprost) tutorial kako nastaviti v lokalni mreži 5 win7 pro računalnikov, da bi imeli vsi dostop in možnost shranjevanja in odpiranja dokumentov v folderju oz. particiji na enem ubuntu PCju, v isti mreži.
Če se le da, da bi bilo preprosto, ker ubuntuja še nisem videl v živo :)
HVALA in Lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()
««
5 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061177653 (46492) poweroff
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194223732 (158866) Zvezdica27
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813181965 (147904) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134290 (97176) Icematxyz

Več podobnih tem