» »

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

««
18 / 20
»»

poweroff ::

Aston_11 je izjavil:

Igral sem se z Remote Desktop, ki sem ga zgleda pustil odprtega navzven. Kje so me pa najdli, mi pa ni jasno. Sedaj sem ga zaprl.

nmap - pa te hitro najdejo.
sudo poweroff

Zvezdica27 ::

hm. zaplet.

system76 sprejema samo mastercarde izdane v USA. Rešujem zadevo. Banda.

zz

Icematxyz ::

Phoronix - Razvijalski studio Nemesys bo svoje igre prenesel tudi na Linux platformo, povpraševanje narašča in razvijalski studiji se odzivajo:

If you make a game, the users will come. More spcifically, the Linux users... Everyone wants some enterainment on their platform of choice and we would like to deliver to such requsts from the community. We've recieved a lot of inqueries over the past few months with our releases and upcoming titiles from those that are curious about a Linux port. We can finally say, yes! We are going to be porting our titles to Linux to accomadate those who are among the most eager to be gaming on their platform.






poweroff ::

Yes!

Getting pwned... ;)
sudo poweroff

poweroff ::

Ne spomnim se ali je bilo o tem že govora, ampak - katero brezžično USB mrežno kartico se splača nabavit?

Očetu sem namreč na nek starejši računalnik podtaknil Ubuntu in je zelo zadovoljen, problem je, da ne more vleči kablov čez dve steni. Do nadaljnega sem mu posodil neko svojo specialno wi-fi kartico, bi pa rad nabavil nekaj, kar bo imel za stalno in da seveda dela (in da ni predrago).
sudo poweroff

System ::

Fajn, da se premika v pravo smer.

Tarzan ::

Matthai, vsak USB dongl z realtekovim čipom bi moral biti več kot dovolj dober. Če ni najnovejši je ponavadi toliko bolje, včasih pride podpora z rahlim zamikom.

Icematxyz ::

Tukaj sem podal mnenje, ampak "feedbacka" razen tega ni bilo. Vseeno mislim, da zadeva bolj ali manj deluje pod Ubuntu (10.10+) out-of-the-box.

Icematxyz ::

Novembra bo za Linux uporabnike na voljo ‘Lightworks’ Video Editor. Več o projektu in trenutni fazi razvoja si lahko preberete na: Blog & OMG

Na voljo je igra 'Blocks That Matter':



Vibes

System ::

No, pa sem spet prešaltal na Ubuntu. Bomo videli, kako dolgo bom zdržal, mogoče nikoli več nazaj...?

Icematxyz ::

Poslovna priložnost:

Pri podjetju HDRsoft iščejo "Senior Linux GUI Developer" za njihovo programsko rešitev Photomatix!

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

Icematxyz je izjavil:

Poslovna priložnost:

Pri podjetju HDRsoft iščejo "Senior Linux GUI Developer" za njihovo programsko rešitev Photomatix!

Opažam da se linux vedno bolj prijemlje, vedno več je takih multimedijskih rešitev :)

Tear_DR0P ::

Novembra bo za Linux uporabnike na voljo 'Lightworks' Video Editor

končno, že dve leti se jajcajo s tem - SW drugače na winsih deluje prav fino. moram pa še ugotoviti zakaj mi obični DV fileji niso delali
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Icematxyz ::

To so še dopisali danes vidim, glede 'Lightworks' Video Editor:

Beta releases for Linux and Mac OS X to follow on December 19th.

sergejevic ::

Spet imam težave pri nastavitvah za internet - na službenem računalniku mi Firefox ne dela, kljub temu se mi računalnik lepo poveže (vsaj na ikonci na desnem zgornjem kotu napiše, da je povezava vzpostavljena). Proxy sem napisal, ne vem kaj bi šlo lahko narobe. Smešno se mi zdi, ker je Firefox že delal za kake 15 minut, potem pa ne več. Aja, je pa dual boot, tako da mi na win7 internet brezhibno dela. Kaj bi šlo lahko narobe?

Icematxyz ::

Praviš da si vpisal nastavitve za "proxy" in ne dela več FireFox ostalo pa deluje? Tukaj bi jaz verjento iskal težavo!

sergejevic ::

Kolikor sem ugotovil, je težava v DNS nastavitvah, v ponedeljek bom moral poklicati sistemskega upravljalca. Hvala za nasvete...

Icematxyz ::

Kako se te dajo ikone na namizje v Unity. V launcher ob strani gre potegnit. Na namizje pa negre.


Kot je že bilo rečeno, Unity 2D v Ubuntu 11.10 to že podpira, odslej podpira to tudi Unity 3D. Sicer sodi to bolj v temo o Ubuntu 11.10, ampak, ker je bilo vprašanje zastavljeno tukaj: Unity 3D 4.14

Icematxyz ::

Icematxyz ::

Razvijalci LibreOffice uvajajo za razvijalce dodatkov in predlog, kakor tudi za uporabnike le teh (beta) spletno storitev za shrambo dodatkov in predlog.

Vir

Uporabniki operacijskega sistema Windows pa imajo od slej na voljo Amebis Besana za LibreOffice.

Ubuntu.si

Zgodovina sprememb…

xandros ::

Imam probleme z zvokom v 11.04
Vsake toliko casa zvok zacne hrescati, sistem po nekem casu postane manj odziven.
Ali ima zvocni podsistem taksen vpliv na delovanje?

To se zacelo pojavljati v 2.6.38-11-generic 64bit, preden sem naredil update na ta kernel, je bilo ok.

Problem resujem z sudo alsa force-reload in to pomaga.

System ::

Imam problem pri kopiranju datotek (mp3) iz Ubuntuja na mobitel Nokio C3, in sicer javi neko napako. Na win7 je slo brez problemov.

Sims ::

"neko napako". Vsaj prepiši jo?

System ::

Ok, torej 2 težavi imam.

1. Ko hočem kopirati neko .mp3 pesem iz računalnika na mobitel (Nokia C3) mi vrže error:
 error

error



Napiše error 108: No such file or directory.

2. težava:
Ko želim prenesti nek torrent iz ThePirateBay.org mi vrže v Transmissionu napako:
 error

error

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: System ()

Icematxyz ::

@System

1.) Izbereš "Mass storage" opcijo?

Menu > Settings > Connectivity > USB data cable

Ima tukaj telefon kakšno nastavitev za "Mass storage" ali ne? Če ima poskusi s to nastavitvijo, oziroma če ti ponudi opcije pri tem, ko priključiš telefon v računalnik izberi to opcijo tam!

2.)

The Most Common Error Messages, Explained

Se pravi gre za opis stanja/statusa torrenta in ne napako (v Transmission).

@xandros

Če se ne motim si že v preteklosti omenjal težave na tem področju? Če pomaga ponoven zagon ALSA, potem je morda zadeva povezana z "zvočnim podsistemom" da. Ne vem, premalo informacij, lahko je v končni fazi vse od strojne do programske opreme vzrok temu, kar opažaš.

System ::

Za 1. problem, ko izberem mass storage mi na mobitelu piše "Pomnilniško kartico uporablja druga aplikacija. Počakajte". V nedogled.

Icematxyz ::

System je izjavil:

Za 1. problem, ko izberem mass storage mi na mobitelu piše "Pomnilniško kartico uporablja druga aplikacija. Počakajte". V nedogled.


Da, to pa je pogosta težava z mobilnim telefonom, ki jo boš moral rešiti na mobilnem telefonu.

Še malo "mobilnega supporta":

Če imaš srečo bo zadostovalo to, da ugasneš vse aplikacija, oziroma ugasneš telefon in ga znova zaženeš in poskusiš znova. Pogosto je tudi "krivec" kakšna zadeva, kot je preobleka, ozadje, ohranjevalnik zaslona, ki se mora nahajati v internem spominu telefona in ne na spominski kartici.

System ::

Hvala ti Icematxyz, vedno znaš pomagat.
Sem ponovno zagnal mobitel in deluje.

Za 2. problem pa sem pozabil omenit, da bilokateri torrent hočem prenesti iz thepiratebay.org vrže enako napako. Poskusi. Ostali trackerji delujejo.

Icematxyz ::

Hvala ti Icematxyz, vedno znaš pomagat.
Sem ponovno zagnal mobitel in deluje.


Super. Samo da dela!

Za 2. problem pa sem pozabil omenit, da bilokateri torrent hočem prenesti iz thepiratebay.org vrže enako napako. Poskusi. Ostali trackerji delujejo.


Je kakšna Linux distribucija gor? ;)

Šalo na stran, poskusil sem testno nekaj torrentov iz omenjenega torrent sledilnika in tega opozorila nimam.

Ne vem, morda poskusi sledeče. Torrente s tem opozorilom pusti pri miru in zapri Transmission (Ctrl + Q). Potem odpri terminal in vpiši:

cd
mv .config/transmission/settings.json .config/transmission/settings.json.bak


Znova zaženi Transmission in preveri, če je kaj drugače. Če ni pusti nekaj časa pri miru zadevo (kakšno uro), da deluje in preveri še potem, če je kaj drugače. Če ni a se torrenti s tem opozorilom prenašajo ali ne?

Icematxyz ::

Če že se pogovarjamo o Pirate Bay:

No Time to Explain 'Pirate Edition' & Vibes

BigWhale ::

Icematxyz je izjavil:

System je izjavil:

Za 1. problem, ko izberem mass storage mi na mobitelu piše "Pomnilniško kartico uporablja druga aplikacija. Počakajte". V nedogled.


Da, to pa je pogosta težava z mobilnim telefonom, ki jo boš moral rešiti na mobilnem telefonu.

Še malo "mobilnega supporta":

Če imaš srečo bo zadostovalo to, da ugasneš vse aplikacija, oziroma ugasneš telefon in ga znova zaženeš in poskusiš znova. Pogosto je tudi "krivec" kakšna zadeva, kot je preobleka, ozadje, ohranjevalnik zaslona, ki se mora nahajati v internem spominu telefona in ne na spominski kartici.


Se background information zakaj pride do tega. Ubuntu je zaznal USB napravo kot fotoaparat in jo je priklopil v PTP nacinu. V tem nacinu lahko datoteke samo prenasas iz naprave na racunalnik in lahko jih brises na napravi. V obratni smeri pa stvar ne gre.

carota ::

Še eno vprašanje glede povezave z GSM. Imam nokio z S40 sistemom in bi rad iz računalnika (Ubuntu 10.04) pošiljal SMS-e preko nje. Povezal bi jo preko bluetootha. Ima kdo kakšne izkušnje ali predloge?

Icematxyz ::

1.) Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming
2.) Poskusi Gnokii.

Sicer sodi v temo o Ubuntu 10.04, ampak bom vodič napisal sem. Znano je torej:

OS = Ubuntu 10.04
Mobilni OS = s40

Cilj: kdo bi vedel.

Najprej s pomočjo čarovnika (Bluetooth indikator na pultu) "spari" mobilni telefon in računalnik, če se tega nisi storil, nato namesti programsko opremo. Na voljo je več različnih opcij, ampak v tem vodiču bom uporabil Xgnokii:

sudo apt-get install xgnokii

Zdaj boš moral vse skupaj nastaviti, da bo delovalo s tvojim telefonom. Vpiši v terminal:

hcitool scan

Ukaz ti bo zaznal mobilni telefon (mora seveda biti viden) in vrnil vrednost:

xx:xx:xx:xx:xx:xx ime_telefona

Vpiši v terminal (morda opozorilo, lokacija v Ubuntu 10.04 in 11.04 ni enaka):

cd
gedit .gnokiirc


In vpiši in shrani:

[global]
port = xx:xx:xx:xx:xx:xx
model = series40
connection = bluetooth


V vrstici port ustrezno vpiši vrednost, ki jo je vrnil ukaz hcitool. Zdaj pa izvedi še Alt + F2 in vpiši xgnokii in preveri, če deluje SMS pošiljanje preko Bluetooth!

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

lp,

iz nekega razloga Trasmission tudi meni ne mara Pirate bay, po moje je kaka fora glede sporočanja podatkov trackerju. Sam uporabljam Deluge bittorrent klient in odstranim Transmission.

zz

Icematxyz ::

Ne vem, sem malo prej še enkrat poskusil na dveh različicah Ubuntu No Time to Explain 'Pirate Edition' torrent in deluje brez težav. Zanimivo bi bilo videti, kje pride do razlike.

Icematxyz ::

Ker že (pre)dolgo nismo napisali nič o pisavah povejmo še kaj o razvoju Ubuntu Mono (beta) (Monospaced font):

The Ubuntu Mono consists of four fonts: regular, bold, italic and bold-italic. The full set are true monospace fonts, each character being exactly 0.5em wide and 1.0em high, regardless of the weight.


 Monospace vs. Proportional typeface

Monospace vs. Proportional typeface



Pri razvoju Ubuntu Mono pisave največ težav povzročajo široke in ozke črke, kot so i, m, w...

 Potreben Kompromis

Potreben Kompromis



V vrsticah si sledijo: Ubuntu Regular (proportional), Ubuntu Mono Regular (fixed-width), Ubuntu Mono Italic (fixed-width).

Smeli načrti za prihodnost:

Perhaps in a future version of Ubuntu you’ll be able to see Ubuntu Mono right from the moment the bootloader or CD menu appears!


Še uporaba v praksi:

 Gedit

Gedit



 Terminal

Terminal



Vir slik

Zgodovina sprememb…

Zero0ne ::

Meh. Terminus je še vedno the monospace font.
uname -o

Icematxyz ::

K dobrim pisavam, sodi še seveda dober urejevalnik besedila (Cédric Bosdonnat):

 
Header / Footer Handling (Writer)

Header / Footer Handling (Writer)

CHAOS ::

Težave z Banshee in iPod shuffle 2. generacije. Preventivno najprej preko iTunes naredim reset na default nastavitve. Sinhronizacija izbranih glasbenih datotek je uspešna, a potem jih shuffle ne zna predvajati (izmenično utripanje led in izklop). Pozna kdo kakšno uspešno rešitev?
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

CHAOS ::

Kar se tiče Banshee-ja nisem našel rešitve, obstaja pa sledeča skripta/programček shuffle-db, ki stvar enostavno popravi. :)
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

Icematxyz ::

Še nekaj branja o novih indikatorjih za glavo in nogo strani, prelom strani (WIP)... v LibO različica 3.5:

 Način urejanja

Način urejanja



 Prelom strani

Prelom strani



Writer headers and footers revisited

Icematxyz ::

dux ::

Mislim, da še ni bilo omenjeno, ampak na Linuxu lepo deluje brezplačna igra Heroes of Newerth.
Upanje je v nasih odlocitvah

WarpedGone ::

Nova nedelja, nov obisk doma in nove pritožbe čez računalnik. Iz jasnega neba se mašina noče več izklopit oz. ugasnit. Stoji na odjavni sliki kjer laufajo tiste pikice in .... nič. Dokler ne obupaš in zadevo ugasneš preko knofa na škatli. Ponovitev je razkrila, da če ob tem stisneš kako tipko, se prikaže konzola kjer je cel vagon navlake, ki smrtniku ne pomenijo nič. Ctrl+Alt+Del je naredu to spremembo, da se je v zadnji vrstici prikazalo:
Checking for running unattended-upgrades:

Mašina totalno neodzivna na karkoli razen preklop nazaj na odjavno sliko.

Naj spomnim, da ko sem bil nazadnje doma, je stvar delala.
Crknila je sama od sebe oz. zaradi kakšnega superkritičnega in nujnega updata...

Iskanje po netu razkrije da moj revež ni edini in za enakim problemom trpi mnogo navdušenih uporabnikov super kvalitetnega OS Ubuntu linux.

Rešitev naj bi bila pa šarjenje po grub nastavitvah. Zakaj, če so bile pa še 2 tedna nazaj nastavitve povsem OK?
Zbogom in hvala za vse ribe

zk_eu ::

Pozdravljeni, a mi lahko kdo pomaga namestiti tole na Ubuntuju: http://mobilepcmonitor.com/downloads.php, bral sem, kako namestit tar.gz pakete, vendar mi nikakor ne gre. Lahko tudi pod ZS, da ne bom smetil teme :/

Najlepše hvala.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Icematxyz ::

zk_eu je izjavil:

Pozdravljeni, a mi lahko kdo pomaga namestiti tole na Ubuntuju: http://mobilepcmonitor.com/downloads.php, bral sem, kako namestit tar.gz pakete, vendar mi nikakor ne gre. Lahko tudi pod ZS, da ne bom smetil teme :/

Najlepše hvala.


Desni klik na datoteko/arhiv -> Razširi v to mapo -> v mapi so navodila!

@WarpedOne

Kaj je to vprašanje ali pač opis neke težave za katero že imaš rešitev? Pač da vem.

zk_eu ::

ja no, sej tudi tem navodilom sem sledil, pa mi ni šlo :) nekak nisem vajen vajen teh paketov, včeraj sem prebiral pa mi nič ni blo jasno, če je blo le možno sem vedno potegnil dol debian :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

WarpedGone ::

Kaj je to vprašanje ali pač opis neke težave za katero že imaš rešitev? Pač da vem.

Izliv žolča in frustracije.
Stvar se je pozdravila s tem, da sm naredu en "sudo shutdown now -r" v terminalu. In Shutdown zopet dela.
Nič hudo kritičnega samo po sebi a totalno nesprejemljivo za splošnouporaben sistem, katerega porineš v roke svojim staršem, ki ne znajo niti angleško.

In še en dokaz da o kakem "quality control" ni ne duha ne sluha. Fašeš kar pač fašeš.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

zk_eu je izjavil:

ja no, sej tudi tem navodilom sem sledil, pa mi ni šlo :) nekak nisem vajen vajen teh paketov, včeraj sem prebiral pa mi nič ni blo jasno, če je blo le možno sem vedno potegnil dol debian :)


To ni "namestitveni paket", ampak gre za arhiv. Se pravi ga odarhiviraš in preveriš, kaj se v njem nahaja. Najprej opaziš datoteko readme.txt v kateri piše:

* HOW TO INSTALL
From the unzipped directory run as root:
./install


Torej odpreš terminal in se postaviš s pomočjo ukaza cd v mapo v katero si odarhiviral arhiv. Na primer:

cd Namizje/pcmonitor

Sedaj po navodilih začneš z namestitvijo:

sudo ./install

Slediš navodilom. Namestitveno pot (/opt/pcmonitor) ne spreminjaj, pritisni tipko Enter/Potrdi, uporabnika in skupino vpiši (namesto root) tvoje uporabniško ime. Se pravi tako user, kot group. To je to, če bo prišlo do kakšne napake prilepi napako sem. V readme.txt tudi vidiš, kako lahko upravljaš s programom v terminalu in kako na primer zaženeš GUI:

To run PC Monitor Manager:
- /opt/pcmonitor/bin/pcmonitor-manager


Torej za zaganjanje GUI si lahko izdelaš nov zaganjalnik, kjer bo ukaz /opt/pcmonitor/bin/pcmonitor-manager.

Izliv žolča in frustracije.
Stvar se je pozdravila s tem, da sm naredu en "sudo shutdown now -r" v terminalu. In Shutdown zopet dela.
Nič hudo kritičnega samo po sebi a totalno nesprejemljivo za splošnouporaben sistem, katerega porineš v roke svojim staršem, ki ne znajo niti angleško.

In še en dokaz da o kakem "quality control" ni ne duha ne sluha. Fašeš kar pač fašeš.


No samo da dela.

techfreak :) ::

In še en dokaz da o kakem "quality control" ni ne duha ne sluha. Fašeš kar pač fašeš.

Windows ima quality control in še vseeno lahko pride do težav pri posodabljanju. Če se greš kaj resnega boš tako pretestiral posodobitve na testni mašini.
««
18 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159886 (117479) Icematxyz
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182064 (148003) Icematxyz
»

Ubuntu 12.04 Beta je nared, Unity za vse (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10629964 (25241) MrStein
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648540 (38402) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725820 (23053) MrStein

Več podobnih tem