» »

Zakaj je programiranje "moški" šport?

Zakaj je programiranje "moški" šport?

technolog ::

Vsem nam je približno jasno kakšno je stanje na tehničnih fakultetah, posebej na FRI... Žensk je mogoče kvečjemu kak procent.

Zanima me, kakšno je vaše mnenje. Zakaj se s programiranjem ukvarjamo po večini samo moški?

gendale ::

zato ker moški in ženske nismo enaki in nas ne zanimajo iste stvari
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

BigWhale ::

Zato ker so se tudi s parnimi stroji ukvarjali pretezno moski. Racunalnik je pa samo malo bolj sofisticiran parni stroj. :>

Mipe ::

Programerji so večidel moški.
Dizajnerji in grafični oblikovalci so večidel ženske.

Can you connect the dots?

blackbfm ::

Dizajnerji in grafični oblikovalci so večidel ženske.

Se ne strinjam.

Mipe ::

Dokaži mi nasprotno. Pa ne s svojim anekdotičnim primerom.

technolog ::

[joke]Dizajnerji so večidel pedri :D[/joke]

Dejte mi probat dat kak bolj utemeljen odgovor.

Recimo prvi ki mi pade na pamet je da, da pri moških bolj prevladuje ratio (logika, razum), kar je nujno za programiranje. Ženske torej niso sposobne opravljati to delo. Je to to?

Mipe ::

Ne. Ženske po logiki in razumu prav nič ne zaostajajo za moškimi.

x3ca ::

BigWhale je izjavil:

Zato ker so se tudi s parnimi stroji ukvarjali pretezno moski. Racunalnik je pa samo malo bolj sofisticiran parni stroj. :>


Sam prva programerka je bla pa vseeno ženska. ;)

Ziga Dolhar ::

Mipe je izjavil:

Programerji so večidel moški.
Dizajnerji in grafični oblikovalci so večidel ženske.

Can you connect the dots?


Mipe je izjavil:

Dokaži mi nasprotno. Pa ne s svojim anekdotičnim primerom.


Spodobilo bi se, da bi sam najprej dokazal svojo trditev. Pa ne s svojim anekdotičnim primerom.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

whatever ::

x3ca je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Zato ker so se tudi s parnimi stroji ukvarjali pretezno moski. Racunalnik je pa samo malo bolj sofisticiran parni stroj. :>


Sam prva programerka je bla pa vseeno ženska. ;)


Ada Byron, če se ne motim.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

MitkoRus ::

Mipe je izjavil:

Ne. Ženske po logiki in razumu prav nič ne zaostajajo za moškimi.

ok ... zdaj pa poslji punco/zeno v drugo sobo in potem napisi kaj v resnici mislis

x3ca ::

technolog je izjavil:

Ženske torej niso sposobne opravljati to delo. Je to to?


Ne ni. Veliko žensk je dobrih v matematiki, zakaj ne bi bile tudi v programiranju?

c0dehunter ::

To je pač stanje tukaj, v "zahodnem svetu". Če greš malo pogledat na daljni vzhod, vidiš da je med programerji veliko žensk, če ne že kar polovica.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Nerdor ::

Tale tema je no-brainer, resno! Ženske se pač nočejo ukvarjat s računalništvom, ker se zavedajo posledic (duševnih, asocialnosti) za premajhno plačilo. Vsaka "huda" ženska ti bo povedala, zakaj se ji zdijo tipi, ki delajo za računalniki "odvratni". Sicer pa je to bolj težava pri nas, kot pa nekje v angliji ali ameriki. Zakaj!? Ker vseeno niso računalnikarji nevem kako zelo dobro plačani v primerjavi s kakim odvetnikom ali nogometašem. V tujini, dobri računalnikarji dosegajo in presegajo finančno zelo dobre odvetnike, bankirje in športnike in itd. Problem je zaslužen denar in koliko časa je treba investirati, da bi se kaj spodobno zaslužilo. Zato "hude" punce raje rinejo na ekonomske, pravne fakse, ker vejo, da bodo dobile dobro plačeno službo, brez mučenja lovlenja rokov oddaje projekta naročniku.
... for lifetime!

hamax ::

Zato "hude" punce raje rinejo na ekonomske, pravne fakse, ker vejo, da bodo dobile dobro plačeno službo

Mogoce so te punce hude, vsekakor pa niso prevec brihtne.
Med nezaposlenimi je dalec najvec pravnikov en ekonomistov. Veliko vec kot celo FDV-jevcev.

technolog ::

Zato "hude" punce raje rinejo na ekonomske, pravne fakse, ker vejo, da bodo dobile dobro plačeno službo, brez mučenja lovlenja rokov oddaje projekta naročniku.


Ekonomske, pravne fakse, dobro plačane službe?

Se hecaš?

Zavod za zaposlovanje, to je kraj, kjer se končajo sanje...

BigWhale ::

Nerdor je izjavil:

Tale tema je no-brainer, resno! Ženske se pač nočejo ukvarjat s računalništvom, ker se zavedajo posledic (duševnih, asocialnosti) za premajhno plačilo. Vsaka "huda" ženska ti bo povedala, zakaj se ji zdijo tipi, ki delajo za računalniki "odvratni". Sicer pa je to bolj težava pri nas, kot pa nekje v angliji ali ameriki. Zakaj!? Ker vseeno niso računalnikarji nevem kako zelo dobro plačani v primerjavi s kakim odvetnikom ali nogometašem. V tujini, dobri računalnikarji dosegajo in presegajo finančno zelo dobre odvetnike, bankirje in športnike in itd. Problem je zaslužen denar in koliko časa je treba investirati, da bi se kaj spodobno zaslužilo. Zato "hude" punce raje rinejo na ekonomske, pravne fakse, ker vejo, da bodo dobile dobro plačeno službo, brez mučenja lovlenja rokov oddaje projekta naročniku.


Dej ne bluzi no. Kaj pa je 'huda' zenska? A to tko huda k je bla nasa stara soseda k smo ji, kot mulci, v bloku zvonil pr vratih in ji zive paral? Ona je bla res huda. Enkrat je enga ujela in ga tko zlo zlasala, da joj!

Ce je procent zensk, k jih racunalnistvo in tipi k se z racunalniki neukvarjajo ne zanimajo pol to se ne pomeni, da ni takih, k bi jih to zanimal.

Dobro placano sluzbo? Z ekonomsko ali pravno fakulteto? V javni upravi po moznosti, a ne? :>

DeJus ::

Zadnjič sem se pogovarjal z eno, ki ima ekonomijo narejeno, pa ko sem ji omenil, da se ukvarjam z računalništvom, je rekla da bi se ona tudi, če bi bila moški. Mislim, da je problem še vedno samo to, da se poklici brez kakršnekoli podlage, še vedno delijo na moške in ženske.
Pa še @Nerdor: posledice???

hamax ::

Tako po obcutnu bi rekel, da je na fri-ju vsako leto vec zensk. Letos je bil sploh boom, ker so odprli interdisciplinarni studij racunalnistva in uprave :)

Dobili smo tudi nekaj novih profesoric in asistentk in to za cisto prave racunalniske predmete. Je pa res da noben od teh predmetov ni programerski.

Bomo videli, morda se bo pa trend v naslednjih letih popravil.

opeter ::

Mipe je izjavil:

Dizajnerji in grafični oblikovalci so večidel ženske.


Grafično oblikovanje je še vedno v razmerju 1/4 žensk in 3/4 moških.
Se pa seveda tudi to področje spreminja. In ni toliko homoseksualcev kot si to nekateri predstavljate oz. jih je prav toliko kot na vseh drugih (bolj umetniških) področjih (klasična likovna področja, gledališče, glasba, ples, arhitektura, moda itn.). Morda jih je v modi še največ.

Mogoče je arhitekturno področje drugačno, čeprav kolikor sem seznanje, je tudi tam še vedno močnejša (v številčnem smislu) moška populacija.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

žana ::

jaz ko sem bila na informativnem dnevu na FRI sem se počutila kot ogrožena vrsta tam v predavalnici hehe :D sami fantje. tako da sem tudi sama ugotavljala zakaj je tako, ko pa bom programerka. samo se mi zdi da moški nasploh več časa namenite računalniku in ste bolj usmerjeni k temu da kaj raziščete na tem področju itd.

iggy ::

žana je izjavil:

jaz ko sem bila na informativnem dnevu na FRI sem se počutila udobno tam v predavalnici hehe :D sami fantje. tako da sem tudi sama ugotavljala zakaj je tako, če bom programerka. samo se mi zdi da moški nasploh več časa namenite računalniku in ste bolj usmerjeni k temu da kaj raziščete na tem področju itd.


fix'd
Hey, you're fat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: iggy ()

technolog ::

jaz ko sem bila na informativnem dnevu na FRI sem se počutila udobno tam v predavalnici hehe :D sami fantje. tako da sem tudi sama ugotavljala zakaj je tako, če bom programerka. samo se mi zdi da moški nasploh več časa namenite računalniku in ste bolj usmerjeni k temu da kaj raziščete na tem področju itd.


Haha, hvala :) Jaz sem se prvi dan predavanj (ga imam še danes dobro v spominu) počutil kot na nekem sausage partyu :D

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Že v osnovi če gledamo tehnične stvari fante bolj zanimajo.
Je možno da ima na to vpliv tudi to da že v otroštvu dekleta dobijo barbike ipd..medtem ko fantje dobimo avtočke, bagre,lego kocke ipd..(primarna socializacija?)?

whatever ::

DeJus je izjavil:

Zadnjič sem se pogovarjal z eno, ki ima ekonomijo narejeno, pa ko sem ji omenil, da se ukvarjam z računalništvom, je rekla da bi se ona tudi, če bi bila moški.


So njene inicialke morda M.P.?:D Če so, namreč meni je rekla ena popolnoma isto, pa študira ekonomijo.:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

Thomas ::

Najboljša programerka kar jih poznam, je ženska.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jan_g ::

Ta polarizacija ni zgolj enosmerna. Recimo v šolstvu, zdravstvu, upravi se pa dogaja kar konkretna feminizacija. Očitno je to bolj zaradi socialno-družabne strani (stik z ljudmi, delovno okolje) kot pa zaradi težavnosti ali potrebnega truda.

Ziga Dolhar ::

Thomas je izjavil:

Najboljša programerka kar jih poznam, je ženska.


Boljša polovica?
https://dolhar.si/

whatever ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Thomas je izjavil:

Najboljša programerka kar jih poznam, je ženska.


Boljša polovica?


Ne, njegov alter ego.:))
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

DeJus ::

whatever je izjavil:

DeJus je izjavil:

Zadnjič sem se pogovarjal z eno, ki ima ekonomijo narejeno, pa ko sem ji omenil, da se ukvarjam z računalništvom, je rekla da bi se ona tudi, če bi bila moški.


So njene inicialke morda M.P.?:D Če so, namreč meni je rekla ena popolnoma isto, pa študira ekonomijo.:D

Nope, eto mamo že dve :)

knesz ::

Mipe je izjavil:

Programerji so večidel moški.
Dizajnerji in grafični oblikovalci so večidel ženske.

Can you connect the dots?

Glede namoje izkušnje, bi rekel, da med dizajnerji prevladujejo moški. Vsaj kar imam jaz opravka z njimi.
Sicer offtopic, ampak glede usmerjenosti in poklicev mi je sedaj prišla na pamet ena misel (arhitekti, ne mi zamerit):
Arhitekt je moški, ki ni dovolj dedca da bi bil strojnik, pa premal pedra da bi bil dizajner :)

technolog ::

Jaz sem ga slišal v tej varjanti:

Arhitekt je moški, ki ni dovolj dedca da bi bil gradbenik, pa premal pedra da bi bil dizajner.

žana ::

iggy je izjavil:

žana je izjavil:

jaz ko sem bila na informativnem dnevu na FRI sem se počutila udobno tam v predavalnici hehe :D sami fantje. tako da sem tudi sama ugotavljala zakaj je tako, če bom programerka. samo se mi zdi da moški nasploh več časa namenite računalniku in ste bolj usmerjeni k temu da kaj raziščete na tem področju itd.


fix'd


LOL!
Play music with real instruments.

DOOM_er ::

technolog je izjavil:

Jaz sem ga slišal v tej varjanti:

Arhitekt je moški, ki ni dovolj dedca da bi bil gradbenik, pa premal pedra da bi bil dizajner.


evo huda :))

Mislim da ženske nočejo programirat ker je to nek stereotip da so to moška opravila, oziroma da je tehnika v domeni moških. Isto kot da bi pričakoval da bi bilo pol strojnikov bab, ali pa zakaj ženske ne igrajo nogometa. To so po prepričanju 100% moške dejavnosti, in to se vleče že kar nekaj časa.
Robots will steal your job. But that's OK

prox ::

Pa pogledaš na facebook koliko žensk je gor, ki "programirajo" svoje objave na zidu, pa ti je vse jasno :P
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Dr_M ::

Najboljša programerka kar jih poznam, je ženska.


Moska programerka bi bil/a bolj tezko :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jernejl ::

Dr_M je izjavil:

Najboljša programerka kar jih poznam, je ženska.


Moska programerka bi bil/a bolj tezko :))


Posplošitev tega bi torej bila, da je vsaka programerka tudi ženska :)

Dr_M ::

Ne, pomoje je hotu rect, da so vsi programerji picke :)):)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zero0ne ::

Inženirstvo in znanost sta primarno moški panogi, družboslovje in naravoslovje pa ženski. Naj bodo vzroki biološki ali družbeni, tako pač je in tak sistem deluje, ne vidim razloga, da bi ga spreminjali.
uname -o

tsh2 ::

Mipe je izjavil:

Ne. Ženske po logiki in razumu prav nič ne zaostajajo za moškimi.

lahko da ne zaostajajo po sposobnosti v logiki, jih pa ne zanima toliko, kar je še bolj pomembno. lahko si sposoben in pameten in imaš visok iq, ampak če ne bo zanimanja in motivacije za pravo stvar, ne bo nič iz te sposobnosti.

ThinkPad ::

Jaz vidim malo žensk (v mojem poslu) pri nas in v Evropi.
Ter nasprotno veliko žensk v ZDA v taistem poslu.

Boljši ali predvsem (naj)boljši kar jih poznam, so moški....
... ker so to po pravilu:
- že itak brihtni
- samski
- služba jim je tudi hkrati hobi
- praktično ves čas presedijo pred računalnikom in gruntajo...

Kdorkoli z družino (otroki) jim težko ali ne more konkurirati ravno zaradi časa, ki ga oni vložijo, ti pa ne moreš. Razen če si res genij.. Morda je to ženskam v opravičilo. Čeprav so tudi take. Mlade, samske (pa ne ravno grde), pišejo kodo za device driverje in živijo samo za službo. Tam čez lužo.

Sicer pa bi se lahko tudi spraševali, zakaj je programiranje šport Indijcev. Jih povsod mrgoli.

Thomas ::

Kakšnih Indijcev? A so mogoče že napisali kakšno kodo?

Pa ne mi zdej s kakšno Gupto ali Kumarjem hodit, iz Amerike ali slovenije!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Thomas je izjavil:

Kakšnih Indijcev? A so mogoče že napisali kakšno kodo?

Pa ne mi zdej s kakšno Gupto ali Kumarjem hodit, iz Amerike ali slovenije!


Indijci so koristni. Ponucas jih takrat, k hoces vodstvu dopovedat, da ne smejo outsourcat projekta. V pol leta razfukajo vse kar je blo narjen in mas v kodi polno:


if (lala == 0) {
 ...
} else if (lala != 0 && lala > 10) {
...
}


Welcome to the redundancy department of redundancy...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

ThinkPad ::

Thomas je izjavil:

Kakšnih Indijcev? A so mogoče že napisali kakšno kodo?

Pa ne mi zdej s kakšno Gupto ali Kumarjem hodit, iz Amerike ali slovenije!



Kar sem rekel, drži. Če pa ti meriš na to, da še niso ustvarili omembe vreden SW, je pa tu druga tema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Kranju semafor za peške

Oddelek: Na cesti
413975 (1967) starfotr
»

So ženske slabše programerke ali samo necenjene? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Rezultati
25456086 (50009) jype
»

Milijoni Salesforca za zmanjšanje plačnih razlik med programerji in programerkami

Oddelek: Novice / NWO
255085 (3486) 7982884e
»

Tehnik računalništva - punca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13332127 (27615) Double_J

Več podobnih tem