» »

V Kranju semafor za peške

V Kranju semafor za peške

GupeM ::

Zasledil sem tole novico, da so v Kranju postavili nov semafor za pešce, nakaterem je ženska podoba.

Glede na 50. člen tega pravilnika torej lahko prečkam cesto pri rdeči luči, saj po pravilniku takšen semafor ni veljaven semafor v cestnem prometu? Bi pri sodniku za prekrške lahko kaj dosegel glede tega?

Preden me napadete glede Darwinovih nagrad in podobnega bullshita, naj povem, da me zadeva zanima zgolj informativno in iz pravnega vidika.

jype ::

GupeM je izjavil:

Glede na 50. člen tega pravilnika torej lahko prečkam cesto pri rdeči luči, saj po pravilniku takšen semafor ni veljaven semafor v cestnem prometu?
Glede na to, da so med Mariborom in Ljubljano znatne razlike v grafični podobi pešca že od prej, nekako dvomim, da bi s pritožbo uspel.

bambam20 ::

GupeM je izjavil:

Zasledil sem tole novico, da so v Kranju postavili nov semafor za pešce, nakaterem je ženska podoba.

Glede na 50. člen tega pravilnika torej lahko prečkam cesto pri rdeči luči, saj po pravilniku takšen semafor ni veljaven semafor v cestnem prometu? Bi pri sodniku za prekrške lahko kaj dosegel glede tega?




Semafor za urejanje prometa pešcev je dvobarvna naprava za dajanje svetlobnih prometnih znakov, kjer sta luči razporejeni po vertikalni osi, in sicer zgoraj rdeča in spodaj zelena.

(4) V luči semaforja iz prejšnjega odstavka mora biti simbol v obliki silhuete pešca.

PrimoZ_ ::

Mogoče je pa pešec v kiltu ?
Močno dvomim, da bi z tako pritožbo uspel.

FormerUser ::

Po tvoje torej ženska ni pešec, morda niti človek ne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

Mcsin ::

Vprašanje mogoče le ni tako glupo kakor želijo nekateri tukaj prikazati (prav tako je napisal da sprasuje informativno). Za pojasnilo dajem dejanski primer Izolo, kjer imajo v centru vsepovsod znak "cona 40" kateri pa dejansko ni veljaven, saj ne obstaja v pravilniku tako da velja splošna omejitev 50 (zadeva iz dejanske sodbe sodišča).

Poldy ::

Nikoli nisem pomislil na spol, ko sem videl znak človeka na semaforju. Pa da se zapravlja denar za take neumnosti. In sedaj se bodo oglasili še drugi spoli in me ne čudi, če bo čez čas tudi znak za vojaški helikopter.

Vsaj kolo so nam pustili moško, to me je pa razveselilo. Pa tudi prej nisem nikoli pomislil na to.

Glugy ::

Ne vidm kakšne posebnosti pri tem da je semafor peške. Bi mogu imet res ene hude komplekse da bi šel zarad semaforja peške tožarit.

Gagatronix ::

Pac malo moras biti mentalno moten. Tako kot prenekateri pisec v tej temi.

BlaY0 ::

Kaj pa je problem naredit semafor, ki bi na vsak interval zamenjal silhueto... pa bi imeli lepo slončka ki gre čez cesto pa vesoljca... pa jasno vse smajlije in emojije...

Vazelin ::

Kaj pa če bi imeli smileye namesto moških/ženskih likov?

recimo:
;( rdeča, ne hodi
:| rumena
8-) zelena
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Gagatronix ::

Zakaj pa ne kar po debilno amerisko. DONT WALK/WALK.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: dope1337 ()

starfotr ::

Tole je bedarija. Naj raje plačajo ženske enakopravno, kot moške za isto delo. Te simbolna dejanja nam ne bodo uredila teh problemov.

LeQuack ::

Poldy je izjavil:

Nikoli nisem pomislil na spol, ko sem videl znak človeka na semaforju. Pa da se zapravlja denar za take neumnosti. In sedaj se bodo oglasili še drugi spoli in me ne čudi, če bo čez čas tudi znak za vojaški helikopter.

Vsaj kolo so nam pustili moško, to me je pa razveselilo. Pa tudi prej nisem nikoli pomislil na to.


Ravno to je bila poanta stick figures in smileys in podobnega. Vse je bilo gender in race neutral, zdaj pa delajo ravno obratno in hočejo narediti vse seksistično in rasistično. Bohnedaj da uporabiš smiley ki ne sovpada s tvojo raso, right away, prison.
Quack !

Phantomeye ::

Steza za pešce, omg ženska je gor ... a potem smem sploh it po tej stezi, ker sem moški? a nujno rabim imet otroka, ki je fant zraven /s

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Mcsin je izjavil:

Vprašanje mogoče le ni tako glupo kakor želijo nekateri tukaj prikazati (prav tako je napisal da sprasuje informativno). Za pojasnilo dajem dejanski primer Izolo, kjer imajo v centru vsepovsod znak "cona 40" kateri pa dejansko ni veljaven, saj ne obstaja v pravilniku tako da velja splošna omejitev 50 (zadeva iz dejanske sodbe sodišča).


50 ali 30, hmmm?

https://www.dnevnik.si/1042541725

krho ::

V stilu zgornjega zahtevam da se zamenja še znake za stezo za pešce s takšnim, kjer je večji lik moški oz. nosi hlače.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

jype ::

krho je izjavil:

V stilu zgornjega zahtevam da se zamenja še znake za stezo za pešce s takšnim, kjer je večji lik moški oz. nosi hlače.
Sej se ne vid, kaj ma pod kiklo.

krho ::

Nima veze.. če so semaforji diskriminantni za ženske.. so zgornji znaki diskriminantni za očete.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Gagatronix ()

Glugy ::

Semaforje imamo zato da ni treba na vsak večji križišče postavit prometnega policista ali policistke. Torej a je diskriminacija če tebi kot moškemu policistka namest policist pove kdaj lahko zapelješ čez neoznačeno križišče? Ni. Torej je enako pri semaforju. Ženski ali moški semafor nima veze. Isto nalogo opravlja.
Vi pa namigujete kokr češ da lahko moškim samo moški govorijo kaj lahko počnejo; za ženske pa samo ženske potem al kaj? Torej moramo imeti posebi moška pa posebi ženska podjetja ker boh ne dej da bi bil šef drugega spola kot si ti. Mislim kakšne mate ej. Simbolno so naredil eno drobno pozornost za ženske ki v praksi ne naredi nobene razlike ampak vseen vam gre v nos. Koga briga kakšn je pešec? Zarad mene če je vesoljc! Jao jao..sam da je problem vse drugo kot pa tisto kar se pozna v kakovosti življenja. Dobro so vas politiki nahecal tole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Gagatronix ::

Jih niso politiki ampak njihovo omejeno razmisljanje.

krho ::

Glugy jest sem samo feministično logiko uporabil
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

jype ::

krho je izjavil:

Glugy jest sem samo feministično logiko uporabil
Ne, nisi je.

jype ::

Zgolj previden sem, da ne grem na nivo, ki ga ti ne bi razumel.

jype ::

QED

kr3ten ::

Mene pa bolj zanima, zakaj namesto zelene lučke ne uvedejo sistem zelenih številk, ki odštevajo, kdaj se bo prižgala rdeča, da veš ali pospešiš (za 5-10 km/h) ali pa začneš zavirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

bbbbbb2015 ::

starfotr je izjavil:

Tole je bedarija. Naj raje plačajo ženske enakopravno, kot moške za isto delo. Te simbolna dejanja nam ne bodo uredila teh problemov.


Saj se verjetno zavedaš, da ženske nikoli ne morejo biti plačane enako, kot moški, ali?

Moški in ženske so si po genih, razmišljanju, ravnanju različni. Na čelu finančnih skladov, vesoljskih agencij, vojaških proizvajalcev - so moški. To so visoko rizične, visoko nagradljive aktivnosti.

Na faksu na informatiki so bile tri ženske (od recimo 28 študentov v predavalnici). Cutting edge computing je bil vedno moški svet.

Ženske so dobre pedagoginje, zdravnice. Ženske imajo boljše motorične sposobnosti, sposobnost globinskega vida. Moja žena je študirala ekonomijo, več kot pol jih je bilo študentk. Sociologinj sploh.

Ne trdim, da je finančna nagradljivost edina edina stvar, ki šteje.

Mcsin ::

Phantomeye je izjavil:

Mcsin je izjavil:

Vprašanje mogoče le ni tako glupo kakor želijo nekateri tukaj prikazati (prav tako je napisal da sprasuje informativno). Za pojasnilo dajem dejanski primer Izolo, kjer imajo v centru vsepovsod znak "cona 40" kateri pa dejansko ni veljaven, saj ne obstaja v pravilniku tako da velja splošna omejitev 50 (zadeva iz dejanske sodbe sodišča).


50 ali 30, hmmm?

https://www.dnevnik.si/1042541725


Iz dejanske sodbe za zadevo v Izoli je sodišče določilo da velja omejitev 50, kar je meni tudi logično. Znak je neveljaven, torej velja prejšnja omejitev (naselje), ne pa nekaj po svoje. Tu je odgovor policije napačen. Malo star članek pa še niso imeli sodne prakse takrat.

Samael ::

bbbbbb2015 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Tole je bedarija. Naj raje plačajo ženske enakopravno, kot moške za isto delo. Te simbolna dejanja nam ne bodo uredila teh problemov.


Saj se verjetno zavedaš, da ženske nikoli ne morejo biti plačane enako, kot moški, ali?
...
Ženske so dobre pedagoginje, zdravnice. Ženske imajo boljše motorične sposobnosti, sposobnost globinskega vida. Moja žena je študirala ekonomijo, več kot pol jih je bilo študentk. Sociologinj sploh.

Saj se verjetno zavedaš, da si nam natrosil kup oslarij, a? Po tvoji logiki ženske, ki ne morejo biti enako plačane kot moški v pedagoških, zdravstvenih itd ... poklicih, zaslužijo boljše plače od moških kolegov, aneda. Po tvoji logiki pač. Aja, to pa že ne, aneda.

Sem prav radoveden s kakšno nadaljno oslarijo se boš odzval na tole.

luli ::

Omenjen. Semafor verjetno velja samo za ženske.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

Samael ::

luli je izjavil:

Omenjen. Semafor verjetno velja samo za ženske.

Ja, seveda. Ti se boš prisiljen sprehoditi 800 metrov višje in prečkati tistega drugega.
No, saj škodovalo ti ne bo ... Win-Win situacija, bi rekel.

Gagatronix ::

> Na faksu na informatiki so bile tri ženske

- Prva programerka je bila Ada Lovelace

- Pokojna admiralka Grace Hopper je izumila prvi compiler in termin "bug"

- Brez Margaret Hamilton ne bi bilo pristanka na Luni

krneki0001 ::

Brez Eve bi bili še danes v raju. :))
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

GupeM ::

Se mi je zdelo, da bo debata zaplavala v te vode. Ni problem v tem, da je na semaforju ženska podoba. Predpostavimo, da so na vseh semaforjih ženske podobe, in so takšne podobe narisane in opisane tudi v pravilniku. Nato se nekdo spomni, da bi na en semafor dal moško podobo. Bi bil semafor veljaven po zakonu? Po kmečki logiki je seveda veljaven tudi ta ženski, pravno gledano pa je že vprašanje. Dober primer tega je zgoraj naveden znak cona 40, ki ni veljaven.

Še en podoben primer. Recimo, da ima nek stroj v proizvodnji velik rdeč gumb za izklop v sili in kot takšen je tudi v redu. Ker se gumb pokvari, ga delodajalec zamenja s črnim, ki je enak kot prejšnji, samo barva je druga. Inšpektor bi načeloma lahko težil, da zadeva ne ustreza standardom, čeprav je bolje imeti črn gumb za izklop v sili, kot nobenega. Gledano z zdravo kmečko pametjo. S pravnega vidika pa je vprašanje...

Gagatronix ::

Mene boli kurac kaksne podobe so. Dokler vem kdaj lahko preckam in kdaj ne mi je totalno vseeno ce za rdeco dajo Da3sh flag, za zeleno pa leprechauna.

> ga delodajalec zamenja s črnim, ki je enak kot prejšnji, samo barva je druga

Budalastina iz prve. Popravila strojev izvaja kvalificirani izvajalec, in ce le-ta nima ustreznega nadomestnega dela, tak stroj ni primeren za uporabo dokler manjkajoci del ni zamenjan s takim, ki ustreza. Mesas jabolka in hruske.

Zgodovina sprememb…

luli ::

Tista Ada je malce za lase privlečena. Ampak noben ne zanika vloge posameznikov, najsi bodo to ženske, moški, brez splovila ali pa tisti z dvema, da pa ne bi naredil komu krivice pa velja omeniti še tiste z večimi, če bi slučajno obstajali. Nekdo bi rad na silo ločeval določeno skupino glede na raso, spol ali drugo lastnost, pri tem pa se ne zaveda, da s ten naredi dve skupini. In ne, ni pravilno, da si nekateri dovolijo spreminjanje uzakonjenih znakov, brez da bi spremenili zakonodajo. S tem delajo zmedo in povzročajo nevarnost.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

Gagatronix ::

Znaki so predmet pravilnika, ne zakona.

jype ::

Razumem, hudo ti je, ker je šlo človeštvo naprej brez tebe. Ne sekiraj se preveč, saj lahko še vedno sovražiš ženske, samo govorit okoli ni treba, da te ne bodo imeli za norca.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

jype ::

O, lej, luli je šef policije: https://www.bbc.com/news/world-middle-e...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

Gagatronix ::

Sovrastvo do zensk je tako ali tako vedno naslo "ime"... Malleus maleficarum @ Wikipedia

Poldy ::

Pajac na semaforju je predstavljal človeka. Da lahko prečka cesto. Nihče se ni ukvarjal s spolom. Z dodajanjem spolov dodajamo različne simbole za isto stvar - prečkanje ceste.
Kot je nekdo omenil rdečo gobo na stroju. Vsi vemo čemu služi. Zakaj bi sedaj dodajal nove barve? Ali celo menjal barvo na popolnoma delujoči napravi?

Noben ne omenja napada na ženske ali celo diskriminacijo. Če tako gledaš, je lahko tudi kikla žaljiva.
Kompliciramo na popolnoma uveljavljenih in delujočih sistemih.

starfotr ::

Najbolje, da daje iste semaforske glave, kot za avtomobile. Torej, samo barva in nič drugega. Da ne bo prihajalo do polemik o spolu.

Kaj bo naslednje? Ženske ne bodo kupovale predmetov v moški obliki? Avto se bo moral preimenovat v avta, stol v stola, bog ne daj, da bo rekli kavč, izključno zofa... Mislim, to presega vse meje.

Najbolje, da dajo iste semaforske glave, kot za avtomobile. Torej, samo barva in nič drugega. Da ne bo prihajalo do polemik o spolu.

Kaj bo naslednje? Ženske ne bodo kupovale predmetov v moški obliki? Avto se bo moral preimenovat v avta, stol v stola, bog ne daj, da bo rekli kavč, izključno zofa... Mislim, to presega vse meje.

Najbolje, da dajo iste semaforske glave, kot za avtomobile. Torej, samo barva in nič drugega. Da ne bo prihajalo do polemik o spolu.

Kaj bo naslednje? Ženske ne bodo kupovale predmetov v moški obliki? Avto se bo moral preimenovat v avta, stol v stola, bog ne daj, da bo rekli kavč, izključno zofa... Mislim, to presega vse meje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ženske so boljše voznice kot moški (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
39832515 (27324) D3m

Sprememba spola in upokojitev kot? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8310949 (9082) ahac
»

Photoshop Kranjska peška

Oddelek: Programska oprema
344684 (2161) SonjaP
»

Pojav cone 30km/h v LJ in MB (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29246277 (40897) BlueRunner
»

Kako vozi druga polovica?

Oddelek: Loža
293018 (1848) Dr_M

Več podobnih tem