» »

Tehnik računalništva - punca

Tehnik računalništva - punca

1
2
3

imagodei ::

> "Meni se zdi vpis na splošno gimnazijo veliko boljša izbira, da bo dijaška leta preživela v ženski družbi, potem pa se že lahko na FRI ali FE vpiše, če jo bo še veselila tehnika."

Po drugi strani pa, zakaj bi se mučila z obilico splošnih predmetov, če že danes ve, katero generalno področje jo veseli in če ve, da se nikoli ne bo vpisovala na medicino, pravo, gradbeni faks ali pa na študij zgodovine?
- Hoc est qui sumus -

Engineer_ ::

imagodei je izjavil:

> "Meni se zdi vpis na splošno gimnazijo veliko boljša izbira, da bo dijaška leta preživela v ženski družbi, potem pa se že lahko na FRI ali FE vpiše, če jo bo še veselila tehnika."

Po drugi strani pa, zakaj bi se mučila z obilico splošnih predmetov, če že danes ve, katero generalno področje jo veseli in če ve, da se nikoli ne bo vpisovala na medicino, pravo, gradbeni faks ali pa na študij zgodovine?


ker se ne šolaš za izobrazbo temveč zase. Gimnazija ti pripomore k splošni razgledanosti, da veš kakšno reč ali dve o svetu in okolju kjer živiš. Tehnična srednja pa je povsem ničvredna, vse kar se tam naučiš na FRI vzameš v 1 semestru oziroma največ 2 semestrih, če so predmeti čudno razmetani. Kakorkoli se odločiš je dejstvo da si ničvreden, če se ne učiš poleg šolanja, šola kot taka ti ne bo dala dosti. Zakaj bi torej zapravila čas s tehniško šolo, če lahko gre najprej na gimnazijo, se nauči kaj in gre nato na FRI in se nauči tehnike? Na fri tako in tako najprej ponavljaš tisto kar so se učili na srednjih tehničnih šolah...

In ker je srednja šola v času dozorevanja in okolica kjer si krepko vpliva na to kaj boš postal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

dronyx ::

>Meni se zdi vpis na splošno gimnazijo veliko boljša izbira, da bo dijaška leta preživela v ženski družbi, potem pa se že lahko na FRI ali FE vpiše, če jo bo še veselila tehnika.

Ne vem sicer kako je to na IT področju, ampak za študij elektrotehnike lahko rečem, da so prvi letnik mnogo lažje izdelali tisti, ki so prišli iz Vegove srednje tehnične šole, kot pa iz gimnazije. Sploh pa nekatera dekleta iz gimnazije so imela v prvem letniku zelo velike težave, ker gimnazija je bila zelo splošna, na faksu pa potem zelo ozko usmerjeno z veliko matematike.

če človek natančno ve kaj hoče, potem se v to usmeri lahko že v srednji šoli. Gimnazija je zame samo prestavljanje odločitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Engineer_ ::

dronyx je izjavil:

>Meni se zdi vpis na splošno gimnazijo veliko boljša izbira, da bo dijaška leta preživela v ženski družbi, potem pa se že lahko na FRI ali FE vpiše, če jo bo še veselila tehnika.

Ne vem sicer kako je to na IT področju, ampak za študij elektrotehnike lahko rečem, da so prvi letnik mnogo lažje izdelali tisti, ki so prišli iz Vegove srednje tehnične šole, kot pa iz gimnazije. Sploh pa nekatera dekleta iz gimnazije so imela v prvem letniku zelo velike težave, ker gimnazija je bila zelo splošna, na faksu pa potem zelo ozko usmerjeno z veliko matematike.


jaz vem za to, da 5/6 tistih ki so prišli iz srednje tehnične je prvi letnik naredilo brez večjih težav v drugem pa so _vsi_ pocepali, ker se niso bili vajeni učit.
In matematiko neprimerljivo lažje izdelujejo tisti iz Gimnazije, imajo vedno višje ocene. Malo zaradi znanja, večinoma pa zato ker so vajeni delat primere doma in vadit. Kako je s srednimi tehničnimi šolami in delanjem nalog zadnjo minuto pa vemo. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

imagodei ::

> "Ženska družba je za dekleta tako pomembna kot moška za moške. Pomisli kak butasto bi bilo če bi hodil v šolo polno samih deklet, nikjer nobenega fanta, da bi z njim kakšno rekel, spil pivo in malce gledal za puncami...precej bedno, right?"

Misliš tako, kot na srednjo šolo za zdravstveno nego ali pa na sredni vzgojiteljski šoli? Poznam tipa, ki je hodil na neko srednjo šolo in sta bila v razredu med samimi dekleti samo dva fanta. Se ni pritoževal.

Sploh pa, s staro družbo se lahko videvaš tudi popoldan in za vikende. Se na koncu tudi vidi, koliko ste bili zares prijatelji. V moji zdajšnji družbi, ki se vleče že vse od osnovne šole, je tudi nekaj takih, s katerimi smo stike obdržali kljub temu, da so bili na drugi srednji šoli in na drugem faksu.


> "ker se ne šolaš za izobrazbo temveč zase."

Potem pa sploh ni problema. Ker je že vrsto let vse bolj jasno, da izbira srednje šole in faksa ni vedno merilo za uspešnost v kasnejšem življenju. In če se lahko popoldan uči programiranja, se lahko tudi splošno izobražuje. Meni so Wikipedija in Google (pred splošno dostopnostjo interneta pa knjižnica in branje knjig) na splošno dali veliko več, kot pa osnovna ali srednja šola.
- Hoc est qui sumus -

dronyx ::

@Engineer: Za katero smer ti to govoriš...informatika? Jaz moram reči da imam iz elektrotehnike drugačno izkušnjo. Gimnazijcem je bilo skoraj vse novo in so se morali precej bolj potrudit, kot pa "tehniki". Poleg tega je v mojem času na Vegovi srednji matematiko učila precej zajebana prfoksa, za kar smo ji bili potem zares hvaležni šele na faksu. :D

Goran's Blog ::

Vse punce katere poznam in so bile res resne so bile ponavadi boljše od moških v IT-ju!

jype ::

To, da je resnih žensk v IT malo, ne drži.

Samo neresnih moških je disproporcionalno veliko.

Venomus ::

Najbolj pomembno je, da ne greš za ekonomskega tehinka... teh nas je že veliko preveč :))

tincii ::

Venomus je izjavil:

Najbolj pomembno je, da ne greš za ekonomskega tehinka... teh nas je že veliko preveč :))


hehe me tudi ne zanima več ta smer :)

i386 ::

Si mogoče razmišljala kaj v smeri tehniške gimnazije? Če je kje blizu kvalitetna, se vpiši nanjo, saj dobiš zelo veliko splošnega znanja, poleg tega pa kar nekaj tudi strokovnega, kar ti zelo pomaga za naprej na faks. Po mojih izkušnjah, ta podlaga ogromno pomeni. Imam kolege, ki so šli na FS, FE (tudi jaz) in FRI pa so mi vsi dejali kako zelo jim je koristila tehniška gimnazija in strokovni predmeti tam. Če si pa odločena da boš šla na tehniško šolo ti pa svetujem da se pozanimaš na katero boš šla ter da doma delaš veliko dodatnih, neobveznih stvari, saj ti bo to zelo koristilo. Samo z tehniško šolo, brez dodatnega dela si bol tako-tako, moraš znat nekaj več :)

tincii ::

Nisem nič razmišljala o gimnazijah ... Drugač mi je pa najbližja tehniška gimnazija v Novem mestu:)

jype ::

Kaj si pa predstavljaš, da boš v življenju počela?

Pri odgovoru se ne omejuj z ničemer - zanima me zato, ker ti brez tega podatka ne moremo pametno svetovati glede šole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

tincii ::

Ja mene bolj zanima tehnologija ... In si pač predstavljam da bom delala nekaj v zvezi z računalniki al pa kej podobnega:).
Druga področja me ne zanimajo razen mogoče psihologija ampak si tega ne predstavljam da bi se ukvarjala celo življenje s tem ...

Rias Gremory ::

nekaj v zvezi z računalniki


hm, kaj pa kaj bolj specifičnega?

ker "z računalniki" lahko pomeni postavljanje strežnikov ali pa razvoj programske opreme.
lahko tudi poveš kaj bi rada naredila oz. znala. napisala program? furala svojo linux distribucijo? razvijala neko strojno opremo?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

tincii ::

Rias Gremory je izjavil:

nekaj v zvezi z računalniki


hm, kaj pa kaj bolj specifičnega?

ker "z računalniki" lahko pomeni postavljanje strežnikov ali pa razvoj programske opreme.
lahko tudi poveš kaj bi rada naredila oz. znala. napisala program? furala svojo linux distribucijo? razvijala neko strojno opremo?



Nevem točno ... Zaenkrat pa bi najrajše razvijala kakšno programsko opremo pa kakšne programe delala mogoče .

Fizikalko ::

jype je izjavil:

dronyx> Moj pogled na to temo sem strnil v tem zapisu pred leti in do danes se kaj bistvenega ni spremenilo.

Ja, še vedno se v popolnoma vsem motiš.


Preberem in se takoj odločim, da mu tole (isto) napišem, potem pa vidim, da je bilo že za vse poskrbljeno. :)

Rias Gremory ::

Zaenkrat pa bi najrajše razvijala kakšno programsko opremo pa kakšne programe delala mogoče.

si že kdaj kaj programirala?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

jype ::

tincii> Nevem točno ... Zaenkrat pa bi najrajše razvijala kakšno programsko opremo pa kakšne programe delala mogoče .

Potem bo zate gimnazija - po možnosti takšna, s čim bolj zahtevno matematiko. Matematika je pri programiranju osnova, ki je zelo pomembna. Če te matematika ne veseli, ti še vedno ostajejo veje, kjer matematike sicer ne potrebuješ, je pa vseeno super, če jo kljub temu obvladaš. Matematike se ne smeš bati, ker je le orodje, nekako tako kot sta orodje lopata in Microsoft Word. Bolj kot ju obvladaš, več lahko z njima narediš. Tudi, če te zanimajo nematematični deli razvoja programja, je gimnazija najboljša izbira. V vsakem primeru boš morala naprej v šolo, če ne na računalniški ali matematični faks pa na družboslovnega, kjer bodo zate zanimivi študiji psihologije, jezikoslovja in antropologije - vsi ti kadri so danes zelo iskani, če le niso med študijem zanemarjali računalniških veščin.

Programiranja se moraš lotiti kar čimprej. Si že malce pozna, če zaključuješ osnovno šolo, pa še nisi začela - ampak prepozna ne boš še vsaj nekaj let.

Predvsem se potrudi poiskat ljudi, ki jih zanimajo iste reči. Začni obiskovati tiste novomeške startup prireditve, mislim da bo 30. oktobra ena v hostlu Situla, sem pa že malce pozabil, o čem bo tekla beseda. Tam žive ljudi vprašaj za nasvet. Zagotovo ti bodo povedali vsaj kje lahko izveš več o panogi in kam lahko prideš nabirat izkušnje. Če se mudiš v Ljubljani, vsekakor pridi pogledat kakšno ljubljansko podjetje, kjer ti bodo z veseljem razložili kako in kaj počnejo (se pa moraš napovedat - tempo dela je v večini firm tak, da je treba vsaj nekaj dni vnaprej vedeti, da prideš).

Yacked2 ::

Jaz bi ti tudi priporočil, da greš na gimnazijo. Bi bo precej bolj koristila gimanzijska matematika, kot programiranje na SŠ, programiranja se loti sama (youtube, google) ali pa prosi kakšnega znanca, prijatelja, da ti razloži kakšne zadeve.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

i386 ::

tincii, vidim da nisi daleč, namreč jaz sem tudi hodil na šcnm. Lahko ti dam veliko informacij o tehniški gimnaziji tam ter nekaj o tehniških šolah (ZS). Drugače pa kot je napisal jure, je matematika zelo pomembna osnova, katera bolj peša na tehniških šolah (žal), pa tudi nekateri profesorji pri strokovnih nimajo pojma, tako da ti priporočam tehniško gimnazijo, kjer je matematika na zelo visokem nivoju, vsi trije profeosrji so odlični (čeprav mislim da je ravno letos šel en v penzijo, zamenjave ne poznam), veliko se daje tudi na fiziko, zadnje čase tudi na biologijo ter kemijo. Od 2. letnika naprej pa lahko izbiraš strokovne predmete. Žal je tako, da je taglavni profesor za računalništvo na zelo nizkem nivoju, a te vsaj pri programiranju rešuje nek drug profesor, ki pa izjemno dobro vse razloži (oba sta tudi na programu tehnik računalničarja). Če pa se misliš še doma malo angažirat, pa ne boš imela nobenih težav z razumevanjem.

tincii ::

A pol priporočate da naj grem na gimnazijo potem pa še naprej ?

Isotropic ::

magar na racunalnisko gimnazijo, pa je.

LitralSM ::

Pojdi tja, kjer te veseli. Nima smisla iti na gimnazijo, če se ti bo iz leta v leto vleklo. Raje potem opravljaš še eno leto maturitetni tečaj, če ga boš potrebovala.

x3ca ::

dronyx je izjavil:

Drugi tip so hardcore geeki, večinoma programerji, za katere svet izven tega sploh ne obstaja. Za to se mi zdi žensko res škoda...(vseh razlogov ne mislim naštevat)..

!? Kot zagreta programerka, zahtevam razlago :)

@Tincii, čisto razumem tvoje dvome, sem bila na istem. Sem zelo dolgo časa zbirala pogum in sem se odločila za to kariero šele, ko sm "obupala" in ugotovila, da me nič drugega ne zanima bolj kot programiranje. Ne se ozirat na mnenja drugih, najbolj pomembno je, da na koncu počneš to, kar tebe veseli.

tincii ::

@x3ca veselijo me računalniki tako da sem se kar odločila da bom šla u tej smeri :)
upam da mi bo uspelo hehe ..

jype ::

tincii> A pol priporočate da naj grem na gimnazijo potem pa še naprej ?

Tako je. "Še naprej" je seveda neobvezno - ko končaš gimnazijo, si lahko že dovolj dober samouk, da dobiš delo drugje, ali pa se samozaposliš. To ne pride samo od sebe, a če te programiranje veseli, bo to najlažje učenje, kar si jih moreš misliti. Nadaljnje izobraževanje je koristno predvsem zaradi širine, ki je kot samouk običajno ne dobiš, če se zelo ne trudiš v tej smeri.

x3ca> !? Kot zagreta programerka, zahtevam razlago :)

dronyx je očitno neke vrste računalničarski hišnik, ki težko razume, da zabava lahko pride v različnih oblikah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Phantomeye ::

tincii je izjavil:

Ja mene bolj zanima tehnologija ... In si pač predstavljam da bom delala nekaj v zvezi z računalniki al pa kej podobnega:).
Druga področja me ne zanimajo razen mogoče psihologija ampak si tega ne predstavljam da bi se ukvarjala celo življenje s tem ...


Recimo, potem za naprej - po srednji šoli bi ti svetoval kakšno družboslovno informatiko, če te zanima psihologija. Tam je dovolj predmetov, ki se vrtijo okoli vpliva tehnologije na človeške (med)odnose (predvsem sociološki vidiki)

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

@jype

Tako je.


Zadnja stvar, ki bi ji jo priporočil, je gimnazija.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Vse se da nadoknaditi z malce volje in v prostem času. Srednja šola je še najmanjši problem.

jype ::

Gimnazija je pomembna zato, ker od tebe zahteva več na vseh področjih. Gimnazijska matematika seže dlje in ti daje dobro osnovo za matematiko, s kakršno se boš nedvomno srečala v življenju, če se boš šla kakršnokoli analitiko (brez česar v teh časih ne bo šlo - risanje grafov iz uporabniških metrik in prepoznavanje vzorcev na njih je temeljni del razvoja programskih rešitev, tudi za tiste, ki niso direktno programerji, pa se ukvarjajo z izboljšavami programja), kaj šele če boš programirala zahtevnejše reči, kjer so matematični modeli itak osnova, ki jo moraš imeti v glavi, da lahko razumeš, kaj tvoja koda počne v kontekstu rabe sistemskih virov in ali je algoritmično pravilna.

Prav tako te gimnazija nauči celega kupa splošnih reči, ki so zelo pomemben del funkcionalne pismenosti. Velika splošna razgledanost je v tem času znatna prednost. Dobro je tudi, da že med srednješolskimi počitnicami za kak mesec magar z nahrbtnikom pobegneš v tujino, se učiš jezikov in spoznavaš kulture, govoriš z ljudmi, ki delajo na področjih, ki te zanimajo in razvijaš svoje bodoče profesionalno socialno omrežje (brez skrbi, take reči se ponavadi počne na zabavah).

Po drugi strani gimnazija verjetno ni primerna, če te veliko zahtevnega dela ne veseli. Tam ni lahko in če v vsem skupaj ne vidiš smisla, potem morda raje začni s tehniško gimnazijo ali srednjo šolo, učenje vsega ostalega pa premakni na prosti čas (žal ti vse to učenje ne uide, če želiš danes postati dobra na kateremkoli področju - nikakor pa ni nujno neprijetno, kar v gimnaziji včasih še vedno je, če so profesorji ali pa šolski program zanič).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

imagodei ::

Jaz se moram dopolnit... Seveda je minilo že "par" let, od kar sem zaključil srednjo šolo, pa mi zato kakšen detajl trenutnega izobraževalnega sistema uide. ;) Glede na to, da zdaj obstajajo štiriletne poklicne srednje šole, strokovne gimnazije in pa splošne gimnazije, se tudi jaz pridružujem mnenju, da se usmeri na gimnazijo.

Sicer ne vidim potrebe, da bi šla na splošno gimnazijo, sploh če veš, da te ne zanima študij medicine, prava, geologije, ipd. Računalniška gimnazija pa je precej boljša izbira, kot običajna srednja računalniška šola.
- Hoc est qui sumus -

dronyx ::

Fizikalko je izjavil:

jype je izjavil:

dronyx> Moj pogled na to temo sem strnil v tem zapisu pred leti in do danes se kaj bistvenega ni spremenilo.

Ja, še vedno se v popolnoma vsem motiš.


Preberem in se takoj odločim, da mu tole (isto) napišem, potem pa vidim, da je bilo že za vse poskrbljeno. :)

Res škoda, da na šolah danes očitno ne poučujejo več predmeta "Sarkazem z laboratoriskim praktikumom"! :D

Je pa v vsakem sarkazmu tudi nekaj resnice. Po moje dela tudi pri nas v IT sektorju nekje četrtina žensk, pri čemer pa so te statistično gledano enako uspešne kot moški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

x3ca je izjavil:

!? Kot zagreta programerka, zahtevam razlago :)

Kateri del mojega izvajanja ni jasen? Biti programer je čisto navadna obrt, v katero moraš pač vložiti veliko časa in konkuriraš ljudem (geekom), ki čez dan delajo ponoči pa študirajo debele knjige. In še preden nek programski jezik zares dobro obvladajo je aktualno že nekaj drugega, tako da morajo spet študirat.

Kar se zaslužka na uro vloženega dela (tu štejem jasno ne samo čas, prebit v službi, ampak tudi čas, potreben za študij doma...) tiče je večina programerjev plačana precej slabše, kot večina najslabše plačanih delavcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

thramos ::

Še dobro, da je razvoj aplikacij še kaj drugega kot poznavanje programskega jezika.

Invictus ::

dronyx je izjavil:


Kateri del mojega izvajanja ni jasen? Biti programer je čisto navadna obrt, v katero moraš pač vložiti veliko časa in konkuriraš ljudem (geekom), ki čez dan delajo ponoči pa študirajo debele knjige. In še preden nek programski jezik zares dobro obvladajo je aktualno že nekaj drugega, tako da morajo spet študirat.

To sicer ni res, ker folk dela s 50 let starimi jeziki. Če je nekaj aktualno, še ne pomeni da je dobro. Aktualni jeziki se ponavadi uporabljajo v malih prčkarijah malih firmc za manjše firme.

Velike firme so pri tem veliko bolj stabilne. Z jeziki in celotnim okoljem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bedak ::

gimnazija + fri, fe, fmf (nekaj od tega, ali študij v tujini, lahko preko evropskih sredstev dobiš toliko štipendije da bo tvoje šolanje pokrito in budget tvoje družine verjela ali ne ne bo trpel ;))

posveti se predvsem matematiki in jezikom
časa imaš pa v času srednje šole tako in tako na tone (med drugim tudi za programiranje), tako da pomanjkanje časa ni noben izgovor

predvsem si izberi kaj želiš programirati - ali so to spletne strani, ali so to desktop aplikacije ...
karkoli si boš pač izbrala je dobro, to se uči, delaj na tem petek in svetek, da ti bo jasno u nulo, bodi natančna/pikolovska kolikor se le da

aja, gimnazija ni noben bavbav, dobro programirati pa se tudi ne boš naučila v enem ali dveh letih tako da se ne sekiraj preveč ampak delaj, ko boš žulila kakšno knjigo sproti delaj kakšne svoje primere in vadi

tukaj imaš e-knjig ogromno

če imaš možnost si za božička zaželi kakšen kindle ali kaj podobnega da tvoje oči ne bodo preveč trpele

Goran's Blog ::

Invictus je izjavil:

dronyx je izjavil:


Kateri del mojega izvajanja ni jasen? Biti programer je čisto navadna obrt, v katero moraš pač vložiti veliko časa in konkuriraš ljudem (geekom), ki čez dan delajo ponoči pa študirajo debele knjige. In še preden nek programski jezik zares dobro obvladajo je aktualno že nekaj drugega, tako da morajo spet študirat.

To sicer ni res, ker folk dela s 50 let starimi jeziki. Če je nekaj aktualno, še ne pomeni da je dobro. Aktualni jeziki se ponavadi uporabljajo v malih prčkarijah malih firmc za manjše firme.

Velike firme so pri tem veliko bolj stabilne. Z jeziki in celotnim okoljem.


Aktualni jeziki se ponavadi uporabljajo v malih prčkarijah malih firmc za manjše firme??
Na veliko se uproablja C#, Delphi, Javo in to v velikih firmah...30 let stari?

Invictus ::

C#, Delphi, Java niso ravno aktualni jeziki, ki se ves čas menjajo. Vsak je že kar nekaj časa na trgu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pegasus ::

dronyx je izjavil:

Biti programer je čisto navadna obrt, v katero moraš pač vložiti veliko časa in konkuriraš ljudem (geekom), ki čez dan delajo ponoči pa študirajo debele knjige. In še preden nek programski jezik zares dobro obvladajo je aktualno že nekaj drugega, tako da morajo spet študirat.
Dobro jutro. Učenje je nekaj najlepšega, kar lahko počneš v svojem življenju in če ne uživaš v tem, se vprašaj, kaj je narobe s tabo. Odločitev za delo v hitrorazvijajočem segmentu kot je IT ima za nujno posledico spremljanje razvoja in učenje novih pristopov k izzivom. Edina stalnica tu je sprememba.

bedak ::

pa maš še ogromno online tečajev, lahko narediš tudi kakšen izpit če imaš voljo - ki ti ga tudi priznajo

https://www.coursera.org/

http://academicearth.org/

dronyx ::

pegasus je izjavil:

Dobro jutro. Učenje je nekaj najlepšega, kar lahko počneš v svojem življenju in če ne uživaš v tem, se vprašaj, kaj je narobe s tabo.

Ko boš enkrat v mojih letih boš razmišljal nekoliko drugače. Nisem prepričan če ti bo ravno užitek najprej 10 ur v službi gledat v ekran in pisati kodo (no ja, dejansko gre večinoma za tehniko kopiraj-prilepi), potem pa še doma naslednjih 5 do 10 ur študirati programiranje. Prvih 5 morda celo 10 let to še nekako gre, potem se pa vprašaš, kaj to počneš! In kdor trdi, da bodo vsi ti programerji čez čas neki šef se grdo moti, ker toliko šefov nobeden delodajalec ne potrebuje.

pegasus ::

Ne vem koliko si star, jaz sem letnik 80, pa še vedno uživam v učenju in dnevno obdelujem tri teme (službene, domače in hobi).

dronyx ::

Pri ženskah je potrebno tudi vedeti, da bo večina potencialnih delodajalcev raje zaposlila moškega programerja kot žensko, ki bo šla na porodniško, otroci bodo zboleval...popoldne pa tudi ne bo imela časa preštudirat pod nujno projektne dokumenatacije, ker je otroka treba dvignit v vrtcu, skuhat večerju, starejšemu mulcu domačo nalogo napisat, atu srajco za službo zlikat, tastu kurja očesa odrezat...

Slovenski stil programiranja z malo ali še bolje nič spremljajoče dokumentacije je pa ponavadi usodno odvisen od programerja, ki je kodo "napisal" (pravilneje rečeno "vkup dal"), ker čim bo moral kdo drug to popravljat nastane cela štala. Sem videl že precej kode, ki so jo napisali v "uspešnih slovenskih IT firmah" in včasih sem mislil, da bom dol s stola padel.

BigWhale ::

pegasus je izjavil:

Ne vem koliko si star, jaz sem letnik 80, pa še vedno uživam v učenju in dnevno obdelujem tri teme (službene, domače in hobi).


Jaz sem se mal starejsi, pa si ne predstavljam sluzbe brez ucenja. Ce bi stvar postala rutina, bi crknil od dolgcajta. :)

dronyx ::

BigWhale je izjavil:

pegasus je izjavil:

Ne vem koliko si star, jaz sem letnik 80, pa še vedno uživam v učenju in dnevno obdelujem tri teme (službene, domače in hobi).


Jaz sem se mal starejsi, pa si ne predstavljam sluzbe brez ucenja. Ce bi stvar postala rutina, bi crknil od dolgcajta. :)

Verjetno vsi malo bolj zahtevni poklici zahtevajo permanentno izobraževanje in to je normalno. Ampak pri marsikaterem drugem poklicu je izobraževanje oziroma usposabljanje del delovnega procesa, v IT stroki pa si marsikdo predstavlja, da bi moral zaposelni kar vsak dan po pet ur ali več študirat zadeve za službo, ker je to itak zabavno, hobi...bla bla bla.

Jaz poznam kar nekaj znancev, ki delajo v IT stroki in imajo plačo sier res nekoliko nadpovprečno, samo če pa sešteješ vse porabljene ure za službo se pa izkaže, da je njihova dejanska "plača" pod minimalcem. Medtem ko snažilka ob 15:00 pospravi metle in cunje ter gre popoldne še kam drugam fušat za denar, naš vrli IT-jevec odnese po možnosti delo domov in tam naprej dela za delodajalca (brezplačno jasno - ker so izzivi!). To je meni skregano z osnovno logiko in ti ljudje se imajo na koncu še za brihtne! Dajte no, vsaka snažilka vas krepko šiša, kar se logike tiče...;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Goran's Blog ::

dronyx je izjavil:

BigWhale je izjavil:

pegasus je izjavil:

Ne vem koliko si star, jaz sem letnik 80, pa še vedno uživam v učenju in dnevno obdelujem tri teme (službene, domače in hobi).


Jaz sem se mal starejsi, pa si ne predstavljam sluzbe brez ucenja. Ce bi stvar postala rutina, bi crknil od dolgcajta. :)

Verjetno vsi malo bolj zahtevni poklici zahtevajo permanentno izobraževanje in to je normalno. Ampak pri marsikaterem drugem poklicu je izobraževanje oziroma usposabljanje del delovnega procesa, v IT stroki pa si marsikdo predstavlja, da bi moral zaposelni kar vsak dan po pet ur ali več študirat zadeve za službo, ker je to itak zabavno, hobi...bla bla bla.

Jaz poznam kar nekaj znancev, ki delajo v IT stroki in imajo plačo sier res nekoliko nadpovprečno, samo če pa sešteješ vse porabljene ure za službo se pa izkaže, da je njihova dejanska "plača" pod minimalcem. Medtem ko snažilka ob 15:00 pospravi metle in cunje ter gre popoldne še kam drugam fušat za denar, naš vrli IT-jevec odnese po možnosti delo domov in tam naprej dela za delodajalca (brezplačno jasno - ker so izzivi!). To je meni skregano z osnovno logiko in ti ljudje se imajo na koncu še za brihtne! Dajte no, vsaka snažilka vas krepko šiša, kar se logike tiče...;)


V nedeljo zvečer si ne smeš reči "Ojoj jutre je treba it delat"!
Kar ti če povedati je poznam najbrš več IT-jevcev kot ti ker sme v stroki, vendar nobeden ne reče v ponedeljek jojoj kje je tisti petek...zakaj ne? Zato ker ljubi to delo pa tudi če je po 10ur na dan v službi ali več in na koncu je zadovoljen.
Misliš da čistilka komaj čaka da bo šla pucati WC-je? Dvomim ;)
Če si pa v nedeljo rečeš, jojojo je treba delat jutri si zafknil poklic totalno!!

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

IT-jevci se učite pri zdravnikih kako se doseže, da je nek poklic cenjen! Pripravljenost na domu se plača, dežurstvo v službi, tudi če se nič ne dela ali celo spi se plača, dežurstvo ponoči, med prazniki ali čez vikend se plača bistveno bolje, 4 ure predavanj med delovnim časom se plača minimalno 600 €, izobražuje se med delovnim časom, po možnosti v tujini, če se izorabžuje izven delovnega časa, se plača dodatno ure, delo zraven naprave ki "seva" se plača dodatno ...

IT je pa bolj kot ne nek hobi...čudi me, da so vam delodajalci sploh pripravljeni kaj plačat, ker tako uživate pri svojem delu! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Invictus ::

Ko bom imel svojo firmo, se mi javite vsi ki radi delate zastonj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Yacked2 ::

Invictus je izjavil:

Ko bom imel svojo firmo, se mi javite vsi ki radi delate zastonj ...


Je velika razlika ali rad delaš ali delaš zaston.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je srednja šola sploh relevantna? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16221427 (17217) "NaN"
»

Vegova tehniška gimazija - izkušnje prosim

Oddelek: Šola
185170 (4412) Unknown_001
»

Prepis iz gimnazije na računalniško šolo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10719600 (17604) Smurf
»

Punca -> Tehnik računalništva, Vegova LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12931459 (25120) x128
»

Čopki in sponke na zdarvstvenih šolah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12220130 (17324) Pithlit

Več podobnih tem