» »

Opomin pred zacetkom davcne izvrsitve

Opomin pred zacetkom davcne izvrsitve

krenker ::

Za novo leto smo imeli zabavo. Nekdo nas je prijavil in ob osmih zjutraj so prisli policisti.
Baje smo bili preglasni. Policisti so nas popisali in rekli, da dobimo poloznico po posti. priblizno 100€, ce placamo v osmih dneh pa polovico.
Naj omenim, da je policist vse pisal v belezko, se pravi nobenega zapisnika in tudi nihce od nas ni nic podpisal.

Danes smo dobili opomin pred izvrsbo. Znesek opomina je polna cena pribl. 100€.

Kolikor sem seznanjen, bi naj policist naredil na licu mesta zapisnik, in zahteval podpis od prekrskarja.
Pa še to. Prve poloznice, s katero bi lahko placali polovico nismo dobili.

Kaj storiti v tem primeru?

Najlepsa hvala za vaso pomoc!
  • spremenilo: krenker ()

opeter ::

Na tvojem mesti bi jaz plačal in bil tiho. Ker drugače se bo ta vsota samo povečala.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

monster-x ::

Povprašaj jih, kje je tvoja prva položnica, kje so dokazila, da so res bili tam in predvsem, kje je tvoj podpis. Nekako so dokazila potrebna. :)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

krenker ::

Smo vprasali eno prijateljico, ki je policistka in pravi, da policistu pri krsitvi javnega reda in miru ni potrebno izdati zapisnika in poloznice na licu mesta.
Edini problem je res to, da nismo prejeli prve poloznice. Jutri pokliem na policijsko postajo in povprasam kako in kaj.

St235 ::

Policisti ti niso dolžni dati ničesar v podpis. Zapisnik se pripravi naknadno na policijski postaji na podlagi podatkov, ki jih pridobijo na terenu. Druga zgodba pa je zakaj nisi dobil prve položnice. te stvari se vročajo v kuvertah s povratnico tako, da mora obstajat sledljivost. Drugače pa, če ne boš plačal te položnice bodo 100EUR +stroške + obresti izterjali tako, da se ti bodo obesili na osebni dohodek. Če tega nimaš pa bodo čakali da ga dobiš. Zastaralni rok za ta prekršem mislim,d a je 3 leta, za samo izvršbo pa eno leto. (Ne me držat za besedo lahko sem kakšno let falil).

noraguta ::

St235 je izjavil:

Policisti ti niso dolžni dati ničesar v podpis. Zapisnik se pripravi naknadno na policijski postaji na podlagi podatkov, ki jih pridobijo na terenu. Druga zgodba pa je zakaj nisi dobil prve položnice. te stvari se vročajo v kuvertah s povratnico tako, da mora obstajat sledljivost. Drugače pa, če ne boš plačal te položnice bodo 100EUR +stroške + obresti izterjali tako, da se ti bodo obesili na osebni dohodek. Če tega nimaš pa bodo čakali da ga dobiš. Zastaralni rok za ta prekršem mislim,d a je 3 leta, za samo izvršbo pa eno leto. (Ne me držat za besedo lahko sem kakšno let falil).


položnica pride priporočeno , če jo ni mogoče vročiti mislim ,da jo pustijo v kaselcu , al tko nekak.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

tiga325 ::

Ti najprej plačej, potem pa išči pravico... če jo najdeš, ti itak vrnejo denar.

Ker se ti v nasprotnem primeru zna zgodit še večji strošek.

mikko ::

Je tok majhen znesek, da se ti ne splača&ne bi nič dosegel, ker ne boš moral dokazati, da niste kršili javnega reda in miru - oz. poglej zakon, od katere ure naprej se šteje, da kršiš javni red in mir, ker za nazaj ti ne morejo dokazovati, lahko ti le od časa, ko so prispeli na kraj. Plačilni nalogi pa morajo biti vročeni po ZUPu, kar pomeni, če nisi dobil vročenega plačilnega zneska so nekaj zašuštrali in tako še nisi zamudil roka za plačilo po polovični ceni.

AndrejS ::

Raje plačal, ker če ne boš ti bodo izterjali. Ali iz plače ali kako drugače.
Meni se je isto zgodilo. Policisti (PRASCI) so me popisali in mi niso dali nobenih papirjev. Čez 6 mescev sem dobil Opomin pred zacetkom davcne izvrsitve. Šel sem na PP, kjer nisem dosegel nič. Zahteval kopijo zapisnika, kjer je pisalo da ga nisem hotel podpisati in da mi je bil zapisnik izročen. LAŽ. Sovražim prasce (Policaje) .
Smo žal policijska država. Kar reče prasec obvelja. In če ima slab dan si lahko najebal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejS ()

St235 ::

Ja to je že mene prej zmotilo. NAčeloma se šteje za čas počitka od 22h do 6h, razen v nedeljo je dlje. Je pa verjetno,da so ob 8h že drugič posredovali, ker dvomim, da bi jih kdo celo noč poslušal in šele zjutraj klical policijo. Šteje pa čas prijave kršitve in ne nujno prihod policistov na kraj kršitve. Je pa res, da z kričanjem in preglasno glasbo lahko motiš javni red in mir tudi izven prej omenjenih ur.

Te položnice se uročajo priporočeno z povratnico. Poštar najprej prinese kuverto na dom in če nikogar ni doma pusti obvestilo. ČE kuverte v določenem roku nihče ne prevzame se opravi tako imenovan prisilna uročitev. To pomeni, da se kuvertu pusti v nabiralniku/zataknjeno za vrata... in se to ustrezno OZNAČI na povratnici, ki se nato vrne. Tako, da mora obstajat potrdilo, da so ti položnico poskusili vročiti. Možno je da si jim ob prekršku navedel napačen naslov, ali da je kje drugje prišlo do napake. Če je to res potem roki NISO pričeli teči in lahko zahtevaš polovično plačilo kazni oziroma zahtevaš pol kazni nazaj. Lahko tudi, da je zajebal poštar. To se vsekakor splača preverit.

AndrejS je izjavil:

Raje plačal, ker če ne boš ti bodo izterjali. Ali iz plače ali kako drugače.
Meni se je isto zgodilo. Policisti (PRASCI) so me popisali in mi niso dali nobenih papirjev. Čez 6 mescev sem dobil Opomin pred zacetkom davcne izvrsitve. Šel sem na PP, kjer nisem dosegel nič. Sovražim prasce (Policaje) .
Smo žal policijska država. Kar reče prasec obvelja. In če ima slab dan si lahko najebal.


LOL, če so te policaji popisali predvidevam, da so zato imeli razlog, kot tudi da so imeli razlog, da so ti izdali plačilni nalog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MrBrdo ::

Pokliči na pošto, pa vprašaj če imajo kakšne podatke o tem, kako je bilo s prvo položnico. Če nimajo nič potem vprašaj naprej na policiji. Pa poglej v zapisnik kdaj je bila podana prijava, če je bila po 6h se mogoče lahko celo izogneš?
Mogoče še najlažje in najbolše bi pa bilo, če enostavno poskusiš povedat na policiji, da nisi prejel prve položnice niti obvestila, in če lahko uredijo da bi plačal polovično vrednost. Včasih se da kaj tudi po mirni poti uredit, mogoče boš pa imel srečo...
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

AndrejS ::

Idi na PP ... morajo ti pokazati kopijo zapisnika. Meni so ... samo je bil nadaljni postopek prezakompliciran in predrag , tako da sem raje plačal tistih nekaj EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejS ()

;-) ::

krenker je izjavil:

Smo vprasali eno prijateljico, ki je policistka in pravi, da policistu pri krsitvi javnega reda in miru ni potrebno izdati zapisnika in poloznice na licu mesta.
Edini problem je res to, da nismo prejeli prve poloznice. Jutri pokliem na policijsko postajo in povprasam kako in kaj.



zapisnika niti pri prometni ne dobiš kaj boš za muziko

admir1990 ::

LP-evo da mau pokomentram tole zadevo. dva dni nazaj sem prav tako dobiu kazen za kršenje javnega reda in miru.. in sicer zaradi žaljenja uraden osebe ter izzaziv na pretep ene navadne fizične osebe... kazen je v višini 770 eurov če plačam takoj pa pou manj... seveda da bom plačal pou manj ter kasneje šou uprašat zakaj sem dobu tisto glede žaljenje uraden osebe.. in zakaj mi policist ni takoj na licu mesta vrnil potnega lista ter mi ga šele čez nekaj u peipeljal v službo.. delam v bolnici pa mi tudi to ni pomagalo.. učasih se je dalo kaj dogovorit... ni imel identi akrtice pri zapisovanju kazni.. ne številke ne pounega imna... podpisnika pa res nisem hotel zapisat... plačaj teh par evrov in je mir.....

St235 ::

Admir, poskusi sedaj to še v Slovenščini napisat, če že obujaš leto dni staro temo.

Šimpanz ::

Ej a ti tud govoriš s pikicami na vsakih nekaj besed.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Droga, Metelkova, policija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5511428 (8644) St235
»

Pravni nasvet-prijava kaznivega dejanja

Oddelek: Loža
82794 (2495) ;-)
»

Neupravičena kazen-pomoč pravnikov

Oddelek: Loža
345073 (1544) tlozej
»

policija in popis

Oddelek: Loža
286007 (5200) poweroff
»

Kritika vlade je KAZNIVA! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21614033 (10016) luli

Več podobnih tem