» »

Selitev na nov PC

Selitev na nov PC

Blisk ::

Mene pa zanima koliko kaj firme računajo, če ti preselijo, stare podatke na nov računalnik, gor namestijo še antivirus, office, brskalnik in še 3 programe. Ter zadevo nastavijo in povežejo v omrežje.
Ter nastavijo elektronsko pošto in tiskalnike, ter backup.

Koliko to stane?
namreč dobil sem račun za 200€ pa se mi zdi to pretirano.

Mavrik ::

Skupaj z namestitvijo Windowsov zna biti to kar realna cena - firmi se namreč ne splača delat za kaj manj kot 50EUR/uro, in če maš veliko podatkov to lahko komot traja vsaj štiri ure.
The truth is rarely pure and never simple.

harvey ::

Ja bo kar realno, male inštalacije in konfiguriranje se kar lepo seštevajo. Eno je vidik naročnika, drugo pa vidik izvajalaca. Naročniku se zdi več ali manj neko klikanje, ki ni prav vredno. Izvajalcu pa to to pobere precej časa.

Če si pri tej firmi tudi kupil nov računalnik, bi lahko bila storitev selitve s kakšnim popustom.

Menjava pipe pride tudi hitro 150 EUR pa se ne razburjamo tako....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Blisk ::

Menda ni problem inštalacija programov, ampak nastavitve računalnika...

dash_wallace ::

Nič ni problem, če znaš.
To je storitvena dejavnost, ki lahko tudi stane za 5 min 100EUR, Če je storitev POMEMBNA ;) (recimo, potrebuješ nekoga, ki ti nudi določeno storitev, ki je tebi zelo močno pomembna v tistem trenutku itd. (dejavnikov je več))

Nagi Bator ::

Za vse kar si nastel je cena 200EUR kar realna.

Blisk ::

harvey je izjavil:

Ja bo kar realno, male inštalacije in konfiguriranje se kar lepo seštevajo. Eno je vidik naročnika, drugo pa vidik izvajalaca. Naročniku se zdi več ali manj neko klikanje, ki ni prav vredno. Izvajalcu pa to to pobere precej časa.

Če si pri tej firmi tudi kupil nov računalnik, bi lahko bila storitev selitve s kakšnim popustom.

Menjava pipe pride tudi hitro 150 EUR pa se ne razburjamo tako....


Jst ti menjam pipo za 100€
Očitno bom moral res it med mojstre, ki popravljajo zadeve doma, od pohištva, do vodovoda, do elektrike..
Pa še kako osamljeno bjondo pošraufam, če je treba!
UGODNO!
:)

fosil ::

No, men se zdi tole vseen kar drago.
Recimo da je servisna ura 40-50, ampak z zgoraj naštetim ni 4 ure dela. Kopiranje podatkov sicer lahko traja, ampak ta čas ne moreš štet kot delo.

Je pa zelo odvisno kakšna je urna postavka, nekatere firme, še posebej tiste ki delajo z javno upravo, majo lahko zelo navite cene.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

videc ::

Zakaj ne moreš šteti kopiranje podatkov kot delo?

OK.d ::

ker lahko kopirajo preko usb 1.1;)
LPOK.d

Pyr0Beast ::

200EUR je ustrezna cena.

Komp je verjetno popolnoma v 'riti'.

Na novem je potrebno postaviti celoten sistem, vključno z driverji in programi

Nato z AV sčistiti podatke ter skopirati dato

Ter migrirati/restavrirati vse uporabniške nastavitve.

Sploh prinerji in backup znajo zezati. Čisto odvisno kaj imate.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bias ::

Ura tehnika 40-50EUR plus davek verjetno.

Storitev se lahko računa na uro ali pač na opravljeno storitev, in porabljen čas ni pomemben.
Delo opravi strokovnjak, in koliko časa porabi za to in ono pač ni pomembno, vrednotil je svoje delo, ki je v tvojem primeru naneslo 200EUR.

Predno predaš neko zadevo na servis ali podobno si pač prebereš cenik, ki je (naj bi bil) na vidnem mestu pri predaji ali pa ga zahtevaš in ti ga seveda mora predati v pogled...v kolikor ga nima, ti mora pripraviti predračun/ponudbo.

Za opisano, je vrednotenje posega in dela ustrezna.

StratOS ::

Če bi bolj specificiral kaj je potrebno narediti in kako ter kako je v računu specificirano kot opravitev vseh delov ali opravitev po trajanju (časovno) bi tudi rekel da je 200EUR kar zelo ugodna rešitev, čeprav je tu kar nekaj velikih hakeljcev - predvsem backup ter da stojijo za reklamacijami.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

blackbfm ::

200 eur je ok. Sploh pa nevem zakaj si sam ne inštaliraš tistih par programov, če se ti zdi tok pretirana cena.

fosil ::

Instalacija sistema in driverjev ni omenjena.
Samo prenos podatkov in inštaliranje programov.
Tako je!

Blisk ::

fosil je izjavil:

Instalacija sistema in driverjev ni omenjena.
Samo prenos podatkov in inštaliranje programov.

Naloženi so bili windows 7 kjer to ne rabiš.....

Pentium ::

Če gre tu za starejši sistem (pred l. 2008), potem windows 7 res najde sam vse gonilnike. Če pa imaš kaj novejšega, pa sistem veliko lepše deluje z najnovejšimi gonilniki.

200 EUR se mi zdi kar v redu cena, ker je vseh nastavitev in podatkov po navadi kar dosti in vzame lep čas. Pa tudi samo delo je dokaj tečno.

Drugače pa en malar takoj zaračuna 80-100 eur za 2-3 ure dela, izobražen veliko slabše kot nek rač. tehnik (nekateri imajo opravljeno samo OŠ), pa mu ljudje prav radi dajo tistih 100 EUR.
Nek rač. tehnik, ki je opravil vsaj elektro šolo, po možnosti kaj več, pa da ne govorim o razliki o težavnosti šol in hkrati nosi odgovornost za vse tvoje premaknjene podatke, pa ne bi smel na uro imeti 50 EUR?

To, menim, je še posledica prejšjega sistema, kjer je bilo največ cenjeno tisto delo, ki se je na daleč videlo da je opravljeno. Potem pa je imel delavec samo nekaj % nižjo plačo od direktorja ali šefa.

fosil ::

Noben ni rekel da je 50 eur na uro preveč, ampak da tole ni za štiri ure dela.
Da pa računaš tudi čas ko se kopirajo podatki, se mi pa ne zdi pošteno. To je tako kot da bi ti malar računal tudi čas ko se suši barva.
Tako je!

Pentium ::

Odvisno od same količine podatkov in nastavitev.
Sem že imel primer, ko je bilo podatkov skoraj 1 TB, vendar so bili vsi samo v treh mapah, ostalo so bili le bookmarki v FF. Kopiranje je takrat trajalo kar lepih 6 ur, vendar sem imel dejanskega dela cca. 1 uro. Zagotovo bi me čudno pogledal, če bi rekel, da sem mu računal 7 ur dela.
Se je pa tudi že zgodilo, da je bilo samih podatkov samo 10 GB (ali pa še manj), vendar je bilo zraven še kakih 20 programov, vsak je rabil nastavitve, da ustvarjanja 3 user accountov in nastavljanja še jovo na novo programov za vsakega sploh ne omenjam. Računalnik pa je bil tudi že kar lepo v letih in je zaradi tega trajalo vse še dlje. Realnega dela (namestitev Win XP, gonilnikov, programov, delanje ghosta in premik podatkov ter nastavitev) je bilo krepko čez 5 ur.

Duhec ::

Blisk je izjavil:

Mene pa zanima koliko kaj firme računajo, če ti preselijo, stare podatke na nov računalnik, gor namestijo še antivirus, office, brskalnik in še 3 programe. Ter zadevo nastavijo in povežejo v omrežje.
Ter nastavijo elektronsko pošto in tiskalnike, ter backup.
Koliko to stane?
namreč dobil sem račun za 200€ pa se mi zdi to pretirano.

Menim, da je to dokaj ugodna cena za vse zgoraj našteta dejanja, sploh, če je ta cena z DDV-jem.

feryz ::

Odneseš računalnik na servis in ti bodo tam računali 40 ali 50EUR. Preselili bodo podatke in ga kar tam nastavili tako, kot ti rabiš. Ta varianta je mogoča, ker serviser vmes dela še druge stvari.
Če pa mora priti k tebi in poleg dela, tam čakati par ur na prenos podatkov in vse ostalo, bo tvoja cena kar taprava.

solatko ::

feryz - Na katerem servisu pa bodo to neredili, bom jaz takoj začel nositi računalnike strank tja, pa bom samo s prevozom zaslužil več, kot sedaj z vsem delom. Za manj kot to ceno, ti naredi samo sosedov mulc, kako je pa drugo vprašanje. V servisih kaj več od instalacije OS-a niti ne delajo radi.
Delo krepa človeka

feryz ::

Jaz sem to ta teden delal.
10 kos računalnikov, podatki, mail in nastavitve so se prenesli, XP-ji dol, W7 gor, nazaj prepis podatkov in nastavitve.
8 ur po 40 EUR. OK + DDV.

T-h-o-r ::

zakaj ne daš tega delat enemu študentu, ki ti bi naredil za 40 EUR vse to :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

solatko ::

feryz - Kaj si ti delal me ne zanima, povej na katerem servisu je ta usluga 50EUR, da začnemo poslovno sodelovat.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predragi električarji, očitno v Sloveniji trg ne deluje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16835087 (3465) feryz
»

Cena izdelave spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5115226 (8276) FX6300B
»

Podjetje za reševanje podatkov

Oddelek: Strojna oprema
264451 (3572) solatko
»

wtf sosed.si... (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Loža
1340118433 (40642) Poldi112
»

Iščem programerja in sprašujem za urno postavko (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6211419 (5297) ThinMan

Več podobnih tem