» »

Iščem programerja in sprašujem za urno postavko

Iščem programerja in sprašujem za urno postavko

«
1
2

Zzero ::

Pozdravljeni,

Kakšna je povprečna urna postavka php programerja?

Kako oceniti znanje od nekoga in koliko je vreden?

Kot sem že omenil v podjetju rabimo izkušenoga programerja za kratek in odlično ( nadpovprečno ) plačan projekt

Info: privatno sporočilo

Gandalfar ::

Kaj je to nadpovrecno placan projekt? Za dobre ljudi pod 20 eurov za prit sploh pogledat na kavico zjutraj kar odmisli.

Zzero ::

Da si za svoje delo odlično plačan! Smo računali 25€ da bi ponudili na uro

Pimoz ::

to ni veliko... (za res dobrega programerja z veliko izkušenjami in znanji...porhu vsega pa še nadstandardno plačilo...)

Zzero ::

Potem pa recimo tako, dela je za 4 urce ( za dve pa res ), in plačilo je med 150 - 200 evrov.

Se lepš sliš?

strictom ::

Dokaj lepo. Če dobiš kakšnega dobrega študenta lahko še ceneje :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zzero ::

Mogoče priporočata kakšena zanesljiva študenta, ker se gre za programiranje "delikatnih" zadev, in nočemo da pridejo informacije v javnost.

Gost ::

Gre za delikatne zadeve in sprašujete po forumu tako kot na eni tržnici?

Res nimate drugih virov informacij in načinov iskanja programerja?

Brane2 ::

Zelo čudna kombinacija.

Odlično plačano delo, €25/ura, "občutljiva naloga" ( tajnost podatkov pa to ), gromozanski paket 4 ur dela in primernost kogarkoli, ki zase tu reče, da je tat-mata za php...
On the journey of life, I chose the psycho path.

root987 ::

Ker že govorite o nekih čudno delikatnih zadevah - če se prav spomnem študenti ne smemo početi kakršnih koli "občutljivih" zadev oz. vsaj nismo odgovorni če pride do major fuckupov - zato te pa načeloma naj bi tudi nadzorovali. To je pač prednost (in slabost) full time programerjev.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Invictus ::

Definitivno dela ni za 4 ure. V 4 urah se komaj s stranko dogovoriš kaj je potrebno narediti (če je stranka inteligentna in ima že pripravljene dokumente o rešitvi).

Drugače je vedno dela vsaj za kak dan, dva.

Sicer pa računaj po znani formuli:

določeno število časovnih enot pomnoži z 2 in vzemi naslednjo enoto. Se pravi 4 ure -> 8 dni.

LP I.

jype ::

200€ na uro, če te zanima, lahko pošlješ zasebno sporočilo.

Prvi prosti slot je vikend čez dva tedna, če se ti mudi, potem žal ne morem.

bix03 ::

Žal so moj post zbrisali, zato bom "držal nivo" in samo reku...

jype, nimaš za burek, pa prosiš za 200€ na uro, kdo pa te bo tolko plačal, lepo te prosim...ti nisi vreden 1600€ za 8 urni delavnik... pa da boga držiš za jajca ne...

Gandalfar: Bo vredu tako? Boljše mi še ni uspelo napisat, ker kamorkoli na ta forum pogledam, se ta jape oglaša z njegovimi čudnimi in neumini komentarji...
Se dobimo jaz in jype in vemo da je eden od nas kreten.
Jaz nisem...

jype ::

bix03> ti nisi vreden 1600€ za 8 urni delavnik... pa da boga držiš za jajca ne...

Boga torej očitno držim za vitalnejši organ, ker me trenutno plačujejo precej več.

bix03 ::

bwahaha... ma kolko te plačujejo :D

Pomoje nimaš dela in samo čakajo da te odpustijo, ker kavo ve vsak pit, pa za manjšo ceno kot jo ti "zahtevaš"...čeprav dvomim da lahko kaj zahtevaš...

Kateri pa je ta "bolj vitalni" del? luknja od riti?
Se dobimo jaz in jype in vemo da je eden od nas kreten.
Jaz nisem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bix03 ()

strictom ::

In verjetno si plačan po uri.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

jype ::

bix03> ma kolko te plačujejo

Toliko, kot se jim zdi, da je moje delo vredno. Pa tudi manj, kot bi plačevali koga drugega s podobnimi znanji.

bix03> Pomoje nimaš dela in samo čakajo da te odpustijo, ker kavo ve vsak pit, pa za manjšo ceno kot jo ti "zahtevaš"...čeprav dvomim da lahko kaj zahtevaš...

Zanimivo - ne pijem kave. Zahtevam pa tudi ničesar, zgolj ponujam. Če kdo sprejme, prima, če pa ne, pa tudi dobro. Bom šel čez dva tedna pač na kak krajši izlet.

bix03> Kateri pa je ta "bolj vitalni" del? luknja od riti?

Tvoje poznavanje anatomije je resnično zavidanja vredno.

strictom> In verjetno si plačan po uri.

Odvisno od pogodbe, se razume.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

b ::

hehe, bix03 k se tolk pizdi bi nam lahko zaupal, koliko je on plačan na uro. Naj uganem... 5-10 EUR? Ali je še v šoli?

Valvoline ::

bix03> ma kolko te plačujejo

Toliko, kot se jim zdi, da je moje delo vredno. Pa tudi manj, kot bi plačevali koga drugega s podobnimi znanji.

bix03> Pomoje nimaš dela in samo čakajo da te odpustijo, ker kavo ve vsak pit, pa za manjšo ceno kot jo ti "zahtevaš"...čeprav dvomim da lahko kaj zahtevaš...

Zanimivo - ne pijem kave. Zahtevam pa tudi ničesar, zgolj ponujam. Če kdo sprejme, prima, če pa ne, pa tudi dobro. Bom šel čez dva tedna pač na kak krajši izlet.

bix03> Kateri pa je ta "bolj vitalni" del? luknja od riti?

Tvoje poznavanje anatomije je impresivno.

strictom> In verjetno si plačan po uri.

Odvisno od pogodbe, se razume.

Mal počaki da se kitajčki slovenščine naučijo pa boš še za manj k 5e na uro delal brez skrbi.
Kolega bil v ZDA in pravi da so že skoraj vsa podjetja pogruntala kako do poceni programiranja,kitajčki na drugo stran sveta delajo za 200usd na mesec. Interneta pa itak mamo vsi ane :)

Zgodovina sprememb…

bix03 ::

Se strinjam s tabo Valvoline, samo čez našega vrlega japeta ga ni, njemu bi dali 400€, ko bi vsi za isto stvar zahtevali 5€... Takšen pač je... Duša od človeka...

Konec koncev se kitajci ne rabijo učit slovenščine, dovolj da angleščino poznajo in so zmagali... z našim šolstvom, se tako ali tako nič ne naučimo, da je še naš jape prava konkurenca :)
Se dobimo jaz in jype in vemo da je eden od nas kreten.
Jaz nisem...

Gandalfar ::

In kaj bi te prepricalo, da je jype vreden taksnega denarja?

bix03 ::

Pri njemu nič, ker ko berem po temu forumu, vidim da je vsepovsot pameten, tako da on je res svetcki človek, nebi mu pa dau niti €, ker imam občutek da samo govori in nič ne nardi... če je tako hudo zaposlen, kje si najde tolko časa da govori gluposti po tem forumu... pa ni teme da nebi biu on najbolj pameten :S

Glede na to kar on trdi...

če dela 20 dni na mesec po 8 ur na dan, dela 160 ur na mesec.
On pravi da ga plačajo po 200€ na uro...torej 32000€ na mesec

Kje v vsem tem vidiste logiko?!?!
Se dobimo jaz in jype in vemo da je eden od nas kreten.
Jaz nisem...

jype ::

bix03> On pravi da ga plačajo po 200€ na uro...

Tvoje bralno razumevanje je, kot že ugotovljeno, nezadostno.

bix03> Kje v vsem tem vidiste logiko?!?!

V tem da so tvoje predpostavke napačne.

Thagirion ::

Kdo pa pravi da mora v neki firmi delat?
lahko dela tudi za sebe..kdor ne reskira ne profitira :P
če mu tako laufa biznis, potem svaka čast, kdo pa si tega nebi želel? ;)

Jux ::

Cene outsourcinga se gibljejo od 4k€ naprej za človek mesec in končajo pri cca. 1k€ na dan dela developerja določenih sektorjih (tudi v sloveniji).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Valvoline ::

Cene outsourcinga se gibljejo od 4k€ naprej za človek mesec in končajo pri cca. 1k€ na dan dela developerja določenih sektorjih (tudi v sloveniji).

Jah,vendar se vsem stolčki in službe mahlajo.
Kot sem povedal kitajčki istega dela opravijo za 200-300usd na mesec. Globalizacija in internet bojo počas svoje naredil.

bix03 ::

sej...moje predpostavke so napačne, ker ne da podatkov...sej me ne briga kdo si, govorimo o plači, ti pa meni kolkor se jim zdi vredno me plačat (če bi te jaz plačavau, bi mi mogu vsakič ko te vidim ti meni dat 5€)

ma našega japeta plačajo tudi 2k na uro, samo da je tiho in sedi v kotu proč od tipkovnice, samo da ne dela škode... potem ko pride domov, natrobi mami kako je svet rešu in se pride na ST izživljat :S

Valvoline, če te srečam po cesti ti častim pivo!
Se dobimo jaz in jype in vemo da je eden od nas kreten.
Jaz nisem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bix03 ()

Valvoline ::

Eto ti pametn biznis za nekoga ki je v programerskem področju.
Odpreš tle podjetje,zaposliš 15-20 kitajskih programerjev ki bojo kr doma delal zate,lepo začneš ponujat res pocen softwerske storitve.
Le da ku*ba je treba res kitajčke nekakor slovenščine naučit.

MK42 ::

bah narobe prebral :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MK42 ()

Pyr0Beast ::

Kot sem povedal kitajčki istega dela opravijo za 200-300usd na mesec.
Kitajčki ne govorijo slovensk, še manj slovenci kitajsko. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bix03 ::

Le da ku*ba je treba res kitajčke nekakor slovenščine naučit.


Če bi posel laufau, se tudi jaz kitajščine naučim, pa jim navodila dajem :D
S tem pa si še zagotovim da ne zbežijo drugam ;)
Se dobimo jaz in jype in vemo da je eden od nas kreten.
Jaz nisem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bix03 ()

Opkow ::

Za pameten biznis, pa se nisi pripravljen nauciti kitajscine?
Na napacnem koncu razmisljas...

CCMbrother ::

Čutim tipično slovensko nevoščljivost...

...težko bi na pamet ocenil urno postavko za ta projekt, ampak 200EUR/h bi bila realna ocena za kvalitetnega programerja. Tisti, ki programirate pod 25EUR (tudi študenti) pa lahko samo rečem, da ste poceni ;)....

bix03 ::

Vsakemu programerju privoščim tudi 400€/h, samo ta jype...on je vsepovsot pameten, tako da dvomim da bi bil toliko vreden...

Drugače pa hvalabogu da se vsaj nekaterim rit smeje, ko plačo dobi :D

Jst pa sm govoru o konkretnem primeru (naša duša: jype)
Se dobimo jaz in jype in vemo da je eden od nas kreten.
Jaz nisem...

IceIceBaby ::

če dela 20 dni na mesec po 8 ur na dan, dela 160 ur na mesec.
On pravi da ga plačajo po 200€ na uro...torej 32000€ na mesec


Verjetno ne dela 160 ur na mesec in nima vseh ur plačanih 200€. Poleg tega to ni keš na roko, ampak država od tega odbije 20% DDV pa davek na dobiček pa dohodnino pa še 100 drugih stvari in iz 20k mesečnega prometa ti na koncu recimo ostane samo 10k.

S temi kitajci in indijci pa tudi malo bluzite. Urne postavke so nizke za enostavna dela. Za kakšne enostavne webdizajn fore, html, vnašanje podatkov in podobno. Ampak za take stvari tudi pri nas dobiš študente za 4, 5€ na uro.

Za kakšne kompleksne stvari pa tudi kitajci znajo zaračunat. Poleg tega ima oursourcing svoje pasti in tista urna postavka programerja še zdaleč ne predstavlja celotnega stroška.

Valvoline ::

Kot sem povedal kitajčki istega dela opravijo za 200-300usd na mesec.
Kitajčki ne govorijo slovensk, še manj slovenci kitajsko. :)

Ni mus prav na kitajskem kadrov iskat.
Ex-yu tudi ponuja precej možnosti.
Srbija,Bosna,Makedonija.... pravgotovo se najdejo super in pocen programerji tudi tam.

b ::

Nedvomno, veliko sreče ti želim pri njihovem iskanju in meneđiranju.

Še pri nas je cela umetnost dobit dobrega programerja, kateremu ni treba skos za vratom viset, da bi kaj naredil. Na drugem koncu sveta (al pa 1000km, isti drek)? Ja, sure :) Sem že slišal dost zgodb o outsourcanju (iz prve roke). Saj je lepo, dokler teče, ko se pa enkrat zatakne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

Gost ::

jype,
sem na tvoji strani. 200 EUR/h je edina pravilna postavka za intelektualno delo. Gre za nadpovprečno zahtevno delo, ki ga ni vsakdo sposoben narediti. Avtor teme je tudi napisal, da gre za delikatne zadeve, karkoli naj bi že to pomenilo. Bix03 naj pa kar dela za tisto bagatelo, če mu paše.

Kitajčke spoštujem, ampak verjemite, da bodo precej dražji, ko bodo prišli v Slovenijo. Tukaj imamo super zajetne davke za posel in hrana v intersparu je kar draga. Delo na daljavo na drugem koncu planeta pa se je pri php-janju in podobnih projektih velikokrat izkazalo za eno veliko polomijo.

Valvoline ::

jype,
sem na tvoji strani. 200 EUR/h je edina pravilna postavka za intelektualno delo. Gre za nadpovprečno zahtevno delo, ki ga ni vsakdo sposoben narediti. Avtor teme je tudi napisal, da gre za delikatne zadeve, karkoli naj bi že to pomenilo. Bix03 naj pa kar dela za tisto bagatelo, če mu paše.

Kitajčke spoštujem, ampak verjemite, da bodo precej dražji, ko bodo prišli v Slovenijo. Tukaj imamo super zajetne davke za posel in hrana v intersparu je kar draga. Delo na daljavo na drugem koncu planeta pa se je pri php-janju in podobnih projektih velikokrat izkazalo za eno veliko polomijo.

Kdo pa pravi da bojo sem pršli :)
Kr doma tam na kitajskem bojo programiral in lepo prek interneta tu pošiljal.
Tam pa si z 300usd na mesec Rokfeler :)

Igrce programirajo vsepovsod po celem svetu,špilamo vsi :)
Enako velja za vsak software.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Kok ste zabavni... Me zanima ker IT maneger bo predal pomembne podatke nekem kitajcu in mu naredil VPN dostop do baze strank :)

jype ::

Če mularijo kaj potolaži - tudi jaz sem včasih delal za drobiž, ali pa kar zastonj. Zdaj mi pa ni _treba_ več (lahko pa še vedno, kadar se mi zdi primerno). V tem primeru se mi zdi ta postavka primerna, dela pa mi ne manjka, zato nimam potrebe, da bi jo nižal. Bo že kdo drug naredil ceneje, če se mu bo zdelo vredno.

T-Majo ::

Fajn vam gre programerji. Jaz bi grafično oblikovanje, dizajn itd. delal za 10€ na uro. Ves srečen bi bil. Joj kam gre ta svet =D

cyber_killer ::

Fajn vam gre programerji. Jaz bi grafično oblikovanje, dizajn itd. delal za 10€ na uro. Ves srečen bi bil. Joj kam gre ta svet =D


Jah proti 3€/h gre svet.

gorici ::

Tale zzero vas je pa dobr sprovociral:))

LapD ::

Jaz bi grafično oblikovanje, dizajn itd. delal za 10€ na uro. Ves srečen bi bil. Joj kam gre ta svet =D


Za 10€ se še računalnika ne splača prižgat :D
web&motion designer

Gost ::

Jaz bi grafično oblikovanje, dizajn itd. delal za 10€ na uro. Ves srečen bi bil. Joj kam gre ta svet =D


Za 10€ se še računalnika ne splača prižgat :D


Žal je pa realnost taka, da na začetku moraš delat za -10 EUR na uro.

jinzo ::

@jype
Tudi če si zdaj kaj dosegel, še to ne pomeni da je kul provocirat ljudi tukaj ;)

@bix03
Ne se mu pustit provocirat, kaj misliš, da če bi zaslužil bajne dnare na mesec, bi to razlagal tu na ST-ju ali eni blondinki v lastni vili ?

Glede indijcev, kitajcev, rusov, itd... Veliko velikih firm ( ala. IBM, HP... ) bi kar hitro propadle če nebi pametno outsourcale zadev. Ampak, seveda, ni vse primerno za outsourcing.
Vsekakor, pa je razpon med ceno "začetnika" in "pro"-ja ( ala. jype ) prevelika, mogoče ravno zato ker nekateri nerealne cene postavljajo in kasirajo.

@ontopic:
Preprosto vzameš jypa naprimer, pa je problem rešen. Diskretno in kvalitetno... Ali pa daš oglas nekam, kjer ti topica nebodo hiijackali in flejmali, naprimer geeko.si.

imagodei ::

@bix03,

đizs, a ti nimaš pametnejšega posla, kot ugotavljat, koliko je jypetova ura vredna? Majku si nevoščljiv. Pa kaj pol, če jype res lahko zasluži 200 EUR na uro? Ali pa če debelo laže? Tukaj je najbolj debilna zadeva tvoj odnos. Na forumu si prijavljen en mesec in v tem času si postal pravi poznavalec jypetove urne postavke, obnašaš se pa kot užaljen otrokec?

@Oxygenium,
kje za vraga je jype provociral kogarkoli? My god, tropa funkcionalno nepismenih primitivnežev...
- Hoc est qui sumus -

opeter ::

Fajn vam gre programerji. Jaz bi grafično oblikovanje, dizajn itd. delal za 10€ na uro. Ves srečen bi bil. Joj kam gre ta svet =D


In zaradi takih, kot si ti, ki zbijajo cene, smo v grafični stroki tam, kjer pač smo. Ampak seveda, ne vsi.

Nekateri imamo našemu znanju in delu primerno urno postavko, dela pa toliko, da lahko na srečo izbiramo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Ziga Dolhar ::

opeter: temu se reče "konkurenca".
https://dolhar.si/
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predragi električarji, očitno v Sloveniji trg ne deluje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16835056 (3434) feryz
»

Gradnja hiše v avstriji

Oddelek: Loža
275501 (3009) Mr.B
»

Ocena projekta

Oddelek: Programiranje
122483 (1749) BigWhale
»

Iščem delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6634390 (31580) T0RN4D0

Več podobnih tem