» »

Predragi električarji, očitno v Sloveniji trg ne deluje

Predragi električarji, očitno v Sloveniji trg ne deluje

«
1
2 3 4

alese ::

Iščemo električarja, da bi nam zrihtal to zunanjo omarico in opravil prevezave varovalk, dobili smo preračun od nekega grosupeljskega sp., da padeš dol , skoraj 1200 evrov brez omarice, skupaj z omarico bi bilo najbrž 1400 evrov. O tem kakšne težave imam z električarji bi lahko naredil roman, bistvo pa je, da imajo navite cene in nekako področno sodelujejo z elektrom, pa tudi, če si mu všeč ti naredi, drugače pa ne.Kakšne so vaše izkušnje, ali mi lahko kdo priporoči kakega električarja.Okolica lj.lp

SaXsIm ::

Če ti je predrago, pa pojdi sam delat elektroinštalacije in bodi cenejši. Očitno imajo dovolj dela.
SaXsIm

Invictus ::

A drugega električarja v Sloveniji pa ni?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Če hočeš prit čez za normalno ceno, moraš najt nekoga, ki dela na elektru in fuša popoldan. Če ti bo delal en x iz Maribora, bojo naredili vse, da ti zagrenijo življenje, plačal drago meritve itd. Če dela en njihov, bo šlo to bolj gladko čez. Tako pač je to, čeprav se strinjam da ni prav.

M-XXXX ::

Rešitev je čisto enostavna: nobenega predračuna (razen za material) katerega greš v trgovino in vidiš če dobiš ceneje.
Vse delo pa obvezno plačilo po urah!!! Urna tarifa je toliko €/h in to je to. Pa bo kar na enkrat račun 1/3 predračuna....

Machete ::

M-XXXX je izjavil:

Rešitev je čisto enostavna: nobenega predračuna (razen za material) katerega greš v trgovino in vidiš če dobiš ceneje.
Vse delo pa obvezno plačilo po urah!!! Urna tarifa je toliko €/h in to je to. Pa bo kar na enkrat račun 1/3 predračuna....


Romantik.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

Omarico sam sestaviš, potem pa pokličeš možaka, ki testira elektronapeljavo. Pride, stestira in ti da poročilo. Potem pa pokličeš na elektro in da ti pridejo priklopit in plačaš samo priklop na omarico. Sevda jim tisto poročilo o opravljenem testu pokažeš, da je vse tako kot mora biti.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

M-XXXX je izjavil:

Rešitev je čisto enostavna: nobenega predračuna (razen za material) katerega greš v trgovino in vidiš če dobiš ceneje.
Vse delo pa obvezno plačilo po urah!!! Urna tarifa je toliko €/h in to je to. Pa bo kar na enkrat račun 1/3 predračuna....

In kar naenkrat bo električarja bolel hrbet in ne bo hotel priti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

M-XXXX ::

Machete je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Rešitev je čisto enostavna: nobenega predračuna (razen za material) katerega greš v trgovino in vidiš če dobiš ceneje.
Vse delo pa obvezno plačilo po urah!!! Urna tarifa je toliko €/h in to je to. Pa bo kar na enkrat račun 1/3 predračuna....


Romantik.

Nope, zadnje 3 leta izkušnje z gradnjo.

Vodovodar: predračun 1500/1900€, narejeno za 205€ z delom in materialom
Streha: 3je predračuni, najcenejši (govorim samo za delo) 2500€, najdražji 3500€. Narejeno za 200€ delo in cca 2600-2700€ materiala, z nadstandardno kritino.
Pa tega imam še polno. Ko človek začne preračunavati urne postavke pri določenih delih hitro pogruntaš da so po par 100€/h.

Lani maja sem iskal nekoga za košnjo cca dobrih 10 000m2 trave v Ljubljani.
Ponudbe po 2500-3500€. Nakoncu narejeno za 300€ + gorivo (cca 20€), dela je bilo za slab dan (rečmo za 8h). 3000€/8h= 375€/h!!!!!!!!!! Z investicijo v stroje cca 1500€. Ljudje so milo rečeno pri*uknjeni, ker če dajejo tako ponudbo naprej, pomeni, da jih stranke niso takoj v ku*ac poslale, ko so prejšnje ponudbe dali.


In kar naenkrat bo električarja bolel hrbet in ne bo hotel priti.

Se mora pa človek pozanimat s kom se dogovarja. Jaz sem vse kar sem imel dogovorjeno, tudi dobil (oziroma je majster prišel) razen vodovodarja ni bilo prvi dan (pa me je klical pred tem), mi pa tako ali tako ni naredilo razlike, ker sva bila dogovorjena, da se mi pretirano ne mudi, sem bil pa tako ali tako vsak dan na lokaciji.

Pa tudi, če ne pride prvi dan: koliko dni ste doma za 1000€? Sem prepričan, da več kot en dan, pa vedno se najde še kaj drugega za delat, pa magar na riti ležat pa serije gledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

stara mama ::

Nov naslov teme:
Prezahtevne stranke, očitno v Sloveniji zdrav razum ne deluje

Naredi sam, če misliš da lahko zelo ceneje prideš skozi. Samo potem ne jokat in odpirat nove teme, kako imaš vse mogoče električne probleme, prevrtane kable skozi omet, probleme s FIDom, ozemljitvijo in še marsičem.

Večina ljudi pa se raje znajde in ubere neko srednjo pot... jim naredi kak znanec ali pa lokalec za manjšo ceno, s tem da cenejši je, več imaš možnosti da te tudi v prihodnosti čakajo problemi.

Pa, da ti bo žena ostala živa med uporabo električnega štedilnika, ti želim!

darkolord ::

Višja cena še zdaleč ne pomeni, da bo stvar zaradi tega narejena bolje.

Pri nas je en "profi" na enem štekerju zvezal fazo na ozemljitev. Bi naredil sam, pa sem rekel, eh ne, to mora bit, kot je treba. Popravil sem seveda sam - mož bi mi verjetno še fejst zaračunal pa kakšne 2 tedna bi ga čakal (seveda se ne bi prej najavil).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

stara mama ::

darkolord je izjavil:

Višja cena še zdaleč ne pomeni, da bo stvar zaradi tega narejena bolje.

Ne, ni nujno.
Imaš pa vsaj nekoga, na katerega lahko prevališ odgovornost, če bo kaj narobe
(to se tako rado počne zadnje čase, vedno se nekje išče odgovornega)

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

stara mama je izjavil:


Ne, ni nujno.
Imaš pa vsaj nekoga, na katerega lahko prevališ odgovornost, če bo kaj narobe

Kako prevališ odgovornost? Saj ti je štromar delal, a zdaj naj bom pa sam za njegovo delo odgovoren ?!?!?! WTF ?!?!??!

stara mama je izjavil:


(to se tako rado počne zadnje čase, vedno se nekje išče odgovornega)

Tako dela cel svet. Nekdo je vedno odgovoren za končano delo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

M-XXXX ::

stara mama je izjavil:

darkolord je izjavil:

Višja cena še zdaleč ne pomeni, da bo stvar zaradi tega narejena bolje.

Ne, ni nujno.
Imaš pa vsaj nekoga, na katerega lahko prevališ odgovornost, če bo kaj narobe
(to se tako rado počne zadnje čase, vedno se nekje išče odgovornega)

Išče že. Potem se ga najde. Potem pa ni nič od tega.
In če ti nekdo naredi po realni urni postavki to ne pomeni, da ne nosi odgovornosti. To le pomeni to, da te ni nategnil kot vola.

detroit ::

Je*i ga življenje je drago:) Poglej cene za popravila avtomobilov ali bog ne daj zob. Najbolje da kar na kredo:)
Skero

krneki0001 ::

Avtomobilski deli, ko pridejo v slovenijo se jim doda mnogokratnik cene v tujini. Za kake večje dele se doda tudi malo več kot 2.5x - recimo gatesov set vseh jermenov(zobati, 2 klinasta), napenjalec, rolce(3 komadi) in vodna pumpa za moj avto stane v nemčiji 154 evrov, pri nas pa je najcenejši set 405 evrov, potem ti dajo pa 30% popusta, češ lej kok smo ti dali popusta.

M-XXXX ::

detroit je izjavil:

Je*i ga življenje je drago:) Poglej cene za popravila avtomobilov ali bog ne daj zob. Najbolje da kar na kredo:)

Pa saj je enako. Že cene med uradnimi servisi se razlikujejo. Popravljanje zob isto: eden ti bo vzel 500€ eden pa 200. Za isto stvar. Pa je cenrejši lahko boljši kot dražji. Seveda ni pravilo, sam če se ne pozanimaš je pač to davek na neumnost.

nekikr ::

Vodovodar: predračun 1500/1900€, narejeno za 205€ z delom in materialom

Torej trije ventili, meter cevi in tri ure dela? Za to si dobil 1500€ predračun?

Streha: 3je predračuni, najcenejši (govorim samo za delo) 2500€, najdražji 3500€. Narejeno za 200€ delo in cca 2600-2700€ materiala, z nadstandardno kritino.

Sosedove pomoči v prostem času in gajbe pira ne smeš mešati s ponudbami podjetij.

Nakoncu narejeno za 300€ + gorivo (cca 20€), dela je bilo za slab dan (rečmo za 8h). 3000€/8h= 375€/h!!!!!!!!!! Z investicijo v stroje cca 1500€.

Zakaj lažeš? Navaden mini kosilnik je 3000€ v Bauhausu, če se nekdo s tem ukvarja in ima kaj boljšega, potem stane primerno več. In spet, če najdeš soseda ali študenta ne mešaj tega s ponudbo podjetij.

In ne, ne delam nič od tega. Nasprotno, tudi jaz zaključujem z gradnjo hiše in vem kakšne so cene in koliko lahko prihraniš, če delaš kakšno stvar sam. Ampak takole lagati pa ni lepo.

detroit ::

M-XXXX je izjavil:

detroit je izjavil:

Je*i ga življenje je drago:) Poglej cene za popravila avtomobilov ali bog ne daj zob. Najbolje da kar na kredo:)

Pa saj je enako. Že cene med uradnimi servisi se razlikujejo. Popravljanje zob isto: eden ti bo vzel 500€ eden pa 200. Za isto stvar. Pa je cenrejši lahko boljši kot dražji. Seveda ni pravilo, sam če se ne pozanimaš je pač to davek na neumnost.


To je bilo bistvo posta, povsod je isto.
Skero

Invictus ::

OP

trg električarjev v Sloveniji deluje. Drugače ne bi navijali cen ;).

Ponudba/povpraševanje...

Delovanje trga ne pomeni avtomatsko nizkih cen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

M-XXXX ::

Torej trije ventili, meter cevi in tri ure dela? Za to si dobil 1500€ predračun?

Ravno stojim pred gradnjo pa ti naštejem:
Zunanji dovod za zupanjo pipo.
Glavni ventil.
Še en ventil za zunanjo pipo (da se jo zapre od znotraj, zaradi mraza)
Pokrovcek za vse te ventile (pokrov z vrati(bom sam montiral)
Sifon za pralni stroj
Vroca mrzla voda, odtok (prikljucki) ena soba
Vroca mrzla voda, odtok (prikljucki) druga soba
Vroca mrzla voda (za tuš)
Voda za wc kotlicek
Sifon (za tla)
Vroca mrzla voda, odtok (prikljucek) kopalnica
Vroca mrzla voda, bojlet

Seveda vse cevi za vodo (izolirane), ves potrošni material, par metrov odtokov, ter vse spojke.
150 ali pa 155€ material ostalo delo plačano po urah.

Tistih 1500€ je bil predračun na točno te podatke, zahteve. 1900€ enako.
Zadeva ni pretirano velika, zahtevna, se mi je kar zasmejalo ko sem videl take predračune. In tip me po ogledu, ponudbi upa še enr 2x klicat in reče da se za ene 100€ spusti...

Zakaj lažeš? Navaden mini kosilnik je 3000€ v Bauhausu, če se nekdo s tem ukvarja in ima kaj boljšega, potem stane primerno več. In spet, če najdeš soseda ali študenta ne mešaj tega s ponudbo podjetij.

Ne nabijajte! Zato pa niste realni in relevantni!!!

Delovna ura bagra vrednosti 100 000€!!!!! Je ranga 50€ na uro. Potem bo pa vrednost delovne ure kosilnice za 1000€ 10000€ ali pa 100 000€ pa 300€/h?

Se sploh zavedate kakšne neumnosti zagovarjate? Lahko se za par razredov velikosti zasukamo gor dol, pa je bizarno drago.
In katero podjetje ne bo slo delati za 200€ CISTEGA na dan, na delavca s stroški strojev par 1000€? Pa nobenega studenta tukaj ne mešamo zraven, kateri bi to naredil za cca 60-70€ bruto stroskov plačnika. Za vse skupaj!

floyd1 ::

Vodovodar: predračun 1500/1900€, narejeno za 205€ z delom in materialom


Ravno stojim pred gradnjo pa ti naštejem:
Zunanji dovod za zupanjo pipo.
Glavni ventil.
Še en ventil za zunanjo pipo (da se jo zapre od znotraj, zaradi mraza)
Pokrovcek za vse te ventile (pokrov z vrati(bom sam montiral)
Sifon za pralni stroj
Vroca mrzla voda, odtok (prikljucki) ena soba
Vroca mrzla voda, odtok (prikljucki) druga soba
Vroca mrzla voda (za tuš)
Voda za wc kotlicek
Sifon (za tla)
Vroca mrzla voda, odtok (prikljucek) kopalnica
Vroca mrzla voda, bojlet

Seveda vse cevi za vodo (izolirane), ves potrošni material, par metrov odtokov, ter vse spojke.
150 ali pa 155€ material ostalo delo plačano po urah.


Mogoče moja matematika malo šepa, ampak... Za 50 EUR ti je torej vse zgoraj našteto zmontiral? Vsaka čast. Rabim telefonsko...

nekikr ::

Ravno stojim pred gradnjo pa ti naštejem:

Ne rabiš naštevati, prilimaj predračun (brez podatkov), da vidimo, kaj so ti naračunali.

Delovna ura bagra vrednosti 100 000€!!!!! Je ranga 50€ na uro.

Ne laži, no, ker ti lahko kdo verjame, pa potem širi laži naprej. Klik. Prvi link s strica googla. Plus transport stroja na lokacijo. Pa nekdo, ki ga upravlja, če ga ne boš sam.

s stroški strojev par 1000€?

To misliš zato, ker nisi še nikdar nobenega orodja ali stroja videl.

Ne delam nič od tega o čemer je govora, vem, da nekateri računajo veliko, ampak ne laži o teh 5€/h postavkah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Invictus ::

nekikr je izjavil:

Ravno stojim pred gradnjo pa ti naštejem:

Ne rabiš naštevati, prilimaj predračun (brez podatkov), da vidimo, kaj so ti naračunali.

Material za vodovod stane džabe... Preveri malo trgovine. Delo pa en vodovodar opravi v enem dnevu, če je vse pripravljeno. 8-10 ur dela...

nekikr je izjavil:


Ne delam nič od tega o čemer je govora, vem, da nekateri računajo veliko, ampak ne laži o teh 5EUR/h postavkah.

Kja potem nabijaš, če nič ne delaš...

Štromarji delajo od 10 EUR/h naprej. To niso več zlati časi. Sploh, če gre za novo inštalacijo ali obnovitev cele. Je pa res, da marsikdo noče delati za 10 EUR/h, pa potem par budal obrije z 40-50 EUR/h. Plus pride 4-5x, da zgleda da več dela.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

floyd1 ::

OK, da razjasnimo - se pri vodovodu pogovarjamo tudi o vrtanju, štemanju sten itd., ali samo o "sestavljanju Lego kock" (npr. delo s kakimi "press" kleščami) na prej pripravljenem terenu?

MTB ::

Načeloma pri nas veliko preveč precenjujemo svoje delo in podcenjujemo druge. Če karikiram, programerju je ura dela 100€ ok, 20€ za nekoga drugega pa občutno preveč.
Če plačam 5€ na uro čistilki je dovolj, jaz pa ne bi šel dreke čistit niti za 100€. To je to, na kratko.

M-XXXX ::

Mogoče moja matematika malo šepa, ampak... Za 50 EUR ti je torej vse zgoraj našteto zmontiral? Vsaka čast. Rabim telefonsko...

Slabih 10€/h. Relativno realna cena. No pa tudi če bi bil par € več. Čr ga dejansko rabiš zs.

OK, da razjasnimo - se pri vodovodu pogovarjamo tudi o vrtanju, štemanju sten itd., ali samo o "sestavljanju Lego kock" (npr. delo s kakimi "press" kleščami) na prej pripravljenem terenu?

Vse seveda. Sem mu sicer mogoče kakšno uro pomagal, sva pa tudi vmes ene 4 pire spila, tako da se recimo časovno izenači.
Ne laži, no, ker ti lahko kdo verjame, pa potem širi laži naprej. Klik. Prvi link s strica googla. Plus transport stroja na lokacijo. Pa nekdo, ki ga upravlja, če ga ne boš sam.

Haha nekdo ki še BRAT ne zna mi očita da sem lažnivec. In posreduje link kjer so cene najemov po 10-15€ na uro, sicer brez strojnika, dodaj še cca slabih 10€/h) ja dobro kontro si mi dokazal. Verjemi, da poznam cene, z razliko od tebe.

MTB ::

10€ na uro pomeni, da za fond 176 ur zasluži 1760€. To je ravno za koliko, 800€ plače neto? Če je s.p. in dela sam, ima še stroške s podjetjem. Če ne rabi orodja, malice, avta, živi slabo. Če rabi še vse to, mu ostane na mesec samo za hrano. Zanj, ne za družino.

darkolord ::

Če dobiš nekoga, ki ti po urah dela, čisto verjamem, da je takšna razlika.

Ker če gledaš po informativnem ceniku OZS (ura monterja 35 EUR/uro + DDV), so recimo vodovodarske storitve ovrednotene takole:

Montaža in priklop nosilnega elementa ( bide, umivalnik, pisuar) - 60 EUR
Montaža in priklop podometnega wc kotlička - 75 EUR
Montaža in priklop tuš kadi suhomontažna - 120 EUR
Montaža tuš kabine (JEKLENI PROFILI+ STEKLO) - 240 EUR
Montaža viseče wc školjke in deske - 75 EUR
Montaža wc tipke - 15 EUR
Montaža umivalnika - 60 EUR
Montaža pipe + sifon+ kotni ventili za umivalnik - 45 EUR

Vse brez DDV, seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Lonsarg ::

Stvar je jasna, potrebno je izsolati vec mojstrov v sloveniji. Ocenjujem da je tudi zelo dobra poslovna priloznost za kako podjetje, ki ima pod sabo 50+ mojstrov in jih posilja strankam.

Invictus ::

floyd1 je izjavil:

OK, da razjasnimo - se pri vodovodu pogovarjamo tudi o vrtanju, štemanju sten itd., ali samo o "sestavljanju Lego kock" (npr. delo s kakimi "press" kleščami) na prej pripravljenem terenu?

Ma kdo bo tem, šalabajzarjem pustil štemat? Si nor?

Meni je žal, da sem pustil štromarju štemat, ko mi je skoraj eno steno podrl...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

M-XXXX ::

10€ na uro pomeni, da za fond 176 ur zasluži 1760€. To je ravno za koliko, 800€ plače neto? Če je s.p. in dela sam, ima še stroške s podjetjem. Če ne rabi orodja, malice, avta, živi slabo. Če rabi še vse to, mu ostane na mesec samo za hrano. Zanj, ne za družino.

Nikoli nisem rekel, da se pri taki tarifi kopajo v denarju.
Po drugi strani koliko pa bi mogu met vodovodar? 2000€ mesečno? 3000? 5000? Ker kot kaže eni to zagovarjajo...

Darklord tocno o tem govorim. 70-80€ za priklop bideja, umivalnika, a so nori? Dela za eno uro čisti maximum (ce gre kaj narobe, drugače bolj pol ure)...
In da se citiram iz mojega prvega posta:

Plačuje se po urah. Če je delavec len, leti in se dobi drugega. Skoraj nobeden nima take tarife, da se bo zgovarjal: nimam ga časa cakat, pa kaj če ne pride,... ce slabo izbiraš, se mogoce pri komu to zgodi. Ampak je to prej izjema kot pravilo, pa za 1000€ razlike se povprecnemu slovencu ga splaca pol meseca čakat, ne pa MOGOČE en dan.

nekikr ::

Slabih 10€/h. Relativno realna cena.

Zagovarjaš torej minimalno plačilo, za nek rob preživetja (pri vodovodarju, za polaganje strešne kritine tudi minimalnega plačila ne bi dal). S čim se pa ti ukvarjaš, če smem vprašati in koliko na uro si plačan, okvirno. 11€ imaš najbrž čez glavo dovolj?

čuhalev ::

Tipično, izvajalec bi želel čim več, investitor pa čim manj.

Če že hočete govoriti o urni postavki za električarja, je verjetno razlika, če štema 1 uro ali če 1 uro veže varovalke v omarici.

M-XXXX ::

Zagovarjaš torej minimalno plačilo, za nek rob preživetja (pri vodovodarju, za polaganje strešne kritine tudi minimalnega plačila ne bi dal). S čim se pa ti ukvarjaš, če smem vprašati in koliko na uro si plačan, okvirno. 11€ imaš najbrž čez glavo dovolj?

Taka je cena trga. Po realni ceni bom plačeval. Če ti rad preplacuješ kar, sam ne potem trobit da je to realna cena, če te nategnejo.
Sem že prej vprašal; koliko pa je realna cena za vodovodarja? 2000, 3000, 5000€ na mesec? Da pride za rn dan delat za 1500€ v žep? Plačuj. Plačujte. Pametni pa ne bodo.

Tipično, izvajalec bi želel čim več, investitor pa čim manj.

Če že hočete govoriti o urni postavki za električarja, je verjetno razlika, če štema 1 uro ali če 1 uro veže varovalke v omarici.

Seveda. Povpraševanje/ponudba.
Ce se za tarifo (znesek) strinjata tako ponudnik kot plačnik je done deal. Ampak tudi če se oba strinjata to še ne pomeni, da ni bil plačnik nategnjen kakor je dolg in širok. Prav tako pa ne pomeni, da je izvajalec delal za ugodno ceno. V minus pa ne gredo (ne rečem, kaksna izjema če se na vsake 100 let kdo kaj zakalkulira, vendar je tudi ponavadi v takih primerih stranka na slabšem zaradi dodatnih del...)

nekikr ::

A boš že prilimal predračun ali ne? In ali boš povedal, če si plačan maksimalno 11EUR/h? Če ne in ne, potem gtfo.
Pa še račun za tisto polaganje kritine za 200EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Invictus ::

nekikr je izjavil:

A boš že prilimal predračun ali ne? In ali boš povedal, če si plačan maksimalno 11€/h? Če ne in ne, potem gtfo.

Ne smeti teme z budalaštinami.

Daj ti kak dokaz, da so tvoje cifre upravičene.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

Čakaj malo, na tistemu, ki predlaga nekaj neobičajnega je, da dokaže, da ima prav. In polaganje strešne kritine za 200EUR je neobičajno. Predračun za 1500EUR vodovoda, ki drugega pride 200EUR je tudi neobičajno. Za tisto, kar je lagal, sem mu dokazal in prilepil cenik. Za tole mu pa ne morem, ker ni pokazal kaj točno je bilo na predračunu. Naj prilepi, pa bomo videli kaj so mu zaračunali. In kaj je plačal pri pokrivanju strehe.
Jaz ne pravim, da je 80EUR za priključitev bideja pravilna cena. Pravim pa, da laže, ko pravi, da je dal 200EUR za kritje strehe. Ko pokaže račun, se mu opravičim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Aston_11 ::

Eh, delal je sam.

noraguta ::

Invictus je izjavil:

nekikr je izjavil:

Ravno stojim pred gradnjo pa ti naštejem:

Ne rabiš naštevati, prilimaj predračun (brez podatkov), da vidimo, kaj so ti naračunali.

Material za vodovod stane džabe... Preveri malo trgovine. Delo pa en vodovodar opravi v enem dnevu, če je vse pripravljeno. 8-10 ur dela...

nekikr je izjavil:


Ne delam nič od tega o čemer je govora, vem, da nekateri računajo veliko, ampak ne laži o teh 5EUR/h postavkah.

Kja potem nabijaš, če nič ne delaš...

Štromarji delajo od 10 EUR/h naprej. To niso več zlati časi. Sploh, če gre za novo inštalacijo ali obnovitev cele. Je pa res, da marsikdo noče delati za 10 EUR/h, pa potem par budal obrije z 40-50 EUR/h. Plus pride 4-5x, da zgleda da več dela.

Brez računa z materjalom ki je padel iz kamijona.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mat xxl ::

Za 10 eur na uro, pa kaj ste nori, mu ostane, ko davke plača, pa računovodkinjo, pa prispevke pa članarine obrtni zbornici ene 3 eure največ 182 x 3 = 546 eur ja to še minumum plača ni .... slikajte se in si sami delajte če znate .

Vsi pri nas cenijo samo svoje delo, ostali, pa naj še plačajo, če se želijo pri njih učiti ???

Skratka poznam vsaj par poštenih in dobrih električarjev, samo nobeden ne dela za 10 eur na uro. , Pa po možnosti, naj obračuna samo ure, ko dela pri vas, brez priprave, projektiranja, nabave materiala.....

Lonsarg ::

Dobro, 10EUR na uro je noro, ampak 100EUR na uro še bolj noro. V bistvu je vse kar je izven 20-40EUR uro ranga ultra čudno, pa že 40EUR/uro da se razumemo je precej precej drago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

nekikr ::

Točno tako. 20-40€ s tem, da je treba pripravo, prevoz in podobno tudi šteti nekam. Ker 20€ na uro ti ne pomaga kaj dosti, če moraš prej po robo, se pripeljati in odpeljati, vmes še enkrat po robo itd. Da je pa "slabih 10€/h realna cena", je pa pač naravnost noro.

Unknown_001 ::

Ma jebite se. Vsi bi imel vse sam plačal ne bi noben. In zaradi take jebene logike pride do dampinga kjer razni fušarčki ponudijo pol manj pa še brez računa bi delal stranka si pa misli kako je dobr skozi prišla. Na koncu pa ni dobr nsrejeno, so pa vsi ostali krivi. Zaradi tega se trg uničuje in standard niža. Ker je težko nekomu pošteno plačat delo IN znanje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Jaz bi rad pošteno plačal za pošteno delo.

Pa je kar težko, ker so se nateguni razrasli vse povsod.

Dr_M ::

Dobrega obrtnika, ki te ne odere je tezko dobit, tako kot programerja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Unknown_001 ::

darkolord je izjavil:

Jaz bi rad pošteno plačal za pošteno delo.

Pa je kar težko, ker so se nateguni razrasli vse povsod.


Normalno če se pa povsod išče samo kako prit najceneje skozi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

darkolord ::

Ne, ampak še osel gre samo enkrat na led. Parkrat se pustiš nategnit, potem pa začneš malo bolj podrobno gledat zadeve in se naenkrat počutijo vsi ogroženi in užaljeni.

Npr. 500 eur (s "35% popusta") za mali servis za avto (olje + filtri), k ti s straight face reče da je to čist normalno, "ker je velik avto". In večina folka reče "jebiga" in plača, če pa pride en k jih mal čudno pogleda, je pa on ta grd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

alese ::

Kar dobro ste se razpisali. Ne rabite nobenega zmerjat. Vsak pove svoje mnenje. Zame je to, da ti električar zahteva 100 in več evrov za uro dela višek in če bi bil jaz država bi take vse kaznoval z zaprtjo firme.Ampak to je kapitalizem in delajo kar hočejo. Pomočnica v vrtcu ima 600 evrov plače na mesec to je okoli 3.5 evra na uro, povprečen delavec v javnem sketorju ima 5 evrov na uro, natakarica 5 evrov, trgovka 3.5 evra, višja medicinska sestra v ukc, ki rešuje življenja ima 5, 6 evrov na uro na vodstvenem položaju, električar pa ni zadovoljen s 50 ali 100 evri na uro,nekateri jih hočejo 1000 za 5 ur dela. In nekateri od vas to zagovarjate. Očitno se nekaterim v GOSPODARSTVU, cedita med in mleko, hkrati pa vidimo gospodarstvenike kako jamrajo, da je gospodarstvo preobremenjeno.Ja, jaz tudi, ko me hočejo tako na..........Če bi bil jaz oblast, obdavčim take s 1000 procenti.Dokler se bo k meni električar pripeljal z avtom za 50 k, ne mi jamrat , kako slabo jim gre in kako morajo delati.Seveda ne govorim za vse. Da ne govorim, da iz predračuna sploh ni razvidno, koliko stane material in koliko delo, ali je to sploh lahko tako. Ko grem v trgovino točno piše , liter vina 2 evra, tako hočem videti na računu, en trofazni odklopnik 10 evrov. Delo za montažio tega odklopnika 5 evrov, ali urna postavka 20 evrov.lp

nekikr ::

Nehaj no. Ena soseda je medicinska sestra in prizna, da z dodatki (za dežurstvo predvsem, ki ga opravlja od doma in zaradi katerega ji še ni bilo treba v bolnišnico), dobi še eno plačo zraven. Druga uči v šoli razredni pouk in je doma ob 13. Nikjer ni plača idealna, karkoli naj bi že to pomenilo v evrih, povsod so pa taki in drugačni primeri.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne dobim vodovodarja (tujina). (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13511665 (6790) Geho
»

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15099030 (21657) NewHope
»

Koliko je X€ nakazanih na S.P. efektivno?

Oddelek: Loža
4911569 (10378) M.B.

Več podobnih tem