» »

Podjetje za reševanje podatkov

Podjetje za reševanje podatkov

Evolve ::

Pozdravljeni,

iščem zanesljivo podjetje, ki se ukvarja z reševanjem podatkov z okvarjenih diskov. V preteklosti sem že poizkusil s podjetjem Anni, ampak so naredili več škode kot koristi; po 2 mesecih brez napredka so mi vrnili totalno rezje*an disk..

Če ima kdo kakšno priporočilo.

Hvala!

solatko ::

Delo krepa človeka

111111111111 ::

V firmi smo bili zelo zadovoljni z: http://www.msi.si/

opeter ::

kotar.si
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

solatko ::

opeter - Si ti nepismen? Kotar je v Anni-ju, kjer je imel OP že slabe izkušnje.
Saj ni potrebno, da se v vsaki temi oglašaš, če nimaš kaj povedat.
Delo krepa človeka

opeter ::

solatko je izjavil:

opeter - Si ti nepismen? Kotar je v Anni-ju, kjer je imel OP že slabe izkušnje.
Saj ni potrebno, da se v vsaki temi oglašaš, če nimaš kaj povedat.


Kotar je Anni? Nisem vedel, okej, sorči.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

solatko ::

Kotar je že kar nekaj let nazaj šel v penzijo, sin pa pač ni stari in je firmo zavozil v dolgove. Prevzel ga je ANNI, pa se situacija ni kaj dosti popravila. Že stari je imel probleme, ker je bil med najdražjimi v Evropi, če ne celo na svetu, zato mu je primanjkovalo strank, tudi za take rešitve, kjer je bil dovolj free programček za recovery fail ali date ali partition.

Takrat sem bil še aktiven in so stranke povedale, kakšne denarje je hotel, za rekovery kakšne sd kartice ali USB ključa (tja do 2GB).
Delo krepa človeka

opeter ::

Hvala za informacije. Jaz imam s Kotarjem izkušnje iz začetka 2000-ih, ko so za enega od mojih znancev reševali podatke. Račun je bil res gromozanski (prek milijon tolarjev), a so večino datotek uspeli rešit.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ales ::

Enkrat, ko je govora o važnih podatkih, niso večji denarji nič čudnega.

Heh, čudno, da ni solatko ustvaril konkurenčno podjetje in s parimi "free programčki" in malo nižjimi cenami postal miljonar... Le zakaj nisi, solatko? ;)

Tale tema me se niti ne tiče, niti nisem kakorkoli povezan s katerimkoli podjetjem ali posameznikom zgoraj, me pa pogrejejo izjave o delu kogarkoli, ki so tako ponižujoče in milo rečeno zabite. Reševanje podatkov zahteva ZNANJE. Za samo izvedbo je včasih dovolj že hex editor, niti namenskega "programčka" ne rabiš. Včasih pa rabiš še marsikaj drugega, tudi kaka konkretno draga namenska orodja, tako programska kot strojna. In še vseeno, če nimaš pojma, ti ne poceni in ne draga oprema nič kaj dosti ne pomagata. In to je tisto, kar stranke na koncu plačajo, znanje.

Opkow ::

Cene o storitvah so običajno nekaj v tem stilu, ni pa nujno. ;)

Bil je mož, ki je imel težave z avtomobilom. Nekaj je v mašini ropotalo.
Pa avto pelje k mehaniku in ta vzame kladivo in fajn uzge po enem delu motorja. Mož avto vžge in motor dela kot "urca". Z veseljem plača 50 €.
Kar pa se mu zdi veliko. No pa mehanik pojasni: da sem udaril z kladivom je 5 €, da pa vem kje udarit pa je 45€.

solatko ::

Ales - Sem kar nekaj kompliciranih stvari na delujočih napravah rešil, za pokvarjene imam pa kolega, forenzika, ki ima in naprave in programe, s katerimi je reševal zadeve. Cene pa so bile na 10%-ih Kotarjevih, pa je bil zaslužek še vedno lep.
Ker eno je odiranje ljudi, ki imajo nek problem, drugo pa je realna cena za trud in znanje, ki ga uporabiš in realno oceniš.

Ne moreš uporabniku, ki je zaradi napake zbrisal 5GB slik na 500GB disku, postavit ceno reševanja 5k€+, komot pa mu vzameš 100-200€.

Drugo pa so reševanja iz okvarjenih naprav ali reševanje podatkov firm, takih, ki nimajo shranjene kopije na več mestih.
Delo krepa človeka

bluefish ::

solatko je izjavil:

Ne moreš uporabniku, ki je zaradi napake zbrisal 5GB slik na 500GB disku, postavit ceno reševanja 5kEUR+, komot pa mu vzameš 100-200EUR.
Saj 5k za reševanje enostavno brisanih podatkov firme ne računajo. Pa bi žiher.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

solatko ::

bluefish - Kotar nekemu S-T-jevcu, kateremu sem pomoč ponudil na ZS, res pa je bila cena v DEM. Bile so slike iz poročnega potovanja v Indoneziji.
Namesto prenosa, je nekako uspel stisnit delete, potem ga je še opozorilo, da je koš premajhen, če lahko direktno zbriše in je šlo pa-pa.

Reševanje 4-5 ur, snemanje na dva DVD-ja in na HDD, uporabil program picture back.
Slike pa tako fenomenalne, da mi je bilo žal, da ga nisem prosil za nekaj kosov, za screen. Dejansko vse nadzemne in podvodne lepote Indonezije. Ne najdeš takih slik na netu, niti za kupit.
Delo krepa človeka

bluefish ::

solatko je izjavil:

res pa je bila cena v DEM
In namig se skriva točno tu.

tomy5 ::

Prveri še Maitim v Kamniku in Mikro sistemi v Pržanju.

solatko ::

bluefish - Danes je € vreden približno toliko, kot je bila v tistih časih DEM (golf 20-25kDEM, danes 20-25k€, kava 1DEM - 1€+,....), tako, da nisem ravno veliko brcnil v temo, s tem, da so bili zapisi na diskih takrat veliko širši in je bilo reševanje lažje.
Delo krepa človeka

bluefish ::

Ni finta v konverziji valute. Če uporabnik izbriše fajle tako, da jih vrže v koš in tega izprazni ali formatira disk,... je širina zapisa podatkov na disku irelevantna.

solatko ::

bluefish - Mislim na formatirane diske in podobno, saj ceno ti je Kotar povedal na velikost medija, ne na vrsto napake - delete, format, fizična poškodba,........

Za njih je šlo za strokovno reševanje podatkov in taka je bila cena, pa če prav je en free programček to rešil v cca 4-ih urah.
V glavnem, veliko ceneje je bilo it še enkrat na celotno potovanje in ponovit slikanja, kot pa pustit zadevo pri njih in pustit, ter plačat njihovo reševanje.

Kakšne so imeli rezultate ob res problematičnih zadevah, nimam informacij, glede na uvodni post, ne kaj preveč dobrih.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

bluefish ::

Za Kotar ne vem, vendar se načeloma oceno vrednosti reševanja poda glede na tip okvare/izbrisa in druge parametre, ne le na velikost diska.

DeeJay ::

NAS z dvema diskoma v RAID 1 in uštiman backup, je dost cenej kot kasnejše reševanje podatkov.
Za prvo silo je lahko že en simple zunanji disk ali sekundarni disk v računalniku.

blackbfm ::

Ker eno je odiranje ljudi, ki imajo nek problem, drugo pa je realna cena za trud in znanje, ki ga uporabiš in realno oceniš


realna cena je tocno tam kjer se stikata ponudba in povpraševanje.. kaj se pa tebi, kot opazovalcu trga, zdi in sanja da je realna cena pa v bistvu nima nobene osnove, podlage, veze whatever

Reševanje 4-5 ur, snemanje na dva DVD-ja in na HDD, uporabil program picture back.
Slike pa tako fenomenalne, da mi je bilo žal, da ga nisem prosil za nekaj kosov, za screen. Dejansko vse nadzemne in podvodne lepote Indonezije. Ne najdeš takih slik na netu, niti za kupit.


no dej ne nabijaj.. takih slik mas na netu kolkr hoces

bluefish ::

blackbfm je izjavil:

no dej ne nabijaj.. takih slik mas na netu kolkr hoces
Pa profi se načeloma ne vtika v vsebino podatkov (razen seveda v mejnih primerih).

darkolord ::

solatko je izjavil:

Kakšne so imeli rezultate ob res problematičnih zadevah, nimam informacij, glede na uvodni post, ne kaj preveč dobrih.
Meni (oz. moji stranki) so uspešno sestavili RAID5 s tremi okvarjenimi diski od štirih (en čisto crknjen, en večje poškodbe površine, en manjše poškodbe površine).

Tudi nekaj drugih sem tja preusmeril, pa je bila zadeva vedno rešena hitro in profesionalno.

To vse, ko je že bilo od Annija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

krneki0001 ::

No jaz sem za rešit disk porabil več dni, ker sem ga zmrznil in potem zmrznjenega kar iz skrinje s tqadolgimi kabli laufal, pa sem dobil dol podatke od 1.3kb/s do 33kb/s. Rešil sem cel disk, 80Gb particijo, zasedeno nekje 15%, kjer so bile plače za 10 let nazaj za eno računovodstvo. Cena je bila 50€ na uro pa so z veseljem plačali 48 ur dela. Kotar je takrat hotel za enako storitev celih 12.000 evrov, pa ni garantiral da bo vse podatke dobil.

solatko ::

bluefish - skupaj sva gledala slike, ki so se sproti pojavljale na ekranu. Mene ne zanima kaj je na računalnikih strank, vendar vseeno pri določenih operacijah vidiš veliko stvari, ne iz zvedavosti.
Ne smeš pa to uporabit na noben način, zato sem rekel, da mi je bilo žal, da nisem takrat človeka prosil, za nekaj fotk. Niti na eni sliki ni bilo človeka.
Takih slik na netu nisem videl nikoli več.

nebivedu - Da ne boš mislil, da je v računovodstvih to redek primer. Sem lani 15 dni pred oddajo bilanc, reševal računovodkinjo in ji rešil bilance nekaj podjetij. Reševanje je bilo uspešno, narejen backup na zunanji disk, nabavljen še en računalnik in dana gor identična slika sistema, dropbox in one drive povezava, nabavljen še en office.
Do takrat je bilo tekoče delo, njen edini izvod.
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

Ne ni redek primer. Večina računovodstev ima slabo računalniško opremo. Četudi jim je to osnovno sredstvo za delo, nočejo kupiti novejših računalnikov in večina jih dela na 10 let starih, niti backupov nimajo, tako da ko se sesuje disk, se ponavadi podatke izgubi. Ker pa so zakonsko obvezani, da morajo hraniti podatke vsaj 10 let, so potem pripravljeni plačat tudi stokratno ceno rednega nadgrajevanja računalniške opreme samo za pridobitev podatkov nazaj.

Sam temu rečem davek na bedake. Namesto da bi vsaki dve do tri leta dali 300 evrov za nov računalnik in si kupili vsaj prenosni disk za backup.

solatko ::

Računalniško opremo za tisto kar delajo niti ne morejo imeti slabo, imajo pa zelo pomanjkljivo znanje o varnosti, saj jih večina začne delat kopije šele takrat, ko jim nekaj napade narejeno ali jim ravno takrat, ko zaključujejo, preneha delovati disk.

No, saj podobno bi bilo v vseh firmah, če IT-jevci nebi poskrbeli za pravilno delo, izvajalce niti ne zanima, kako in na koliko koncih se hrani tisto kar naredijo.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje podatkov s trdega diska - kje, za kakšno ceno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5122956 (9056) darkolord
»

Slika gole punce / na disku ki crkuje :)

Oddelek: Strojna oprema
4913934 (7622) Miha 333
»

Servis Kotar d.o.o. in moja izkušnja! (prosim za nasvet) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8525209 (21970) kuglvinkl
»

ohranitev disk (pokvarjena glava in vezje)

Oddelek: Strojna oprema
283553 (2838) Šimpanz
»

Trdi disk se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
91016 (935) Spajky

Več podobnih tem