» »

Peč na pelete (biodom 27)

Peč na pelete (biodom 27)

hONDAgamer ::

Lp!

Vprašal bi kako ste zadovolnji z to pečjo in kakšna je poraba pelet na sezono!

hvala za odgovore!

McLuzo ::

ne vem če je tole pravi forum za take stvari. Raje poskusi na http://www.strojnistvo.com/forum.php

Uros2213 ::

Samo ne vem zakja ljudje tu prodajajo tudi avtomobile XD

Obstaja AvtoNet =P

Starscream ::

Slo-Tech ni omejen samo za računalništvo :).

hONDAgamer ::

Sj sj kul xd sam a kdo kj ve o ttih pečeh? :D

McLuzo ::

Kaj ko bi v google vpisali biodom 27 a? Tretja povezava vodi na forum Pod svojo streho, kjer je debata o dotični peči (sicer sega do leta 2007 nazaj)
pa še http://www.alter.si/tabla/showflat.php/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McLuzo ()

Marko8 ::

hONDAgamer ::

Hwala obema ;)

vojkoz ::

če bi rad vredu peč na pelete poglej malo Valher peči. Smo montirali eno, in stranka je zelo zadovoljna. Če te zanima kaj več pa ti lahko pošljem katalog.

L.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vojkoz ()

hONDAgamer ::

ja bi prosil za katalog...Hwala

JC Denton ::

Da ne odpiram nove teme, bom kar tu nadaljeval. Pretekli teden, smo zmontirali peč na pelete in sedaj v kratkem bo potrebno nabavit tudi same pelete.

Zanima me, kakšne so vaše izkušnje s temi peleti, kje jih kupujete ter kakšne so razlike med cenejšimi in dražjimi oz. med tistimi z več ali manj energijske vrednosti na kg.

Buggy ::

Na moji VW Term s svedski gorilcem px21 sem preizkusil naslednje, nastevam po kvaliteti:
Enerles: cena 222€ na tono, cista jelka, relativno malo pepela
Profiles: cena 220€ na tono, vecino bukov les, dokaj zadovoljen, nekoliko slabsi vzig peci
neki Srbski peleti: cena 190€ na tono, nimam pojma kaksen les - temen , bi rekel da velikolubja, neverjetno veliko zlindre v gorilcu - nikoli vec!

Letna poraba 3-3,5 tone na kurilno sezono (odvisno kdaj zacenjamo kurit)

JC Denton ::

Hvala za odgovor.

PeciNaPelete ::

Pozdravljeni!

V nastajanju je nova stran o pečeh na pelete, v bodoče se verjetno splača iskanje informacij o pečeh na pelete začeti tam.

LP, Gregor

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Buggy je izjavil:

Na moji VW Term s svedski gorilcem px21 sem preizkusil naslednje, nastevam po kvaliteti:
Enerles: cena 222€ na tono, cista jelka, relativno malo pepela
Profiles: cena 220€ na tono, vecino bukov les, dokaj zadovoljen, nekoliko slabsi vzig peci
neki Srbski peleti: cena 190€ na tono, nimam pojma kaksen les - temen , bi rekel da velikolubja, neverjetno veliko zlindre v gorilcu - nikoli vec!

Letna poraba 3-3,5 tone na kurilno sezono (odvisno kdaj zacenjamo kurit)

Leto dni star post ampak vseeno
3,5x222=777

Mi v stanovanjski hiši kjer živi 6 ljudi pokurimo 900l olja na 20let stari peči in damo skoraj isto kot vi ;) 100€ razlike letno bo dolgo pokrivalo začetno investicijo.

BlaY0 ::

Svaka čast za 900l/leto! Koliko etaž, koliko gospodinjstev?

PeciNaPelete ::

;-) je izjavil:

Buggy je izjavil:

Na moji VW Term s svedski gorilcem px21 sem preizkusil naslednje, nastevam po kvaliteti:
Enerles: cena 222€ na tono, cista jelka, relativno malo pepela
Profiles: cena 220€ na tono, vecino bukov les, dokaj zadovoljen, nekoliko slabsi vzig peci
neki Srbski peleti: cena 190€ na tono, nimam pojma kaksen les - temen , bi rekel da velikolubja, neverjetno veliko zlindre v gorilcu - nikoli vec!

Letna poraba 3-3,5 tone na kurilno sezono (odvisno kdaj zacenjamo kurit)

Leto dni star post ampak vseeno
3,5x222=777

Mi v stanovanjski hiši kjer živi 6 ljudi pokurimo 900l olja na 20let stari peči in damo skoraj isto kot vi ;) 100€ razlike letno bo dolgo pokrivalo začetno investicijo.


900l? To je malo, verjetno imate dobro izolirano hišo.
Na ta način verjetno nima smisla primerjati porabe, je treba upoštevati ogrevano kvadraturo, izolacijo, okna, itd.
V splošnem pa bi naj veljalo, da je energijska vrednost litra kurilnega olja enakovredna energijski vrednosti dveh kilogramov peletov. Torej bi ti porabil nekje 1800kg peletov, kar stane nekje 400€.

Buggy ::

;-) je izjavil:

Buggy je izjavil:

Na moji VW Term s svedski gorilcem px21 sem preizkusil naslednje, nastevam po kvaliteti:
Enerles: cena 222€ na tono, cista jelka, relativno malo pepela
Profiles: cena 220€ na tono, vecino bukov les, dokaj zadovoljen, nekoliko slabsi vzig peci
neki Srbski peleti: cena 190€ na tono, nimam pojma kaksen les - temen , bi rekel da velikolubja, neverjetno veliko zlindre v gorilcu - nikoli vec!

Letna poraba 3-3,5 tone na kurilno sezono (odvisno kdaj zacenjamo kurit)

Leto dni star post ampak vseeno
3,5x222=777

Mi v stanovanjski hiši kjer živi 6 ljudi pokurimo 900l olja na 20let stari peči in damo skoraj isto kot vi ;) 100€ razlike letno bo dolgo pokrivalo začetno investicijo.


Ogrevanih je 110m2 v dveh etazah na notranjo temperaturo 23 stopinj + sanitarna voda 300l...zunanja projektna temperatura je najnizja v SLO (isto kot Babno polje) torej -18 stopinj kar v praksi pomeni zelo mrzle zime in vsaj 5 stopinj je razlike (v minus) napram LJ tako poleti kot pozimi :)

za 900l pa ste zelo sparovni vas 6 ljudi za celo leto :D

BlaY0 ::

Bo povedal koliko etaž pa koliko gospodinjstev, kako grejejo sanitarno vodo (predvsem poleti), potem bomo pa videli kam dati teh 900l nafte.

;-) ::

Mi mamo 150m2, dve etaži, termostat je na 22 stopinj, vodo ogrevamo na olje le ko je sezona kurjenja.

Ogrevamo vse prostore, tudi velik hodnik in peči ponoči in ko nas ni doma ne ugašujemo kot nekateri, ko potem spet celi dan laufa da zagrejejo celo hišo (napaka!). Hiša ima lesena okna - navadna ne termopan še prvovgradnja, fasada je demit 15cm izolacije, streha kovina metrapan. Druga etaža ima betonsko ploščo, ki smo jo še dodatno izolirali, ker naj bi veliko toplote uhajalo ravno čez to.

Edit: se opravičujem da sem narobe napisal 900l-ni res, za 900EUR olja pokurimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

floyd1 ::

Nekako ne morem verjeti. In to s starimi okni? Če pozimi kuriš vsaj toliko, kot so Romuni pod Ceausescom in imaš zraven še toplo sanitarno vodo vsak dan za 6 ljudi z 900l olja - si definitivno zmagovalec.

;-) ::

Ja okna so stara kaj vem 16-17let, peč pa ni bila nova že ob montaži. Nam pa okna za razliko od nekaterih ko jim piha noter dobro tesnijo. Vem da sem bil kdaj kje na obisku ko so imeli nova okna pa si čutil kak "vleče" hladno not, tu ne.

Pa še 1x: 900l sem narobe napisal 900EUR je prav, koliko litrov je to nevem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

BlaY0 ::

Hmm, 22 stopinj čez dan in noč? Kako grejete vodo poleti? Fasada je nova, to je OK.

Zaradi fasade in oken, bi pozimi pričakoval kakšen kondenz na notranji strani zunanjih stekel. Ga je kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

;-) ::

Poleti grejemo na elektriko, lahko preklapljamo ker je zunanji bojler. Bojler je 120l samo.

Peč je tista tavelika ki ima možnost preklopa na drve, nam je rekel mojster za peči ko je prišel na redni servis da naj ne menjujemo dokler bo šla, ker take več ne bomo dobili.

BlaYO kondenza na oknih ni, edino v spodnjem prostoru se ob kuhanju naredi na oknu ki je blizu štedilnika, ker je samo tista napa ki nima speljanega zračnika ven.

BlaY0 ::

22 stopinj podnevi in ponoči?

floyd1 ::

;-) je izjavil:

Pa še 1x: 900l sem narobe napisal 900EUR je prav, koliko litrov je to nevem.

Tam nekje je, če se pogovarjamo o pretekli sezoni.
Res imate dobro fasado (povsem v skladu s strogimi današnjimi standardi), a zraven oken je tudi pri tako starih pečeh je navadno problem z izkoristkom. Veliko toplote gre skozi dimnik. Sicer je težka primerjava, a ko smo v bloku zamenjali (praktično kompletno) kotlovnico in dali notri nizkotemperaturne kotle z velikim izkoristkom, smo prihranili več kot tretjino kurjave. Pri današnjih cenah olja - investicija, ki se povrne v nekaj letih, pravzaprav se je že.

;-) ::

Zvečer ponavadi damo na manj nevem na pamet koliko rečmo 18, zjutraj ko gre prvi (foter) delat da nazaj, to pa samo zato da se ne prižiga peč skoz, mislim da se ponoči samo 1x prižge da dogreje).

Tam nekje je, če se pogovarjamo o pretekli sezoni.
Res imate dobro fasado (povsem v skladu s strogimi današnjimi standardi), a zraven oken je tudi pri tako starih pečeh je navadno problem z izkoristkom. Veliko toplote gre skozi dimnik. Sicer je težka primerjava, a ko smo v bloku zamenjali (praktično kompletno) kotlovnico in dali notri nizkotemperaturne kotle z velikim izkoristkom, smo prihranili več kot tretjino kurjave. Pri današnjih cenah olja - investicija, ki se povrne v nekaj letih, pravzaprav se je že.

Aja tam nekje, ravno prej sem gledal račun zato vem samo v evrih. Fasada ni nova, tako so naredili že takrat, kaj je novega je izolacija nad drugo etažo in nova streha to se nam je zelo poznalo saj je veliko toplote uhajalo čez betonsko ploščo. V nekaterih sobah tudi nižji stropi.

Floyd1 mi smo v bloku 52m2 pozimi pokurli za 60-80eur plina letos, poleti za ogrevanje vode ga 25-40€, čista norišnica proti hiši, totalno neugodno. Je pa res da ima stanovanje dvoje zunanjih sten, gre pa za novo gradnjo, okna z tremi stekli itd. Nismo pričakovali tega res ne.

floyd1 ::

Mi smo to sezono (ca. 6 mesecev ogrevanja) plačali vse skupaj približno 300EUR, no nekaj malega manj - za 60 kvadratov. Nova, 15cm izolacija, nova (no-ja, 6 let) okna, termostatski ventili na vseh radiatojih razen kopalnice, kurili pa smo precej (ca. 24 stopinj) zaradi dojenčka, ki smo ga dobili "za božička". Nad nami je celo prazno stanovanje, a pri taki izolaciji bloka se to ne pozna preveč. Enako, kot praviš ti, 2 steni sta zunanji. Ogrevanje sanitarne vode je na elektriko.

;-) ::

Torej mi plačamo x2 vse skupaj je pa res da se tudi voda ogreva na plin. Vseeno se mi zdi drago.

Buggy ::

Aja tam nekje, ravno prej sem gledal račun zato vem samo v evrih.


si ti preprican da ni fotr kupil dvakrat v sezoni olje, ti si videl pa samo en racun :D

oprosti...s starimi okni (brez plina), staro fasado in novo streho... brez prave regulacije, zal na 150m2 klasicno grajene hise ne mores pokuriti samo za 900€ kurilca, ce ne zivis ravno na obali :D

preveri se enkrat .

;-) ::

kaj ma veze stara/nova fasada kaj se material postara ?

floyd1 ::

Demit 15cm ni ravno slaba fasada, celo po današnjih (kar strogih) standardih je povsem primerna. Mi smo dali to (15cm stiropora) prejšnje leto na blok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

hONDAgamer ::

Js mam zj to peč, pa dela super, bilo je potrebno nekaj popravkov amapak je sedaj 1a. Pelete kopujem pri buteju in me moti da peleti niso več takšni kot so bili( slabša kvaliteta) katere pelete uporabljate vi in kako se vam zdijo (tudi cenovno ugodneje) :) Lp

fras007 ::

A mi lahko prosim kdo ki ima peč BIODOM 27 pošlje sliko ali napiše kako mora biti priklopljen motor oz. reduktor za doziranje peletov...Katera žica gre na kateri priključek...HVALA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere in kje kupiti pelete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22645186 (1807) Assass1n
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21937672 (14312) fikus_
»

Nakup Peletov

Oddelek: Loža
3614559 (2122) A. Smith
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17241600 (15836) feryz
»

Ogrevanje na Elektriko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15960129 (29578) konspirator

Več podobnih tem