» »

Garancija

Garancija

para! ::

Mene zanima ali je kakšna razlika med garancijo proizvajalca in garancijo prodajalca? Če recimo na škatli nekega izdelka piše, da je garancija 3 leta, ali lahko prodajalec jamči za delovanje zgolj, recimo 1 leto?

Imam nek router (Linksys), za katerega sem bil 100%, da je izven garancije, ampak po preverjanju na podlagi serijske sem od Linksysa dobil informacijo, da garancija velja še par mesecev, torej skupno 3 leta od nakupa.

Nesem zadevo k prodajalcu ali se obrnem na uvoznika, oziroma direktno na Linksys RMA?

lp
Death before dishonor!

AngelOfDeath ::

Direktno na Linksys RMA.


Garancija je obvezna 1 leto. Vse kar je več je dobra volja prodajalca.
edit: Slovnica

Šimpanz ::

Garancijo proizvajalca ti prizna proizvajalec, se pravi da se obrneš na njega. Prodajalec pa ti lahko da krajšo garancijo (ne krajšo od enega leta).

para! ::

Zanimivo in hkrati precej neugodno zame, ker moram zdaj pošiljat zadevo na servis v tujino. Lahko dosežem, da mi Cisco/Linksys povrne stroške pošiljanja, konec koncev je crknila njihova naprava in to v garancijskem roku?

Pri uzvoznikih za Slovenijo nimam šans?

Prodajalec je pa solo.si, tako da se raje sploh ne spuščam v komunikacijo z njimi :>

lp
Death before dishonor!

para! ::

Zdaj sem kontaktiral Linksys in pravijo, da garancija za napravo velja 3 leta in da jo mora priznati prodajalec.

Sicer bi verjetno lahko poslal zadevo neposredno na RMA, ampak s tem so povezani dodatni stroški pošiljanja.

Kakšen nasvet kako je s to garancijo pri nas, ali je res, da zakonsko določen rok 1 leto velja za prodajalce, kar pa je več pa je njihova dobra volja?

lp
Death before dishonor!

Zheegec ::

garancije je toliko, kot je da dobavitelj, ne prodajalec. Zakonski rok je jasno razviden na garancijskem listu, mora biti vsaj 1 leto.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

para! ::

Alien, dobavitelj = proizvajalec, ali uvoznik? Ker edino logično se mi zdi, da proizvajalec naprave določi koliko časa je zanjo pripravljen garantirati delovanje, uvoznik in prodajalec pa se ravnata po tem.

Garancijskega lista nimam več, kot vem je zakonsko določeno, da je za dokazovanje upravičenosti do garancije dovolj originalni račun?

lp
Death before dishonor!

blackbfm ::

Dobavitelj = uvoznik.

Uvoznik oz. prodajalec se ravnata po svoje. Ti moraš zdaj kontaktirat/poslati router na Linksys, račun pa bo verjetno dovolj.

Zheegec ::

Pokliči trgovino, vprašaj od katerega dobavitelja dobijo te routerje in pokliči dobavitelja (ponavadi Avtera) in vprašaj, koliko garancije dajo na Linksys... Večina jih ima dejansko 3 leta tudi v Slo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

para! ::

OK, najlepša hvala za vse nasvete! Poročam kako se je izteklo.

lp
Death before dishonor!

urosh ::

no, jaz sem dal svoj disk na wd rma, poštnina je bila nekih 5EUR v nemčijo (vedno je strošek pošiljanja tvoj, ne proizvajalčev/prodajalčev, ko ti nekaj pošiljaš nazaj - poštnino do tebe pa krije proizvajalec/prodajalec) oni pa so mi pred tem že poslali novega. Moral sem edino vpisati kreditno, da v kolikor ga v 30 dneh nebi poslal, bi mi pač računali novega. Ni pa bilo potrebno pošiljati nobenega računa in nič...
za linksys pa ne vem kako gre :)

RejZoR ::

Če me spomin ne vara ima Linksys 3 leta garancije (napisano na garancijskem lisru) kar pomeni, da velja tud pri nas. Če je seveda od distributerja za Linksys v sloveniji in ne uvoz iz lastne žirije kjer daš lahko na izdelek manj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

R-S-LoVe ::

Garancija proizvajalca je eno, drugo je pa garancija prodajalca (v Sloveniji je minimalna garancija po zakonu 12 mesecev). Če ti je potekla garancija prodajalca, se enostavno obrni na proizvajalca, da ti sporoči RMA številko in naslov. Poštni stroški pošiljanja proizvajalcu so na tvoji strani, povratek pa na proizvajalčevi.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

RejZoR ::

Ne, govorim, da imajo vsi Linksys izdelki od uradnega uvoznika 3 leta garancije tud pri nas. Mislim da je Avtera uradni distributer za Linksys. Bi moral pogledat na šihtu drug teden...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija, 45 dni, nov izdelek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
22641089 (16614) Furbo
»

Garancija pri spletnem trgovcu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11514503 (12175) kratos
»

garancijsko zamenjani izdelek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
869425 (7290) medenko
»

Garancija

Oddelek: Loža
373673 (2599) Šimpanz
»

Težave z WiFi

Oddelek: Pomoč in nasveti
181779 (1299) PanGirl

Več podobnih tem